Суспільство
10 українських фільмів про кохання, які варто переглянути на вихідних
Опубліковано
6 місяців тому
Редакція ШоТам підготувала добірку з десяти захоплюючих українських фільмів останніх років, які звертають увагу на різні аспекти кохання. В цьому списку ви побачите фільми, які дозволяють подивитися на кохання з кардинально різних перспектив.
“Стоп-Земля” реж. Катерина Горностай
Опис:
16-річна Маша вчиться в звичайній київській школі в 11-А класі. Не почуватися дивно та відсторонено в колективі їй допомагають близькі друзі Яна та Сєня, по-своєму переживаючи напружену шкільну буденність. Окрім майбутніх екзаменів вийти з зони комфорту Машу змушує закоханість в однокласника Сашу. Вона розуміє, якщо не наважишся спитати – ніколи не знатимеш, чи це взаємно.
“Віддана” реж. Христина Сиволап
Опис:
Колись дуже давно доктор Ангер пережив велике нещастя, втративши внаслідок пожежі власну дружину. Однак чоловікові вдається врятувати свою дочку, а також дочка прислуги. Чи не зважившись йти на конфлікт зі своєю совістю, Ангер залишає нерідну дівчинку у себе. Але через роки виникає питання, ким же доводяться один одному вихованки доктора: господинею і служницею, або ж все-таки справжніми сестрами?
“Атлантида” реж. Валентин Васянович
Опис:
Події фільму розгортаються у 2025 році, після майбутньої перемоги України у війні з Росією. Окупований Донбас повернено до складу країни, але його території визнані непридатними для проживання. Проте на тлі спустошення народжується нове кохання.
“Плем’я” реж. Мирослав Слабошпицький
Опис:
Драматична картина Плем’я вийшла на екрани у 2014 році. Сергій потрапляє до інтернату для людей із проблемами слуху. Невдовзі стає зрозуміло, що учні тут здобувають не тільки необхідну освіту, а й займаються криміналом. Усім заправляє угруповання Плем’я, правилам і законам якого підпорядковуються всі довкола. Головний герой приєднується до банди, та успішно проходить випробування посвяти. Щоправда, одного разу хлопець знайомиться з Анею, однією з дівчат ватажка. Юнак закохується в неї, і ці раптові почуття призводять до жахливих наслідків.
“Гуцулка Ксеня” реж. Олена Дем’яненко
Опис:
1938 рік. У карпатське селище Ворохта, в якому проживає найкрасивіша гуцулка на ім’я Ксеня, прибувають колишні односельці, а нині – американські емігранти, для того, щоб знайти наречену для молодого Яро.
Він отримає свій мільйонний спадок за умови, що одружиться зі свідомою українкою. До анексії Західної України залишається два тижні…
“Іван і Марта” реж. Сергій Буковський
Опис:
Це ніжна історія стосунків літературознавця, публіциста і шістдесятника Івана Дзюби та його дружини Марти. Ми зібрали найцікавіші факти про життя подружжя Дзюбів та створення фільму “Іван і Марта”.
“Секс і нічого особистого” реж. Ольга Ряшина
Опис:
Усі, безперечно, знають значення виразу «давати гарбуза». Буває, що кохана розриває відносини через власну сексуальну незадоволеність. Для чоловіка така ситуація означає, що його безхмарне життя, принаймні статеве, підійшло до кінця. Однак головному герою Сергію неймовірно пощастило — нова знайома, стриптизерка Діана, обіцяє зробити з нього справжнього альфа-самця…
“F63.9 Хвороба кохання” реж. Дмитро Томашпільський
Опис:
У стрічці йдеться про кохання лікарки-венеролога і космонавта, а ще – про секретний урядовий експеримент космічного масштабу. Картина отримала таку назву в процесі зйомок, коли автори дізналися, що Всесвітня організація охорони здоров’я включила кохання до переліку психічних відхилень під кодом F63.9 поряд з алкоголізмом, клептоманією і токсикоманією…
“Ґолден лав” Павло Остріков
Опис:
Через свої комплекси Віктор довго не може наважатись зайти в місцевий Будинок культури на побачення-п’ятихвилинки. Однак, відчуваючи тяготи самотності, все ж таки вирішує піти на цей крок. Страх Віктора підтверджується – кожне побачення неначе випробування для нього. Окрім одного….
“Моя бабуся Фані Каплан” реж. Ольга Дем’яненко
Опис:
У паризькому передмісті Сент-Женев’єв де Буа доживає останні дні київська журналістка Марина, яка читає щоденник своєї бабусі Фані Каплан. Вона дізнається драматичну історію кохання Фані Каплан до чоловіка, якого звуть Віктор Гарський. Він постійно використовував її у своїх політичних іграх.
Вам може сподобатися
-
«Починати працювати з пам’яттю потрібно вже зараз»: як українці вшановують загиблих і фіксують досвід війни
-
8 фактів про розвиток української анімації, які мотивують вас її полюбити
-
Про будинок «Слово» чи український модернізм: 10 книжок, які читатимуть цієї осені
-
Вийшов фільм про створення S.T.A.L.K.E.R. 2: як гра народжувалася під час війни
-
На фестивалі в Люксембурзі покажуть шість українських фільмів: список стрічок
-
В Україні вийде документальний фільм про бойових пілотів ЗСУ
Суспільство
Опубліковано
7 хв. тому13.10.2024
Бучанська громада завершила перероблення будівельного сміття, яке утворилося внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Це перша громада на Київщині, яка повністю переробила сміття.
Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
«Реалізація цього проєкту — яскравий приклад того, як громада може ефективно долати наслідки воєнних руйнувань. Ми готові ділитися досвідом з іншими громадами, аби сприяти повоєнній відбудові України», — написав Анатолій Федорук
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Менш ніж за рік фахівці переробили 75 тисяч кубів будівельного сміття. Цей проєкт Бучанська міська рада реалізувала спільно з ПРООН в Україні, які забезпечили громаду необхідним обладнанням та провели професійне навчання фахівців.
Нагадаємо, що на Київщині створять 69 осередків для вивчення предмета «Захист України» з оновленою програмою.
Фото: Pixabay
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому13.10.2024
Марія Кобець стала ковалькою замість чоловіка. Жінка полишила роботу в музеї, коли того мобілізували на війну. Щоб кузня не занепала, жінка навчилася розпалювати горно та працювати лещатами, і сама викувала вже понад 100 виробів. Повне відео про історію жінки дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Історія Марії Кобець
Марія Кобець працювала науковою співробітницею в Чернігівському обласному історичному музеї. У 2018 році пішла в декретну відпустку — тоді в неї народився син Олег. Під час декрету допомагала чоловікові відкрити власну кузню. Андрій кував вироби, а марія знімала відео для соцмереж. І час від часу піддивлялася за роботою чоловіка з ковадлом, щоби й самій щось змайструвати в майбутньому.
Та в червні 2022 року Андрій пішов захищати Україну. Водночас Марії лишався місяць до виходу з декрету. Але вона не могла змиритися, що кузня стоятиме зачинена.
Повне відео про нову роботу Марії можете переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що айтівець та архітекторка успадкували яблуневий сад на десять гектарів та впроваджують інноваційні методи ведення господарства.
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
3 години тому13.10.2024
За вересень у Києві демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок, які розмістили з порушеннями вимог дизайн-коду.
Про це повідомили в управлінні з питань реклами КМДА
Демонтажі здійснювалися на вулицях Клавдіївській, Антоновича, Анни Ахматової, Єлизавети Чавдар, Преображенській та за іншими адресами міста. Найбільше конструкцій прибрали у Дарницькому районі — понад 500.
Читайте також: У Києві презентували документальний фільм, присвячений роботі військових капеланів у ЗСУ
«Загалом за вересень місто очистили від 11500 квадратних метрів реклами. Хочемо, щоб кількість незаконних конструкцій зменшувалася, а частка законних — зростала. Для цього необхідно дотримуватися дизайн-коду, який діє у місті. До того ж тепер стало легше отримати документ на вивіску (конструкцію площею до 3 квадратних метрів), адже відновив свою роботу онлайн-сервіс з оформлення», — написали в управлінні з питань реклами.
Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі
Шопочитати
Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»
«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...
Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків
У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...
Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ
За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...
Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення
Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...
Коментарі