Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Менструальна чаша Менструальна чаша

Суспільство

6 причин почати користуватись менструальною чашею

Опубліковано

Жіночі засоби гігієни  роками, а то й століттями розкладаються і забруднюють навколишнє середовище. А жінки використовують протягом життя більш як вісім тисяч прокладок і тампонів. То уявіть собі, яка це шкода екології. Нещодавно на ринку з’явився модний тренд – менструальна чаша. Хоча цій “новинці” вже більше півтора століття, для багатьох жінок це ще залишається дивиною. Але чаша значно економить бюджет та зменшує об’єм пластикових відходів. Ми поспілкувались з гінекологом-ендокринологом Тетяною Осауленко та вияснили всі переваги та недоліки менструальної чаші.

Тетяна Осауленко

Тетяна Осауленко

Гінеколог-ендокринолог. Стаж роботи – 11 років. Приймає у приватних київських лікарнях.
Консультує в питаннях менопаузальних і дисгормональних порушень, захворювань шийки матки, безпліддя.

Що таке менструальна чаша та як нею користуватись

Менструальна чаша – це невелика посудина, яка призначена для збору крові під час критичних днів. Зазвичай вона виготовлена з різних видів силікону, який легко приймає потрібну форму. Після використання її достатньо просто помити і можна використовувати знову.

Виробники чаш вказують, що цей засіб гігієни можна використовувати до 12 годин. Але це категорично протипоказано, адже кров є сприятливим середовищем для розмноження бактерій. Тому не варто носити чашу понад 6 годин.

При заміні чаші потрібно обов’язково мити руки і обробляти антисептиком. Я завжди раджу жінкам мати дві чаші: одну змінили і поставили іншу запасну. Крім того, перед використанням чашу потрібно прокип’ятити у воді. Якщо ви знаєте, що чаша вам завтра знадобиться, то зберігайте її у стерильній скляній посудині.

Читайте також: 5 причин, чому варто перейти на твердий шампунь

Як правильно використовувати? Чашу потрібно скласти вдвічі, щоб вона стала плоскою. А після цього ще раз навпіл і максимально стиснути. Далі вже можна вводити, після чого чаша сама займе необхідне положення. Якщо ви її не відчуваєте – все зробили правильно.

Шість переваг менструальної чаші

Менструальні чаші стають все більш популярнішими, адже мають багато переваг. Яких саме?

Це багаторазово.

Це найбільш значуща перевага менструальних чаш. Виробники кажуть, що їх можна використовувати 10 років. Проте, зазвичай чашами користуються не більше 4-5 років. Але погодьтесь, і це не маленькі терміни. 

Це зручно.

Звичайно, є певний етап знайомства, поки жінка звикне до користування чашею. Хтось може так і не звикнути – все індивідуально. Але для більшості жінок менструальна чаша непомітна, з нею можна одягати будь-яку білизну, займатись спортом та навіть плавати. Матеріал, з якого зроблені чаші – м’який, тому її легко можна дістати і поставити самостійно.

Це екологічно.

Це одна з головних переваг, саме тому еко активісти активно пропагують використання менструальних чаш. Адже таким чином ви не викидаєте в навколишнє середовище продукти розпаду. Якщо порахувати, то одна жінка може використати за своє життя понад 10 000 прокладок і тампонів. А вони розкладаються роками. Чаш знадобиться близько 6. Вони виготовлені, зазвичай, з медичного силікону чи латексу, тому потім можуть піддаватись вторинній переробці.

Це економно.

Менструальні чаші потрібно замінювати раз в 5-6 років. Уявіть, скільки за цей час можна зекономити коштів на прокладках і тампонах? Звичайні засоби гігієни можуть обійтись жінці протягом життя близько 20 000 тис. гривень. А чаша коштує, в середньому, 500 гривень. Економія очевидна.

Це безпечно.

У складі прокладок і тампонів є безліч ароматизаторів, які можуть викликати алергію. Менструальні чаші ніяк не впливають на мікрофлору. Багато жінок боїться ускладнень, а саме токсичного шоку, який може наступати при використанні вагінального гігієнічного засобу. Але насправді, тампон є більш небезпечним, адже зроблений з матеріалу, який може виділяти токсини та призводити до цього шоку. А чаша в таку реакцію не вступає, головне – ставитись відповідально до використання.

Це компактно.

Менструальні чаші не займають багато місця. І у подорожах, замість того, щоб запихати пачку прокладок по валізі – тут такої проблеми не буде. Часто в комплекті з чашею йде спеціальний мішок для зберігання.

Кому чаші не підходять?

Звісно, менструальні чаші підходять не всім. Зокрема, тим жінкам, які мають хронічні запальні процеси, такі як молочниця, ендометріоз, хронічний цистит і рясні виділення під час менструацій.

Не можна використовувати дівчатам, які не живуть статевим життям та підліткам. А також не можна використовувати після народження дитини.

Читайте також: Без синтетики: П`ять доступних брендів української натуральної косметики

Крім цього, якщо у жінок є опущення вагінальних стінок чи спіралі – також не можна використовувати чашу.

Якщо чаша викликає дискомфорт, краще не використовувати її. Адже при правильному введені вона не повинна відчуватись. Деякі чаші виробляються з гуми а тому можуть викликати алергічні реакції в тих, хто має алергію на латекс. Пам’ятайте про правила обробки та введення і виведення чаші.

Як обрати?

Менструальну чашу хорошої якості можна купити в багатьох онлайн-магазинах. Почитайте відгуки, або зверніться за рекомендацією до друзів. Зазвичай виробники пропонують два розміри чаш: менший розмір для жінок, що не народжували та більший розмір для тих, хто народжував і старше 30 років. Проте і тут все індивідуально. Порадьтесь з гінекологом, який розмір і форму чаші краще використовувати.

Ми підібрали для вас 4 українських бренди, у яких можна придбати менструальні чаші.

1.Mila – українська менструальна чаша 100% німецького походження. Кожна чаша Milа має міжнародний штрих-код, що застосовується для маркування товарів, які реалізуються у системі світової торгівлі. Серед асортименту є три види чаш: м’яка, пружна і щільна. Бренд переконує, що одна їх чаша може замінити 2000 прокладок і придатна до 10 років використання. Коштує 450 гривень, йде в комплекті з мішечком для зберігання.

2. Мальва – менструальні чаші хорошої якості і за низькою ціною. Коштує чаша – всього 135 гривень. Вона виготовлена з високоякісного медичного силікону німецької компанії двох ступенів жорсткості (верхнє кільце виконано з більш жорсткого силікону, сама чаша з силікону підвищеної м’якості), що дозволяє чаші легко розкриватися і не відчуватися всередині .

3. Dotyk – український бренд екологічних товарів. Тут можна знайти безліч товарів для свідомого споживання, в тому числі і менструальні чаші. Бренд пропонує чаші іноземного виробництва, які виготовляється з м’якого гіпоалергенного силікону.

І, на відміну від прокладок та тампонів, не містить відбілювачів, клею, ароматизаторів, барвників. Можна вибрати чашу двох розмірів, а в комплекті йде мішечок для зберігання. Ціна – 680 гривень.

4. LadyCup – український представник менструальних чаш LadyCup. Менструальні чаші цього бренду виготовлені виключно з медичного силікону, що сприяє збереженню природної вагінального середовища. Ціна – від 690 гривень. Є можливість вибрали різні кольори.

Коментарі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі, створеній Віктором та Оленою Пінчуками для допомоги Силам безпеки та оборони.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Ірпені врятували червонокнижних кажанів під час утеплення багатоповерхівки (ФОТО)

Опубліковано

У багатоповерхівці на вулиці Полтавській, 61 в Ірпені виявили цілу колонію кажанів під час капітального ремонту фасаду. Роботи довелося зупинити, адже вони загрожували життю рукокрилих.

Про це повідомила депутатка Ірпінської міської ради Євгенія Антонюк.

Як відбувалася рятувальна операція

Мешканці будинку, побачивши знахідкою, звернулися по допомогу до міської ради. На місце одразу прибули фахівці Українського центру реабілітації рукокрилих. Завдяки підтримці організації, яка надала будівельну люльку, вдалося обстежити фасад і врятувати 44 кажани. Тварин оглянули й перевезли до спеціального місця, де вони перебуватимуть до весни.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Чому це важливо

Всі види кажанів в Україні занесені до Червоної книги й є рідкісними. Подібні випадки потребують оперативного реагування, адже рукокрилі відіграють важливу роль в екосистемі.

Фото: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк

Український центр реабілітації рукокрилих закликає мешканців Києва та області звертатися до них у разі виявлення кажанів, особливо якщо їхньому життю щось загрожує. Залишити повідомлення можна на сайті центру.

Нагадаємо, що у Києві на Вокзальній відкрили оновлений безбарʼєрний «МакДональдз».

Фото обкладинки: виставлено на фейсбук-сторінки Євгенії Антонюк.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві демонтують 47 радянських та російських символів

Опубліковано

У столиці розпочинають демонтаж пам’ятних об’єктів і декоративних елементів, які несуть у собі радянські й російські наративи.

Про це повідомила Ганна Старостенко, заступниця голови КМДА.

Які об’єкти демонтують повністю

До списку увійшли 27 об’єктів, які підлягають повному демонтажу. Серед них:

  • пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
  • пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
  • постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
  • меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
  • зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Корекція споруд

Ще на 20 об’єктах планують замінити тексти, вилучити пропагандистські елементи або адаптувати українською мовою. Наприклад:

  • цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
  • російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
  • монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: Francisco Anzola (Flickr).

Коментарі

Читати далі