Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Менструальна чаша Менструальна чаша

Суспільство

6 причин почати користуватись менструальною чашею

Опубліковано

Жіночі засоби гігієни  роками, а то й століттями розкладаються і забруднюють навколишнє середовище. А жінки використовують протягом життя більш як вісім тисяч прокладок і тампонів. То уявіть собі, яка це шкода екології. Нещодавно на ринку з’явився модний тренд – менструальна чаша. Хоча цій “новинці” вже більше півтора століття, для багатьох жінок це ще залишається дивиною. Але чаша значно економить бюджет та зменшує об’єм пластикових відходів. Ми поспілкувались з гінекологом-ендокринологом Тетяною Осауленко та вияснили всі переваги та недоліки менструальної чаші.

Тетяна Осауленко

Тетяна Осауленко

Гінеколог-ендокринолог. Стаж роботи – 11 років. Приймає у приватних київських лікарнях.
Консультує в питаннях менопаузальних і дисгормональних порушень, захворювань шийки матки, безпліддя.

Що таке менструальна чаша та як нею користуватись

Менструальна чаша – це невелика посудина, яка призначена для збору крові під час критичних днів. Зазвичай вона виготовлена з різних видів силікону, який легко приймає потрібну форму. Після використання її достатньо просто помити і можна використовувати знову.

Виробники чаш вказують, що цей засіб гігієни можна використовувати до 12 годин. Але це категорично протипоказано, адже кров є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Тому не варто носити чашу понад 6 годин.

При заміні чаші потрібно обов’язково мити руки і обробляти антисептиком. Я завжди раджу жінкам мати дві чаші: одну змінили і поставили іншу запасну. Крім того, перед використанням чашу потрібно прокип’ятити у воді. Якщо ви знаєте, що чаша вам завтра знадобиться, то зберігайте її у стерильній скляній посудині.

Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Як правильно використовувати? Чашу потрібно скласти вдвічі, щоб вона стала плоскою. А після цього ще раз навпіл і максимально стиснути. Далі вже можна вводити, після чого чаша сама займе необхідне положення. Якщо ви її не відчуваєте – все зробили правильно.

Шість переваг менструальної чаші

Менструальні чаші стають все більш популярнішими, адже мають багато переваг. Яких саме?

Це багаторазово.

Це найбільш значуща перевага менструальних чаш. Виробники кажуть, що їх можна використовувати 10 років. Проте, зазвичай чашами користуються не більше 4-5 років. Але погодьтесь, і це не маленькі терміни. 

Це зручно.

Звичайно, є певний етап знайомства, поки жінка звикне до користування чашею. Хтось може так і не звикнути – все індивідуально. Але для більшості жінок менструальна чаша непомітна, з нею можна одягати будь-яку білизну, займатись спортом та навіть плавати. Матеріал, з якого зроблені чаші – м’який, тому її легко можна дістати і поставити самостійно.

Це екологічно.

Це одна з головних переваг, саме тому еко активісти активно пропагують використання менструальних чаш. Адже таким чином ви не викидаєте в навколишнє середовище продукти розпаду. Якщо порахувати, то одна жінка може використати за своє життя понад 10 000 прокладок і тампонів. А вони розкладаються роками. Чаш знадобиться близько 6. Вони виготовлені, зазвичай, з медичного силікону чи латексу, тому потім можуть піддаватись вторинній переробці.

Це економно.

Менструальні чаші потрібно замінювати раз в 5-6 років. Уявіть, скільки за цей час можна зекономити коштів на прокладках і тампонах? Звичайні засоби гігієни можуть обійтись жінці протягом життя близько 20 000 тис. гривень. А чаша коштує, в середньому, 500 гривень. Економія очевидна.

Це безпечно.

У складі прокладок і тампонів є безліч ароматизаторів, які можуть викликати алергію. Менструальні чаші ніяк не впливають на мікрофлору. Багато жінок боїться ускладнень, а саме токсичного шоку, який може наступати при використанні вагінального гігієнічного засобу. Але насправді, тампон є більш небезпечним, адже зроблений з матеріалу, який може виділяти токсини та призводити до цього шоку. А чаша в таку реакцію не вступає, головне – ставитись відповідально до використання.

Це компактно.

Менструальні чаші не займають багато місця. І у подорожах, замість того, щоб запихати пачку прокладок по валізі – тут такої проблеми не буде. Часто в комплекті з чашею йде спеціальний мішок для зберігання.

Кому чаші не підходять?

Звісно, менструальні чаші підходять не всім. Зокрема, тим жінкам, які мають хронічні запальні процеси, такі як молочниця, ендометріоз, хронічний цистит і рясні виділення під час менструацій.

Не можна використовувати дівчатам, які не живуть статевим життям та підліткам. А також не можна використовувати після народження дитини.

Читайте також: Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

Крім цього, якщо у жінок є опущення вагінальних стінок чи спіралі – також не можна використовувати чашу.

Якщо чаша викликає дискомфорт, краще не використовувати її. Адже при правильному введені вона не повинна відчуватись. Деякі чаші виробляються з гуми а тому можуть викликати алергічні реакції в тих, хто має алергію на латекс. Пам’ятайте про правила обробки та введення і виведення чаші.

Як обрати?

Менструальну чашу хорошої якості можна купити в багатьох онлайн-магазинах. Почитайте відгуки, або зверніться за рекомендацією до друзів. Зазвичай виробники пропонують два розміри чаш: менший розмір для жінок, що не народжували та більший розмір для тих, хто народжував і старше 30 років. Проте і тут все індивідуально. Порадьтесь з гінекологом, який розмір і форму чаші краще використовувати.

Ми підібрали для вас 4 українських бренди, у яких можна придбати менструальні чаші.

1.Mila – українська менструальна чаша 100% німецького походження. Кожна чаша Milа має міжнародний штрих-код, що застосовується для маркування товарів, які реалізуються у системі світової торгівлі. Серед асортименту є три види чаш: м’яка, пружна і щільна. Бренд переконує, що одна їх чаша може замінити 2000 прокладок і придатна до 10 років використання. Коштує 450 гривень, йде в комплекті з мішечком для зберігання.

2. Мальва – менструальні чаші хорошої якості і за низькою ціною. Коштує чаша – всього 135 гривень. Вона виготовлена з високоякісного медичного силікону німецької компанії двох ступенів жорсткості (верхнє кільце виконано з більш жорсткого силікону, сама чаша з силікону підвищеної м’якості), що дозволяє чаші легко розкриватися і не відчуватися всередині .

3. Dotyk – український бренд екологічних товарів. Тут можна знайти безліч товарів для свідомого споживання, в тому числі і менструальні чаші. Бренд пропонує чаші іноземного виробництва, які виготовляється з м’якого гіпоалергенного силікону.

І, на відміну від прокладок та тампонів, не містить відбілювачів, клею, ароматизаторів, барвників. Можна вибрати чашу двох розмірів, а в комплекті йде мішечок для зберігання. Ціна – 680 гривень.

4. LadyCup – український представник менструальних чаш LadyCup. Менструальні чаші цього бренду виготовлені виключно з медичного силікону, що сприяє збереженню природної вагінального середовища. Ціна – від 690 гривень. Є можливість вибрали різні кольори.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі