Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Скільки можна заробити на оренді житла в Києві?

Опубліковано

Кожну третю нерухомість в Києві купують з метою вкладення коштів: квартири здають в оренду або вони просто «стоять» до кращих часів. Як не помилитися, ставши рантьє?

Кількість бажаючих вкласти гроші в нерухомість не скорочується. Житло – фактично безальтернативна сфера для інвестицій, яка зрозуміла середньостатистичному українцеві, говорить віце-президент Асоціації професійних управителів нерухомістю Анатолій Топал. Багато хто з громадян не розуміє, що таке Облігації внутрішньої позики (ОВДП) і як на них можна заробити. Фонд гарантування банківських вкладів гарантує повернення тільки 200 тис. грн. Якщо у споживача, наприклад, $ 40-50 тис., то звертатися доведеться в масу відділень або ризикувати.

 ШоТам з’ясував, на що потрібно звертати увагу при здачі квартири в оренду і скільки на цьому можна заробити

Яку квартиру краще купувати для здачі в оренду?

Найпопулярніші квартири – однокімнатні в нових будинках, каже Анатолій Топал. «Їх вибирають люди середнього рівня достатку, які не хочуть жити по сусідству з бабусями і алкоголіками. Вони готові платити за вхід в красивий під’їзд, який знаходиться під охороною, і просторіші квартири », – говорить він.

Популярністю у орендарів користуються квартири на Осокорках, Позняках, Теремках і в районі ст.м. КПІ. Як правило, одиничка в цих районах буде коштувати $ 40-50 тис., однак проблем з пошуком орендарів не виникне

Якщо коштів менше, то можна розглянути апартаменти в районі Софіївської та Петропавлівській Борщагівок. У нових комплексах, які будуються відразу ж за Окружною дорогою, нову квартиру можна придбати за $ 25-30 тис. Сильно вже економити на ремонті не потрібно. Більшість тих, хто шукає квартиру, хочуть світлий ремонт, окрему кухню (об’єднувати кухню і спальню експерти не радять), а також повний набір побутової техніки – бойлер, кондиціонер, пральну машину, плиту і духовку. Краще встановити двоспальне ліжко, а не диван, і віддати перевагу ванній замість душа.

Як знайти орендарів?

Перед тим, як здавати квартиру в оренду, потрібно визначити її вартість. Як це зробити? Можна подивитися оголошення про здачу такого ж житла в цьому будинку і встановити ціну на 500 грн нижче. В середньому однокімнатні квартири в новобудовах зараз здаються в оренду за ціною від 9 тис. до 11 тис. грн на місяць. Якщо житло здається за містом, то там ціни нижчі – в середньому 6-7 тис. грн на місяць. Комунальні послуги орендар сплачує додатково.

Щоб успішно здати житло в оренду, потрібно зробити красиві фото. На них не повинно бути видно розкиданих речей, брудних поверхонь – все це відлякує потенційних орендарів. Оголошення про здачу квартири в оренду краще розмістити в закритих групах facebook та на профільних сайтах. На кожне фото необхідно нанести свої контакти та адресу квартири, оскільки часто такі оголошення передруковують ріелтори і здають житло вже від свого імені. Посередники отримують половину розміру місячної вартості оренди, тому їм важливо розширювати базу пропозицій.

Читайте також: Шанс для нової справи: як підприємцю вигідно орендувати приміщення

У профільних групах, в які додають орендодавців, нерідко можна прочитати історії, коли на перегляд приходять потенційні клієнти з ріелтором і озвучують набагато нижчу вартість оренди. Наприклад, власник готовий здавати своє житло за 11 тис. грн на місяць, а під час перегляду у нього вимагають знизити ціну до 9 тис. грн на місяць. Тому вартість оренди краще озвучувати по телефону, як і всі додаткові вимоги – кількість проживаючих, наявність тварин та інше.

Як обговорити всі умови з орендарями?

Убезпечити своє житло від проблем неможливо – досвідчені ріелтори говорять, що всю побутову техніку необхідно буде міняти вже через п’ять років після початку експлуатації. А визначити, чи адекватні люди прийшли знімати квартиру доводиться в буквальному сенсі «на відчуттях». У профільних закритих групах в соціальних мережах складають і регулярно оновлюють «чорні списки» орендарів, тому з ними теж можна ознайомитися.

Керуючий партнер юридичної компанії «Кравець і партнери» Ростислав Кравець радить складати договір і прописувати в ньому всі нюанси – від вартості оренди до можливості влаштовувати вечірки і заводити тварин. Наприклад, п’яна гулянка до 5 ранку з викликом поліції сусідами може бути підставою для виселення. Документи орендарів – паспортні дані з пропискою – потрібно обов’язково сфотографувати. У доповненні до договору варто скласти акт, в якому необхідно прописати всю наявну в квартирі техніку і її стан. Окреме питання – розмір орендної плати, яку квартиронаймач зобов’язаний сплатити до певного числа. Крім цього, досвідчені орендодавці беруть так звану заставну суму в розмірі місячної орендної плати, яку повертають після від’їзду орендарів і перевірки стану квартири. У профільних групах пишуть, що затримка з оплатою більш ніж на місяць говорить про те, що з орендарем необхідно прощатися.

Як стежити за квартирою?

Помилка молодих орендодавців – небажання контролювати стан квартири. Приїжджати необхідно раз на місяць і уважно дивитися, що відбувається з житлом. Цей пункт потрібно окремо прописати в договорі.

Досвідчені орендодавці просять надсилати їм фото лічильників і квитанції про сплату комунальних послуг. Якщо це питання не контролювати, то потім доведеться гасити борги самостійно. Недбайливі орендарі можуть залишити ключі в поштовій скриньці і виїхати в невідомому напрямку. Правда, такі випадки трапляються нечасто.

Читайте також: Скільки коштує житло в Києві – дослідження OLX Нерухомість

У договорі потрібно прописати, хто буде відповідати за невеликий ремонт. Як правило, повірку лічильників і капітальний ремонт побутової техніки оплачують власники квартири, а ось заміну перегорілих ламп та вимикачів – орендар. Цей пункт теж краще вказати в договорі. Якщо в орендованому житлі проживає тварина, є сенс взяти подвійний розмір застави і заздалегідь домовитися про те, що пошкодження шпалер або дверей оплачує орендар. Можна купити страховку, яка покриє відповідальність власника квартири перед третіми особами. Наприклад, в тому випадку, якщо орендарі затоплять квартиру знизу і поїдуть без попередження. Вартість такої страховки становить близько 1 тис. грн на рік.

Досвідчені рантьє радять підтримувати регулярний зв’язок з сусідами і консьєржкою, які можуть розповісти про те, що відбувається в квартирі під час відсутності власника і сигналізувати в тому випадку, якщо почнуться проблеми.

Суспільство

В Україні була створена колекція прикрас з уламків літака “Мрія”

Опубліковано

Український виробник ювелірних виробів, бренд karpenko jewelry, представив обмежену колекцію прикрас під назвою “оМРІЯна помста”. Ці прикраси створені для натхнення найбільшого українського літака “Мрія”, який був знищений окупантами в лютому 2022 року.

фото: karpenko jewelry

Про це повідомляє сайт бренду.

Про колекцію

У колекцію включені дві брошки: одна у формі турбіни, а інша – у формі літака “Мрія”. Брошка “Літак” відтворює один з найбільш впізнаваних ракурсів “Мрії”, який був видно на всіх земних презентаціях та зафіксований на численних символічних фотографіях по всьому світу. Брошка “Турбіна” віддана унікальній особливості цього гігантського літака – шість двигунів, які робили його найпотужнішим цивільним транспортним літаком у світі.

фото: karpenko jewelry

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Кожна прикраса містить уламок фюзеляжу зруйнованої “Мрії”. Їх для створення прикрас передала з власного архіву військовослужбовиця, парамедик Галина Алмазова. Разом зі своїм підрозділом вона витримала в Гостомелі найстрашніші дні атаки на аеропорт, евакуюючи поранених.

фото: karpenko jewelry

Мета випуску колекції благодійна. Весь прибуток з продажу прикрас спрямують на збір на засоби посилення технічної розвідки для Головного управління розвідки України.

фото: karpenko jewelry

Кількість прикрас у колекції “оМРІЯна помста” обмежена наявною кількістю уламків літака. Наприклад, випущено 225 брошок “Літак”, відповідно до номерів на фюзеляжі “Мрії”. Щодо брошок “Турбіна”, їх виготовлено не більше 1 тисячи штук.

Придбати прикраси можна на офіційному сайті бренду karpenko jewelry.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що українці відкрили рекордну кількість ФОПів у першому кварталі.

Фото: karpenko jewelry

Читати далі

Суспільство

Мати загиблого пілота стала капеланкою

Опубліковано

Мати полеглого пілота й героя України Степана Тарабалки вступила до лав військових капеланів, аби підтримувати українське військо!

Пані Світлана після загибелі сина у 2022 на гроші, компенсовані державою, відкрила реабілітаційний центр для захисників, а разом з цим відчула, що після загибелі сина Бог по-особливому торкнувся її серця.

Історія пані Світлани

“У такий складний час хочеться донести того світла, яке Бог дає мені, для служіння іншим”, – каже жінка.

Наталя Тарабалка – мати Героя України льотчика Степана Тарабалки з Коломийщини. Її Степан був одним з пілотів, яких за майстерність прозвали “Привидами Києва”. Він загинув над Житомиром 13 березня 2022 року з переважаючими силами окупантів.

На гроші, які їй компенсувала держава, Наталя у 2023 році відкрила оздоровчий центр для військових. А разом з цим відчула: після загибелі сина Бог по-особливому торкувся її серця.

Читати також: Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Маючи духовний досвід, пані Наталя вирішила долучитися до українського війська як капеланка.

“Отримавши певну базу знань з капеланства, я хочу бути потрібною, корисною не тільки для родин, а й ветеранів, для військових”, – каже Світлана.

Пані Наталя вже отримала шеврон капеланки та приєдналася до лав військових священників.

Нагадаємо, що 52 ветерани отримають гранти на розвиток бізнесу.

Читати далі

Суспільство

Фільм Алана Бадоєва “Довга доба” зʼявився на Netflix

Опубліковано

Стрічка “Довга доба” від Алана Бадоєва тепер доступний для перегляду на платформі Netflix. Прем’єра стрічки відбулася 1 травня.

Про фільм

Фільм описує вторгнення російських військ в Україну у 2022 році, а також про воєнні події, які тривають до цього дня.

У стрічку увійшли кадри, які були зняті на телефони 12 тисяч українців. Вони розповідають історії тих, хто вдалося вижити під час воєнних дій, а також про людей, які загинули під час окупації.

Читати також: Частка поета хіта Артема Пивоварова та Klavdia Petrivna: набуває нових сенсів — Ґео Шкурупій

Цей проєкт – не просто ще один фільм про війну, а унікальне свідчення трагічних подій і злочинів Росії очима українців, щоб ніхто та ніколи не зміг переписати нашу історію“, – каже команда фільму.

Фільм “Довга доба” став переможцем фестивалю документального кіно Cinema for Victory від Держкіно. Також його показали в Раді Європи. У відеозверненні до посадовців Бадоєв розповів про свою мету створення проєкту: показати війну в Україні без сценаріїв та других дублів.

Нагадаємо, що анонсували створення навчальної програми по розмінуванню для жінок.

Також ми повідомляли, що в світі та в Україні стартує місяць обізнаності про ментальне здоров’я: про що варто знати.

Фото: афіша “Довга доба”

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 день тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство4 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: