Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Де відпочити на вихідних? Сім унікальних місць Херсонщини, які варто відвідати кожному

Опубліковано

Зараз у нас є чудова можливість відкривати для себе прекрасну Україну. Кожна область є справді унікальною частинкою з неповторними краєвидами. Не виключенням є і Херсонщина, яка славиться не тільки лінивим відпочинком на пляжі, а й багатьма цікавими місцями. Тут є і унікальні озера, острови, заповідники, гори – це далеко не весь перелік місць, які вам варто відвідати. Тому, пропонуємо ближче познайомитись з перлиною степового краю України.

Генічеське рожеве озеро

Напевне, ви вже чули про рожеві озера Україні. І якщо ви ще досі не відвідали Генічеське – обов’язково внесіть його у свій список must visit цього літа. Це неймовірне червоно-рожеве озеро знаходиться в с. Приозерне, що на Арабатській стрілці. Його площа 9,2 км². Колір озера залежить від погоди. Найбільш насичений та яскравий рожевий колір, озеро має в період посушливого літа.

У середині XIX століття тут був єдиний в Україні соляний завод і тут добували цінну бету-картотинову сіль. А ще раніше саме звідси розпочинався відомий Чумацький шлях, по якому чумаки возили сіль в Україну. мікроводорості Dunaliella salina, яка виробляє елементи, які забарвлюють воду у рожевий колір та мають лікувальні властивості. Вода озера також насичена йодобромними сполуками. Глибина озера не досягає навіть коліна, але будьте обережні, бо сіль може подряпати шкіру. А ще під сіллю знаходиться мул. Тому краще брати з собою легке взуття, в якому можна буде пройтись по дну озера.

Як дістатись: якщо ви їдете автомобілем, то рухатись потрібно від Генічеська вздовж Арабатської стрілки, до вказівника “Пансіонат Арабатська стрілка”, за ним праворуч до “Сільпрому”. Або ж можна доїхати громадським транспортом до Арабатської стрілки, а далі на автобусі до Приозерного.

Херсонські гори

Так-так, на Херсонщині теж є свої гори, які ще називають Гранд-Каньйоном. Розташовані Херсонські гори у ландшафтному заказнику “Станіславський” на березі Дніпро-Бузького лиману.

Унікальність Гранд-Каньйону полягає в поєднанні нетипових для Херсонщини утворень – своєрідних гір в поєднанні зі степовою природою Таврійського краю. Колись на цій території розташовувалось Станіславське городище – місця поселень минулих століть.

Читайте також: Не сумна Сумщина, або які місця області варто відвідати кожному

Херсонські гори приваблюють своєю красою, а ще звідси відкривається мальовничий вид на лиман і місце зустрічі моря з ріками. Навкруги є багато місць, де можна розташуватись з наметами, тому можна влаштувати собі дикий відпочинок з неймовірними краєвидами.

Як дістатися: з міста Херсона їхати по трасі Т1501 до смт Станіслав. Їхати можна як автомобілем, так і автобусом.

Руїни палацу Трубецького

Руїни палацу князя Трубецького – одна з небагатьох збережених дворянських садиб Херсонщини. Побудований в стилі французького ренесансу на високому березі Дніпра.

Садиба була побудована у XVIII столітті біля сучасного селища Козацьке. . Вона дісталася в спадок Петру Трубецькому від діда Денисова-Орлова, і він почав там активно займатися виноробством. Маєток звався “Козацьке” і мав площу в 67 000 акрів, воно було зразковим виноробним господарством.Колись садиба була чудовим замком з конюшнями, парком, захисною баштою, містком та огорожею. А сьогодні від нього залишились лише руїни, проте на самому місці можна відчути і уявити всі ті цікаві історії,

А нещодавно тут знайти унікальні водоспади.

Як дістатися: від міста Херсон відправляйтеся трасою Р47 в напрямку Берислава.

Зелені Хутори Таврії

Зелені Хутори Таврії – єдиний в східній Європі комплекс, розташований на незайманою природою Таврійській лісостеповій зоні. Історичний музей просто неба, що розташований на території лісостепової зони Херсонщини та Дніпровських плавнів на місці старовинних хуторів, які існували тут ще до початку 20-го століття.

Читайте також: Тернопільський Таїланд та віадук: 7 неймовірних місць файної області

Тут можна дізнатись все про українські народні ремесла, покататись на конях, зайнятись скелелазінням, відвідати музей свійських тварин, порибалити або покататися на конях, човнах або катамаранах. Крім того, усі туристичні маршрути тут поєднані між собою пішохідними дорогами, тропами та мостами.

Як дістатись: їхати краще власним транспортом до села Кардашинка.

Гліцеринове озеро

На Арабатській стрілці є унікальне гліцеринове озеро, яке ще називають джерелом.

Знаходиться озеро в 6 км від центру Стрілкового та 1 км від гарячого йодобромного джерела.

Озеро є справді унікальним, адже вона в ньому наповнена великою кількістю мінеральних речовин та природних масел. Вода в озері залишається прохолодною через те, що джерела цього озера знаходяться глибоко під землею. Це озеро неприродного походження, утворилося в котловані, який викопали при георозвідці на Арабатській Стрілці, коли шукали на косі прісну воду.

Як дістатись: від міста Херсон доїхати до міста Генічеськ. Від Генічеська направитися по Арабатській косі до селища Стрілкове

Тендрівська коса

Тендрівська коса або Тендра – ще одне цікаве місце України з дивовижною природою. Тут немає шуму та міської метушні – лише пустинні пляжі, фантастичні краєвиди, блакитна вода і багата природа.

Тендра – справжній дикий острів, незаймана земля, яка простягнулася в Чорному морі на 65 км. На острові живуть і суворо охороняються законом і персоналом заповідника сотні видів перелітних і гніздових птахів: чаплі, пелікани, баклани, гаги, дикі гуси та лебеді, дрохви, фазани, білі лелеки. В морі водиться близько 80 видів риб, у тому числі 3 види дельфінів. Тут теж є свій маяк, він був побудований у 1827 році, але й досі зберіг свій первинний зовнішній вигляд. Лагуни На особливу увагу заслуговують лагуни – мілководні частини моря. Розташовані по всьому острову і вирізняються надзвичайно чистою водою.

Читайте також: Не тільки море: 8 унікальних місць Одещини, які варто відвідати кожному туристу

Як дістатись: потрібен паспорт (прикордонна зона). Доступ лише з води. В інтернеті можна знайти контакти гідів, які доправляють туристів на Тендру постійно. Є можливість дістатися з курортних селищ Залізний Порт, Лазурне, Приморське в Херсонській області або з Очакова в Миколаївській обл.

Комплекс рибалки та відпочинку “Дельта Дніпра”

Цей комплекс відкрили ще у 20008 році. Він знаходиться за 20 км від міста Херсон на березі річки Кошова. Славиться він своїми заплавами з великою кількістю риби та птахів.

Тут є міні-готель, ресторан, літній майданчик, лазня. Та головне – це місце є справжнім раєм для рибалок, адже тут можна не лише половити риби, а й помилуватися гарними краєвидами і комфортно відпочити в одному із тамтешніх готелів. Кожен рибалка мріє потрапити сюди аби виловити ляща, тараня, ліня, карася, щуку, коропа, сома або ж судака. У арсеналі комплексу є вудки, нажива, човни, досвідчені єгері завжди готові допомогти в розробці маршруту. Для любителів активного відпочинку – катання на водних лижах, «плюшці», катамарані, купання у річці зі зручного понтону.

Як дістатись: їхати краще власним автомобілем до села Дніпровське, що в Білозерному районі.

Суспільство

Пташка, що символізує надію: «Нова пошта» та TSVITE TEREN створили браслет «Завтра буде»

Опубліковано

«Нова пошта» спільно з брендом аксесуарів ручної роботи TSVITE TEREN створили 100 срібних браслетів з пташкою і коробкою з гравіюванням «Завтра буде». Виріб призначений для тих хто, вірить у майбутнє. 

Про це повідомили на сторінках «Нової пошти».

За задумом творців прикраси, пташка — символ свободи, дому та душі. Слоган «Завтра буде» — обіцянка собі, що все буде добре.

Читайте також: «Азов» та REYTEL’ випустили благодійний браслет «СТАЛЬ» (ВІДЕО)

Червоний браслет можна виграти в розіграші, що проходить з 16 червня до 20 липня на сайті.

Прикрасу з чорним ланцюжком можна придбати зі знижкою 70%, обмінявши 700 боксів у застосунку «Нової пошти».

У колаборації «Нова пошта» та TSVITE TEREN хотіли нагадати: доки ти отримуєш посилки, життя пташкою несеться вперед.

Нагадуємо, що захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО).

Фото: фейсбук сторінка «Нової пошти»

Читати далі

Суспільство

Захисник набив тату з віршем сестри, який підтримував його в російському полоні (ВІДЕО)

Опубліковано

На весілля сестри захисник, який повернувся з полону, підготував подарунок. Військовий набив тату з її віршем, який підтримував його в неволі.

Відео з події в тіктоці поширив ведучий весілля Андрій Венгерчук.

«Твої слова я хочу зберегти на все життя на своєму тілі. Дякую тобі, що ти в той день підтримала мене. Сьогодні я підтримую тебе», — сказав на весіллі сестри військовий.

Вірш нареченої до свого брата прочитала мама. Тату зі словами підтримки захисник набив на грудях.

«Дякую, що є такі люди, і що на весіллях можна познайомитися з такими прекрасними людьми», — зазначив автор відео, яке в тіктоці вподобали понад 130 тисяч користувачів.

@andriy_vengerchuk

Дякую що є такі люди, і що на весіллях можу знайомитись з такими прекрасними людьми! ДЯКУЮ від усіх!

♬ оригінальний звук – Andriy Vengerchuk

Нагадуємо, що фронтмен Imagine Dragons та його брат анонсували гру, у якій підтримали Україну.

Також ми писали, що головний артист балетної трупи з Маямі відтворив танець 8‑річної Аріни з Ірпеня (ВІДЕО).

Фото обкладинки: скриншот з відео Андрія Венгерчука

Читати далі

Суспільство

Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках

Опубліковано

Притулки по всій Україні вигадують зворушливі та креативні способи, як долучити небайдужих до порятунку тварин, — ви можете стати для них опікуном чи навіть котохрещеним.

ШоТам зібрали три ініціативи, які дозволяють дбати про кожного хвостатого — кицю Трішу чи песика Боліка — дистанційно.

Станьте котохрещеним у Kitty House

У притулку Kitty House придумали душевну ініціативу — «котохрещений». Це як хрещені тато або мама, тільки для пухнастика — ви підтримуєте конкретного котика фінансово, а у відповідь отримуєте:

  • іменний сертифікат котохрещеного;
  • фото й відео вашого підопічного;
  • подарунок від притулку;
  • а також першочергове право забрати котика додому, якщо у вас колись з’явиться така можливість.

Котохрещені покривають витрати на їжу, лікування й вакцинацію тварини. Опіка коштує від 700 гривень на місяць.

«Тих котиків, у яких найменше шансів знайти родину, ми підібрали для цієї ініціативи. Наприклад, киця Тата у нас із серпня 2022 року. Вона має флегматичний характер, але насправді ніжна до тих, кого впускає у свій котячий світ.

Або киця Тріша — старенька, з норовливим характером справжньої британки. Їй 14 років, вона на пожиттєвому лікуванні. Такі тварини особливо потребують котохрещених, бо мають найменше шансів бути усиновленими», — розповідає маркетологиня притулку Юліана Яцковина.

Кішка Тріша шукає котохрещеного, адже потребує фінансової підтримки та любові. Фото з допису притулку Kitty House

Як стати котохрещеним?

  1. Напишіть у Kitty House.
  2. Оберіть свого пухнастого підопічного.
  3. Зробіть донат на його потреби.
  4. Отримуйте оновлення про вашого котика.

Також ви можете зробити донат на монобанку притулку.   

Читайте також: Майже без їжі та в окупації. Як вижив і відновився найбільший в Україні притулок для тварин «Сіріус»

Опікуйтесь твариною на відстані з Happy Paw 

Ставайте для хвостика з притулку опікуном на відстані. Так ви зможете піклуватися про собаку чи кота, бачити результати своєї допомоги та покращувати життя тварин. 

«Іноді життя змінюється не від великого дива, а від маленької, але постійної турботи. Опіка тваринки на відстані — це можливість стати для когось цілим світом, навіть якщо ви ніколи не бачились вживу», розповідають у дописі благодійного фонду Happy Paw. 

На фото Болік, якому вже два роки. Він шукає люблячу сім’ю, яка буде ним опікуватися. Фото з сайту благодійного фонду Happy Paw 

На сайті Happy Paw ви обираєте собаку чи котика, яких хочете підтримати. Далі в профілі тварини натискаєте на кнопку «Взяти під опіку» й оплачуєте рахунок. У свою чергу, фонд щомісяця передає в притулок корм і необхідні речі. ⠀

Вартість опіки:

  • котик — 600 гривень на місяць;
  • собачка — від 700 до 1900 гривень.

Опікуни отримують доступ до фото та відео зі своїм хвостиком і можливість навідати тварину в притулку. Також на вас чекатимуть «пухнасті листи» від підопічних з фото та відео.

«Можливо, саме ваше рішення стати опікуном на відстані для хвостика стане початком нового життя для когось із тваринок», — додають у Happy Paw  

Якщо не маєте можливості щомісяця фінансово опікуватися твариною, але хочете ощасливити хвостатих улюбленців, найдієвіший спосіб — одноразово пожертвувати гроші на їхнє утримання та лікування.

Станьте опікуном для тварин з Гостомельського притулку

Гостомельський притулок для тварин пропонує стати реальним другом для одного з його хвостиків. Вартість утримання улюбленця — від 1500 гривень на місяць, що покриває корм, ветеринарну допомогу й обробки від паразитів.

Друг тварини отримує щомісячні фото- та відеозвіти, можливість приїхати в притулок та брати участь у соціалізації хвостика й пошуку родини.

Ставайте опікуном для тварини, а натомість отримуйте щомісячну порцію милоти від підопічного. Фото з допису Гостомельського притулку 

Як долучитись?

  1. Оберіть тварину на сайті або приїжджайте в притулок.
  1. Заповніть анкету на опікунство.
  1. Станьте тим, хто змінює чиєсь життя.

«Віримо, що кожен хвостик знайде свого друга та буде купатися у вашій любові та турботі», — пишуть у Гостомельському притулку. 

Також ви можете зробити разовий донат або підписатися на щомісячну допомогу та стати патроном притулку, щоб подарувати тваринам турботу й відчуття, що вони не самі. Один донат, — і в когось з’явиться шанс на щасливе життя.

Читайте також: «Домівка врятованих тварин» розігрує електрокар за донати

Читати далі