

Суспільство
Комбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити
Кілька років тому на ринку з’явилась здорова альтернатива шкідливим газовим напоям — комбуча. Це натуральний продукт, який зроблений з чайного гриба. Його смак може вам нагадати дитинство — кисло-солодкий квас, яким у 90-х замінювали солодкі газовані напої. Зараз комбучу полюбляють всі прихильники здорового способу життя. А українські виробники не відстають і вже самостійно створюють комбучу, щоб довести — українська продукція не поступається іноземній.
Що таке комбуча?
Комбуча — це чайний гриб, який відомий тим, хто пережив пострадянські 90-ті роки. Всі ж пам’ятають ці банки з чимось неприємним на вигляд, але смачним напоєм з натуральними газами. Комбуча створюється шляхом ферментації чаю за допомогою мікроорганізмів — симбіозу дріжджів та бактерій. Спочатку заварюється чай, який підсолоджується цукром, сиропом чи медом, а потім ферментується “чайним грибом”. А сам гриб виглядає як слизувата плівка, яка плаває на поверхні рідини. Комбуча має світло-коричневий колір, кисло-солодкий смак та природну газацію.
Читайте також: Кипрійний чай: як працює бізнес, якому допомагають карпатські знахарі
Сьогодні комбуча дуже популярна у США і вже витіснила шкідливі газовані напої. Великі та маленькі бренди виробляють комбучу з різними смаками. У світі цей напій вважається супер-фудом, а у Китаї еліксиром молодості. Комбуча і справді має багато корисних властивостей — допомагає позбутись від токсинів, підтримує здорову мікрофлору кишківника та відновлює після фізичних навантажень. Тому часто спортсмени вживають комбучу після тренувань. А ще це дуже смачно. Українські виробники також взялись за створення цього напою і вже потроху заполоняють ринок.
Де купити комбучу в Україні?
1. Kombucha Live

Засновниця цього бренду Олена Обабкова ще з 2011 року вела блог про здоровий спосіб життя та правильне харчування Valeology. А коли в Україні почали з’являтись детокс-програми та доставки, то дівчина також вирішила зібрати цікаві та якісні продукти в одному місці. І першою стала комбуча.
“Обидві Америки і майже вся Європа вже в тренді. Виробників комбучі стає все більше, вибір все ширше. А в Україні все ще мало альтернатив Кока-Колі і іншим солодким напоям. Смузі і фреші — добре. Комбуча – ще краще!”, – кажуть засновники Kombucha Live.
Комбучу почали виготовляти з 2015 року. Не обмежившись простим смаком, Kombucha Live почали експерименти із вторинною ферментацією, додавали квіти, фрукти, ягоди і трави. У підсумку отримали різні смаки: гібіскус, синя орхідея, журавлина, імбир і чиста комбуча на основі органічного зеленого чаю.
Читайте також: Вино родом з Біблії: як українці створюють сікеру та що це таке?
Зараз яскраві пляшечки з комбучою можна побачити на різних подіях Києва, у ресторанах і кафе здорового харчування, а також Kombucha Live запустили доставку.
Ціни: пляшка комбучі коштує 300 грн, сети з 10 пляшок – 565 грн.
2. GODZYKI

“Комбуча, давно всім відома, як “чайний гриб”. Всі ці банки на підвіконні у бабусі викликають змішані емоції. Але як ти зрозумів, я інший! Чіткий, сучасний і ламаю стереотипи. Любов до своєї справи ти можеш відчути в кожній пляшці” – пише засновник бренду GODZYKI.
Кирило Ульман ще у дитинстві познайомився з комбучою і не знав, що сьогодні з’являться виробники, які випускають цей напій. Хлопець створив напій в японському стилі, адже полюбляє тематику Сходу. Коли створював бренд, то вирішив, що він повинен бути пов’язаний з найвідомішим персонажем попкультури — Годзилою.
Поки в асортименті виробника є два види комбучі – “Ящір” (з кислинкою, ароматом жасмину та терпкістю лимона, має значний залишковий цукор) та “Ворон” (з гірчинкою та квітковим ароматом, а у посмаку тропічні фрукти і яблучно-виноградні ноти).
Ціни: 60 гривень.
3. KUMA Kombucha

“Що таке комбуча? Це дещо корисне та смачне, освіжаюче та газоване, натуральне та безалкогольне, веганське та крафтове, дружнє до довкілля та локальне”. – кажуть засновники KUMA Kombucha.
Тут виготовляють напої на основі зеленого чаю сенча, шляхом природної ферментації. У результаті утворюється наповнений пробіотиками слабогазований напій. Тут є класична комбуча, а також зі смаком лемонграсу, обліпихи та імбиру. Засновники бренду часто презентують свій напій на фестивалях, а також його можна купити на сайті і замовити доставку.
Читайте також: Куди їхати у подорож за смачним українським вином? Топ порад від сомельє
У KUMA Kombucha кажуть, що комбуча полегшує похмілля, покращує травлення, знижує рівень холестерину , є корисною для кісток та суглобів та містить цілий букет вітамінів (В1, В2, В3, В6, В9 та віт. С). Все, що вам потрібно, лише відкрити пляшечку та насолоджуватись.
Ціни: 60 гривень за пляшку, 600 гривень за 12 пляшок.
4. JIVA Комбуча

“В один зі спекотних літніх днів 2015 року я вперше побачив у Нью-Йорку на полиці магазину здорового харчування напій під назвою “Комбуча”. Я навіть не міг собі уявити, що це спадкоємець того самого “чайного гриба”, який багато років тому вирощувала на підвіконні у трилітровій банці моя бабуся в Україні”, – розповідає засновник бренду JIVA Комбуча.
Тут виготовляють комбучу невеликими партіями, тільки з натуральних компонентів без додавання будь-яких шкідливих речовин. У рецептури JIVA Комбуча входять соки із корисних фруктів, ягід і овочів. У напій відомі цілющі екстракти і настої, щоб ви могли ознайомитися з цими інгредієнтами й відкрити новий світ корисної та здорової рослинної їжі.
У JIVA Комбуча можна знайти 9 різноманітних видів напою — від полуниці до інтерпретації “Кривавої мері”.
Ціни: 48 гривень за пляшку.
5. Seedsbank

Це унікальний магазин, де можна знайти функціональне харчування для тебе та своєї планети. Саме тут ви можете спробувати комбучу з надзвичайними смаками — кава, полуниця з базиліком, імбир з ягодами, огірок з м’ятою та інші.
“Ми виготовляємо комбучу за технологією подвійної ферментації. Не використовуємо штучної карбонізації, консервантів та барвників, додаючи локальні сезонні фрукти, овочі і трави”, – кажуть засновники Seedsbank.
А ще у цього виробника можна скуштувати унікальний водний кефір. Це ферментований напій на основі підсолодженої звичайної або мінеральної води і спеціальних гранул kefir grains, які називають індійським морським рисом або tibicos. Водний кефір багатий на амінокислоти, вітаміни, мінерали, корисні ферменти. А також є різні смаки цього напою — куркума з імбиром, лаванда з лимоном. У Seedsbank можна скуштувати ще і ферментовані лимони та ферментовану пекінську капусту.
Ціни: комбуча – 59 гривень, водний кефір – 65 гривень.
Суспільство

Аби бути супергероєм, не потрібні суперздібності. Достатньо стати донором плазми, адже кожна четверта людина щонайменше раз у житті потребувала чи потребуватиме переливання компонентів крові чи препаратів на їхній основі.
До Всесвітнього дня донора ШоТам разом з компанією Biopharma Plasma, яка першою в Україні почала виготовляти з донорської плазми ліки, що рятують життя, розробили тест. Усього 5 хвилин, і ви виявите, які хибні переконання щодо донації плазми ви маєте та про які бонуси для донорів ще не знаєте.
1. Як проходить донація плазми?

2. Хто може бути донором плазми?

3. Як часто можна здавати плазму?

4. Що таке взагалі ця плазма крові?

5. Чому донорство плазми таке важливе?

6. Чим можна замінити донорську плазму крові при виготовленні ліків?

7. Як плазмаферез впливає на наш організм?

8. Як довго відновлюються наші запаси плазми після донації?

9. З донорської плазми виготовляють препарати, такі як імуноглобуліни та фактори згортання крові. Як гадаєте, чиї життя рятують ці ліки?

10. Чи правда, що за донацію плазми можна отримати грошову компенсацію?

Йой, ми виявили у твоїх відповідях чимало шкідливих упереджень! Але головне, що в тебе є бажання дізнатися більше на таку важливу тему, як донорство плазми крові. Можливо, ти раніше зовсім нічого не чув/не чула про донацію компонентів крові або ж це були вигадки чи відверті жахайки на медичні теми, яких, на жаль, вдосталь у мережі. Але тепер ти точно знаєш, що:
— донорство плазми, як і донорство крові, рятує людські життя;
— при донації плазми донор зберігає всі свої червоні кров'яні тільця, а натомість його кров очищується від токсинів;
— донором може стати кожен повнолітній, хто має вагу більше 50 кг, добре самопочуття та бажання рятувати життя;
— аби відновити об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього 1-2 доби. Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки;
— донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma в різних містах України.
Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.
Ти ще маєш трохи сумнівів: а може, плазма не така потрібна, як кров? Чи дійсно вона когось рятує? Чи справді донація плазми безпечна для донора? Настав час поповнити свою базу знань, аби стати амбасадором донорського руху в Україні! А почати можеш із цієї пам’ятки:
— донорська плазма життєво необхідна тим, хто бореться з онкологією, імунодефіцитом, важкими опіками та пораненнями;
— донорство плазми приносить користь самому донору: під час процедури плазмаферезу його кров очищується від токсинів та «омолоджується»;
— аби відновити задоначений об’єм плазми, нашому організму знадобиться всього лиш 1-2 доби! Головне пити достатньо чистої води та не забувати споживати білки.
Донори плазми можуть отримати безкоштовні консультації лікаря та пройти медичні скринінги в центрах Biopharma Plasma по всій Україні! Детальніше про умови тут. Мапа центрів Biopharma Plasma — за посиланням.
Нічого собі, ти знаєш так багато про донорство плазми крові! Схоже, ти вже маєш досвід у цій важливій справі.
Австралієць Джеймс Гаррісон першим увійшов в історію як «Людина з золотою рукою» — за своє життя він пожертвував плазму крові 1 173 рази та врятував життя більш ніж 2 мільйонів новонароджених. Можливо, саме ти підхопиш цю супергеройську місію та станеш новою «Людиною з золотою рукою» та легендою донації з України? Ділися своїми результатами в соцмережах — не для того, аби похвалитися, а щоб твої друзі знали, до кого можуть звернутися по пораду як до досвідченого донора!
Ну а бонусом для них буде мапа центрів Biopharma Plasma, де всі донори можуть отримати тут.
Поділіться своїми результатами:
Фото: Biopharma Plasma
Суспільство

У Галицькому національному природному парку зафіксували найбільшу на заході України колонію рідкісних птахів. Науковці нарахували десятки гнізд та сотні пташенят представників родин Ібісових і Чаплевих, які занесені до Червоної книги України.
Про це повідомили на сторінці Галицького національного природного парку.
На початку червня дослідники провели облік у полівидовій колонії птахів, щоб зрозуміти масштаби явища. У парку виявили близько 25 гнізд Косаря білого, у яких — 36 пташенят. Загальна кількість цих птахів у парку близька до 90. Зазвичай цей вид мешкає вздовж Чорноморського узбережжя, і востаннє у Галицькому нацпарку його гніздування фіксували 15 років тому.
Серед інших рідкісних птахів — Чепура мала (29 гнізд, 101 пташеня) та Квак звичайний (52 гнізда, 168 пташенят). Їхню чисельність у парку нині оцінюють в 160 та 270 особин.
Читайте також: Щоб зберегти рідкісні рослини, у лісах Хмельниччини створили три охоронні зони
А ще дослідники помітили Коровайку буру — одного з найрідкісніших птахів для Опілля. В Україні цей вид трапляється лише в кількох локаціях на півдні, тож, за словами орнітологів, його поява на Івано-Франківщині — надзвичайна рідкість.




Нагадуємо, що на Поліссі втілять найбільший в історії України проєкт по відновленню боліт у заповідниках.
Фото: фейсбук-сторінка Галицького національного природного парку
Суспільство

В Україну повернули тіла 1200 полеглих захисників. За даними російської сторони, це тіла військових, які мали українське громадянство. Репатріацію провели згідно домовленостей у Стамбулі.
Про це повідомили в Координаційному штабі з питань поводження з військовополоненими.
Надалі слідчі правоохоронних органів та експертні установи МВС проведуть ряд експертиз та ідентифікацію тіл.
Читайте також: З окупації та росії вдалося врятувати велику групу українських дітей
Полеглих вдалося повернути завдяки спільним зусиллям Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими, Об’єднаного центру при СБУ, ЗСУ, МВС, Офісу омбудсмена, Секретаріату уповноваженого з питань зниклих безвісти, ДСНС та інших структур сектору безпеки й оборони.
Репатріацію провели за сприяння Міжнародному Комітету Червоного Хреста.


Нагадуємо, що на підконтрольну територію України вдалося повернути 11 дітей з окупованої Херсонщини.
Фото: фейсбук-сторінка Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими