Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

600 км пішки у тилу ворога: у ГУР розповіли про спецоперацію зі знищення трьох бомбардувальників ТУ-22М3

Опубліковано

Головне управління розвідки розповіло подробиці спецоперації зі знищення трьох російських бомбардувальників Ту-22M3 у Новгородській області РФ у серпні 2023 року.

Про це йдеться в публікації на сайті ГУР «Галерея героїв. Бабій Олег Іванович, Герой України».

Нагадаємо, 19 серпня 2023 року в Росії заявили про удар по військовому аеродрому «Сольци» в Новгородській області. Авіабазу атакували безпілотники. Тоді вдалося повністю знищити один ракетоносець Ту-22M3 та два – пошкодити. Такі літаки запускають по Україні ракети Х-22.

Як виявилося, щоб провернути цю диверсію, українські розвідники на чолі з командиром Олегом Бабієм подолали пішки понад 600 кілометрів у тилу противника.

Читайте також10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій

«Пробравшись у глибокий тил противника, завдання розвідники виконали – знищили російський бомбардувальник ТУ-22М3 та ще два вивели з ладу, однак і самі зазнали непоправних втрат. Повертаючись на підконтрольну Україні територію, розвідувальна група полковника Олега Бабія потрапила у засідку та вступила в нерівний бій з російськими загарбниками», — розповіли у ГУР.

Зазначається, що Олег Бабій загинув на 11-й день після проведеної спецоперації.  

«У цьому бою, 30 серпня 2023 року, прикриваючи відхід своїх бойових побратимів, український розвідник підполковник Олег Бабій зазнав смертельного поранення та загинув», – ідеться в публікації.

За свій подвиг 33-річний полковник Бабій був нагороджений посмертно званням Герой України із присвоєнням ордена «Золота зірка».

У Героя залишилися дружина та двоє маленьких дітей. Молодшій донечці на час смерті батька виповнився рік.

Президент передає «Золоту зірку» до звання Герой України дружині загиблого розвідника Олега Бабія. Вересень 2023 року. Фото пресслужби президента

Про Олега Бабія

Олег Бабій народився 22 жовтня 1990 року в місті Міловіце (Чехія). 2011 року закінчив Академію сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.

15 липня 2014 року указом президента України № 593/2014 за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час російської збройної агресії проти України Бабій був нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (на той час був старшим лейтенантом).

Станом на лютий 2017-го — командир патрульного взводу на автомобілях 1-го патрульного батальйону, 45-й полк оперативного призначення Нацгвардії. Воював зокрема на Світлодарській дузі.

Олег Бабій був військовослужбовцем ГУР МОУ, який із перших днів широкомасштабного вторгнення росіян організовував і втілював спецоперації на тимчасово окупованих територіях України, а також на території Росії, які насправді змінили хід цієї війни, заявляють у розвідці.

На його рахунку – дев’ять успішних розвідувальних виходів у тил противника, 12 спеціальних заходів з організації та забезпечення руху опору на окупованій території України та в тилу противника. Виявлення до 70 важливих стратегічних об’єктів росіян: командних пунктів, військової техніки, інженерно-фортифікаційного обладнання тощо. Інформація про них використовувалася ЗСУ для планування операцій зі звільнення ТОТ та вогневого ураження по важливих ворожих цілях.

Завдяки успішному виконанню завдань групою полковника Бабія вдалося дезорганізувати логістику окупантів, знищити його важливі об’єкти та елементи критичної інфраструктури. Підрозділи російських окупаційних військ втрачали боєздатність, систему управління військами та зброєю, зазнавали порушення комунікації, а відтак і зазнавали втрат оперативності у взаємодії зі своїм тилом.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

Останнє успішно виконане завдання групи розвідників Олега Бабія – знищення та виведення з ладу трьох російських бомбардувальників Ту-22М3 у Новгородській області – значно порушило плани військово-політичного керівництва РФ щодо завдання ракетних ударів по території України та фактично повністю дестабілізувало роботу аеродромів і пунктів базування дальньої авіації.

Нагадаємо, розвідники ГУР МО уразили російську радіорелейну станцію на бєлгородщині.

Також ми розповідали, як ударні дрони атакували російський авіазавод, де виробляли ракети Х-59.

Фото: ГУР МО, АР.

Суспільство

Українська гімнастка Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму МОК

Опубліковано

Одна з найперспективніших українських гімнасток останніх років Вікторія Онопрієнко стала героїнею документального фільму, який зняв Міжнародний олімпійський комітет.

Про це повідомляє видання sport24.

20-річна Онопрієнко тішить українських прихильників своїми результатами. Лише за останній рік гімнастка здобула бронзову нагороду на чемпіонаті світу та стала чемпіонкою Європи у вправах з обручем. Тому очевидно, що саме Вікторія потрапила до серії відео присвячених шляху до Олімпіади-2024.

У відео показали кадри не лише з виступів українки, але й життя спортсменки під час війни, тренування у бомбосховищах та рідкі зустрічі з батьком-військовим.

Читайте також: Те, що об’єднує нас усіх: вийшов другий трейлер фільму «Тісто»

“Через російське вторгнення в Україну Онопрієнко була змушена покинути Україну в березні 2022 року. Відтоді вона живе і тренується в Італії. Вона також втратила важливих людей у своєму житті внаслідок війни та була змушена покинути рідну країну. Молода спортсменка знаходить підтримку і силу в спорті, а тому продовжує тренуватися заради своєї мети – Олімпійських ігор 2024 року в Парижі”, – йдеться в описі документалки.

Нагадаємо, НБУ завершує розробку законопроєкту про систему страхування воєнних ризиків.

Фото: sport24

    Читати далі

    Суспільство

    Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

    Опубліковано

    Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

    Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

    Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

    Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

    Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

    Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

    Фото: Мілітарний

    Читати далі

    Суспільство

    144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

    Опубліковано

    Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

    Про це повідомляє “Дія”.

    “Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

    Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

    • Бахчисарай;
    • Керч;
    • Джанкой;
    • Євпаторія;
    • Макіївка;
    • Сімферополь;
    • Асканія Нова;
    • Ялта;
    • Залізний Порт;
    • Нова Каховка.

    Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

    Що таке облігації

    Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

    1. Ви купуєте облігації;
    2. Держава користується грошима;
    3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

    Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

    Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

    Фото: Дія

    Читати далі

     РЕКЛАМА:

    Шопочитати

    Суспільство17 години тому

    «Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

    «Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

    Суспільство2 тижні тому

    «Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

    «Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

    Суспільство4 тижні тому

    Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

    Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

    Суспільство4 тижні тому

    «Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

    У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

    РЕКЛАМА: