Суспільство
600 км пішки у тилу ворога: у ГУР розповіли про спецоперацію зі знищення трьох бомбардувальників ТУ-22М3
Головне управління розвідки розповіло подробиці спецоперації зі знищення трьох російських бомбардувальників Ту-22M3 у Новгородській області РФ у серпні 2023 року.
Про це йдеться в публікації на сайті ГУР «Галерея героїв. Бабій Олег Іванович, Герой України».
Нагадаємо, 19 серпня 2023 року в Росії заявили про удар по військовому аеродрому «Сольци» в Новгородській області. Авіабазу атакували безпілотники. Тоді вдалося повністю знищити один ракетоносець Ту-22M3 та два – пошкодити. Такі літаки запускають по Україні ракети Х-22.
Як виявилося, щоб провернути цю диверсію, українські розвідники на чолі з командиром Олегом Бабієм подолали пішки понад 600 кілометрів у тилу противника.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
«Пробравшись у глибокий тил противника, завдання розвідники виконали – знищили російський бомбардувальник ТУ-22М3 та ще два вивели з ладу, однак і самі зазнали непоправних втрат. Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Олега Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з російськими загарбниками», — розповіли у ГУР.
Зазначається, що Олег Бабій загинув на 11-й день після проведеної спецоперації.
«У цьому бою, 30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід своїх бойових побратимів, український розвідник підполковник Олег Бабій зазнав смертельного поранення та загинув», – ідеться в публікації.
За свій подвиг 33-річний полковник Бабій був нагороджений посмертно званням Герой України із присвоєнням ордена «Золота зірка».
У Героя залишилися дружина та двоє маленьких дітей. Молодшій донечці на час смерті батька виповнився рік.
Про Олега Бабія
Олег Бабій народився 22 жовтня 1990 року в місті Міловіце (Чехія). 2011 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
15 липня 2014 року указом президента України № 593/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російської збройної агресії проти України Бабій був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (на той час був старшим лейтенантом).
Станом на лютий 2017-го — командир патрульного взводу на автомобілях 1-го патрульного батальйону, 45-й полк оперативного призначення Нацгвардії. Воював зокрема на Світлодарській дузі.
Олег Бабій був військовослужбовцем ГУР МОУ, який із перших днів широкомасштабного вторгнення росіян організовував і втілював спецоперації на тимчасово окупованих територіях України, а також на території Росії, які насправді змінили хід цієї війни, заявляють у розвідці.
На його рахунку – дев’ять успішних розвідувальних виходів у тил противника, 12 спеціальних заходів з організації та забезпечення руху опору на окупованій території України та в тилу противника. Виявлення до 70 важливих стратегічних об’єктів росіян: командних пунктів, військової техніки, інженерно-фортифікаційного обладнання тощо. Інформація про них використовувалася ЗСУ для планування операцій зі звільнення ТОТ та вогневого ураження по важливих ворожих цілях.
Завдяки успішному виконанню завдань групою полковника Бабія вдалося дезорганізувати логістику окупантів, знищити його важливі об’єкти та елементи критичної інфраструктури. Підрозділи російських окупаційних військ втрачали боєздатність, систему управління військами та зброєю, зазнавали порушення комунікації, а відтак і зазнавали втрат оперативності у взаємодії зі своїм тилом.
Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію
Останнє успішно виконане завдання групи розвідників Олега Бабія – знищення та виведення з ладу трьох російських бомбардувальників Ту-22М3 у Новгородській області – значно порушило плани військово-політичного керівництва РФ щодо завдання ракетних ударів по території України та фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації.
Нагадаємо, розвідники ГУР МО уразили російську радіорелейну станцію на бєлгородщині.
Також ми розповідали, як ударні дрони атакували російський авіазавод, де виробляли ракети Х-59.
Фото: ГУР МО, АР.
Суспільство
Архітектурне бюро Archimatika реалізувало інноваційний проєкт у житловому комплексі «Файна Таун». Параметричний міст став частиною пішохідної променади від будівлі KAN Development та прикладом сучасної архітектури з елементами біоніки.
Про це повідомляє агенство в соціальних мережах.
Міст має просторово викривлену поверхню, яка змінюється в трьох вимірах. Його виконали з монолітного залізобетону, створивши практично суцільну конструкцію. Кожна ділянка мосту унікальна за формою, положенням у просторі та габаритами.
Через складність дизайну команда розробила індивідуальну опалубку для будівництва.
«Кожна похибка, навіть мінімальна, могла стати критичною, тому проєкт умовно поділили на 200 сегментів і для кожного підготували додаткові креслення», — зазначають в Archimatika.
Читати також: У Києво-Печерській лаврі реставрують великий іконостас (ФОТО)
Біоніка в Україні
Подібні криволінійні форми вже давно популярні у світі, зокрема завдяки творчості архітекторки Захи Хадід. Проте для України це один із перших подібних досвідів. У бюро підкреслюють, що такі конструкції — це виклик, який потребує бездоганної координації між проєктувальниками та будівельниками.
Нагадаємо, що унікальне панно «Пори року» відреставрують і передадуть до музею (ФОТО).
Фото: інстаграм Archimatika.
Коментарі
Суспільство
Житловий будинок на вулиці Яблунська, 17 у Бучі, який серйозно постраждав під час російського вторгнення, поступово відбудовують.
Про це повідомили у Службі відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Як пошкодили будинок
Влучання боєприпасів зруйнувало другий і третій під’їзди на верхніх поверхах, пошкодило 10 квартир, сходові клітини, покрівлю, двері та вікна. Зараз будівля активно проходить відновлення.
Що вже зробили
На сьогодні у будинку:
- утеплили фасад;
- встановили нові вікна та балкони;
- замінили покрівлю;
- підсилили несучі стіни металевими конструкціями;
- встановили нові монолітні плити перекриття.
У квартирах відновили міжкімнатні перегородки, стяжку підлоги, тинькування стін та проклали кабельні траси. Уже працюють нові електрощити, сантехніка, а у санвузлах 5 квартир виклали плитку.
Місця загального користування теж привели до ладу та облаштували огородження зелених зон.
Читати також: На платформі UNITED24 зібрали понад 588 тисяч доларів на генератори для шкіл
Що планують на 2025 рік
Наступного року у планах:
- капітально відремонтувати ліфти;
- змонтувати систему блискавкозахисту;
- замінити інженерні мережі у підвалі.
Нагадаємо, що у Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО).
Фото: фейсбук Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області.
Коментарі
Суспільство
Екологічний проєкт зі встановлення пунктів із велосипедами для пересування містом ініціював студент Миколаївського будівельного фахового коледжу КНУБА.
Про це повідомили в Агенції розвитку Миколаєва.
Як вказують в агенції, ця ініціатива сприятиме зменшенню автомобільних викидів і поліпшенню якості повітря, а також популяризуватиме активний та екологічний спосіб життя. Також установа планує розробити нові веломаршрути по місту.
«Цей проєкт є яскравим прикладом того, як завдяки співпраці громади, освітніх закладів та міжнародних партнерів ми разом робимо наше місто кращим! Дякуємо молоді, партнерам та кожному, хто долучився до цього важливого кроку. Разом ми створюємо екологічно чисте та комфортне майбутнє для Миколаєва!» — написали в агенції.
Читайте також: Дві найбільші бібліотеки України та Канади стали партнерами
Проєкт підтримала та профінансувала організація Bloomberg Philanthropies Youth Climate Action Fund у співпраці з Департаментом архітектури та містобудування Миколаївської міської ради.
Нагадаємо, що в одеській лікарні запрацювала нова «Школа Супергероїв» (ФОТО).
Фото: фейсбук-сторінка Агенції розвитку Миколаєва
Коментарі