Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Шанс для нової справи: як підприємцю вигідно орендувати приміщення

Опубліковано

Кількість приміщень, які підходять для відкриття магазину, салону краси або аптеки значно зросла. Ціни на оренду знизилися і це хороша новина для підприємців

Зараз можна орендувати приміщення для відкриття ресторану в самому центрі Києва – в районі Майдану, вул. Великої Васильківської, розповідає генеральний директор компанії «Ресторанний консалтинг» Ольга Насонова. «Ще рік тому спостерігався дефіцит і знайти об’єкт, що відповідає всім очікуванням, було дуже складно», – розповідає вона. Багато бізнесменів з цієї причини згортали свої програми з розвитку. Зараз у них з’явився шанс.

Представники малого і середнього бізнесу переважно відкривають свої об’єкти на перших поверхах житлових будинків. І не завжди в центральній частині міста. Для невеликого продовольчого магазина або перукарні важливі стабільний потік потенційних відвідувачів, тому часто підприємці віддають перевагу прохідним місцям в густонаселених районах міста. Але якщо бізнесмен, наприклад, купив франшизу для відкриття кафе відомої в усьому світі торгової марки, то йому краще орієнтуватися на центральну частину міста. За такою ж схемою часто працюють магазини одягу, взуття та аксесуарів. Свої перші магазини в нашій країні їм теж необхідно відкрити в центральній частині міста – це вимога власників торгових марок. Вони хочуть, щоб про вихід їх мережі в Україні дізналося якомога більше потенційних відвідувачів.

Періодично підприємці поглядають у бік торгових центрів, які динамічно розвиваються. Але потрапити туди не завжди просто. Орендні ставки в них можуть бути на 30-50% вище, ніж доведеться платити за приміщення на першому поверсі житлового будинку. Але і самі керуючі центрами в першу чергу віддають місця магазинам відомих торгових марок, а підприємцям пропонують не найкращі приміщення.

Ціни знижуються

Приміщення звільняються з кількох причин. Одна з них – криза внаслідок коронавірусу, яка зробила роботу деяких ресторанів, магазинів або салонів краси нерентабельною. В першу чергу постраждали ті підприємці, які погодилися платити підвищені орендні ставки. Потрібно правильно прораховувати витрати на оренду, каже Ольга Насонова. Адже крім неї заклад несе й інші витрати – на оплату комунальних послуг, заробітних плат співробітників, на прибирання та охорону. «За моїми підрахунками, оренда повинна займати не більше 22% від продажів ресторану. Це максимальна цифра. Все що більше – призводить до збитків », – каже Насонова. Схожі цифри називають і власники магазинів, салонів краси та ін.

Представники малого і середнього бізнесу переважно відкривають свої об’єкти на перших поверхах житлових будинків. І не завжди в центральній частині міста. Для невеликого продовольчого магазина або перукарні важливі стабільний потік потенційних відвідувачів, тому часто підприємці віддають перевагу прохідним місцям в густонаселених районах міста

Але є й інша причина, яку також потрібно враховувати майбутнім підприємцям. Директор київського агентства нерухомості Брок-ріелті Дмитро Корчев розповідає, що багато підприємців під час кризи змогли перебудувати свою роботу і відмовитися від офісу. Деякі з них мають намір працювати за цією схемою в найближчий рік. Тим більше, що масова вакцинація від коронавірусу відбудеться не раніше весни-літа наступного року.

Які приміщення зараз можна орендувати? Наприклад, в Києві це можуть бути місця в наближених до центру районах міста, в житлових масивах і на перших поверхах новобудов. Пропозиція зростає з кожним днем, тому знайти вигідну пропозицію можна буквально в кожному районі. У центрі міста плата становить $ 30-50 за кв м на місяць, а ось у спальних районах орендодавці готові укладати договори в гривні по 400-500 грв за кв м на місяць. Експерти радять торгуватися. Для цього можна проаналізувати розмір плати в приміщеннях, які знаходяться по сусідству, що дозволить знизити ціни на 15-20%.

