

Суспільство
На Івано-Франківщині облаштували кемпінгове містечко “Байки бойка” (ФОТО)
На Франківщині у Витвицькій ОТГ в урочищі Бовкоти облаштували кемпінгово-наметове містечко “Байки бойка”.
Про це повідомляє пресслужба Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника.

Так реалізовують один із туристичних проєктів, який став переможцем щорічного обласного конкурсу проектів та програм місцевого розвитку органів місцевого самоврядування.
Читайте також: На Київщині встановили перший будинок для кемпінгу на території унікального “Добропарку” (ФОТО)
Як це виглядає?
Наразі в урочищі Бовкоти Витвицької ОТГ студенти вже спорудили 6 дерев’яних будиночків та дві відкриті веранди. Розташувалося містечко на березі гірської річки Лужанки. Попереду ще багато роботи. Містечко планують розширювати. Тут, кажуть представники місцевої громади, можна буде не лише зупинитися на відпочинок приїжджим туристам. Місцевість і комплекс сприятимуть проведенню різних виїзних тренінгів, таборувань, спортивних змагань.

“Неподалік встановлено велозупинку на перетині двох велосипедних туристичних маршрутів. У співпраці з ГО “Сонячна Січ” встановлено інформаційні стенди в рамках проекту “Жива історія нескорених”. З них можна дізнатися про історію цього краю, адже неподалік від наметового містечка є могила Василя Гошовського “Дорошенка”, обласного провідника ОУН-УПА, а трохи вище, у селі Липа, старовинна церква Вознесіння Господнього, поряд з якою є туристичний притулок “Яворинка” на 15 осіб”, – розповідають працівники Витвицької ОТГ Віталій Кульпа та Марія Паламар.
Читайте також: На Львівщині будуватимуть три об’єкти кластеру “ГорбоГори”: що відомо

Хто втілює проєкт?
Ідея посприяти туристичному розвиткові одного із куточків Івано-Франківської області, спорудивши серед гір наметове містечко, виникла у Андрія Сікана та Юрія Гулея – студентів економічного факультету Університету. Поданий на конкурс студентських проектів розвитку органів місцевого самоврядування “Сьогодні креативна ідея – завтра реальна справа”, що спільно був організований ІФ РВ “Асоціація міст України” та “Агентами змін”, проєкт “Наметове містечко “Байки бойка” став одним із переможців.

Проєкт спорудження наметового містечка також був підтриманий частково коштами обласної програми розвитку туризму на 2016-2020 рр. Крім того, еко- і велотуризм є трендами рекреації в умовах карантинних обмежень у зв’язку з несприятливою епідеміологічною ситуацією, викликаною поширенням на території України COVID-19.

Раніше ми склали список кращих українських вершин, які точно варті уваги. Багато з них цілком доступні навіть звичайній, в міру підготовленій людині, що палко прагне помилуватись вітчизняним мальовничими просторами. Або ж хоче кинути собі неабиякий виклик.
Фото: agentyzmin.pnu.edu.ua


Суспільство

Львівські школярі отримають третю наукову мобільну лабораторію, повідомили у пресслужбі міської ради.
Зазначається, що перші дві лабораторії, фізична і мистецька, вже успішно функціонують в місті, то ж третя доповнила колекцію експонатів.

Нині лабораторія знаходиться у Центрі професійного розвитку педагогічних працівників Львова, де вчителі математики проходять навчання із правильного експлуатування приладів.

Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Нагадаємо, у невеликому шахтарському місті Донеччини запрацював перший центр робототехніки та програмування.
Усі фото: city-adm.lviv.ua.
Суспільство

Крупа Кіноа, що родом з Південної Америки, тепер є і українського виробництва.
Про це пише seeds.org.ua.
За словами виробника, кіноа – це суперфуд. На батьківщині місцеві жителі часто називають її «молоком матері». За складом кіноа дуже близька до материнського молока. У складі кіноа присутні всі 9 незамінних амінокислот.
Сучасні дієтологи стверджують, що насіння кіноа має практично 100% засвоюваність. Крупа дуже хороша для людей, які страждають на діабет – вона допомагає знизити рівень цукру в крові. Вона не містить глютену. Щодо інших популярних круп, кіноа має низький глікемічний індекс.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
В Україні офіційно виробляє кіноа тільки одна компанія – підприємство «ТОП ЛІДЕР». Підприємство є і селекціонерами в цій області. У компанії є вертикальна інтеграція: від селекції насіння, до виробництва готового продукту – крупи.
Все, що можна було бачити раніше на полицях українських магазинів – це все 100% імпортний продукт. Починаючи з 2020 року, українці також можуть вживати вітчизняну крупу.

У компанії планують розширювати площі під цією культурою, після того, як налагодимо шляхи реалізації.
Із кіноа у майбутньому планують виробляти борошно. За кордоном з такого борошна роблять і хліб, і печиво, і крекери, і випічку. Найближчі плани – запуск нового продукту з кіноа.
Читайте також: «Мені в свою». Сім українських брендів, де можна придбати екогорнятка
Нагадаємо, в їдальнях українських шкіл запровадять нове меню від Євгена Клопотенка.
Як ми повідомляли раніше, в Україні почали випускати безлактозне вершкове масло.
Усі фото: seeds.org.ua.
Суспільство

1 окрема танкова Сіверська бригада провела тренування танкового батальйону із підтримкою сил реактивної артилерії та артилерійської розвідки з неба.
Про це повідомили у пресслужбі Оперативного командування Північ у фейсбуці.
За інформацією, були залучені інженерні підрозділи і використані переносні заряди «Тропа» та УР-83п.

Сили розвідки виявили умовну ворожу ДРГ та ліквідували її.
Читайте також: КБ «Південне» презентувало надзвукову ракету «Блискавка» (ВІДЕО)
Танкові сили вийшли на вогневий рубіж з максимальним ураженням противника, з просуванням в глибину оборони.

Попри мінливі погодні умови, мета та ціль занять були досягнуті. Відпрацювання взаємодії особового складу екіпажів відбулася на відповідному рівні.
Читайте також: Як працює РРО для інтернет-магазинів – пояснення Олександри Томашевської
«Тропа» – переносний заряд розмінування, призначений для розчищення проходів-стежок на мінному полі.

Нагадаємо, МіГ-29 України вперше цьогоріч піднялись у небо.
Усі фото: facebook.com/kommander.nord.