Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Як українському бренду RE:BAN вдалося зробити бізнес на переробці використаних банерів

Опубліковано

Український бренд Re:ban крафтових виробів налагодив бізнес з використаної банерної тканини і успішно виготовляє сумки-шопери, бананки, наплічники, гаманці, чохли для ноутбуків тощо.

Про це пише celement.com.ua.

Як виникла ідея?

Засновниця бренду Дарина Антоненко розповідає, що з банерами історія почалася досить давно. Її батько працював на поліграфії, тож вона з дитинства знала, як його використовувати.

Коли вона закінчувала Києво-Могилянську академію, екологію, то почала задумуватися, а що ж робити з усіма банерами, які навколо нас? Про скло, пластик, папір уже говорять усі. Їх збирають і намагаються переробляти. А от щодо банерів, то у світі немає екологічного методу їхньої утилізації. Банери або просто подрібнюють, щоб не займали багато місця, або викидають на сміттєзвалища чи спалюють.

В Україні, де немає потужних фільтрів на сміттєспалювальних станціях, – це робити дуже небезпечно. Банер складається лише з двох компонентів – полівінілхлорид (ПВХ) та сітка. У рідкому стані ПВХ стає одним суцільним шматком із сіткою. Їх не можна розділити, а відтак не вдасться нормально утилізувати. Тому, щоб наш ґрунт і все навколо не перетворилося на суміш ПВХ із сіткою або щоб ми не задихнулися у їхніх випарах під час спалювання, вона почала шукати альтернативне застосування для банерів.

Як почав розвиватися бізнес?

Сам бізнес трапився випадково. Два роки тому засновниця почала цікавитися соціальним підприємництвом.

І взяла участь в одному конкурсі з ідеєю перероблювати банери на сумочки. На той момент не було великих сподівань. Хакатон тривав 2 дні. І Дарина перемогла в конкурсі.

Читайте також: Екологічний Великдень: як провести свято без шкоди для довкілля

Після цього почалися замовлення. Однак новий бренд був у мінусі перший час.

Тому почали робити такі кроки:

  1. активніше шукати нові замовлення,
  2. пішли на акселераційну програму від Social Business in UA.

На акселераційній програмі вчилися прораховувати, прописувати бізнес-процеси, вивчали технології, обмінювалися контактами, шукали партнерства. Паралельно ходили на інші хакатони, лекції, усюди нарощували соціальні капітали – друзів, амбасадорів бренду.

Однак, у період стрімкого розвитку, коли бренд вже знайшов постійних людей, які б змогли на аутсорсі відшивати сумки в Києві, Дарині почали звідусіль казати, що в неї не вийде. Найтяжче це було чути від менторів.

Тоді провели дослідження. За офіційною статистикою, в Україні йде на сміття понад 15 тисяч тонн банерів на рік. Неофіційно їх ще більше. А розкладаються вони понад 500 років.

Читайте також: Як успішний архітектор покинув Відень і приїхав розвивати Бережани (ВІДЕО)

Все одно вирішили ризикнути, почати, пересилили свій страх.

Як прийшов успіх?

Спочатку була бізнес-модель B2C – намагалися продавати товари кінцевим споживачам – на різних заходах, виставках, ярмарках, конференціях. Усі цікавилися, але до того моменту, поки не називали суму. Люди запитували, чому так дорого, якщо це з використаних банерів. Мовляв, цей банер дістається вам безкоштовно, то чому ви не продаєте це все по 20 грн?

Читайте також«Не соромимося збирати тару біля смітників». Як в майстерні «Rere:Sklo» дають пляшкам друге життя.

«Ми не знали як з тим бути. Були моменти, коли просто опускалися руки. З одного боку розуміли, що не заробляємо, з іншого – не знали, куди рухатися далі», – розповідає Дарина.

Переломним моментом стала одна конференція для екологів. Під час заходу із зали почали виходити індуси, італійці, іспанці. Вони все розмели за 10 хвилин.

Так бренд перейшов у сегмент В2В. Зрозуміли: бізнесам потрібна соціальна складова. Великі бізнеси винаймають цілі окремі приміщення, щоб зберігати там використані банери після подій. А підприємство може розв’язати їхню проблему, створивши корпоративні корисні речі – від гаманців до рюкзаків для працівників чи партнерів.

Під час карантину Re:ban зробив маленький ребрендинг. Нині працюють над сайтом і змінюють логотип. Також намагаються втілити в життя нові виклики – наприклад, зробити з банерів ролети для вікон, валізки з кейсами, задумуються про колаборацію з брендами одягу.

Читайте такожБізнес завдяки травмі: як танцюристи створили власний бренд спортивного одягу

Нагадаємо, львів’янин шиє речі із залишків виробництва паропланів.

Як ми повідомляли раніше, ООН запустила онлайн-платформу, що безкоштовно навчає підприємництву.

Усі фото: celement.com.ua.

Економіка

Сенат США схвалив пакет допомоги для України у розмірі 61 млрд дол

Опубліковано

Сенат США прийняв законопроект щодо зовнішньої допомоги Україні, Ізраїлю, Тайваню та іншим країнам для протидії впливу Китаю в Індо-Тихоокеанському регіоні на суму $95,3 мільярда. У цій сумі близько 61 мільярда доларів передбачено для України.

Про це повідомляє Сенат США.

Голосування

Під час голосування за законопроєкт, що передбачає надання допомоги Україні, 79 сенаторів проголосували “за”. Зазначений пакет допомоги включає асигнування у розмірі $60,84 мільярда для України, $26 мільярдів для Ізраїлю, а також гуманітарну допомогу для мирного населення в зонах конфліктів по всьому світу.

Читати також: Opendatabot запускає житловий сервіс з відкритими даними

Тепер документ повинен підписати президент США Джо Байден.

У рамках цього законопроєкту Україна отримає в кредит 7,85 млрд доларів прямої фінансової допомоги державному бюджету.

Нагадаємо, що ЗСУ встановили прапор України в Козачих Лагерях на лівому березі Херсонщини.

Також ми повідомляли, що два українські фільми демонструватимуть на міжнародному кінофестивалі у Польщі.

Фото: з вільного доступу

Читати далі

Економіка

На Київщині планують відкрити завод з виготовлення будматеріалів

Опубліковано

Німецька компанія MC-Bauchemie має намір інвестувати в розширення виробництва сухих будівельних сумішей у Березані, що знаходиться в Київській області.

Про це повідомляє UBN.

“Ми маємо намір побудувати нову лінію для спеціальних будівельних матеріалів, таких як різноманітні полімерцементні суміші для конструкційного ремонту бетону, топпінги для промислових підлог, гідроізоляційні матеріали, високофункціональні клеї для плитки”, – розповідає директор MC-Bauchemie Ukraine Артем Приймаченко.

Читати також: В Дії.Освіта зʼявився новий симулятор для розвитку менторських навичок

Приблизна сума інвестицій складатиме 1,5 млн євро. За словами Приймаченка, MC-Bauchemie планує вкласти в проєкт власні кошти.

“Ми в даний момент знаходимось у процесі отримання гарантії від міжнародних організацій, щодо військових ризиків. Ми розглядаємо варіанти – чи то німецький уряд, чи MIGA від Світового банку”, – пояснив він.

Вказується, що нова лінія в Березані може бути запущена наприкінці 2025 року.

Нагадаємо, що в ПриватБанку оновили послугу для донатів: що змінилося.

Фото: UBN

Читати далі

Економіка

Данія купуватиме зброю для ЗСУ в українських виробників

Опубліковано

Данський уряд затвердив виділення 200 мільйонів данських крон на придбання української зброї та військової техніки для Збройних сил України безпосередньо у виробників на території України.

Про це повідомив міністр з питань стратегічних галузей промисловості Олександр Камишін.

“Це перше подібне рішення – я вірю, що перше з багатьох. І це те, про що ми невпинно просили партнерів протягом останніх місяців”, – розповідає Олександр Камишін.

Також міністр відзначив, що українська оборонна промисловість вже настільки розігналась і розрослась, що український бюджет не може завантажити виробників замовленнями на повну.

Читати також: В окупованому Криму ліквідували воєнний обʼєкт: що саме знищили

“Спроможність українського ОПК становить майже $20 мільярдів. При цьому Україна має лише $6 мільярдів на закупівлю озброєння. Грубо кажучи, у нас працює лише третина всіх верстатів, які наявні в країні, бо грошей не вистачає, щоб забезпечити замовленнями решту”, — відзначив Камишін.

Наголошується, що вихід з цієї ситуації — переконати партнерів, які готові купувати зброю для України, робити це в українських зброярів і дати їм замовлення.

Нагадаємо, що розробники створили гру для зборів донатів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство1 тиждень тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: