Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

6 бізнес-ідей від жінок, які підкорили село

Опубліковано

Чи можливо створити успішний бізнес у селі? Так! Це доводять жінки, які втілили свої ідеї. Вони допомагають переосмислити життя в селі, занурюють в атмосферу домашнього затишку та відроджують українські традиції. ШоТам розповідає, як влаштовані ці бізнеси.

Аромат свіжого хліба, хрускіт круасана та смак гуцульського мелаю

У 2002 році подружжя Боєчко створило сімейний бізнес під назвою «Домашня пекарня». Ярослава та її чоловік самотужки облаштували пекарню біля свого будинку в селищі Яблунів Косівського району. 

Їхня пекарня зберігає унікальні рецепти випічки краю. Вона — єдина в регіоні, де печуть мелай з картоплі, який готували ще прабабусі. Такий автентичний продукт найкраще смакує з часниковою підливою, салом або ж молоком. 

Мелай, який печуть у «Домашній пекарні». Фото з фейсбука пекарні 

Крім цього, в асортименті є калачі, паляниці, завиванці, хліб і круасани з різними начинками. Продукцію «Домашньої пекарні» можна придбати в Косівському, Коломийському, Верховинському та Надвірнянському районах, але найбільший вибір — у фірмовому магазині в Яблуневі. Також деяку продукцію можна замовити на інстаграм-сторінці пекарні. 

Корисне масло гхі від Юлі з Хутора

Юля з Хутора — блогерка, яка зачарувала українців життям з вівцями в селі на Львівщині. Вона каже, що готує найсмачніше масло гхі, яке ідеально пасуватиме до канапок, каш, макаронів, десертів, для смаження й тушкування та навіть до кави. 

Гхі — це масло, очищене від молочного білка та цукру. Іншими словами — це чистий жир, необхідний і корисний для організму. Гхі багате на вітаміни А, Е та К, а ще воно натуральне, бо його можна приготувати лише з якісної сировини. 

Юля купує в сусідів домашнє масло з коровʼячого молока, яке перетоплює на маленькому вогні. На смак воно може бути вершкове, карамельне, мати горіхові нотки, на колір — від світло-жовтого до бурштинового. На це впливає пора року та корм, який споживають корови.

У наявності є баночки гхі по:

  • 500 мл — 530 гривень;
  • 314 мл — 350 гривень.

Замовити масло гхі можна на інстаграм-сторінці ghee_z_hutora.

Читайте більше: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село

Банка з маслом гхі. Фото з інстаграму ghee_z_hutora 

Дерево, пронизане українською душею  

Олена Ребець — вчителька образотворчого мистецтва та праці. Її чоловік має столярну майстерню, й Олені не давали спокою відрізки, що залишалися після виготовлення меблів. За рік декретної відпустки вона вирішила зібрати картину зі шматочків дерева й згодом заснувала майстерню дерев’яної мозаїки, де творить картини з українським духом.

Фото панно «Півень» з інстаграму майстерні дерев’яної мозаїки

Усі вироби унікальні та зроблені вручну. Найбільш популярні — картини з тваринами. Ціни залежать від розміру виробу та складності його виготовлення. Наприклад, картина «Вівечки» коштує 12 тисяч гривень, а таця в етностилі — тисячу. 

Переглянути та придбати роботи Олени можна за посиланням

Солом’яне мистецтво, яке оберігає дім

Мама й донька з Дніпропетровщини займаються солом’яним мистецтвом понад 20 років. Любов Литовченко не полишала солому ні на день. Її донька Анна допомагає матері створювати обереги, дідухів, капелюхи та вінки. 

Не так давно жінки перетворили хобі на бізнес. Вони вручну сіють жито, тоді жнуть його серпами, висушують, сортують та обрізають соломинки й лише після цього приступають до плетіння.

Соломоплетіння — це традиційне українське мистецтво, яким можна прикрашати оселі. Замовлення жінки приймають через сторінку в інстаграмі. У середньому термін виконання роботи — 5-7 днів, проте все залежить від складності й обʼєму виробу.

Солом’яний янгол коштує 1450 гривень, оберіг «Павучок» — тисячу, вінки — близько 4 тисяч гривень.  

Янгол, виготовлений з житньої соломи. Фото: straw_from_love

Обійми Карпат через вовняні вироби

Бренд вовняних виробів GUSHKA популяризує давнє ремесло та закохує в українські традиції. Його вироби виготовлені з натуральної вовни та виткані на старовинних ткацьких верстатах. 

Бренд зародився у 2016 році серед Карпатських гір — у невеличкому містечку Косів. Засновники — подружжя Олега Луканюка та Дарини Фурманюк, які розпочали справу після запрошення своєї сусідки, ткалі в третьому поколінні Любові Рибенчук приєднатися до команди та втілити бачення в реальність.

На інстаграм-сторінці можна придбати килими ручної роботи, ліжники, панно, подушки, пуфи та традиційний український одяг. 

Вовняна жилетка коштує 3750 гривень, а от ціна ліжника — від 6 до 17 тисяч гривень. 

Співачка Джамала в ліжнику бренду GUSHKA. Фото з фейсбука GUSHKA 

Читайте більше: Ґушка: як український бренд підкорив ліжниками Сінгапур

Амбасадорка українського села й унікального варення

Юлія Пархомець, більш відома як fermerka.ua, розповідає у своєму блозі про розсаду, розведення індиків, ділиться рецептами страв і руйнує стереотипи про село. Її блог читають 227 тисяч людей. 

Вона з чоловіком та сином Левом переїхала з Полтави в село Пузикове, де тепер займається господарством.

На своїй сторінці Юлія показує власну крафтову продукцію, яку можна придбати. Навесні в неї замовляють розсаду, влітку — сухоцвіти, в’ялені сливи й томати. Також тоді стають популярними вишня та слива в шоколаді, а ще — варення, яке готує блогерка: трояндове, полунично-м’ятне та з зелених горіхів.

Домашню продукцію можна замовити в інстаграмі Юлії.

Читайте більше: «Люди кажуть, що в селі немає перспектив. Але я спробувала»: як копірайтерка стала фермеркою та веде блог про сільське життя

Юлія з сушеними квітами на продаж. Фото з інстаграму Юлії

Коментарі

Можливості

SoftServe оголошує конкурс для соціально важливих ініціатив: для кого

Опубліковано

У межах «Open Call 2025» шукатимуть п’ять ініціатив, для яких безкоштовно розроблять технологічні рішення.

Про це повідомили у компанії SoftServe.

«Ми згуртовуємо ІТ-спеціалістів, щоб вони могли підтримати свої спільноти, розвязати певну проблему. За п’ять років в межах OpenTech ми об’єднали 1310 наших фахівців-волонтерів у 6-ти країнах, які реалізували 53 проєкти. Ми б хотіли відзначити річницю програми, продовжуючи робити те, що вміємо найкраще, — створювати технологічні рішення, які пришвидшать позитивні зміни у суспільстві», — коментує співавтор програми OpenTech та член журі конкурсу «Open Call 2025» Дмитро Іванов.

Хто може взяти участь:

  • міжнародні та місцеві громадські організації;
  • благодійні фонди;
  • соціальні підприємства;
  • ЗМІ;
  • органи місцевого самоврядування та державної влади з шести країн (Україна, Польща, Болгарія, Румунія, Колумбія та Мексика).

Ініціативи оцінюватимуть за критеріями: масштаб, актуальність, вплив ініціативи чи проєкту на спільноти, довкілля, а також наявність в OpenTech технологічної експертизи для реалізації того чи іншого рішення.

На «Open Call 2025» можна подавати ініціативи у таких сферах:

  • реформи та трансформація в освіті;
  • екологія;
  • охорона здоровʼя;
  • інновації та ініціативи «розумне місто»;
  • підсилення спільнот;
  • рівність та інклюзія;
  • допомога вразливим верствам населення;
  • підтримка ветеранів.

Дедлайн для заявок — 15 жовтня 2024 року. Подати свою заявку можна за посиланням. Переможців відбору оголосять до кінця цього року. Розробку самих технологічних рішень розпочнуть у 2025-му році. 

Читайте також: Українець став технічним директором в американській корпорації «Yahoo»

Серед проєктів волонтерів OpenTech в Україні, які вже реалізували, оновлені сайти для Національного музею історії України, фонду «Повернись живим» та громадської організації «VeteranHub», платформа про здорове шкільне харчування «Знаїмо», а також додаток для дошкільнят «НУМО: розвивальні ігри», який можна використовувати в укриттях.

Про OpenTech

OpenTech – благодійна програма компнаії SoftServe у 2019 році. За 5 років у її межах реалізували 53 проєкти у співпраці з державними органами та неприбутковими організаціями в 6 країнах. Серед партнерів OpenTech Міністерство освіти та науки України, UNICEF, UNFPA, Повернись живим, WWF та інші.

Про SoftServe

SoftServe — найбільша глобальна ІТ-компанія з українським корінням. Головні офіси компанії розташовані у Львові та Остіні (США).  Компанія працює із понад 900 активними проєктами для клієнтів у країнах Північної Америки, ЄС, та Азії. Клієнтами SoftServe є такі компанії як IBM, Cisco, Panasonic, Cloudera, Henry Schein, Spillman Technologies та інші. SoftServe є партнером Google Cloud Platform, Amazon Web Services, Microsoft Azure, NVIDIA та інших великих технологічних компаній.

Нагадаємо, що компанія Google представила новий розділ проєкту «Україна поруч» на платформі Google Arts & Culture.

Коментарі

Читати далі

Можливості

Brave1 збільшує гранти для оборонних розробок: на які кошти можна розраховувати

Опубліковано

Проєкт Brave1 збільшив гранти для українських defense-tech розробників. Оновлені суми коштів становлять від 500 тисяч до 8 мільйонів гривень.

Про це повідомляють Мінцифри.

За даними відомства, відтепер українські розробники можуть отримати 4 млн та 8 млн грн на розвиток оборонних технологій. Крім цього,  Brave1 продовжує видавати гранти в розмірі 500 тисяч, 1 млн та 2 млн гривень. 

Хто може взяти участь

Податись на гранти можуть українські виробники — учасники кластера Brave1, чиї розробки пройшли оборонну експертизу та отримали:

Читайте також: У застосунку «Київ Цифровий» запустили опитування про допомогу безпритульним тваринам: як пройти

  • загальну оцінку не менш ніж 6, а оцінку поточного рівня готовності розробки — не менш ніж 5, щоб залучити 4 мільйони гривень
  • загальну оцінку не менш ніж 7, а оцінку поточного рівня готовності розробки — не менш ніж 6, щоб залучити 8 мільйонів гривень

Де реєструватися

Подати заявку на отримання гранту можна за посиланням.  

Нагадаємо, Один з користувачів, рекордсмен із Запоріжжя, надіслав 347 заявок протягом двох років. Ці заявки містять фото та відео російської техніки, що є важливими для військових розвідок.

Фото: Depositphotos

Коментарі

Читати далі

Можливості

В Україні запускають безкоштовний курс зі штучного інтелекту: як взяти участь

Опубліковано

Netpeak Group презентує безкоштовний курс зі штучного інтелекту, який відрізняється від звичайних теоретичних навчань практичними кейсами, які можна використовувати в реальному житті та роботі.

Про це повідомляють Netpeak Group.

Курс розроблений CAIO Netpeak Group Сергієм Саутою у співпраці з AcademyOcean, Choice31 та Netpeak Talent. Він вже став обов’язковою частиною навчання для нових співробітників Netpeak Group, але тепер ми раді зробити його доступним для всіх українців.

Що ви знайдете в курсі

  • Створення текстів і зображень для соцмереж;
  • Розв’язання математичних задач;
  • Аналіз фінансової звітності;
  • Генерація пісень.

Читати також: Мінцифри анонсувало ракетну програму для розробників Brave1

Цей курс охоплює виключно практичні завдання, що дозволяє швидко застосовувати знання на практиці.

Для старту потрібно пройти тест у Telegram-чатботі, який визначить початковий рівень знань. Детальніше про курс читайте на сайті.

Нагадаємо, що в Україні запустили Центр прозорості, де зібрана вся інформація щодо політик компаній.

Фото: Freepik.

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...