Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Опубліковано

Кілька років тому на ринку з’явилась здорова альтернатива шкідливим газовим напоям — комбуча. Це натуральний продукт, який зроблений з чайного гриба. Його смак може вам нагадати дитинство — кисло-солодкий квас, яким у 90-х замінювали солодкі газовані напої. Зараз комбучу полюбляють всі прихильники здорового способу життя. А українські виробники не відстають і вже самостійно створюють комбучу, щоб довести — українська продукція не поступається іноземній.

Що таке комбуча?

Комбуча — це чайний гриб, який відомий тим, хто пережив пострадянські 90-ті роки. Всі ж пам’ятають ці банки з чимось неприємним на вигляд, але смачним напоєм з натуральними газами. Комбуча створюється шляхом ферментації чаю за допомогою мікроорганізмів — симбіозу дріжджів та бактерій. Спочатку заварюється чай, який підсолоджується цукром, сиропом чи медом, а потім ферментується “чайним грибом”. А сам гриб виглядає як слизувата плівка, яка плаває на поверхні рідини. Комбуча має світло-коричневий колір, кисло-солодкий смак та природну газацію.

Читайте також: Кипрійний чай: як працює бізнес, якому допомагають карпатські знахарі

Сьогодні комбуча дуже популярна у США і вже витіснила шкідливі газовані напої. Великі та маленькі бренди виробляють комбучу з різними смаками. У світі цей напій вважається супер-фудом, а у Китаї еліксиром молодості. Комбуча і справді має багато корисних властивостей — допомагає позбутись від токсинів, підтримує здорову мікрофлору кишківника та відновлює після фізичних навантажень. Тому часто спортсмени вживають комбучу після тренувань. А ще це дуже смачно. Українські виробники також взялись за створення цього напою і вже потроху заполоняють ринок.

Де купити комбучу в Україні?

1. Kombucha Live

Засновниця цього бренду Олена Обабкова ще з 2011 року вела блог про здоровий спосіб життя та правильне харчування Valeology. А коли в Україні почали з’являтись детокс-програми та доставки, то дівчина також вирішила зібрати цікаві та якісні продукти в одному місці. І першою стала комбуча.

“Обидві Америки і майже вся Європа вже в тренді. Виробників комбучі стає все більше, вибір все ширше. А в Україні все ще мало альтернатив Кока-Колі і іншим солодким напоям. Смузі і фреші — добре. Комбуча – ще краще!”, – кажуть засновники Kombucha Live.

Комбучу почали виготовляти з 2015 року. Не обмежившись простим смаком, Kombucha Live почали експерименти із вторинною ферментацією, додавали квіти, фрукти, ягоди і трави. У підсумку отримали різні смаки: гібіскус, синя орхідея, журавлина, імбир і чиста комбуча на основі органічного зеленого чаю.

Читайте також: Вино родом з Біблії: як українці створюють сікеру та що це таке?

Зараз яскраві пляшечки з комбучою можна побачити на різних подіях Києва, у ресторанах і кафе здорового харчування, а також Kombucha Live запустили доставку.

Ціни: пляшка комбучі коштує 300 грн, сети з 10 пляшок – 565 грн.

2. GODZYKI

“Комбуча, давно всім відома, як “чайний гриб”. Всі ці банки на підвіконні у бабусі викликають змішані емоції. Але як ти зрозумів, я інший! Чіткий, сучасний і ламаю стереотипи. Любов до своєї справи ти можеш відчути в кожній пляшці” – пише засновник бренду GODZYKI.

Кирило Ульман ще у дитинстві познайомився з комбучою і не знав, що сьогодні з’являться виробники, які випускають цей напій. Хлопець створив напій в японському стилі, адже полюбляє тематику Сходу. Коли створював бренд, то вирішив, що він повинен бути пов’язаний з найвідомішим персонажем попкультури — Годзилою.

Поки в асортименті виробника є два види комбучі – “Ящір” (з кислинкою, ароматом жасмину та терпкістю лимона, має значний залишковий цукор) та “Ворон” (з гірчинкою та квітковим ароматом, а у посмаку тропічні фрукти і яблучно-виноградні ноти).

Ціни: 60 гривень.

3. KUMA Kombucha

“Що таке комбуча? Це дещо корисне та смачне, освіжаюче та газоване, натуральне та безалкогольне, веганське та крафтове, дружнє до довкілля та локальне”. – кажуть засновники KUMA Kombucha.

Тут виготовляють напої на основі зеленого чаю сенча, шляхом природної ферментації. У результаті утворюється наповнений пробіотиками слабогазований напій. Тут є класична комбуча, а також зі смаком лемонграсу, обліпихи та імбиру. Засновники бренду часто презентують свій напій на фестивалях, а також його можна купити на сайті і замовити доставку.

Читайте також: Куди їхати у подорож за смачним українським вином? Топ порад від сомельє

У KUMA Kombucha кажуть, що комбуча полегшує похмілля, покращує травлення, знижує рівень холестерину , є корисною для кісток та суглобів та містить цілий букет вітамінів (В1, В2, В3, В6, В9 та віт. С). Все, що вам потрібно, лише відкрити пляшечку та насолоджуватись.

Ціни: 60 гривень за пляшку, 600 гривень за 12 пляшок.

4. JIVA Комбуча

“В один зі спекотних літніх днів 2015 року я вперше побачив у Нью-Йорку на полиці магазину здорового харчування напій під назвою “Комбуча”. Я навіть не міг собі уявити, що це спадкоємець того самого “чайного гриба”, який багато років тому вирощувала на підвіконні у трилітровій банці моя бабуся в Україні”, – розповідає засновник бренду JIVA Комбуча.

Тут виготовляють комбучу невеликими партіями, тільки з натуральних компонентів без додавання будь-яких шкідливих речовин. У рецептури JIVA Комбуча входять соки із корисних фруктів, ягід і овочів. У напій відомі цілющі екстракти і настої, щоб ви могли ознайомитися з цими інгредієнтами й відкрити новий світ корисної та здорової рослинної їжі.

У JIVA Комбуча можна знайти 9 різноманітних видів напою — від полуниці до інтерпретації “Кривавої мері”.

Ціни: 48 гривень за пляшку.

5. Seedsbank

Це унікальний магазин, де можна знайти функціональне харчування для тебе та своєї планети. Саме тут ви можете спробувати комбучу з надзвичайними смаками — кава, полуниця з базиліком, імбир з ягодами, огірок з м’ятою та інші.

“Ми виготовляємо комбучу за технологією подвійної ферментації. Не використовуємо штучної карбонізації, консервантів та барвників, додаючи локальні сезонні фрукти, овочі і трави”, – кажуть засновники Seedsbank.

А ще у цього виробника можна скуштувати унікальний водний кефір. Це ферментований напій на основі підсолодженої звичайної або мінеральної води і спеціальних гранул kefir grains, які називають індійським морським рисом або tibicos. Водний кефір багатий на амінокислоти, вітаміни, мінерали, корисні ферменти. А також є різні смаки цього напою — куркума з імбиром, лаванда з лимоном. У Seedsbank можна скуштувати ще і ферментовані лимони та ферментовану пекінську капусту.

Ціни: комбуча – 59 гривень, водний кефір – 65 гривень.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі
Продовжити в браузері
Щоб встановити натисни Додати на Початковий екран
Додати на Початковий екран
Встановити
Встановлення майже не використовує пам’ять і забезпечує швидкий спосіб доступу до цієї програми.
Встановити
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення про останні новини та оновлення
Відхилити
Дозволити сповіщення