Можливості
6 бізнес-ідей від жінок, які підкорили село
Опубліковано
3 місяці тому
Чи можливо створити успішний бізнес у селі? Так! Це доводять жінки, які втілили свої ідеї. Вони допомагають переосмислити життя в селі, занурюють в атмосферу домашнього затишку та відроджують українські традиції. ШоТам розповідає, як влаштовані ці бізнеси.
Аромат свіжого хліба, хрускіт круасана та смак гуцульського мелаю
У 2002 році подружжя Боєчко створило сімейний бізнес під назвою «Домашня пекарня». Ярослава та її чоловік самотужки облаштували пекарню біля свого будинку в селищі Яблунів Косівського району.
Їхня пекарня зберігає унікальні рецепти випічки краю. Вона — єдина в регіоні, де печуть мелай з картоплі, який готували ще прабабусі. Такий автентичний продукт найкраще смакує з часниковою підливою, салом або ж молоком.
Мелай, який печуть у «Домашній пекарні». Фото з фейсбука пекарні
Крім цього, в асортименті є калачі, паляниці, завиванці, хліб і круасани з різними начинками. Продукцію «Домашньої пекарні» можна придбати в Косівському, Коломийському, Верховинському та Надвірнянському районах, але найбільший вибір — у фірмовому магазині в Яблуневі. Також деяку продукцію можна замовити на інстаграм-сторінці пекарні.
Корисне масло гхі від Юлі з Хутора
Юля з Хутора — блогерка, яка зачарувала українців життям з вівцями в селі на Львівщині. Вона каже, що готує найсмачніше масло гхі, яке ідеально пасуватиме до канапок, каш, макаронів, десертів, для смаження й тушкування та навіть до кави.
Гхі — це масло, очищене від молочного білка та цукру. Іншими словами — це чистий жир, необхідний і корисний для організму. Гхі багате на вітаміни А, Е та К, а ще воно натуральне, бо його можна приготувати лише з якісної сировини.
Юля купує в сусідів домашнє масло з коровʼячого молока, яке перетоплює на маленькому вогні. На смак воно може бути вершкове, карамельне, мати горіхові нотки, на колір — від світло-жовтого до бурштинового. На це впливає пора року та корм, який споживають корови.
У наявності є баночки гхі по:
- 500 мл — 530 гривень;
- 314 мл — 350 гривень.
Замовити масло гхі можна на інстаграм-сторінці ghee_z_hutora.
Читайте більше: «Я Юля, пасу кози та вівці, і це – кайф!». Вона переїхала з міста на хутір, щоб руйнувати стереотипи про село
Банка з маслом гхі. Фото з інстаграму ghee_z_hutora
Дерево, пронизане українською душею
Олена Ребець — вчителька образотворчого мистецтва та праці. Її чоловік має столярну майстерню, й Олені не давали спокою відрізки, що залишалися після виготовлення меблів. За рік декретної відпустки вона вирішила зібрати картину зі шматочків дерева й згодом заснувала майстерню дерев’яної мозаїки, де творить картини з українським духом.
Фото панно «Півень» з інстаграму майстерні дерев’яної мозаїки
Усі вироби унікальні та зроблені вручну. Найбільш популярні — картини з тваринами. Ціни залежать від розміру виробу та складності його виготовлення. Наприклад, картина «Вівечки» коштує 12 тисяч гривень, а таця в етностилі — тисячу.
Переглянути та придбати роботи Олени можна за посиланням.
Солом’яне мистецтво, яке оберігає дім
Мама й донька з Дніпропетровщини займаються солом’яним мистецтвом понад 20 років. Любов Литовченко не полишала солому ні на день. Її донька Анна допомагає матері створювати обереги, дідухів, капелюхи та вінки.
Не так давно жінки перетворили хобі на бізнес. Вони вручну сіють жито, тоді жнуть його серпами, висушують, сортують та обрізають соломинки й лише після цього приступають до плетіння.
Соломоплетіння — це традиційне українське мистецтво, яким можна прикрашати оселі. Замовлення жінки приймають через сторінку в інстаграмі. У середньому термін виконання роботи — 5-7 днів, проте все залежить від складності й обʼєму виробу.
Солом’яний янгол коштує 1450 гривень, оберіг «Павучок» — тисячу, вінки — близько 4 тисяч гривень.
Янгол, виготовлений з житньої соломи. Фото: straw_from_love
Обійми Карпат через вовняні вироби
Бренд вовняних виробів GUSHKA популяризує давнє ремесло та закохує в українські традиції. Його вироби виготовлені з натуральної вовни та виткані на старовинних ткацьких верстатах.
Бренд зародився у 2016 році серед Карпатських гір — у невеличкому містечку Косів. Засновники — подружжя Олега Луканюка та Дарини Фурманюк, які розпочали справу після запрошення своєї сусідки, ткалі в третьому поколінні Любові Рибенчук приєднатися до команди та втілити бачення в реальність.
На інстаграм-сторінці можна придбати килими ручної роботи, ліжники, панно, подушки, пуфи та традиційний український одяг.
Вовняна жилетка коштує 3750 гривень, а от ціна ліжника — від 6 до 17 тисяч гривень.
Співачка Джамала в ліжнику бренду GUSHKA. Фото з фейсбука GUSHKA
Читайте більше: Ґушка: як український бренд підкорив ліжниками Сінгапур
Амбасадорка українського села й унікального варення
Юлія Пархомець, більш відома як fermerka.ua, розповідає у своєму блозі про розсаду, розведення індиків, ділиться рецептами страв і руйнує стереотипи про село. Її блог читають 227 тисяч людей.
Вона з чоловіком та сином Левом переїхала з Полтави в село Пузикове, де тепер займається господарством.
На своїй сторінці Юлія показує власну крафтову продукцію, яку можна придбати. Навесні в неї замовляють розсаду, влітку — сухоцвіти, в’ялені сливи й томати. Також тоді стають популярними вишня та слива в шоколаді, а ще — варення, яке готує блогерка: трояндове, полунично-м’ятне та з зелених горіхів.
Домашню продукцію можна замовити в інстаграмі Юлії.
Читайте більше: «Люди кажуть, що в селі немає перспектив. Але я спробувала»: як копірайтерка стала фермеркою та веде блог про сільське життя
Юлія з сушеними квітами на продаж. Фото з інстаграму Юлії
Вам може сподобатися
-
8 фото Марка Залізняка, які розкривають Голодомор та інші злочини «совєтів» проти українців
-
Жінки відкрили 61% нових ФОПів у 2024 році: статистика регіонів та напрямків
-
Знижки та послуги для військових: в Україні створюють національну підтримку оборонців держави
-
Понад 30 нових професій: українські жінки можуть опанувати сфери, де переважали чоловіки
-
Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
-
Різдвяна класика і незламні жінки: 7 книжкових новинок на зиму від видавництва Vivat
Можливості
Опубліковано
9 години тому23.11.2024
Кошти на розвиток п’яти галузей виділяє Нідерландське агентство з питань підприємництва (RVO) у межах Програми партнерства з Україною. Мінімальна сума гранту — 500 тисяч гривень.
Про це повідомили у Міністерстві аграрної політики та продовольства України.
Для кого ця можливість
Програма субсидій підтримує нідерландські та міжнародні компанії й організації, які хочуть допомагати у відновленні та розвитку української економіки й суспільства.
Кошти можуть отримати підприємства у таких галузях:
- сільське господарство;
- управління водними ресурсами;
- охорона здоров’я;
- стійка енергетика;
- стале екологічне будівництво.
Читайте також: Як отримати грант і започаткувати власний бізнес: в Україні запустили новий освітній курс
На програму партнерства з Україною виділили 32,5 мільйона євро. Гранти становлять від 500 тисяч до 4 мільйонів євро. Програма покриває до 95% допустимих витрат на кожен проєкт, але ці проєкти не можуть бути комерційними чи прибутковими.
Субсидію отримають партнери, серед яких має бути щонайменше одна організація з України та одна компанія з Нідерландів. Подати заявку може лише нідерландська компанія або громадська організація.
Реєстрація
Заявки на участь у програмі Ukraine Partnership Facility 2024 прийматимуть до 30 січня 2025 року. Зареєструватися та дізнатися більше про програму можна за посиланням.
Нагадаємо, що українці отримали 22 тисячі ваучерів на навчання: які професії обирали найчастіше.
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі
Можливості
Опубліковано
3 дні тому20.11.2024
Відеокурс для підприємців випустила компанія МХП та благодійний фонд «МХП — Громаді» у співпраці з Державною службою зайнятості. У ньому розповідають про всі головні аспекти для створення власного бізнесу — від головної ідеї до пошуку фінансування й звітності.
Про це повідомили представники БФ «МХП — Громаді».
Програма курсу
Освітня програма складається з 10 епізодів тривалістю від 5 до 15 хвилин. У роликах бізнес-експерти розповідають про те, як:
- шукати бізнес-ідеї;
- писати ефективні бізнес-плани;
- будувати злагоджені команди;
- враховувати ризики та маркетингові тенденції;
- знаходити інвестиції для власної справи;
- отримувати гранти від донорів.
«За статистикою Opendatabot, кожен третій ФОП в Україні припиняє діяльність протягом першого року. Основні причини таких невдач включають нестачу капіталу та відсутність необхідних знань і навичок для ефективного ведення бізнесу. Щоб допомогти підприємцям успішно подолати початкові виклики, ми створили цей курс: він надає важливу інформаційну та консультаційну допомогу, зміцнюючи їхні позиції в конкурентному бізнес-середовищі», — зазначив директор фонду «МХП — Громаді» Олександр Пахолюк.
Експерти відеонавчання
Експертами курсу виступили представники маркетинг-агенції Grape, компанії МХП, БФ «МХП — Громаді» та Державної служби зайнятості. Представники бізнесу та «МХП — Громаді» вже понад дев’ять років впроваджують соціальні та грантові ініціативи й розвивають українські громади.
Читайте також: Військовослужбовиці та ветеранки можуть отримати безплатну юридичну допомогу: деталі програми
Де переглянути
Наразі відеокурс доступний для всіх на ютубі фонду за посиланням.
Разом з цим творці курсу розробили тест, який можна пройти після навчання й отримати сертифікат. Він підтвердить здобуті знання та допоможе написати заявку й отримати фінансування на проєкти, зокрема в конкурсах «Роби своє» від БФ «МХП – Громаді». Переможці цього конкурсу можуть отримати до 100 тисяч гривень на розвиток власного малого бізнесу.
Довідка про організацію «МХП — Громаді»
«МХП — Громаді» — український благодійний фонд, який започаткували у 2015 році. Він працює над комплексним розвитком громад. Фонд покращує громади у 13 областях України.
Раніше ми писали про те, що гранти — це не кредит, а підтримка: як переселенка з Донеччини заснувала проєкти для ВПО в Миргороді.
Фото обкладинки: ютуб-канал «МХП — Громаді»
Коментарі
Можливості
Опубліковано
4 дні тому20.11.2024
ШІ-програмісти з України, які працюють над інноваційними рішеннями, можуть податися на конкурс Llama Impact Grants до 1 грудня.
Про це повідомили у Міністерстві цифрової трансформації.
Разом із грантом програмісти отримають і менторську підтримку від компанії під час розробки продуктів.
«Програма підтримує стартапи з усього світу, які використовують велику мовну модель Llama для подолання викликів у різних сферах — від освіти до державного управління», — написали у відомстві.
Читайте також: Мінцифра анонсувала платформу для обʼєднання українського IT
Хто може податися на грант
Стати учасниками конкурсу можуть:
- стартапи;
- компанії;
- неприбуткові організації;
- дослідницькі установи;
- інші команди, які створюють інноваційні рішення на базі Llama.
У міністерстві вказали, що перевагу надаватимуть тим розробникам, які працюють у таких сферах: розвиток економіки, зокрема бізнесу, освіта й розвиток навичок; наука та інновації; державні послуги.
Податися на грант можна до 1 грудня 2024 року. Деталі та реєстрація за посиланням.
Довідка про Meta
Компанію створили у 2004 році в США. Наразі її очолює Марк Цукерберг. Meta є однією з найбільших компаній у сфері соціальних мереж та володіє такими сервісами як Facebook, Instagram, WhatsApp, Oculus VR тощо.
Нагадаємо, що Google запустив безплатні курси з ШІ для початківців, освітян та розробників з України.
Фото обкладинки: Reuters
Коментарі
Шопочитати
Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло
Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...
Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар
У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...
Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями
Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...
«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи
Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...
Коментарі