Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

На Рівненській АЕС зведуть потужний обчислювальний центр

Опубліковано

Компанії «Енергоатом», Bitfury Group та Рівненська ОДА домовилися про будівництво обчислювального центру у промисловій зоні міста Вараш із використанням потужностей АЕС.

Про це повідомили у пресслужбі Рівненської ОДА.

Наголошується, що це буде перший дата-центр на західній території Україні, що збудують поряд із РАЕС. Потужність – 250 мегават із нарощенням до 500 мегават.

Відомо, що компанія Bitfury Group є світовим лідером у розробці спеціалізованих обчислювальних процесорів, обчислювального обладнання та єдиною компанією у світі, що впровадила двофазне імерсійне охолодження центрів обробки даних у промислових масштабах.

Читайте також: В дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Зазначається, що на Рівненщину вдалося залучити потужного інвестора – Bitfury Group. Це велика сума приватних капіталовкладень, нові робочі місця та сигнал для інших інвесторів для серйозних вкладень. Це можливість для прямого продажу атомної енергетики і вирівнювання її споживання. Створення такого дата-центру – це продовження позиціонування Рівненщини, як технократичного хабу.

Фото: rv.gov.ua

Робота над проєктом «Дата-центр в РАЕС» тривала близько року. Робоча група із вивчення умов співпраці складалася із фахівців Рівненської ОДА, ДП НАЕК «Енергоатом», ВП «Рівненська АЕС», Міністерства цифрової трансформації, Вараської міської ради та незалежних експертів.

Чому це важливо?

За словами члена експертного комітету з питань розвитку сфери штучного інтелекту Міністерства цифрової трансформації Дмитра Нікандрова, наявність в Україні мережі потужних дата-центрів, надійним джерелом доступної електроенергії для яких стануть АЕС, дозволить створити необхідні умови для повномасштабної реалізації державної політики у сфері цифровізації.

«Цей проєкт – унікальний не лише для України, але й для світу. Адже вперше дата-центр підключений до потужностей АЕС. Це дає переваги для стабільного споживання та можливості використання станції профіцит енергетики. Україна має стратегічну ціль – розвивати свої хмарові системи та зберігати  дані у себе в країні. Тому серед важливих завдань Мінцифри – забезпечення локальної обробки даних в країні, що надасть змогу широко використовувати технології штучного інтелекту», – зазначає Дмитро Нікандров.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Завдяки реалізації проєкту на РАЕС буде забезпечено видачу потужностей атомних електростанцій в режимі диспетчерського обмеження за рахунок гарантованого навантаження з боку ЦОД. Створення центру забезпечить додаткового постійного споживача електроенергії для ВП РАЕС за тарифом прямого підключення.

Поряд із зростанням іміджу України та Рівненської області, як таких, що розвивають і впроваджують провідні технології, проєкт покликаний покращити екологічну ситуацію в країні внаслідок збільшення виробництва «чистої» електроенергії.

Довідка

Центр обробки даних – це спеціалізована будівля або приміщення для розташування серверного та мережевого обладнання і підключення користувачів каналами зв’язку. ЦОД виконує функції розповсюдження, збереження і обробки даних. Консолідація інформаційних ресурсів в ЦОД дозволяє скоротити сукупні витрати на володіння ІТ – інфраструктурою, за рахунок більш ефективного використання технічних і програмних засобів, адміністрування, перерозподілу навантаження.

Індустрія послуг ЦОД наразі є найбільш швидко зростаючою галуззю, де знаходять своє впровадження найновіші апаратні технології.

Читайте такожБізнесмени на візках. Як працює крамничка товарів для людей з інвалідністю

Нагадаємо, на околицях Рівного збудують підприємство із виробництва дизайнерських меблів.

Як ми повідомляли раніше, на Рівненщині проєктують індустріальний парк площею 43 га.

Головне фото: rivnenews.com.ua.

