Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Зимовий відпочинок: де шукати чани на Львівщині

Опубліковано

Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації зробило підбірку локацій зимового відпочинку і пропонують спланувати вихідні, відвідавши комплекси з чанами.

“Чан став справжньою цікавинкою для туристів, послуга подеколи стає навіть популярнішою за традиційні лазні й сауни, – зауважила Наталя Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА. – Ймовірно тому, що багато хто з таким теплим відпочинком у холодну пору року ще не знайомий“.

Читайте також: На Івано-Франківщині облаштували кемпінгове містечко “Байки бойка” (ФОТО)

Зазначається, що для чана є певні застереження щодо стану здоров’я: не варто йти тим, у кого шкірні захворювання, серцево-судинні або опорно-рухового апарату. 

“Натомість відвідування чана корисне у випадку простудних хвороб, стресів, втоми, безсоння, нервових розладів. А якщо використовувати його ще й по черзі із зануренням в холодну воду – для нормалізації роботи судин”, – розповіли в управлінні туризму та курортів.

Де ж можна знайти чани на Львівщині?

Турківський район: “Карпатський замок” і “TAOR KarpatyResort&Spa”

За десяток кілометрів від селища Східниця (село Ластівка, вул. Франка, 33) є готель “TAOR KarpatyResort&Spa”, де працює чан із джерельною водою і карпатськими травами. Він ще й розташований на березі ріки.

Неподалік – місто Борислав, де можна відвідати музей нафтової і газової промисловості, церкву Святої Анни (вул. Володимира Великого), де є мощі понад 700 святих. А в згаданому селищі, відомому бальнеологічному курорті Східниця, є джерела із мінеральними водами.

Читайте також: Відпочиваємо разом з дітьми. ТОП-7 затишних заміських комплексів поблизу Києва

Інший варіант у тому ж районі – готель “Карпатський замок” у неймовірно цікавому селі Розлуч (вул. Границя, 303а).

Якщо вирішите погрітися у цьому чані, то зовсім близько довкола у тому ж селі зможете побувати в таких цікавих місцинах: витік ріки Дністер на захід від села, Довбушева Криниця (Олекса Довбуш тут був у 1744 році), а ще – одна з найбільш екзотичних споруд України, дерев’яний костел святого Франциска Борджія, який залишився тут як спогад про колишніх мешканців – німців-колоністів зі Швабії. І ще одна цікавинкаРозлуча – джерела, які мають різні властивості.

В містечку Турка народний музей «Бойківщина» (площа Ринок, 26 (приміщення Ратуші) познайомить з історією карпатського краю і головне – культурою бойків.

Славське й околиці: “Вежа Ведмежа”, “4 сезони” та “Захар Беркут”

Одразу декілька готелів з чанами функціонує в селі Волосянка поблизу Славського: “Вежа Ведмежа” (на вулиці Опришків, 1), інший – “Захар Беркут” (вулиця Богдана Хмельницького, 1).

Обидва пропонують цікаві туристичні атракції. За кількасот метрів від “Вежі Ведмежої” є курінь “Мохнач”, що розповідає про діяльність УПА. Тут можна побачити модель криївки, військовий польовий намет, всюдихід “Вепр”, відвідати польову кухню й постріляти на пейнтбольному майданчику. Інший варіант – звідти ж здійснити лижний похід на гору Ільза, довжиною 8,7 км. На самій горі функціонує бугельний витяг. 

Читайте також: Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Готель “Захар Беркут” має власний гірськолижний комплекс й пропонує чимало супутніх послуг, зокрема сноутюб, сноуборд, короткі лижі.

У селищі Славське, яке стало центром однойменної громади, на вулиці Шевченка, 105а, є відпочинковий комплекс “4 сезони” із котеджами у бойківському стилі зі смерекового бруса. Тут також є чани. Гостям пропонують прогулянку в санях, майстер-класи з гончарства.

У самому селищі працює мистецька галерея “Максим” (вул. Привокзальна 23, другий поверх), а неподалік відбуваються майстер-клас з ковальства (вул. Сагайдачного, 8, (097) 961 79 34).

В околиці є фермерське господарство “Козяча ферма двох Катерин”, де можна дегустувати різноманітні сири, побувати на екскурсії та майстер-класі (село Тухля, вул. І Франка, 145. Екскурсії та дегустації за попередньою домовленістю за номером телефону (096) 718 13 39).

Сколівський район: “Monastic SPA”

У північній частині району, поблизу траси Київ – Чоп, у селі Орів (вул. Шевченка, 213) є комплекс “Monastic SPA” – затишні туристичні будиночки у швейцарському стилі, але споруджені з місцевої карпатської смереки.

Зовсім недалеко на південь – цьогорічна туристична перлина Львівщини, історико-культурний заповідник “Тустань” в селі Урич.

Краєвиди зимових скель колишньої фортеці-митниці нікого не залишать байдужим! З бойківським побутом тутешніх селян гостей познайомить культурний центр “Хата у Глубокім”.

Поруч протікає ріка Стрий і її притока Уричанка, за селом Корчин є красивий водоспад Гуркало й підйом на гору Параска.

Стрийський район: “Шепільська”.

Відпочинковий комплекс “Шепільська” у селі Довголука (урочище Шепільське, 1) крім чанів, місця для катання на ковзанах, спуску для санок, може похвалитися і дуже вдалим розташуванням – між бальнеологічними курортами-містами Моршин і Трускавець.

Звідси і до міста Дрогобич не так далеко – 25 км. Тут можна відвідати церкву Св. Юра, що внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, скуштувати каву та торт з сіллю, побувати на вечірній театралізованій екскурсії. В місті варто піднятись на вежу ратуші. Гостям міста запропонують ще багато цікавих екскурсій в місцевому туристично-інформаційному центрі за адресою: пл. Ринок, 1, тел.: +38 (097) 7866009.

А в згаданому Трускавці можна і славетної «Нафтусі» попити, і відвідати музеї: художній – Біласа і, власне, курорту. До речі, в місті працює туристично-інформаційний центр, в якому розкажуть що подивитись, де зупинитись та ще багато цікавого: вул. Бориславська, 1 тел.: +38 (096) 4471650.

В яку ціну обійдеться проживання взимку в Карпатах?

Доба у двомісному номері в готелі Турківського району обійдеться від 550 до 1100 гривень,

Дещо дорожче, звісно, буде в популярнішому серед туристів Сколівському районі – 600-2750 грн й 800-2900 грн – на новорічні свята за той же двомісний номер.

Фото: loda.gov.ua

Коментарі

Суспільство

Український трилер «БожеВільні» зібрав понад 4 мільйони гривень за три тижні прокату

Опубліковано

Дебютний трилер Дениса Тарасова «БожеВільні» продовжує привертати увагу глядачів. За три тижні прокату стрічка зібрала понад 4,1 млн грн, а її подивилися більше ніж 26 тисяч людей.

Про це повідомили у Державному агентстві з питань кіно.

Про що фільм?

«БожеВільні» занурює глядачів у похмуру реальність каральної психіатрії в СРСР 1970-х років.
Головний герой, Андрій, потрапляє до психіатричної лікарні через захоплення забороненою західною рок-музикою. Перед ним стоїть непростий вибір: співпрацювати з КДБ чи розкрити правду про тортури, які переживають ув’язнені.

Відео: FILM.UA Group

Читати також: Український «Щедрик» прозвучав у рекламі Chanel (ВІДЕО)

Що кажуть глядачі?

Фільм вирізняється атмосферою, яка тримає у напрузі до останньої хвилини, та вражає глибоким розкриттям теми тоталітарного гніту.

Стрічка стала важливим внеском у популяризацію українського кіно і розкриття тем, які довгий час залишалися табу.

Нагадаємо, що орган із труб і уламків ракет звучатиме на вокзалі у Львові.

Фото обкладинки: фільм «БожеВільні».

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Громади зобов’язані допомагати переселенцям». Як на Чернігівщині підтримують тих, хто втратив дім

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У Бобровицькій громаді на Чернігівщині зараз живуть понад 2 тисячі переселенців. Крім житла, роботи, гуманітарки та допомоги з документами, ці люди потребують психологічної підтримки, тому влада у співпраці з благодійниками створила для них безкоштовний соціально-психологічний простір.

Як це реалізували, розповідає ШоТам.

Михайло Ділок

директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.

Уся допомога є безкоштовною

Наш соціально-психологічний простір створений на базі місцевого центру надання соціальних послуг. З втіленням цього проєкту нам допомогла благодійна організація «Право на захист». Усі послуги простору безкоштовні.

Крім як по психологічну допомогу, переселенці приходять до нас із різними питаннями. От днями чоловік з інвалідністю із Запорізької області звертався щодо ремонту електрики в будинку, куди його заселили. Інша сім’я живе в будинку, де немає газу, тому потрібно допомогти з дровами, адже стало холодніше. Ми стараємося всім допомогти, чим можемо — надаємо продукти, постіль, теплий одяг, через благодійників дістаємо ліки, допомагаємо оформити документи.

Центр соціальних послуг Бобровицької сільської ради. Фото: ШоТам

Геннадій Іванюк

виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області 

«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»

Наша Бобровицька громада має значну допомогу від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» — матеріальну підтримку, а також тренінги для фахівців. Нам допомагають відновитися після бойових дій, адже росіяни окупували 9 сіл громади та знищили понад 160 будівель. 

Проєкт виділив нам багато необхідної техніки: пересувні фари для роботи вночі, екскаватор для ремонту доріг, а також чотири дробарки для переробки деревини. Тепер ми безкоштовно забезпечуємо переселенців дровами, аби вони могли опалити своє нове житло. 

Їхні діти навчатимуться у відновленій опорній школі, адже «ГОВЕРЛА» фінансує там ремонт і допомагає створити бомбосховище. Проте не менш важливим є й моральний стан переселенців, тому ми створили для них соціально-психологічний простір. У майбутньому хочемо виділити під нього окреме приміщення та найняти на роботу більше фахівців.

Геннадій Іванюк і Михайло Ділок спілкуються про розвиток соціально-психологічного простору. Фото: ШоТам

Вважаю, що громади зобов’язані допомагати переселенцям знайти житло та роботу, адже ці люди втратили свій дім. Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно, і щоб вони не мусили їздити по інших містах у пошуках житла.

Марина Бушеленко

психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді

Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти

Я — дружина загиблого воїна, мама та психологиня, яка щось робить, аби допомогти іншим. Коли люди покидають свій дім і переїжджають у нове середовище, вони не знають, що на них чекає. 

Ми зустрічаємося з клієнтами індивідуально раз на тиждень, сеанс триває 45 хвилин. Часто до мене звертаються молоді мами з дітьми, які стають розгубленими на новому місці.

От нещодавно до мене приходила жінка з Сум, у якої там залишилися батьки. Через це вона відчуває постійну тривогу, тому я стараюся допомогти їй зібратися та навчитися боротися з тривогою, аби не переносити її на свою дитину. 

Часто люди бояться психологів, але ми хочемо допомогти. Я не даю порад, не засуджую, а слухаю та намагаюся допомогти розібратися з хаосом в голові, скерувати людину в правильному напрямку. Тоді на душі стає легше, адже зі мною можна поплакати та бути собою.

Переселенка Лариса Бабій на прийомі в психологині Марини Бушеленко. Фото: ШоТам

Після нашої роботи вони завжди дякують і зазначають, що бачать зміни: діти адаптуються в садочках, налагоджують сон і свій емоційний стан. Я допомагаю жінкам звернути увагу на власні бажання та згадати про свої базові потреби.

Я завжди раджу планувати своє майбутнє, бо якщо ви знаєте, чого прагнете, то відволікаєтеся від стресу. Насамперед це потрібно дорослим, але я працюю також з дітьми та підлітками. Перші сеанси ми проводимо за присутності їхніх батьків, а далі вже самі.

Марина Бушеленко біля будівлі соціально-психологічного простору для переселенців Бобровицької громади. Фото: ШоТам

Зараз ми починаємо співпрацювати з психологами з інших центрів, а ще плануємо проводити для переселенців у місті різноманітні тренінги. Наступного літа хочемо відкрити інклюзивну кімнату для дітей з інвалідністю та загалом завдяки психологічним технікам допомагати людям жити краще.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

У Києві відкрили реабілітаційний центр для військових та рятувальників

Опубліковано

На базі медичної установи МВС у Києві запрацював сучасний реабілітаційний центр RECOVERY — 14-й у національній мережі.

Про це повідомляють в інстаграм-сторінці центру.

Реабілітація за світовими стандартами

Центр щороку прийматиме до 2 тисяч пацієнтів — військових, поліцейських та рятувальників, які зазнали поранень під час бойових дій. Заклад оснащений сучасним обладнанням, зокрема:

  • тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
  • апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
  • системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Фото: RECOVERY

Читати також: У Києві відреставрують «Будинок з комахами», збудований у 1893 році (ФОТО)

Команда та інклюзивність

З пацієнтами працює мультидисциплінарна команда — лікарі, фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи та інші спеціалісти. Простір центру створений із дотриманням принципів інклюзивності, забезпечуючи доступність для всіх категорій пацієнтів.

Нагадаємо, що на Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО).

Фото обкладинки: RECOVERY.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 день тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...