При проведенні переговорів можна запропонувати і альтернативу – платити орендну плату в залежності від виручки. В середньому плата становить 10-15% від продажів на місяць. Зазвичай в договорах визначається мінімальний розмір ставки, наприклад, 20 тис. грв. на  місяць. Нижче цієї суми орендар платити не може. Але якщо у магазина непогано йдуть справи і виручка зростає, то орендний платіж може вирости до 25-30 тис. грв на місяць. На такі умови роботи погоджуються все більше орендарів.

Пропозиції в регіонах

Тенденції в найбільших українських містах дуже схожі на київські. В Одесі, розповідає ріелтор місцевого агентства нерухомості Олександр-N Олексій Красотов, під час карантину відбулася ротація орендарів. Деякі відмовилися від своїх приміщень, але на їх місце з травня прийшли нові гравці. «Особливо активними є підприємці, які хочуть відкрити свій магазин або заклад громадського харчування. А ось салонів краси поки відкривають менше », – говорить він. При цьому свій бізнес розвивають не тільки місцеві бізнесмени, але і підприємці з інших регіонів країни. Вони приїжджають спробувати щастя в приморському місті. Орендні ставки в Одесі приблизно на 10-15% нижче, ніж в столиці.

Під час карантину у Львові, розповідає директор агентства нерухомості Варіант і глава Львівського регіонального відділення Асоціації фахівців з нерухомості Андрій Борисов, орендодавці надавали знижки до 50-70% від первісної вартості оренди. Багато хто зрозумів, що краще піти на поступки, ніж втратити вигідного клієнта. Це теж хороший аргумент при проведенні переговорів. У червні вони спробували повернути ціни на докарантинний рівень. Але все одно на знижки можна претендувати. В середньому розмір дисконту становить до 30% від заявленої вартості оренди. Найдорожчі приміщення в столиці Галичини знаходяться на пл. Ринок, де ставки доходять до $ 100 за один кв м на місяць. У наближених районах – на пр. Свободи та Шевченка вона складають $ 60 за один кв м на місяць. У віддалених спальних районах плата становить приблизно $ 10 за кв м на місяць.

У Дніпрі та Харкові орендувати приміщення можна в середньому за $ 30-40 за кв м. Вільні об’єкти, як і в інших великих українських містах, з’являються постійно. До кінця року іх кількість буде поступово збільшуватися, що дозволить потенційним орендарям непогано торгуватися. «Наприклад, одне з приміщень у Львові здавалося за $ 1,8 тис. на місяць. Бізнесмени, які приїхали з Києва, умовили власника здати його за $ 1 тис. на місяць. Зараз вони роблять там ремонт », – каже Андрій Борисов. Економісти прогнозують, що пропозиція буде перевищувати попит, як мінімум, до весни наступного року. Це хороший шанс для підприємця знайти гарне приміщення за привабливою ціною для старту свого бізнесу.

На що варто звернути увагу

Нерідко успішні ресторани або магазини в Києві та інших великих містах змушені були закриватися. Причина – несподіване підвищення орендної плати або розірвання договору. Щоб цього не сталося, керуючий партнер юридичної компанії Кравець і партнери Ростислав Кравець радить наступне: перед тим, як відкрити на першому поверсі житлового будинку магазин, аптеку або перукарню треба переконатися, що приміщення дійсно належить до нежитлового фонду. Відкриття краще узгодити з керівництвом ОСББ, щоб убезпечити себе від можливих конфліктів з мешканцями будинку. Для відкриття ресторану чи аптеки потрібно отримувати спеціальний дозвіл, нагадує Ростислав Кравець. Тому спочатку варто дізнатися про всі вимоги до подібного роду об’єктів, а тільки потім приступати до ремонту приміщення. «Договір краще завіряти нотаріально, навіть якщо він підписаний на рік», – говорить Ростислав Кравець. Тоді власнику буде набагато складніше його розірвати. У документі треба прописати можливість підвищення орендної плати, наприклад, не більше ніж на 10% в рік, що дозволить убезпечити себе від можливих сюрпризів в подальшому. Зараз умови роботи на ринку диктує орендар і цим можна скористатися.

Суспільство

Як українка відкрила справу з виробництва зефіру у Вроцлаві

Опубліковано

Харків’янка Тетяна Чумак, яка переїхала до польського Вроцлава три роки тому, відкрила магазин з продажу зефіру, що набирає популярності серед поляків.

Про це пише Укрінформ. 

“Мої батьки мали магазинна Харківькому ринку. Спершу хотіла відкрити тут бутік і торгувати шкіряними виробами. Навіть привезли партію товару, зняли куточок у магазині одягу. Але за місяць не було жодної продажі. Шкіряний одяг виявився для поляків занадто дорогим і непрактичним. Вони швидше куплять дві звичних куртки, ніж шкіряну. Тому весь одяг відправила назад батьку в Україну”, – розповідає Чумак.

Читайте також: Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Тетяна довго шукала, якою справою зайнятися, серед варіантів також були відкриття салону краси і дитячий клуб.

Читайте такожДе купити український рюкзак? 7 наших крутих брендів

“Ідею підказала моя подруга, яка живе в Польщі давніше. Ми зустрілися на каву і вона пожалілася, що не може знайти тут зефіру. Є пастила, мармелад, а зефіру нема. Я замислилась, бо колись займалась десертами і робила зефір для домашніх. В той же день накупила різних ягід і взялася до справи. Першу партію виставила в Інстаграм, мовляв, куштуйте. Моє перше замовлення було масовим”, – поділилася жінка.

За її словами, керівник одного з польських офісів шукав оригінальні подарунки для своїх працівників на день народження фірми і замовив 86 коробок зефіру. Тетяна тиждень виконувала замовлення. Солодощі всім сподобались і зефір поступово почали замовляти через аккаунт в соцмережі. 

“Зараз постійно експерементую і створюю нові смаки. Також за власною технологією розробила квіти з зефіру. Виглядають дуже оригінально. Зараз винаймаю приміщення у кондитерській. Найближчим часом планую відкрити власну зефірну”, – розповіла українка.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Нагадаємо, донеччанка відкрила у Техасі крамницю української вишиванки.

Як ми повідомляли раніше, киянин почав виробляти сидр і перетворив хобі на успішний бізнес.

Усі фото: ukrinform.ua.

Читати далі

Суспільство

Артилерійський катер «Бердянськ» вийшов на службу

Опубліковано

Малий броньований артилерійський катер «Бердянськ» після капітального ремонту на Миколаївському суднобудівному заводі вийшов на службу.

Про це пише видання Миколаїв – місто корабелів.

Зазначається, що під час ремонту усунуто пошкодження, які МБАК отримав під час російської агресії в Керченській протоці. Виконано регламентні роботи з відновлення:

  • конструкцій корпусу,
  • гвинто-стернової системи,
  • донно-бортової арматури,
  • протекторів,
  • системи головного двигуна.

Читайте такожКомбуча, або чайний гриб: 5 українських виробників та де можна купити

Відомо, що всі роботи виконані в точно визначені терміни.

Читайте такожВ дитинстві будував літаки за селом: як робітник на авіазаводі став командиром літака в місіях ООН

Нагадаємо, у Миколаєві спустили на воду яхту LANA.

Як ми повідомляли раніше, в Україні побудують плавучий причал для Військово-Морських Сил.

Усі фото: facebook.com/MykolaivShipbuilding.

Читати далі

Суспільство

У Дніпрі на місці зруйнованої будівлі відкрили культурно-молодіжний центр (ФОТО)

Опубліковано

На місці зруйнованої будівлі в Дніпрі відкрили реконструйований культурно-молодіжний центр «Краснопiлля», що по вулиці Дзеркальній. Про це повідомляє пресслужба міської ради.

Будівля була з 2006 року в аварійному стані. Зараз у центрі одночасно можуть проводити заняття десять гуртків. 

“Є тут і актова зала, і танцювальний клас, а також приміщення для інших гуртків. Прилегла територія обладнана сучасними дитячими майданчиками. Наразі ми маємо чергу охочих розвивати свої здібності у спортивних, танцювальних та інших колективах у новому центрі”, – розповів начальник управління культури департаменту гуманітарної політики Дніпровської міської ради Євген Хорошилов.

Читайте також: У Львові облаштували унікальний дитячий клуб «Науковий» (ФОТО)

До реконструкції підійшли комплексно, і роботи виконані як у приміщенні, так і на території закладу. Тут замінено підвальне перекриття, укріплено підпірні стіни, утеплено фасад та покрівлі, встановлено вікна та двері. Для збереження комфортної температури передбачена автономна система опалення, два електричні котли для опалення та система вентиляції і кондиціювання. Також виконано внутрішнє оздоблення приміщень. 

У подвір’ї на території молодіжного центру вкладено асфальтне покриття та облаштовані два дитячих майданчики з гумовим покриттям. Також тепер є мощення та паркан. Окрім цього встановлено чотири дерев’яні альтанки, лави, урни та сміттєві баки. Територія закладу також освітлена та озеленена.

Фото: dniprorada.gov.ua

Читати далі

Суспільство

Нацполіція отримала перші два вертольоти H145

Опубліковано

До Києва з Донауверту (Німеччина) прилетіли перші два нові вертольоти H145 виробництва Airbus Helicopters.
Гвинтокрили працюватимуть в авіаційному загоні Нацполіції, повідомляє Military Aviation.

Зазначається, що два вертольоти мають «сині» бортові номери 01 і 02 (тимчасові реєстрації D-HMBF і D-HCBT). Вони працюватимуть в Управлінні авіації та поліції на воді. Вертольоти оснащені пошуковим прожектором, лебідкою і засобами аеромедичної евакуації.

Читайте також: Український завод відремонтував Мі-171 для Гани

Гелікоптери були побудовані в 2020 році. Та до цього часу в Німеччині на них здійснювалось навчання персоналу. Постачання інших 8 H145 має відбутися до серпня 2021 року, як це передбачено умовами Контракту.

Фото: militaryaviation.in.ua

Читати далі
Суспільство33 хв. тому

Як українка відкрила справу з виробництва зефіру у Вроцлаві

Суспільство2 години тому

Артилерійський катер «Бердянськ» вийшов на службу

Суспільство2 години тому

У Дніпрі на місці зруйнованої будівлі відкрили культурно-молодіжний центр (ФОТО)

Суспільство3 години тому

Нацполіція отримала перші два вертольоти H145

Суспільство3 години тому

У Києві з’явилась ще одна вулиця, дружня до велосипедистів (ФОТО)

Суспільство4 години тому

Українцям дають 130 000 грн на оцінку роботи митниць

Суспільство5 години тому

На Франківщині відкрили проїзд новим мостом через Дністер

Суспільство5 години тому

В Україні запустили шерінговий сервіс оренди речей: що це і як працює

Суспільство6 години тому

У Херсоні планують збудувати Палац спорту на 3000 глядацьких місць

Суспільство6 години тому

В одному з мікрорайонів Львова створили новеньку поліклініку: яка вона (ФОТО)

Суспільство6 години тому

Кінокритики назвали найкращі українські фільми року

Економіка7 години тому

Харків отримав перший низькопідлоговий тролейбус «Богдан» (ФОТО)

Економіка7 години тому

Шість українських доріг зроблять приватними: що це означає

Суспільство8 години тому

Український дизайнер отримав золоту нагороду на міжнародному конкурсі

Суспільство8 години тому

У Києві на Теремках розчистять озера і створять громадський простір (ФОТО)

Суспільство2 тижні тому

Львівський дизайнер створює красу зі сміття (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Українці переробляють кавові стаканчики на устілки (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Як українець автостопом доїхав до станції академіка Вернадського і чим там займався (ВІДЕО)

Суспільство2 тижні тому

Майстер з Кіровоградщини створив повністю екологічний перший український веломобіль (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як киянин почав виробляти сидр і перетворив хобі на успішний бізнес

Суспільство3 тижні тому

Як українка заснувала бізнес через суперечку з чоловіком (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Як український бізнес піклується про країну (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

У дитячу лікарню Львова завітали супергерої (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Бабуся влаштовує пенсіонерів на роботу нянями (ВІДЕО)

Суспільство3 тижні тому

Два товариші на Львівщині випустили лінійку різнокольорових томатних соків (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як волонтер самотужки перетворив село на казку (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як зробити бізнес на фрешах з… пшениці (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як священник сам пече хліб і роздає нужденним (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Обираємо пальта від українських виробників (ВІДЕО)

Суспільство4 тижні тому

Як український пенсіонер продав майно і став яхтсменом (ВІДЕО)

Тренди

ДОПОМОГА
ШоТам

Підтримай наш проєкт, щоб ми могли надихати ще більше українців змінювати країну.