Економіка

Військові будуть отримувати більше відпускних днів: що змінилося

Опубліковано

Українські військові отримають більше відпусток завдяки новим законам, які були прийняті нещодавно. Ці нові закони розширять кількість ситуацій, при яких військовослужбовці матимуть право на відпочинок.

Про це повідомляє Херсонська ОДА.

Деталі

Зокрема, найближчим часом можна очікувати:

  • Відпустку при народженні дитини;
  • Відпустку за знищену техніку;
  • Основну відпустку;
  • Відпустку за сімейними обставинами або з інших поважних причин;
  • Невикористані відпустки під час воєнного стану.

Читати також: На Київщині знайшли найбільшу популяцію рідкої сон-трави з Червоної книги

Нещодавно з’явилася можливість отримати відпустку при народженні дитини для військовослужбовців. Вона триватиме до 14 днів і надається не пізніше ніж за 3 місяці з дня народження дитини. Важливо зазначити, що отримати цю відпустку під час воєнного стану неможливо. Вона передбачена лише на мирний час та час дії особливого періоду, але не воєнного стану. Оскільки зараз в країні діє воєнний стан, то при народженні дитини відпустку можуть надати за сімейними обставинами і тривалістю до 10 днів.

Також очікується, що незабаром буде введена відпустка за знищену техніку. Згідно з цим документом, за знищення техніки може надаватися відпустка, але не більше ніж 15 днів на рік. Зараз цей документ чекає на підписи, щоб набути чинності.

Нагадаємо, що в Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття.

Фото: Армія Inform

Читати далі

Економіка

У Дніпрі в закладах середньої освіти побудують три протирадіаційних укриття

Опубліковано

У Дніпрі планують побудувати три протирадіаційні укриття (ПРУ) за 345 млн грн. Закупівлі вже проведено.

Про це повідомили у ГС “Центр фінансових розслідувань”.

Закупівся

Департамент капітального будівництва Дніпровської міської ради 30 квітня провів закупівлі для будівництва приміщень реабілітаційного центру. У всіх трьох тендерах переможцем став ТОВ “СК СТРОЙІНВЕСТ”. Раніше ця компанія вже успішно виконувала ремонтні роботи в лікарні ім. І.І. Мечникова та місцевій лікарні №4.

Читати також: Нацгварція показала знищення ворожого паливозаправника на східному напрямку (ВІДЕО)

Де саме буде проходити будівництво

Укриття будуть побудовані на територіях Дніпровської гімназії № 29, Дніпровської гімназії № 118 та Дніпровського ліцею № 144 імені Леві Іцхака Шнеєрсона.

Всі три проєкти планують завершити до кінця 2025 року.

Також ми повідомляли, що Дія.Освіта випустила серіал про те, як взаємодіяти з військовими та ветеранами.

Фото: Центр фінансових розслідувань

Читати далі

Економіка

Українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі

Опубліковано

Упродовж першого кварталу 2024 року українці відкрили рекордні 74 050 нових фізосіб-підприємців, що на 33,6% більше, аніж торік, та 18% більше, ніж до початку повномасштабного вторгнення у 2021 році.

Про це повідомляє платформа для роботи з відкритими даними “Опендатабот” із посиланням на Єдиний державний реєстр.

Зазначається, що лідером за кількістю нових справ залишається Київ. За перший квартал поточного року у столиці зареєстрували 10 252 нових бізнесів – це 13,8% від загальної кількості. На другому місці Дніпропетровщина – 6,8 тисячі новостворених бізнесів, на третьому – Київщина – 5,7 тисячі нових ФОПів.

Де найчастіше відкривають ФОПи

Чверть нових бізнесів займаються роздрібною торгівлею – це найпопулярніша сфера протягом останніх 4 років.

Читати також: Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”

Серед найбільш запитаних напрямків бізнесу серед українських підприємців також надання індивідуальних послуг та комп’ютерне програмування.

Найпопулярніші нові бізнеси

Нагадаємо, з Донеччини до Волині курсуватиме безкоштовний евакуаційний потяг.

Фото: “Опендатабот”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство3 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство1 місяць тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: