Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

1000 українок зможуть пройти безкоштовне навчання від Projector Foundation за підтримки Європейського Союзу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

1000 українських жінок, які вимушено виїхали через війну за кордон, або є внутрішніми переселенками, зможуть пройти безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки України.

Проєкт реалізується Projector Foundation за фінансової підтримки Європейського Союзу та інформаційної підтримки Мінекономіки. Він спрямований на здобуття професійних навичок та підтримку кар’єрних можливостей 1000 жінок протягом року.

Projector Foundation оголошує першу хвилю набору на онлайн навчання.

Для кого?

Для участі у конкурсі можуть подаватися безробітні жінки-переселенки та внутрішньо переміщені жінки віком від 18 років.

Для реєстрації достатньо документа, що засвідчує статус переміщеної особи відповідно до країни, в якій перебуває жінка, або підтверджує статус внутрішньо переміщеної особи (довідка ВПО).

Перша віцепрем’єр-міністерка – міністерка економіки Юлія Свириденко зазначила, що підтримка жіночого лідерства та боротьба з гендерним розривом в оплаті праці є важливим пріоритетом у роботі міністерства.

«В середньому жінки працюють безкоштовно 6,5 років впродовж життя саме тому, що отримують меншу оплату аніж чоловіки. Ми прагнемо до 2030 року знизити гендерний розрив в оплаті праці з 18,6% до 13,6%. Для цього працюємо і над Стратегією подолання гендерного розриву в оплаті праці, і над можливостями створювати власну справу чи отримувати новий фах. Радіємо, що ці зусилля підтримують партнери. Саме відсутність роботи та низька оплата праці часто стає одними з ключових викликів для жінок, які втікали від війни у безпечніші регіони чи країни. Наша мета – спільними зусиллями зробити так, аби вони відчували, що не одні, що підтримка доступна», — наголосила вона.

Читайте такожЖінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк

Заявки на першу хвилю приймаються до 14 листопада 2023 року.

Структура курсів дає змогу студенткам не лише отримати теоретичну базу знань, а й закріпити набуті навички на практиці. Протягом навчання студентки працюватимуть над кейсами реальних замовників, по завершенню навчання вони отримають сертифікат і готовий проєкт для портфоліо.

У межах навчання студенткам надається HR підтримка. Учасниці навчальної програми Projector Foundation підготують свої резюме разом з HR і будуть готові розпочати кар’єру в креативному/IT секторі.

Студенткам надається доступ до Projector Library — найбільшої онлайн-бібліотеки з понад 640 лекціями від експертів з українських та світових компаній. Крім цього, випускниці курсів матимуть доступ до сервісу LEZO – це інструмент, що допомагає студентам знайти свого потенційного роботодавця, враховуючи навички та потреби обох сторін.

Як податися?

«Навчальна ініціатива для українок, які вимушено переїхали всередині України чи закордон – наймасштабніший проект Projector Foundation, до якого ми готувались більш як півроку. Ми хочемо допомогти тим жінкам, хто через війну опинився у складній ситуації та шукає освітніх можливостей у креативних та IT індустріях. Можливо, хтось з вас тільки-но закінчив університет і шукає реалізації, а комусь довелось виїхати з дітьми й залишити власний бізнес. Неважливо, який досвід у вас за плечима, та куди вас закинула війна. Все, що має значення – це ваша віра у свої сили, сміливість починати все з початку, рішучість ставити цілі та боротись за нове майбутнє з якісною освітою та кар’єрними можливостями», — зазначила CEO Projector Foundation Тетяна Фіщук.

Деталі щодо умов участі та реєстрації можна знайти за посиланням, а залишити заявку — у формі.

Довідково

Projector Foundation —  фундація третьої хвилі, що розвиває креативний та інноваційний потенціал України через вільну освіту. Працюють з пʼятьма напрямами: освіта для жінок, ветеранські програми, креативні індустрії, реформування профтехосвіти, підприємництво.

Нагадаємо, для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Фото: АР.

Можливості

Оголосили грант на придбання інструментів музикантам, які постраждали під час війни

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Освітньо-концертна платформа сучасної академічної музики Kyiv Contemporary Music Days приймає заявки на програму Instrumental, яка надасть кошти музикантам на придбання, ремонт або обслуговування музичних інструментів. Програма передбачає надання фінансової підтримки у розмірі до 5200 євро.

Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Instrumental є підпрограмою Фонду підтримки української академічної музичної спільноти, що діє з березня 2022 року.

«Аналізуючи потреби, що виникали протягом роботи Фонду, ми виявили, що багато музикантів, які були змушені переїхати через війну, потребують допомоги у придбанні музичних інструментів для продовження своєї професійної діяльності. Інструменти важливі не лише для виконавців: вони необхідні також у навчальному процесі та для написання музики (наявність або відсутність певних інструментів в Україні безпосередньо впливає на здатність українських композиторів створювати твори для цих інструментів). Тому запит на музичні інструменти виходить далеко за межі персональних потреб музикантів» – розповів керівник програми Instrumental Лесь Виноградов.

Про грант

З 5 грудня 2023 року подаватися на програму Instrumental можуть фахівці у сфері академічної музики в Україні: виконавці, композитори, музикознавці, викладачі тощо.

У поняття «інструмент» входять власне музичні інструменти, програмне забезпечення та інші технічні засоби, необхідні для професійної діяльності у сфері академічної музики.

Дивіться відео: Українські калімби: майстри з Приазов’я виготовляють старовинний музичний інструмент

Гранти можуть бути використані на придбання нового або вживаного інструмента та аксесуарів до нього, а також на ремонт, реставрацію, обслуговування та покращення наявного інструмента.

Програма Instrumental передбачає покриття як повної вартості інструмента, так і частини вартості за умови, що заявник має кошти на покриття решти суми.

Заявки на участь у програмі Instrumental приймаються до 15 січня 2024 року через онлайн-форму на вебсайті KCMD.

Як взяти участь?

Щоб взяти участь у програмі, заявники повинні бути повнолітніми, мати громадянство чи резидентство в Україні та подати документи про підтверджений досвід у сфері професійної академічної музики. Докладніше про вимоги на сторінці програми Instrumental.

Програма Instrumental стала можливою завдяки фінансовій підтримці Gesellschaft zur Verwertung von Leistungsschutzrechten. Фонд підтримки української академічної музичної спільноти KCMD фінансується Ernst von Siemens Music Foundation.

Нагадаємо, на Полтавщині волонтер виготовляє для укриттів бандеролавки та петлюростоли.

Також у Запоріжжі коваль створив для аукціону 2-метрову скульптуру з уламків ракет.

Окрім того, українці створили оригінальний музичний інструмент із каналізаційних труб

Фото: motionarray.com.

Читати далі

Можливості

Підприємці можуть безкоштовно навчатись в Stanford Graduate School of Business: як подати заявку

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні запускають безкоштовну освітню програму для 42 українських підприємців малого та середнього бізнесу — Stanford Ignite Ukraine.

Про це повідомили у пресслужбі Мінекономіки.

Зазначається, що навчання розпочнеться у лютому 2024 року і триватиме 4 тижні онлайн та 3 тижні офлайн в Stanford Graduate School of Business.

Організатори покривають вартість навчання, проживання поблизу кампусу та основні логістичні витрати.

Хто може взяти участь у програмі

Програма створена для власників малого та середнього бізнесу, які мають мінімум три роки досвіду ведення підприємницької діяльності та намір масштабування, розвитку інновацій, запуску нових продуктів/послуг, залучення інвестицій, виходу на нові ринки чи інші ідеї зростання.

Опис програми, критерії відбору, реєстраційну форму та інші деталі можна знайти на сайті CfE accelerator.

Дедлайн прийому заявок – 30 грудня 2023 року.

Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – українська етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції

Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.

Також ми повідомляли, що для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Фото: facebook.com/StanfordGSB.

Читати далі

Можливості

Школярі можуть зареєструватися на безоплатні курси програмування

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Учні 5–7 класів шкіл Києва та інших міст і сіл країни можуть долучитися до безплатного курсу Winter with Java від благодійного фонду Star for Life Ukraine. Програма курсу спрямована на поглиблення знань і навичок з інформатики та сфери програмування, зокрема Java.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Програма навчання

Програма охоплює такі теми:

  • Основи алгоритмізації та програмування.
  • Робота з одновимірними та двовимірними масивами.
  • Використання стандартних класів та методів Java.
  • Опрацювання подій.

Читайте також: «А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Щоб взяти участь, необхідно бути впевненим користувачем ПК та мати англійську розкладку клавіатури. Після навчання учні отримають рекомендацію до участі в літньому всеукраїнському турнірі із програмування.

Як взяти участь?

Реєстрацію на безоплатні курси з програмування для школярів вже розпочали.

На перший потік (11.12.2023–15.01.2024) можна зареєструватися до 6 грудня.

Залишити заявку на другий потік (5.02.2024–11.03.2024) також можна вже зараз.

Нагадаємо, 5 грудня відбудеться Національний онлайн-урок волонтерства: школи можуть долучитися.

Також ШоТам розповідав, як студентка зі Львова перетворює кульбаби та фіалки на допомогу для ЗСУ.

Фото: tildacdn.com.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство23 години тому

Як поєднується «Кадилак» і кози? Ця фермерка з Київщини робить крафтовий сир, береже своїх «дівчат» і руйнує стереотипи

Фермерка Анастасія Кириленко розвозить замовлення на особливій моделі «Кадилака» — таких у світі всього 2000....

Суспільство1 день тому

Власноруч робить натуральну олію та хлібці. Історія матері чотирьох дітей з Полтавщини, що започаткувала екобізнес

«Чи є вас щось, заради чого хочеться вставати рано-вранці чи зовсім не лягати спати? Щось,...

Суспільство2 дні тому

«А хто мені скаже, що я не можу?». Історія волонтерки з «кришталевістю» кісток, яка йде проти законів фізики

Усі навколо казали, що вона порушує закони фізики та робить неможливе. Ольга Пометун народилася з...

Суспільство2 дні тому

З міста — в село, з російської — на українську. Історія дитбудинку сімейного типу з Донеччини та досвід адаптації на Заході

Перше слово найменшої доньки подружжя Распертових з Донеччини було не «мама», а «там бах». «Їй...

РЕКЛАМА: