Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шанс для нової справи: як підприємцю вигідно орендувати приміщення

Опубліковано

Кількість приміщень, які підходять для відкриття магазину, салону краси або аптеки значно зросла. Ціни на оренду знизилися і це хороша новина для підприємців

Зараз можна орендувати приміщення для відкриття ресторану в самому центрі Києва – в районі Майдану, вул. Великої Васильківської, розповідає генеральний директор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова. «Ще рік тому спостерігався дефіцит і знайти об’єкт, що відповідає всім очікуванням, було дуже складно», – розповідає вона. Багато бізнесменів з цієї причини згортали свої програми з розвитку. Зараз у них з’явився шанс.

Представники малого і середнього бізнесу переважно відкривають свої об’єкти на перших поверхах житлових будинків. І не завжди в центральній частині міста. Для невеликого продовольчого магазина або перукарні важливі стабільний потік потенційних відвідувачів, тому часто підприємці віддають перевагу прохідним місцям в густонаселених районах міста. Але якщо бізнесмен, наприклад, купив франшизу для відкриття кафе відомої в усьому світі торгової марки, то йому краще орієнтуватися на центральну частину міста. За такою ж схемою часто працюють магазини одягу, взуття та аксесуарів. Свої перші магазини в нашій країні їм теж необхідно відкрити в центральній частині міста – це вимога власників торгових марок. Вони хочуть, щоб про вихід їх мережі в Україні дізналося якомога більше потенційних відвідувачів.

Періодично підприємці поглядають у бік торгових центрів, які динамічно розвиваються. Але потрапити туди не завжди просто. Орендні ставки в них можуть бути на 30-50% вище, ніж доведеться платити за приміщення на першому поверсі житлового будинку. Але і самі керуючі центрами в першу чергу віддають місця магазинам відомих торгових марок, а підприємцям пропонують не найкращі приміщення.

Ціни знижуються

Приміщення звільняються з кількох причин. Одна з них – криза внаслідок коронавірусу, яка зробила роботу деяких ресторанів, магазинів або салонів краси нерентабельною. В першу чергу постраждали ті підприємці, які погодилися платити підвищені орендні ставки. Потрібно правильно прораховувати витрати на оренду, каже Ольга Насонова. Адже крім неї заклад несе й інші витрати – на оплату комунальних послуг, заробітних плат співробітників, на прибирання та охорону. «За моїми підрахунками, оренда повинна займати не більше 22% від продажів ресторану. Це максимальна цифра. Все що більше – призводить до збитків », – каже Насонова. Схожі цифри називають і власники магазинів, салонів краси та ін.

Представники малого і середнього бізнесу переважно відкривають свої об’єкти на перших поверхах житлових будинків. І не завжди в центральній частині міста. Для невеликого продовольчого магазина або перукарні важливі стабільний потік потенційних відвідувачів, тому часто підприємці віддають перевагу прохідним місцям в густонаселених районах міста

Але є й інша причина, яку також потрібно враховувати майбутнім підприємцям. Директор київського агентства нерухомості Брок-ріелті Дмитро Корчев розповідає, що багато підприємців під час кризи змогли перебудувати свою роботу і відмовитися від офісу. Деякі з них мають намір працювати за цією схемою в найближчий рік. Тим більше, що масова вакцинація від коронавірусу відбудеться не раніше весни-літа наступного року.

Які приміщення зараз можна орендувати? Наприклад, в Києві це можуть бути місця в наближених до центру районах міста, в житлових масивах і на перших поверхах новобудов. Пропозиція зростає з кожним днем, тому знайти вигідну пропозицію можна буквально в кожному районі. У центрі міста плата становить $ 30-50 за кв м на місяць, а ось у спальних районах орендодавці готові укладати договори в гривні по 400-500 грв за кв м на місяць. Експерти радять торгуватися. Для цього можна проаналізувати розмір плати в приміщеннях, які знаходяться по сусідству, що дозволить знизити ціни на 15-20%.

При проведенні переговорів можна запропонувати і альтернативу – платити орендну плату в залежності від виручки. В середньому плата становить 10-15% від продажів на місяць. Зазвичай в договорах визначається мінімальний розмір ставки, наприклад, 20 тис. грв. на  місяць. Нижче цієї суми орендар платити не може. Але якщо у магазина непогано йдуть справи і виручка зростає, то орендний платіж може вирости до 25-30 тис. грв на місяць. На такі умови роботи погоджуються все більше орендарів.

Пропозиції в регіонах

Тенденції в найбільших українських містах дуже схожі на київські. В Одесі, розповідає ріелтор місцевого агентства нерухомості Олександр-N Олексій Красотов, під час карантину відбулася ротація орендарів. Деякі відмовилися від своїх приміщень, але на їх місце з травня прийшли нові гравці. «Особливо активними є підприємці, які хочуть відкрити свій магазин або заклад громадського харчування. А ось салонів краси поки відкривають менше », – говорить він. При цьому свій бізнес розвивають не тільки місцеві бізнесмени, але і підприємці з інших регіонів країни. Вони приїжджають спробувати щастя в приморському місті. Орендні ставки в Одесі приблизно на 10-15% нижче, ніж в столиці.

Під час карантину у Львові, розповідає директор агентства нерухомості Варіант і глава Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості Андрій Борисов, орендодавці надавали знижки до 50-70% від первісної вартості оренди. Багато хто зрозумів, що краще піти на поступки, ніж втратити вигідного клієнта. Це теж хороший аргумент при проведенні переговорів. У червні вони спробували повернути ціни на докарантинний рівень. Але все одно на знижки можна претендувати. В середньому розмір дисконту становить до 30% від заявленої вартості оренди. Найдорожчі приміщення в столиці Галичини знаходяться на пл. Ринок, де ставки доходять до $ 100 за один кв м на місяць. У наближених районах – на пр. Свободи та Шевченка вона складають $ 60 за один кв м на місяць. У віддалених спальних районах плата становить приблизно $ 10 за кв м на місяць.

У Дніпрі та Харкові орендувати приміщення можна в середньому за $ 30-40 за кв м. Вільні об’єкти, як і в інших великих українських містах, з’являються постійно. До кінця року іх кількість буде поступово збільшуватися, що дозволить потенційним орендарям непогано торгуватися. «Наприклад, одне з приміщень у Львові здавалося за $ 1,8 тис. на місяць. Бізнесмени, які приїхали з Києва, умовили власника здати його за $ 1 тис. на місяць. Зараз вони роблять там ремонт », – каже Андрій Борисов. Економісти прогнозують, що пропозиція буде перевищувати попит, як мінімум, до весни наступного року. Це хороший шанс для підприємця знайти гарне приміщення за привабливою ціною для старту свого бізнесу.

На що варто звернути увагу

Нерідко успішні ресторани або магазини в Києві та інших великих містах змушені були закриватися. Причина – несподіване підвищення орендної плати або розірвання договору. Щоб цього не сталося, керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець радить наступне: перед тим, як відкрити на першому поверсі житлового будинку магазин, аптеку або перукарню треба переконатися, що приміщення дійсно належить до нежитлового фонду. Відкриття краще узгодити з керівництвом ОСББ, щоб убезпечити себе від можливих конфліктів з мешканцями будинку. Для відкриття ресторану чи аптеки потрібно отримувати спеціальний дозвіл, нагадує Ростислав Кравець. Тому спочатку варто дізнатися про всі вимоги до подібного роду об’єктів, а тільки потім приступати до ремонту приміщення. «Договір краще завіряти нотаріально, навіть якщо він підписаний на рік», – говорить Ростислав Кравець. Тоді власнику буде набагато складніше його розірвати. У документі треба прописати можливість підвищення орендної плати, наприклад, не більше ніж на 10% в рік, що дозволить убезпечити себе від можливих сюрпризів в подальшому. Зараз умови роботи на ринку диктує орендар і цим можна скористатися.

Реклама

Суспільство

У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників

Опубліковано

У Вінницькому національному технічному університеті розпочнеться підготовка офіцерів запасу за спеціальністю «Бойове застосування військових частин і підрозділів безпілотних авіаційних комплексів оперативно-тактичного, оперативного, стратегічного класів».

Про це пише АрміяІнформ.

Наголошується, що досі відбувалася підготовка офіцерів запасу для радіотехнічних військ, частин і підрозділів зв’язку та радіотехнічного забезпечення авіації, а також автомобільних частин й підрозділів. Тепер отримали дозволи й ліцензію для підготовки фахівців БПЛА.

Для опанування новим фахом на кафедрі було підготовлено потужний симуляційний клас, а університет закупив два безпілотні авіаційні комплекси, на яких слухачі отримуватимуть практичні навички у застосуванні безпілотників.

Ті з них, хто прийме рішення пов’язати свою долю зі службою в українському війську, у військових частинах вже командуватимуть операторами БПЛА, а точніше – підрозділами відповідного напрямку.

Перший набір курсантів за новою спеціальністю відбудеться влітку 2021 року.

Читайте такожКиївський завод «Маяк» освоїв виробництво запасних частин для зенітної установки

Планується набрати 25 хлопців та дівчат, які у своїх вишах у різних областях України вже здобули або здобувають вищу освіту й ступінь бакалавра та бажають протягом двох років вивчати військову справу на кафедрі військової підготовки ВНТУ.

Читайте такожНа Донеччині військові тренувалися виявляти ворожі БПЛА (ФОТО)

Нагадаємо, на військовому полігоні випробовували вітчизняний боєприпас для БПЛА.

Як ми повідомляли раніше, КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка».

Усі фото: armyinform.com.ua.

Читати далі

Суспільство

Прикордонники отримали нові паливозаправники (ФОТО)

Опубліковано

Два паливозаправники на базі вантажних автомобілів МАЗ отримали прикордонники Харкова та Сум.

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

Зазначається, що паливозаправники призначені для транспортування авіаційного пального та проведення заправки повітряних суден. Вони були закуплені згідно з вимогами Закону України «Про публічні закупівлі» за переговорною процедурою для потреб оборони. Загальна вартість закупівлі склала майже 8,6 млн гривень.

Закуплені вантажівки МАЗ мають колісну формулу 4х4 та потужність двигуна 330 к.с., екологічного стандарту Євро-5. Кожна з них оснащена кондиціонером та має 500-літровий паливний бак. Ємність цистерни паливозаправника – 5 000 літрів.

З персоналом, який працюватиме з паливозаправниками, представники постачальника провели відповідні заняття щодо їхньої експлуатації.

Українське прикордонне відомство очікує отримати ще десять гелікоптерів Airbus Н125. Планується, що ці машини уже прибудуть з необхідним оптико-електронним обладнанням для моніторингу державного кордону та виключної (морської) економічної зони України.

Читайте такожЯк Морська охорона відточує майстерність зі зброєю нового зразка (ВІДЕО)

Читайте такожВікіпатруль: як група українських активістів бореться з пропагандою у Вікіпедії

Нагадаємо, Україні відправляють три гелікоптери H225.

Також ДСНС отримала гелікоптер H225 Super Puma.

Як ми повідомляли раніше, українська компанія здобула патент на санітарно-евакуаційну версію гелікоптера.

Усі фото: dpsu.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

У Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно

Опубліковано

На час карантину Київська міська лікарня ветеринарної медицини безкоштовно доставлятиме котів та собак до родини, яка вирішила прихистити тварину.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

«Пішли назустріч киянам, які вирішили взяти тварину з притулку, але не хочуть наражатись на небезпеку під час пандемії. Карантинні обмеження не повинні заважати творити добро та допомагати тваринам. Минулого року попри пандемію кияни прихистили понад 750 безпритульних тварин із комунальних притулків», – йдеться у повідомленні.

Читайте також: Місто без ветеринарів: як у Ржищеві волонтери взялися рятувати безпритульних тварин

Як скористатися послугою?

Для того, щоб скористатися послугою транспортування тварини додому, необхідно обрати на сайті  тварину, яка сподобалась, зателефонувати за номером: 098-828-14-14 або написати на сторінку Facebook. Достатньо вказати ім’я тварини та домовитись про зручний час трансферу.

Тварин у нові домівки доставлятиме служба «Зоодопомога» із дотриманням усіх карантинних правил.

Поки що котів та собак транспортують виключно в межах Києва. Разом із чотирилапим другом фахівці привезуть повний пакет документів на тварину.

Безкоштовною послугою таксі для покинутих тварин від ветклініки можна скористатись до завершення зимового локдауну – 24 січня.

Читайте такожЯк професійний каскадер збудував оленячу ферму на Сумщині

Нагадаємо, новий Япомогабокс для бездомних тварин працюватиме з доставкою.

Як ми повідомляли раніше, у Подільському зоопарку в Вінниці з’явилися патагонські мари.

Головне фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі
Суспільство7 години тому

У Вінниці готуватимуть офіцерів запасу за профілем бойового застосування безпілотників

Суспільство8 години тому

Прикордонники отримали нові паливозаправники (ФОТО)

Суспільство9 години тому

У Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно

Суспільство10 години тому

В Україні стартував проєкт підтримки ветеранів та ветеранок V-Corp

Суспільство11 години тому

Буковинську Маланку хочуть внести до списку ЮНЕСКО

Суспільство12 години тому

В Україні заснували літературну премію за найкращі історичні твори

Суспільство13 години тому

У Києві на Оболоні відновили бювет, що не працював три роки

Суспільство14 години тому

Найпотужніший кран Європи підготували для будівництва мосту в Запоріжжі (ВІДЕО)

Суспільство15 години тому

З’явився сайт для популяризації України у світі

Суспільство15 години тому

Водолазна школа Військово-Морських Сил отримала нові костюми

Суспільство16 години тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство16 години тому

Львівський бронетанковий завод поставить «Дозор-Б» на експорт

Суспільство16 години тому

Коронабулінг в Україні: як сусіди знущаються з хворих на COVID-19, та як допомагають (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як працює єдина водійка швидкої на Кіровоградщині (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як у Черкасах котиків рятували (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як дзвонар Михайлівського собору врятував людей під час Майдану (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як дідусь 60 років робить бізнес на воді (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

В Україні запрацював новий потужний радіотелескоп (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як блогер-токар перейшов на українську й отримав «срібну» кнопку від YouTube (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Дніпровські школярі розробили маску, що сама визначає хворих на COVID (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Вчитель хімії створив вибухову пісню, щоб учні вивчили таблицю Менделєєва (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як місто на Рівненщині подолало корупцію і стало найпрозорішим в країні (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Харківський тракторний завод вражає новинками (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Змінюють систему: як волонтери в Україні контролюють поліцію і суди (ВІДЕО)

Тренди