Суспільство
«Його тричі намагалися відбити». Бійці 128-ї бригади розповіли, як затримали підполковника РФ
Наприкінці березня воїни 128-ї окремої гірсько-штурмової Закарпатської бригади затримали підполковника російської армії Олександра Кошеля. Виявилося, що окупанти тричі намагалися відбити свого офіцера.
Історію затримання розповіли на сторінці бригади в Facebook.
«Його полонили мобілізовані добровольці з Іршавщини, що на Закарпатті. Один із них, Віктор, – простий заробітчанин, у мирний час працював «на чехах». Ще один учасник того бою – Андрій, котрому всього 19 років. Теж доброволець і штурмовик Закарпатського легіону», – зазначили в Закарпатській бригаді.
Як це було: розповідає доброволець Віктор
За словами воїна, затримати підполковника РФ вдалося на блокпосту української армії. Найімовірніше, броньовик з окупантами просто заблукав, адже наткнувся на знищені російські вантажівки. Попри це, «Тигр» з офіцером продовжив рух у напрямку Віктора та Андрія.
«Він обережно об’їхав бетонні блоки перед постом, а потім розвернувся й зупинився. І тут кілька військових вискочили з нього й розбіглися, намагаючись сховатися в лісопосадці. Вони зрозуміли, що потрапили в пастку, але швидко втекти на машині було вже неможливо через бетонні блоки. Ми одразу відкрили вогонь з автоматів і кулеметів. Один із росіян не встиг відбігти далеко, кулі прошили йому ноги, він упав. Ще кілька втекли й навіть не відстрілювалися», – розповів Віктор.
Читайте також: У мене немає ніг, але є сили боротися. Історія 55-річного бійця з Закарпаття, який на протезах пішов захищати Україну
Під час перевірки українські військові знайшли документи: пораненим окупантом виявився той самий Кошель. При собі він мав гранату та пістолет, але вирішив не чинити опір бійцям 128-ї бригади через поранення ніг.
«Цього Кошеля три російські групи намагалися відбити в нас. Спочатку одна полізла, яку ми відбили, через годину друга – теж відбили, потім третя – і теж невдало. Ми їм дали там жару. Хотіли трофейного «Тигра» забрати, але не вдавалося – завести його не можна було. То ми просто гахнули по ньому з ПТУРа», – додав військовий.
Після допиту контррозвідувальним підрозділом 128-ї бригади офіцера РФ передали до СБУ. Там полонений окупант погодився співпрацювати з українськими правоохоронцями. Наразі Кошель перебуває під наглядом СБУ.
Нагадаємо, українські військові знищили російські танки, які намагалися прорватися до міста Барвінкове, що в Харківській області.
Також ми повідомляли, що наші воїни знищили бойовий вертоліт окупантів Ка-52, поціливши в нього з ракетного комплексу українського виробництва «Стугна-П».
Фото: 128 окрема гірсько-штурмова Закарпатська бригада
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі