Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

На Франківщині запустили проєкт реабілітації медиків

Опубліковано

На Івано-Франківщині реалізовують проєкт з надання психологічної реабілітації та духовної підтримки медичним працівникам, які в умовах роботи з COVID-19 втратили своїх пацієнтів, або близьких людей.

Про це пише Європейський простір.

Реабілітація Карпатами

Заплановано три 4-денні реабілітації в Карпатах для медпрацівників, які постійно працювали під час пандемії. Йдеться про психологічні тренінги на розвантаження та попередження емоційного вигорання, індивідуальні психологічні та духовні консультації, молитви, екскурсії, мистецькі програми.

“Наша команда отримала багато звернень від медичних працівників, які працюють під час пандемії коронавірусу про психологічну і духовну допомогу. Ми проаналізували, що під час пандемії коронавірусу робота медика характеризується такими факторами: хронічна напружена психоемоційна діяльність, пов’язана з підвищеною інтенсивністю праці та ускладненими умовами, висока відповідальність за виконувані функції та операції, постійно доводиться приймати на себе енергетичні розряди пацієнтів. На цьому ґрунті виникає емоційне вигорання”, – розповів координатор проєкту Ярослав Рохман.

Що таке емоційне вигорання

Емоційне вигорання — процес поступової втрати емоційної, когнітивної і фізичної енергії, що проявляється в симптомах емоційного, розумового виснаження, фізичного стомлення та зниження задоволення від виконання роботи. Тому медпрацівники, які постійно працювали під час пандемії, потребують відновлення та реабілітації.

Читайте такожНовий рік у Києві. Як святкуватиме столиця в умовах пандемії

Реабілітація служить для адаптації медиків після виснажливої праці, стресів і призначена для допомоги у віднайденні ресурсів для подальшої праці. Кожну реабілітаційну сесію проводять психолог і капелан. Велику увагу реабілітологи приділяють допомозі медпрацівникам у подоланні сімейних й соціальних конфліктів, та покращенню спілкування в сім’ї.

Команда проєкту складається із двох психологів та двох духівників — капеланів. Психологами даного проєкту є Людмила–Оксана Андріїшин та Ірина Вишинська, духівники — Руслан П’яста і Ярослав Рохман, який є також і його координатором. Всі фахівці мають досвід праці у подібних проектах та у галузі охорони здоров’я.

Читайте такожВелосипеди, шерпи і кладовище кораблів. 7 нових маршрутів Чорнобильською зоною

“Багато труднощів виникало під час втілення проєкту, чи радше — ускладнень, викликаних умовами карантину, тобто соціальна дистанція, маски, антисептики тощо. Проте, якщо зважити, що наші медики постійно працюють у ще важчих умовах — то це добра нагода частково зрозуміти дискомфорт їхньої роботи”, — розповідає Ярослав Рохман.

У Благодійному фонді “Мати Тереза” планують продовжити проєкт, оскільки з’являється велика кількість запитів на підтримку та реабілітацію. 

Читайте такожКупуй українське. Шість брендів, які виготовляють наручні годинники

Нагадаємо, в Україні вперше підготували військово-бойових медиків.

Як ми повідомляли раніше, у Трускавці дельфіни «лікують» поранених воїнів АТО/ООС.

Усі фото: euprostir.org.ua.

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: