Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Зимовий відпочинок: де шукати чани на Львівщині

Опубліковано

Управління туризму та курортів Львівської обласної державної адміністрації зробило підбірку локацій зимового відпочинку і пропонують спланувати вихідні, відвідавши комплекси з чанами.

“Чан став справжньою цікавинкою для туристів, послуга подеколи стає навіть популярнішою за традиційні лазні й сауни, – зауважила Наталя Табака, начальниця управління туризму та курортів Львівської ОДА. – Ймовірно тому, що багато хто з таким теплим відпочинком у холодну пору року ще не знайомий“.

Читайте також: На Івано-Франківщині облаштували кемпінгове містечко “Байки бойка” (ФОТО)

Зазначається, що для чана є певні застереження щодо стану здоров’я: не варто йти тим, у кого шкірні захворювання, серцево-судинні або опорно-рухового апарату. 

“Натомість відвідування чана корисне у випадку простудних хвороб, стресів, втоми, безсоння, нервових розладів. А якщо використовувати його ще й по черзі із зануренням в холодну воду – для нормалізації роботи судин”, – розповіли в управлінні туризму та курортів.

Де ж можна знайти чани на Львівщині?

Турківський район: “Карпатський замок” і “TAOR KarpatyResort&Spa”

За десяток кілометрів від селища Східниця (село Ластівка, вул. Франка, 33) є готель “TAOR KarpatyResort&Spa”, де працює чан із джерельною водою і карпатськими травами. Він ще й розташований на березі ріки.

Неподалік – місто Борислав, де можна відвідати музей нафтової і газової промисловості, церкву Святої Анни (вул. Володимира Великого), де є мощі понад 700 святих. А в згаданому селищі, відомому бальнеологічному курорті Східниця, є джерела із мінеральними водами.

Читайте також: Відпочиваємо разом з дітьми. ТОП-7 затишних заміських комплексів поблизу Києва

Інший варіант у тому ж районі – готель “Карпатський замок” у неймовірно цікавому селі Розлуч (вул. Границя, 303а).

Якщо вирішите погрітися у цьому чані, то зовсім близько довкола у тому ж селі зможете побувати в таких цікавих місцинах: витік ріки Дністер на захід від села, Довбушева Криниця (Олекса Довбуш тут був у 1744 році), а ще – одна з найбільш екзотичних споруд України, дерев’яний костел святого Франциска Борджія, який залишився тут як спогад про колишніх мешканців – німців-колоністів зі Швабії. І ще одна цікавинкаРозлуча – джерела, які мають різні властивості.

В містечку Турка народний музей «Бойківщина» (площа Ринок, 26 (приміщення Ратуші) познайомить з історією карпатського краю і головне – культурою бойків.

Славське й околиці: “Вежа Ведмежа”, “4 сезони” та “Захар Беркут”

Одразу декілька готелів з чанами функціонує в селі Волосянка поблизу Славського: “Вежа Ведмежа” (на вулиці Опришків, 1), інший – “Захар Беркут” (вулиця Богдана Хмельницького, 1).

Обидва пропонують цікаві туристичні атракції. За кількасот метрів від “Вежі Ведмежої” є курінь “Мохнач”, що розповідає про діяльність УПА. Тут можна побачити модель криївки, військовий польовий намет, всюдихід “Вепр”, відвідати польову кухню й постріляти на пейнтбольному майданчику. Інший варіант – звідти ж здійснити лижний похід на гору Ільза, довжиною 8,7 км. На самій горі функціонує бугельний витяг. 

Читайте також: Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Готель “Захар Беркут” має власний гірськолижний комплекс й пропонує чимало супутніх послуг, зокрема сноутюб, сноуборд, короткі лижі.

У селищі Славське, яке стало центром однойменної громади, на вулиці Шевченка, 105а, є відпочинковий комплекс “4 сезони” із котеджами у бойківському стилі зі смерекового бруса. Тут також є чани. Гостям пропонують прогулянку в санях, майстер-класи з гончарства.

У самому селищі працює мистецька галерея “Максим” (вул. Привокзальна 23, другий поверх), а неподалік відбуваються майстер-клас з ковальства (вул. Сагайдачного, 8, (097) 961 79 34).

В околиці є фермерське господарство “Козяча ферма двох Катерин”, де можна дегустувати різноманітні сири, побувати на екскурсії та майстер-класі (село Тухля, вул. І Франка, 145. Екскурсії та дегустації за попередньою домовленістю за номером телефону (096) 718 13 39).

Сколівський район: “Monastic SPA”

У північній частині району, поблизу траси Київ – Чоп, у селі Орів (вул. Шевченка, 213) є комплекс “Monastic SPA” – затишні туристичні будиночки у швейцарському стилі, але споруджені з місцевої карпатської смереки.

Зовсім недалеко на південь – цьогорічна туристична перлина Львівщини, історико-культурний заповідник “Тустань” в селі Урич.

Краєвиди зимових скель колишньої фортеці-митниці нікого не залишать байдужим! З бойківським побутом тутешніх селян гостей познайомить культурний центр “Хата у Глубокім”.

Поруч протікає ріка Стрий і її притока Уричанка, за селом Корчин є красивий водоспад Гуркало й підйом на гору Параска.

Стрийський район: “Шепільська”.

Відпочинковий комплекс “Шепільська” у селі Довголука (урочище Шепільське, 1) крім чанів, місця для катання на ковзанах, спуску для санок, може похвалитися і дуже вдалим розташуванням – між бальнеологічними курортами-містами Моршин і Трускавець.

Звідси і до міста Дрогобич не так далеко – 25 км. Тут можна відвідати церкву Св. Юра, що внесена до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, скуштувати каву та торт з сіллю, побувати на вечірній театралізованій екскурсії. В місті варто піднятись на вежу ратуші. Гостям міста запропонують ще багато цікавих екскурсій в місцевому туристично-інформаційному центрі за адресою: пл. Ринок, 1, тел.: +38 (097) 7866009.

А в згаданому Трускавці можна і славетної «Нафтусі» попити, і відвідати музеї: художній – Біласа і, власне, курорту. До речі, в місті працює туристично-інформаційний центр, в якому розкажуть що подивитись, де зупинитись та ще багато цікавого: вул. Бориславська, 1 тел.: +38 (096) 4471650.

В яку ціну обійдеться проживання взимку в Карпатах?

Доба у двомісному номері в готелі Турківського району обійдеться від 550 до 1100 гривень,

Дещо дорожче, звісно, буде в популярнішому серед туристів Сколівському районі – 600-2750 грн й 800-2900 грн – на новорічні свята за той же двомісний номер.

Фото: loda.gov.ua

Суспільство

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

Опубліковано

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради Дітей» Ксенія Костюченко та її син Юрчик. Вони підготували для ШоТам відповіді на найпоширеніші міфи про розлади аутистичного спектра (РАС), з якими зіштовхуються постійно. Усі фрази, які ви побачите тут, Ксенія часто чула від інших людей. Тепер вона розповідає, що з ними не так.

1. «Ви ж його лікуєте? Треба лікувати, обовʼязково!»

Міф: Аутизм — це хвороба, яку можна вилікувати.

Насправді РАС — це нейровідмінність, а не хвороба. Це вроджена особливість розвитку мозку, яка залишається з людиною на все життя.

Ксенія

У нас немає показів для прийому жодних препаратів. Єдине, що «показано» — це створення умов для гармонійного розвитку та соціалізації, тобто інклюзія.

Юрчик

Я відвідую спеціалістів, з якими вчуся краще розмовляти та спілкуватися, спокійніше реагувати на звуки, контролювати свої рухи та бажання. Якщо чогось не вмію, то я або вже в процесі навчання, або воно в мене на черзі.

2. «У Юрчика талант до музики — напевно, через те, що в нього РАС»

Міф: Усі люди з аутизмом — генії або мають унікальні здібності.

Цей міф популярний завдяки фільмам і серіалам. Насправді лише частина людей з аутизмом має так звані «острівці геніальності», але більшість перебувають на різних рівнях інтелектуальних здібностей, як і нейротипові люди.

Юрчик

У музичній школі кажуть, що я дійсно дуже здібний. Але в нас уся сімʼя музикальна — всі грають на музичних інструментах і співають, — тому батьки вчасно це помітили та намагаються розвивати. Я граю на флейті, співаю дискантом (високим хлопчачим голосом — ред.) і можу підібрати будь-яку мелодію на фортепіано. Але значно більше люблю грати в планшет.

3. «Ви що, робили йому щеплення?» 

Міф: Вакцинація спричиняє аутизм.

Цей міф спростували численні наукові дослідження. Первинну статтю, що пов’язувала аутизм з вакцинами, визнали фальсифікацією, а її автора позбавили ліцензії.

Ксенія

У нас зроблені всі щеплення за календарем, адже син не має жодних протипоказань. 

4. «О, в нашому класі був хлопчик з РАС — я знаю, що це таке!»

Міф: Усі люди з РАС однакові.

Аутизм — це спектр, а не однакова характеристика для всіх. Деякі люди в спектрі можуть бути надзвичайно комунікабельними, інші — навпаки потребують більше простору. Хтось має виражену сенсорну (доторкову) чутливість, а хтось ні. Дехто може вражати феноменальною пам’яттю або глибокими знаннями в певній галузі, а інші потребують значної підтримки в повсякденному житті.

Юрчик

Я маю гіперчутливість до емоцій, зчитую навіть найнепомітніші. Якщо хтось свариться, мені стає дуже страшно й незатишно. 

Ксенія

А один мій учень з РАС міг звернути увагу на чужі емоції, тільки якщо йому про них чітко сказати. 

5. «Ти — героїня, якщо виховуєш дитину з аутизмом»

Міф: Щоб виховувати дитину з РАС, потрібні героїчні зусилля.  

Це один з тих міфів, який звучить ніби з повагою, але насправді може бути дуже шкідливим. Батьки дітей з РАС часто живуть звичайним життям: піклуються про дітей, підтримують, водять на гуртки, сперечаються про виконання домашніх завдань, купують улюблені іграшки. Так, у їхньому житті можуть бути виклики, але, зрештою, виховання дітей — непроста справа для всіх батьків. 

Ксенія

Коли суспільство автоматично записує всіх батьків дітей з РАС у «герої», це створює хибне уявлення, що такі діти — обов’язково «тягар», що з ними завжди складно. Хоча реальність різна: комусь складно, а комусь абсолютно нормально. Для нашої сімʼї, наприклад, виховання дитини з РАС — це просто наше життя, ми не вважаємо його подвигом.

Так, бувають дуже тяжкі випадки, але не лише в сімʼях, де є дитина з РАС. Тому важливо не узагальнювати. 

 

6. «Ми не можемо ризикувати навчальними досягненнями 30 дітей в класі»

Міф: Присутність дітей з аутизмом у класі може негативно впливати на навчання нейротипових учнів. 

На жаль, ця думка популярна в школах. І це не дивно, бо є упередження, що дитина з РАС обовʼязково заважатиме, і з нею неможливо буде впоратись, якщо ти не супергерой. Це хибна та шкідлива думка, яка позбавляє учнів можливості підготуватись до реального життя у світі, де різні люди взаємодіють між собою. 

Ксенія

На щастя, численні дослідження спростовують цей стереотип і показують переваги інклюзивної освіти для всіх учнів. Це, зокрема, формування толерантності та поваги до різноманітності.

Це розвиває соціальні навички: співпрацю, емпатію та взаємодопомогу. І головне, в інклюзивних класах безперечно було зафіксоване покращення академічних результатів — учні мають вищий рівень успішності, бо там використовують різноманітні педагогічні методики та більше індивідуалізованого підходу.

Я постійно працювала в інклюзивних класах, бо бачу переваги й для себе — я розширюю свої педагогічні компетенції, які приносять користь усім учням. 

Читати далі

Суспільство

«Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів

Опубліковано

«Укрзалізниця» додала на платформі Видубичі-Трипільські в Києві зупинки для двох потягів далекого сполучення. З 10 квітня ці потяги зупинятимуться на платформі в обох напрямках.

Про це повідомили в компанії.

На зупинці зупинятимуться такі потяги:

  • №79/80 «Січеслав» Дніпро – Львів;
  • №793/794 Черкаси – Київ.

Читайте також: Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Платформа Видубичі-Трипільські розташована поруч із Південним мостом та транспортною розв’язкою, що робить її зручною для пересадки. Вона входить до транспортного вузла «Видубичі», який об’єднує:

  • станцію метро «Видубичі»;
  • приміську платформу «Видубичі» та кільцеву електричку;
  • автостанцію «Видубичі».

Як зазначили в УЗ, ця зупинка дозволить мешканцям лівобережних районів Києва швидше та зручніше добиратися до Черкащини, Кіровоградщини та Придніпров’я.

Нагадаємо, що «Укрзалізниця» впровадила безплатні пропозиції для пасажирів.

Фото обкладинки: RailGallery

Читати далі

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство13 години тому

«Ви ж його лікуєте?»: учителька Ксенія та її син Юрчик спростовують міфи про аутизм

2 квітня — Міжнародний день поширення інформації про аутизм. Це учителька, методологиня БФ «СпівДія заради...

Технології5 днів тому

Проміняла вишивку на Counter-Strike: як 59-річна киянка стала кіберспортсменкою

Пенсіонерка Тетяна Силенко шукала якесь заняття, яке б допомогло їй оговтатись у складний період життя,...

Технології6 днів тому

Ці роботи можуть розмінувати Україну за 10 років. Як українські розробники створили «ЗМІЙ»

Розробників з Rovertech об’єднала війна, а тікток допоміг зустрітися. Усі довкола казали, що їхній задум...

Військо6 днів тому

Бар’єри лише в голові: це ветерани з ампутаціями, які знайшли себе в спорті

Троє українських захисників — Андрій, Олександр і Михайло — втратили на війні кінцівки, але не...