Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

7 вебінарів про волонтерство від Української Волонтерської Служби: хто може долучитися

Опубліковано

Кожен зміни починається з нас — тому ми закликаємо зробити ці зміни якісними й ефективними. Для того, щоб зрозуміти основи волонтерства та базові правила допомоги, Українська Волонтерська Служба запрошує на навчальну програму.

Участь можуть взяти всі, хто бажає розпочати свій шлях у волонтерстві, прокачати свої навички та зрозуміти, як їх таланти можуть допомогти людям у потребі. Вебінар буде корисний також для освітян, які хочуть навчати та залучати учнів до волонтерської діяльності.

Читайте також: Monobank оновив дизайн застосунку: що змінилося

  • 16 квітня — основи волонтерської діяльності.

Про основні принципи волонтерської діяльності, різницю між волонтерством та активізмом, можливі форми допомоги та важливість волонтерства у суспільстві, зокрема в час повномасштабної війни.

  • 23 квітня — різниця між волонтерством та іншими видами допомоги.

На прикладі реальних ситуацій проведемо порівняння між тим, що є волонтерством, а що не можна назвати волонтерською діяльністю. Кейси допоможуть зрозуміти, як відрізнити волонтерську допомогу від благодійності, активізму, донорства та інших видів підтримки людей у потребі.

  • 30 квітня — історія розвитку волонтерства.

Учасники дізнаються про історію волонтерського руху. Поговоримо, як зародилось волонтерство, які основні події в Україні та світі сприяли його розвитку та яким волонтерство є зараз.

  • 14 травня — види волонтерства.

Про різноманіття форм волонтерства, види допомоги та напрямки волонтерства, зокрема ті, що особливо актуальні в час війни. Поговоримо також про їхні особливості та вимоги до волонтерів в різних сферах.

  • 21 травня — права та обовʼязки волонтерів.

Юридичний аспект волонтерської діяльності — які права та обов’язки мають волонтери та як правильно їх пояснювати. Розберемо, які організації залучають волонтерів, як до них долучитись, які вимоги передбачає таке волонтерство та як обрати організацію для довгострокової допомоги.

  • 28 травня — безпекові правила у волонтерстві.

Про забезпечення безпеки волонтерів: фізичної, психологічної і цифрової. Поговоримо, як діяти у випадку фізичних загроз, яка небезпека може спіткати в онлайн-волонтерстві та як цього уникати, як підтримувати своє ментальне здоров‘я, дбаючи про інших.

  • 4 червня — як зробити перший крок у волонтерстві.

Учасники дізнаються, як долучитись до волонтерства, де шукати можливості та як обирати ту, що точно до душі. Зможуть зробити перший крок у волонтерство, заглибитись в особливості кожної зі сфер і обрати той напрям чи організацію, з якою прагнуть волонтерити.

Вебінари будуть проходити онлайн на платформі Zoom, щовівторка о 16:00. Для участі потрібно заповнити форму реєстрації та обрати потрібні дати: https://forms.gle/qDJ9YunAvNnT1Ydq8 

Реєстрація триває до кінця всієї навчальної програми — до 4 червня. Учасники, які пройдуть всі 7 вебінарів, отримають сертифікат про проходження навчання.

Навчальна програма проводиться у співпраці з Програмою Корпусу миру в Україні за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні.

Нагадаємо, у Варшаві відкрили виставку робіт Марії Примаченко.

Фото: Анни Семьонової

Суспільство

Нова Зеландія надасть Україні 16 млн доларів допомоги

Опубліковано

Напередодні саміту НАТО в Гаазі цього тижня прем’єр-міністр Нової Зеландії Крістофер Лаксон та міністр закордонних справ Вінстон Пітерс оголосили про новий пакет підтримки для України — 16 мільйонів новозеландських доларів.

Про це повідомили на сайті новозеланського уряду.

4 мільйони доларів спрямують до двох багатонаціональних фондів, які надають летальну та нелетальну військову допомогу Україні. Це Фонд НАТО з надання допомоги у сфері безпеки та навчання (NSATU), а також Коаліція безпілотників для України під керівництвом Великої Британії та Латвії.

«Оборона України має значні наслідки не лише для безпеки Євроатлантичного регіону, а й для Індо-Тихоокеанського регіону», — додав Вінстон Пітерс.

Ще 7 мільйонів доларів скерують на гуманітарну допомогу українським громадам, які постраждали внаслідок бойових дій. А 1 мільйон — для підтримки українців, які були змушені виїхати через воєнні дії в сусідні країни.

Читайте також: «Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

«Масштаб потреб залишається величезним, оскільки росія продовжує бомбардування густонаселених цивільних районів України», — зазначив Лаксон. Представники уряду підкреслили, що цей пакет підтримки доповнює нещодавно оголошені санкції проти російського «тіньового флоту» та інших чинників, що сприяють війні.

«Вкрай важливо, щоб міжнародна спільнота продовжувала тиснути на росію, щоб вона припинила війну та долучилась до змістовних зусиль для досягнення справедливого та міцного миру в Україні», — наголосив Пітерс.

Нагадуємо, що Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні.

Фото обкладинки: Getty Images / Hagen Hopkins

Читати далі

Суспільство

У Подільському районі Києва запрацював штаб для постраждалих від нічного обстрілу

Опубліковано

На вулиці Івана Виговського, 10 В, відкрили штаб, де постраждалі можуть отримати одноразову матеріальну допомогу, психологічну підтримку та правову консультацію.

Про це повідомили в КМДА.

Гуманітарний штаб працює щодня з 9:00 до 18:00 за адресою: вулиця Івана Виговського, 10 В. Жителі Подільського району, які постраждали внаслідок нічного обстрілу, можуть звернутися туди, щоб:

  • написати заяву на одноразову матеріальну допомогу;
  • отримати психологічну підтримку;
  • отримати правову консультацію.

Заявникам необхідно мати при собі паспорт громадянина України та документи, що підтверджують факт пошкодження житла або інші наслідки обстрілу. Додаткову інформацію можна отримати за телефоном гарячої лінії райдержадміністрації.

Читайте також: У Києві відшукали собаку, який урятував господаря під час обвалу під’їзду

Доступні програми допомоги:

  1. «Турбота. Назустріч киянам» — одноразова виплата 10 000 гривень.
  2. «єВідновлення» — підтримка через застосунок «Дія».
  3. У разі визнання житла непридатним для проживання — одноразова допомога 40 тисяч гривень на оренду тимчасового житла.

За додатковою інформацією можна звертатися за контактами:

  • Абакумова Тетяна — 067 317 44 12;
  • Козубова Людмила — 095 441 44 60.

Нагадаємо, що працівники ДСНС врятували 10 людей після нічної атаки на Київ (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка ДСНС

Читати далі

Суспільство

Норвегія інвестує $580 млн у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Опубліковано

Норвегія виділила близько 580 мільйонів доларів на розробку та виробництво морських безпілотників в Україні. Угоду про спільну розробку дронів за норвезькою технологією з українським партнером уклала компанія KOGDefence (KDA).

Про це повідомили в Міноборони Норвегії.

Норвегія заклала в бюджеті на 2025 рік приблизно 6,7 мільярда норвезьких крон для підтримки морської коаліції, яку спільно очолює з Великою Британією. За словами міністра оборони Торе Сандвіка, частина цих коштів піде на проєкт «KDA в Україні», що передбачає локалізоване виробництво безпілотних надводних суден на українській території.

KOGDefence (KDA) підписала договір із українською компанією-партнером, щоб об’єднати норвезький інжиниринг та ресурси України для масштабного виробництва USV. Безпілотні надводні апарати відіграють ключову роль у захисті українських морських кордонів і нейтралізації загроз з боку російського флоту в Чорному морі.

Нагадаємо, що в Україні відкрили офіс норвезької компанії озброєння KOGDefence.

Раніше ми писали, що Сили оборони отримали перший легкомоторний літак SHARK для боротьби з російськими дронами (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Міноборони Норвегії в Х

Читати далі