Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Замість “гранатометної курки”: як ветерани АТО створюють м’ясні консерви та чим вони особливі

Опубліковано

Армійське тушковане м’ясо називають “гранатометною куркою”, адже рештки птиці нагадують те, що залишається після прямого влучення гранатометного пострілу. Невелика команда бойових побратимів місяцями харчувалася такою їжею. Після демобілізації вони об’єдналися, аби розробити смачні і натуральні м’ясні консерви в м’якому пакуванні.Зараз ветерани створили власний бренд з виробництва тушкованого м’яса I’MREADY. Компанія армійських друзів допомагає побратимам коштами та мріє, щоб їх продукт офіційно потрапив до солдатського раціону.

Дмитро Загородній

Дмитро Загородній

Закінчив НПУ ім. М.П. Драгоманова. З початком воєнних подій пішов на фронт добровольцем. Служив у Золотому та Попасній 13 місяців. Після мобілізації приєднавсяя до побратимів, з якими створив компанію I’MREADY.

Консерви на війні з жиром та обрізками, а ми робимо з м’яса

Наша продукція — це базовий набір для військових чи туристів. М’ясо є завжди необхідним та дає більше енергії, ніж каша. Ми ставили собі за мету зробити дійсно якісний продукт. Бо те, що ми їли на фронті — просто жах. Коли ти вже добу як голодний, то десь під ранок, у тиші відкриваєш ту банку і сподіваєшся нарешті поїсти. А там чекає просто шматок жиру, якісь обрізки. І може десь на дні маленький шматочок м’яса.

Ми вирішили зробити справді м’ясний продукт. У наших консервах 97% м’яса. Все інше — лише спеції. Ми не використовуємо згущувачів, підсилювачів смаку, стабілізаторів, регуляторів кислотності. М’ясо закупаємо на офіційних бойнях з санітарними сертифікатами. 

Пакет з телятиною коштує 133 грн, зі свининою —  125 грн, куркою — 105 грн

Також ми довго підбирали необхідні спеції до м’яса, тривали час експериментували. От, наприклад, телятина має важкий аромат. Зазвичай, виробники забивають його лавровим листом. Тому часто люди вважають, що якщо багато спецій, значить м’ясо неякісне. Ми ж зупинились на розмарині, який прибирає важкий аромат і залишає смак м’яса. Для свинини використовуємо соєвий соус, а для курки — каррі та куркуму.

Читайте також: Як кавою лікують посттравматичний синдром. Ветеранська історія з Краматорська

На війні падали на залізні банки

Для продукту ми вибрали не лише якісне м’ясо, а й інноваційне пакування — м’яке! Чому саме так? На війні ми зіштовхувались з тим, що постійно доводилось брати їжу кудись з собою. А у військових штанах є такі великі кишені біля стегна, куди зручно покласти банку консервованого м’яса чи бичків. І коли траплялись критичні ситуації, то ми падали на ногу, де лежали ці жорсткі консерви!

Пакунок I’MREADY в сім разів легший за жерстяний аналог і відкривається без додаткових інструментів

Така ситуація траплялась і зі мною, і зі співзасновником бренду Юрою. На війні бувало всяке: зі зброєю у руках падали, вилітали з КАМАЗів і травмували собі ноги цими банками. У Юри взагалі була величезна гематома, через це погіршився і його емоційний стан: уявіть, боєць кульгає — від банки консервів! І я також не міг нормально рухати ногою після падіння. У такі моменти думали: чому ж не можна зробити цю банку м’якою?

Окрім того, для пакування використали фольгу з монолітним шаром. Це дає можливість розігрівати їжу на відкритому вогні чи навіть двигуні автомобіля. Це безпечно і зручно, адже не потрібно тягнути ще додатковий посуд.

Разом працювати — відповідально

Наша команда — це п’ять ветеранів АТО з перших хвиль мобілізації. Всі познайомились на війні. Ми пішли на фронт, залишивши бізнеси та високі посади. 

Мрія створити справжнє військове консервоване м’ясо народилась саме на війні, напевне, у кожного з нас. Ще коли ми вперше отримали тушкованку, то думали про те, чому ж немає справді якісних продуктів. Коли демобілізувались, то об’єднались у Київській міській спілці ветеранів АТО і вирішили спільними зусиллями створити якісний продукт.

Читайте також: Прийшов з війни – став бізнесменом. Сім надихаючих історій ветеранів

Робота з побратимами дуже допомагає, адже у нас є внутрішня відповідальність не тільки за себе, а й за інших. Тут високий рівень патріотичності, і коли тебе оточують такі самі люди, то працювати разом і знаходити взаєморозуміння легко.

Коли ми запускались, то спрацьовувало сарафанне радіо і люди про нас дізнались. Ми продаємо свою продукцію у магазинах з військовим обладнанням, а також у супермаркетах. До речі, першою великою мережею, де ми з’явились, став Епіцентр. Хтось з керівництва побачив наш продукт у свого друга на полюванні і так запросив нас.

Купують і військові, і байкери, і домогосподарки

З самого початку ми орієнтувались виключно на військових та туристів. Після запуску проєкту побачили, що до нас звертаються навіть домогосподарки, які не хочуть витрачати час на приготування їжі. Кажуть: “А що, макарони відварити 7 хвилин, а м’ясо вже готове. Зручно!”. 

Команда I’MREADY зі своєю першою клієнткою

Ще мене здивували одні клієнти — байкери. Ще на початкових етапах вони заїжджали до нас і брали продукцію ящиками. Вони пояснили, що коли їдуть далеко, особливо в Європу, заїхати перекусити десь — дорого. У кофрах (мотоциклетних сумках) не так багато місця, а брати зайвий об’єм не хочеться. Тому вони також відмовились від консервованого м’яса у банках і беруть наш продукт. Купують офісні працівники, щоб замість якоїсь шкідливої піци ситно поїсти. Також співпрацювали з фірмою, яка закуповувала продукцію для далекобійників. 

Допомога побратимам

Наша команда складається з воїнів АТО, тому ми намагаємось допомагати і іншим побратимам. 10% прибутку намагаємось спрямовувати на підтримку соціальних проєктів ветеранської спільноти.

Читайте також: “Один сталевий монстр з’їв кілька алмазних стрічок”. Ветеран АТО робить надміцні ножі

Ми поставляємо продукцію через волонтерів на фронт. Хотіли взяти участь у тендері від Міноборони, але поки у нас не достатні об’єми виробництва. Також ми продаємо м’ясо Збройним силам, Національній гвардії, для тренувальних баз. Для них продукція обходиться майже по собівартості.  

Ми намагаємося допомагати, як можемо, адже соціально відповідальний бізнес має стати підтримкою для громадського суспільства, що бурхливо розвивається в Україні.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі