Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як український косплей підкорює Європу та США: історія агенства Fenindom

Опубліковано

Як перетворити незвичайне хобі на успішний бізнес? Марія Карпенко більше 10 років тому захопилась косплеєм, 4 роки тому створила агенство Fenindom і сьогодні співрацює з такими брендами, як Playstation і Red Bull. 

Ми поговорили з Марією про бізнес, упереджене ставлення до косплею та плани на майбутнє.

Марія Карпенко

Управляє агентством Fenindom Cosplay Agency спільно з чоловіком.

Творчий магістр юриспруденції

У креативних людей, особливо з нестандартними захопленнями, часто є проблема з прийняттям себе і з комунікаціями. У 2007 році я шукала якесь ком’юніті, де могла б відчувати себе комфортно. І знайшла людей, які займалися косплеєм, приєдналася до них. Ми робили костюми, готували постановки, проводили зйомки. Це було мистецтво, хобі, спосіб самовираження.

Є такий стереотип, що косплей — це субкультура. Але це не так, це набагато ближче до театру, модельного бізнесу, фотографії, просто косплей поєднує в собі все воєдино.

У 2015 я випустилася з університету магістром з економічного права. Тоді ситуація в країні була важкою, середня зарплата юриста-початківця була близько 3000 гривень. Я перебувала в підвішеному стані. Тому я відкрила магазин на Etsy і виставила костюми на продаж. Здавалося, що період коли я могла займатися косплеєм закінчився, тому що я серйозна людина і будь-які креативні захоплення не заохочувалися в пристойних компаніях.

Передбачала, що продам костюми і забуду про це. І я дійсно їх продала, але потім мені почали писати люди і питати, чи можу я пошити ще.

Як з’явився Fenindom

Я прийшла до друзів, які займалися пошиттям костюмів і виготовленням реквізиту, і розповіла, що люди готові платити гроші за нашу роботу. Друзі сказали: “Так, давай працювати”. Так все зародилося.

У перший час я була менеджером і пов’язувала замовників з виробниками. Спочатку ми були просто студією дизайну, яка робила костюми на замовлення для американського ринку. Поступово почали розширювати послуги і зараз ми працюємо в трьох напрямках: дизайн і виробництво костюмів, організація заходів і реклама.

Ми створюємо індивідуальні, сценічні костюми, для рекламних зйомок. Організовуємо тематичні шоу, вечірки і корпоративи. Що стосується реклами, то створюємо фото- і відеоконтент.

Все це виросло завдяки моєму захопленню косплеєм. Це дало мені необхідні навички і контакти художників. Тепер люди знають, що якщо їм потрібно щось креативне, вони завжди можуть звернутися до мене і моя команда це створить.

Як працює команда

В нашій команді працюють від 6 до 10 осіб, залежно від сезону. Під кожну категорію у нас є окремі люди, які координують свої напрямки. На проєктну роботу можемо підключати цілу команду, але на постійній основі ми їх не тримаємо. Співпрацюємо з молодими художниками.

Найбільший відділ — це продакшн. Там шиють костюм, виготовляють крафтові деталі, реквізити, перуки. Завдання продакшну — зробити довговічний костюм, який можна використовувати багато разів і який буде повторювати референс один в один. 

Виробництво знаходиться в Києві, виготовляємо костюми самі, це найзручніший варіант контролю якості. В нас на костюми стоїть черга на 2-3 місяці. Тканини купуємо в основному в Україні. Загалом ми створили понад 300 костюмів за час існування агентства.

Коли замовляють костюми, які схожі на образ якогось героя, тоді за це береться стиліст. Він підбирає деталі, ми збираємо з них костюм. 

Другий варіант — це якщо замовникові потрібно повторити костюм один в один, як у персонажа. Ціна на такі стартує від 1500 доларів.

Читайте також: Грай в ігри та вчи історію: як працює видавництво WoodCat

Великий бізнес та косплей

Ми співпрацювали з такими брендами, як AIR, Moyo, Playstation, Red Bull, Lords Mobile. У великого бізнесу немає негативного ставлення до того, які витоки у креативного агентства. Головне, щоб воно справлялося зі своїми завданнями. Вони можуть дозволити собі експерименти, і від цього відштовхуються, коли працюють з креативними рішеннями і брендами.

Замовників на дизайн костюмів більше з-за кордону. Це рекламні агентства і компанії, які постійно співпрацюють з косплеєрами. У нас просто більш привабливий цінник, в порівнянні з американськими або європейськими компаніями.

У косплеї для рекламодавця може бути маса варіантів співпраці. Точно так же, як співпрацюють з блогерами, так само можуть співпрацювати і з косплеєрами. Це такі ж художники, як і будь-які інші.

Звідки з’явилися стереотипи та упереджене ставлення

Це все почалося з 2000 років, ще тоді регулярно запрошували косплеєрів і ролевиков на телепередачі. Продюсер хотів отримати гарну картинку, побачити косплеєрів в образі, тому що це дуже яскраво і привертає увагу. Всі ці величезні крила, конструкторські рішення, воно дійсно викликає “вау-ефект”. Але при цьому вони не сильно дбали про те, який образ вони створюють в очах глядача. Не морочилися щодо того, як це подати так, що людина просто показує вигаданий образ. Тому вони сприймалися, як фріки.

Зараз це змінюється, у всьому світі це окрема категорія контент-кріейторів. В Україні є такі заходи, як Comic Con, де сприймають косплеєрів як творців інтертейменту (розваг, — прим. авт.) на майданчику. Це сприймається як маскарад, позитивно, з інтересом, як щось цілком нормальне. І це змінює образ косплеєрів в позитивну сторону.

Я думаю те, що ми робимо — це важливо. Головне — розуміти, як ці захоплення монетизувати, тому що саме з цього моменту і починається великий розвиток будь-якої ніші, як якоїсь великої сфери.

Непопулярний косплей

В Україні бракує тематичних заходів, тому що інвестори бояться заходити на цей ринок. Хоча існують успішні приклади, типу Comic Con. І якби якась компанія прийшла до інвесторів з готовим бізнес-планом, то вони могли б отримати гроші. Але в нашій сфері багато хто боїться широкої аудиторії і намагаються орієнтуватися на вузьке коло.

З виставками та ж біда. У Німеччині, наприклад, проводиться близько 50-ти тематичних виставок на рік, де є якась робота, пов’язана з рекламою і нашими напрямками. В Україні буде добре, якщо 10 виставок набереться.

Повинен з’явитися косплеєр, який зможе вийти на широку аудиторію і стати відомим, щоб називаючи його ім’я багато сказали: “А, так, я знаю цю людину”. Тоді це повністю увійде в ужиток, в цьому можна буде заробляти і мати великі гроші.

“Привіт, я Маша, давайте працювати!”

У планах зарекомендувати себе, як креативне агентство, яке може працювати з нестандартними рішеннями в області поп-культури, файн-арту і розвиватися в цьому напрямку. В першу чергу зарекомендувати себе на ринках Європи і США. Хочемо зайнятися організацією тематичних корпоративів, і просунутися на ринку реклами в Європі і США. Наша перевага в тому, що українські послуги дешевше.

Косплеєр — це не фрік. Це художник, з яким можна кооперуватися і співпрацювати, у якого є нестандартні рішення.

Психологічно важко вийти і сказати “Привіт, я Маша і займаюся косплеєм. Заплатіть за наші послуги”. Тим більше важко, тому що це певний стереотип. Але я можу запропонувати проєкт, зробити його яскравим і бути корисною. Тому давайте працювати.

Читайте також: Десять правил успіху для малого бізнесу. Поради від експерта зі світовим ім’ям

Суспільство

Роботодавці зможуть отримати компенсацію за працевлаштування ВПО: як це зробити

Опубліковано

Роботодавцям, які працевлаштовують внутрішніх переселенців, можуть отримати компенсацію у розмірі 8 тисяч гривень. Ці кошти можна витратити на оплату праці таких працівників.

Про це повідомляє Уряд в Telegram

Роботодавець може отримати компенсацію витрат на оплату праці внутрішніх переселенців (ВПО) під час воєнного стану і впродовж 30 днів після його скасування.

Компенсація надається у розмірі мінімальної зарплати за кожного працевлаштованого. Наразі це 8 тисяч гривень на місяць.

Читайте також: Уряд змінив умови оренди держмайна на час воєнного стану: хто зможе не платити

Роботодавці мають право отримувати компенсація за працевлаштованого ВПО протягом трьох місяців, проте, якщо переселенець має інвалідність, то протягом шести місяців.

Щоб отримати таку компенсацію, необхідно:

  • працевлаштувати переселенця на умовах трудових договорів, зокрема за сумісництвом;
  • подати необхідні документи до центру зайнятості або через портал “Дія”;
  • чекати результатів розгляду.

Нагадаємо, назвали фіналістів конкурсу «Честь Професії – 2024».

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену знищенню флоту РФ

Опубліковано

Сьогодні, 8 травня, у День пам’яті та перемоги над нацизмом «Укрпошта» відкрила продажі нової поштової марки «русскій воєнний флот – до дна!». Придбати марку можна у відділеннях, філателістичних крамницях та онлайн магазинах.

Про це повідомляє пресслужба «Укрпошти».

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 1

«Новинка продовжує легендарну серію, яку у квітні 2022-го почала поштова марка «Русскій воєнний корабль, іді… !». Авжеж, та сама, що передвістила знищення Збройними Силами України ворожого крейсера «Москва», – йдеться в повідомленні. 

Читайте також: Офіційний канал застосунку “Дія” з’явився у месенджері WhatsApp

«Укрпошта» випустила марку присвячену знищенню флоту РФ фото 2

Що відомо про нову марку:

  • Тираж –1 000 000 екземплярів.
  • Вартість аркуша – 120 грн.
  • Художник – Віктор Грудаков.
  • Шрифт – UAF Sans Дмитра Растворцева, розроблений спеціально для ЗСУ.

Нагадаємо, Швеція готує зміни для українських ВПО.

Фото: Укрпошта

Читати далі

Суспільство

У Чернівцях вчитимуть ВПО, як створити свій бізнес: деталі

Опубліковано

У Чернівцях стартує 3-тя хвиля тренінгів для ВПО та місцевих мешканців щодо розвитку підприємництва і бізнес-навичок.  Програма стартує з 21 травня.
Про це повідомляє Чернівецька міська рада.

Учасники інтенсиву отримають знання щодо:

  • започаткування власної справи;
  • планування сімейного бюджету, ведення бізнесу;
  • маркетингу та реклами у соцмережах;
  • комунікативних технік;
  • роботи з штучим інтелектом.

Тренінг проведуть у Чернівцях по вулиці Головній, 16.

Читайте також: Історик показав архівне фото батьків відомої американської акторки з українським корінням

Учасники програми отримають сертифікати та матимуть змогу потрапити на фінальний виїзний захід – психологічний ретрит в мальовничій місцевості поблизу м. Чернівці.

Як відбувались попередні програми можна глянути тут.

Для участі потрібна лиш реєстрація.

Нагадаємо, центр підготовки операторів БПЛА «Крук» запустив проєкт «На Крилах» із серією курсів для військових.

Фото: ЧМР

Читати далі