Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Грай в ігри та вчи історію: як працює видавництво WoodCat

Опубліковано

Чи знаєте ви, що було раніше: введення гривні в обіг чи, наприклад, підписання Будапештського меморандуму? Навіть якщо ваші знання в історії країни та визначних дат далекі від ідеалу, то це легко виправити. І для цього не потрібно хапатись за підручники зі шкільної програми та зазубрювати інформацію. Достатньо просто пограти в настільну гру. 

Українське видавництво настільних ігор WoodCat створило унікальну гру “Дата”, яка присвячена історії України. Вона сподобається і дітям, і дорослим, і досвідченим гравцям, а ще допоможе підготуватись до ЗНО та вивчити визначні події нашої історії.

Костянтин Некрасов

Костянтин Некрасов

засновник видавництва настільних ігор WoodCat

 

Вчи історію та грай в ігри

Коли ми у школі чи університеті вивчаємо історію, то дуже часто важко зрозуміти, що і коли відбувалося. Багато хто робить фатальну помилку, та намагається “зазубрювати” дати механічним способом. Але важливо розуміти сенс тієї чи іншої події, чому це відбулось, що передувало.

Для розуміння і вивчення хронології історії настільна гра “Дата” чудово підходить. Це фановий спосіб провести своє дозвілля та оновити знання з історії України. Гра оформлена у стилі коміксів.

У комплекті 100 двосторонніх карт з яскравими і прикольними ілюстраціями (чого тільки вартий Уолтер Уайт з пачками гривневих купюр чи вікінг князь Олег). На одній стороні картки вказано назву події, а на іншій її дата. Карти розділені на чотири різнокольорові колоди. Грати можуть 2-4 гравці. 

На початку кожен обирає собі колоду і по одній карті викладає на центр ігрового кола, датою вгору. Так формується стартовий часовий потік. Задача кожного гравця — викласти 5 своїх карток в ігрову лінію.

Хід гравця складається з двох фаз:

  • Перша — це блокування. Гравець може заблокувати карту суперника, поклавши поверх неї свою карту, або розблокувати свою карту, відправивши карту противника в часовий потік. Якщо карта противника викладена правильно, вона виходить з гри. Якщо ні — розміщується на правильному місці в часовому потоці і зараховується противнику.
  • Друга — розміщення карти в часовому потоці. Гравець викладає свою незаблоковану карту події в часовій потік. Якщо карта розміщена в правильному хронологічному порядку, вона залишається в потоці. Якщо ні — виходить з гри. 

Насправді, механіка гри доволі проста. Вам не потрібно на 100% знати дату, треба розуміти інтуїтивно, коли це сталось, раніше, чи пізніше вже відомих подій.

Підбирали дати зі шкільного підручника

Зараз цю гру активно купує аудиторія 20-30 років. Це ті люди, які є патріотами своєї держави, їм цікаво вивчити історію України та пізнавати щось нове. Гра — це не підручник, а спосіб провести вільний час цікаво. Вона буде корисною для тих, хто готується до ЗНО. Допоможе зрозуміти основні події та вивчити історію України. 

Гру розробляли рік: готували матеріали, виділяли важливі дати та працювали з художниками. Спочатку ми хотіли використовувати дати тільки зі шкільного курсу. Але зрозуміли, що це не показує всього різноманіття, адже у підручниках переважно війни та політика. Тому прибрали десь 40% дат, а замість них додали культурні події. 

Наприклад, заснування буддистського храму Білий лотос. Він є найбільшим в Європі, а побудований ще в радянські часи і є знаковим у світовій культурі. Чи знає про це пересічний українець? Ні! Або, наприклад, заснування бактеріологічної станції. Здавалось би, а що в цьому такого? Але ця станція є третьою у світі. Це символізує те, що Україна довгий час була центром науки.

У своїй грі ми хотіли підкреслити події, нашу цікаву та різноманітну історію. І показати те, що ми не завжди в цій історії сваримось та воюємо один з одним.

Котомафія по-українськи

Перша гра, яку ми випустили — це картки для настільної гри “Мафія”. Багато клубів грають у Мафію англійською мовою. Гідного варіанту гри українською мовою, взагалі не було. Тому ми випустили обома мовами, це зацікавило аудиторію. Якщо під час вечірки проллєте напої на картки, вони не зіпсуються, бо покриті пластиком.

Ми взяли класичних персонажів, але в образі котиків. Всі ж люблять котиків.

Зараз ми активно займаємось продажем цих двох ігор. Скоро з’являться і нові. Сподіваємось, що так зможемо розвивати українські настільні ігри, а наші продукти доповнять будь-яку вечірку.

Де купити

Наші ігри можна купити у спеціалізованих магазинах настільних ігор, переважно в інтернеті. В Україні немає ні однієї офлайнової мережі настільних ігор, а у дитячих магазинах іграшок не наша цільова аудиторія.

Гра “Дата” коштує 320 гривень. Наразі ми створюємо інтернет-магазин, де можна буде купити як наші ігри, так і інших виробників.

“Дату” ми випустили зовсім нещодавно і одразу посипались замовлення. В перші кілька днів купили майже 100 копій. Навіть сайт упав, ми не могли все завантажити. Дуже хороший попит на гру виявився. Наступного року плануємо випустити 5 нових ігор.

“Хочемо просувати українські  настільні ігри”

У світі настільні ігри дуже популярні. Найрозвинутіші ринки — Німеччина та Америка, тут в настільні ігри грають 14% населення. В Україні в цьому хобі зацікавлені тільки 1%. Ринок сам по собі розвивається. 

Коли у 2014 році на фоні Революції Гідності та криз бізнес падав, настільні ігри залишились тією сферою, яка зростала. Тому мені цікаво займатись саме цим. В планах робити продукт, який буде мати попит і за кордоном.

А ще, в країні тільки розквітає культура проведення вільного часу. Люди все частіше відкривають для себе те, що відпочивати можна не тільки за алкоголем та набиванням животів, а й розвивати мозок, вирішувати цікаві задачі. У настільних іграх велику роль має саме психологія гравців та взаємодія з іншими людьми.

Я вже п’ять років працюю у цій сфері. Починали з клубу настільних ігор, а цього року стартували як видавництво. За ці роки побачив, що 90-95% продуктів на ринку — російські. Одним із завдань нашого видавництва є локалізація класних світових проєктів на українському ринку, українською мовою. Хочемо зламати цю російську монополію на ігри. 

Шукав співробітника – знайшов дівчину

Зараз ми з моєю дівчиною Валерією є основними працівниками WoodCat. Художників чи інших працівників ми наймаємо на фріланс. До речі, з дівчиною я познайомився саме тоді, коли шукав художника для створення настільної гри “Дата”. Саме вона і створювала картки для гри. 

“Я художник, а Костянтин якраз шукав до себе в команду працівника для створення ілюстрацій для гри. Ми зустрілись і зрозуміли, що варто спробувати працювати разом. Ми обидва горіли ділом та прагнули досконалості, це зблизило нас. Спочатку співпрацювати було важко. Взагалі, я малювала раніше тільки традиційно, а тут необхідний був CG artist. Але згодом, підтримуючи одне одного, ми багато чому навчились. Ми стали сім’єю і з усією любов’ю один до одного та до нашого діла зробили круту гру”, – розповідає художник WoodCat Валерія Сєрова. 

Суспільство

Українка підкорила найнебезпечнішу у світі «гору-вбивцю»

Опубліковано

У вівторок, 27 липня о 8:42 за місцевим часом українка Ірина Галай піднялася на другу за висотою у світі гірську вершину К2 (Чогорі). 

Про це пише marikbest.com.ua.

Українка зуміла розвінчати відразу кілька міфів про гірські вершини. Перший – що на неї можуть піднятися лише професіонали. Галай поділилася радісною новиною на своїй сторінці в Instagram.

 

Гора К2 Чогорі знаходиться в системі Каракорум (північний захід Гімалаїв).

Має висоту 8611 метрів (Еверест – 8849 метрів), але підніматися на неї набагато складніше, ніж на найвищу вершину світу.

Фото: sportarena.com

Ірина здійснювала сходження не одна, а разом із напарником Дмитром Семеренком із Дніпра.

Чоловік здійснив сходження без кисневої маски. Досі жодна українка не піднімалася на цю гору.

Наразі Галай та Семеренко спускаються з вершини. У таборі їх чекає ще один українець – відомий фотограф Назарій Кривошеєв.

Читайте такожПодорожуй Україною: 8 найгарніших українських водоспадів

Своє сходження Ірина присвятила 30-річчю незалежності України.

Галай зізналася, що завжди мріяла підкорити саме гору К2 Чогорі.

Про гору

Гора К2 Чогорі знаходиться на кордоні Кашміру і Китаю на гірському хребті Балторо.

Через надзвичайну складність сходження К2 також називають Дикою горою, а в світі альпіністів – горою-вбивцею. Рівень смертності під час сходження на К2 становить рекордні 23 відсотки. Тобто сходження кожного четвертого альпініста на К2 закінчувалося трагедією.

Нагадаємо, українець посів друге місце на найважчому у світі ультрамарафоні Badwater.

Як ми повідомляли раніше, 64-річна львів’янка за два дні пробігла 236 км і стала чемпіонкою України.

Головне фото: marikbest.com.ua.

Читати далі

Суспільство

«Вдягни українське мистецтво»: оголосили конкурс на створення модної колекції одягу

Опубліковано

У Києві триває прийом робіт молодих художників для участі в конкурсі на створення нової колекції принтованого одягу від київського арт-бренду OVERALL.

Про це повідомили у пресслужбі КМДА.

Проєкт «Вдягни українське мистецтво» стартував за підтримки Українського Культурного Фонду та представлятиметься на Ukrainian Fashion Week (UFW) вже у вересні 2021 року.

 

Зазначається, що подібні колаборації моди та українського арту – це про трансляцію цінностей, що об’єднують і мистецтво, і людей, які його створюють.

Читайте такожТоп літніх локальних фестивалів від ШоТам в Україні (ВІДЕО)

У рамках проєкту «Вдягни українське мистецтво» 29 липня оголосять 10 переможців, чиї роботи розмістять на одязі та продемонструють на модному показі в рамках UFW.

Заявки приймають від українських митців зі всього світу віком від 18 до 35 років.

«Працюючи в колаборації з українськими митцями, вже рік ми отримуємо десятки листів від наших художників, які проживають за кордоном: у Німеччині, Італії, Іспанії, навіть Австралії. Усі вони також є частиною нашої культури, тож цілком логічно, що ми запрошуємо до участі в конкурсі і їх. Не менше 5 переможців із-за кордону ми запросимо до України, забезпечивши їм переліт», – говорить засновниця бренду OVERALL Анастасія Браткова.

Як взяти участь?

Для участі в конкурсі необхідно мати: досвід художньої практики та опис роботи та фото.

Заявки просять заповнювати у google-формі на сайті бренду за посиланням.

Дедлайн прийому заявок – 28 липня. Із митцями, чиї роботи будуть відібрані для створення колекції, організатори зв’яжуться особисто.

З кожного продажу автори отримуватимуть роялті згідно з підписаним ліцензійним договором та подарунок – комбінезон від OVERALL із власною картиною чи фотороботою.

Нагадаємо, митців закликають долучитися до національної арт-події Молодь inUA.

Як ми повідомляли раніше, в Україні започаткували мистецький фестиваль «Перезавантаження».

Головне фото: kyivcity.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Екоочищення: штучно заселені водорості очистили озеро у Тернополі

Опубліковано

У Тернополі другий рік поспіль триває реалізація програми з відновлення та комплексної очистки екосистеми міського ставу та інших водойм, повідомили у пресслужбі міської ради.

За результатами екобіотехнологічного очищення, за допомогою посіву одноклітинних водоростей хлорели і сценедесмуса, у Тернопільському ставі покращилась якість води та зник неприємний запах.

Зазначається, що спільно з екологами розроблено програму, яка розрахована на кілька років, для комплексної очистки та зариблення ставу.

 

Нині збудовано новий дощовий колектор з системою механічного очищення, відновлено роботу аераційних фонтанів, які наповнюють воду додатковим киснем, проведено механічну очистку та поглиблення дна озера.

Також у цьому році використали спеціальні водорості хлорели та сценедесмуса, які очищують воду від шкідливих елементів.

Читайте такожЯк український стартап паперу з опалого листя пройшов шлях від ідеї до промислового виробництва

Цвітіння води на сьогодні спостерігається лише на внутрішньому озерці навколо острова Чайка.

Як зазначають екологи, зумовлено це низькою рухливістю водних мас.

На цій ділянці, зокрема, заплановано створення інженерної комунікації від озерця до діючого дощового колектора для пришвидшення руху води та мінімізації її застою. Виготовлення проектної документації та виконання цих робіт заплановано на 2022 рік.

Завершальним етапом очищення Тернопільського ставу буде зариблення водойми, яке заплановано на вересень-жовтень поточного року.

Читайте такожШоТам розпочинає нову кампанію з підписки: як підтримати єдине в Україні медіа про добрі новини

Нагадаємо, у Києві встановили лавку з мохом для очищення повітря і зменшення пилу.

Як ми повідомляли раніше, з банерів із виставки «Леся Українка: 150 імен» пошили крафтові торбинки.

Головне фото: ternopilcity.gov.ua.

Читати далі