Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Десять правил успіху для малого бізнесу. Поради від експерта зі світовим ім’ям

Опубліковано

У якій би сфері ви свій бізнес не починали, із якими задачами не зіштовхувались би, більшість ваших проблем є абсолютно типовими. Принаймні для Ронди Абрамс, провідної світової експертки з бізнес-планування.

Понад 25 років вона допомагала власникам малого бізнесу засновувати та розвивати компанії. Ронда написала кілька світових бестселерів на тему бізнес-планування і сама — також власник малого бізнесу. 

Спеціально для USA TODAY вона виокремила 10 “Правил Ронди”, як вона сама їх називає — порад для успіху малого бізнесу. А ми переклали її поради спеціально для вас. 

 <strong>Ронда Абрамс</strong>

Ронда Абрамс

світова експертка з бізнес-планування. 

Працювала з усіма видами бізнесу: від мікропідприємств з однією людиною до компаній із сотнями мільйонів доходу. Консультувала компанії з усіх видів промисловості, стартапи. Сама Ронда — також власниця малого бізнесу.

1. Починайте з малого, щоб вирости великим

Є надійний спосіб провалитися в малому бізнесі. Спробуйте продати всім. Ключовим фактором успіху малого бізнесу є створення ніші — певної спеціалізації або вузького сегмента ринку — а не конкуренції за кожного клієнта. Не будьте просто маркетинговим консультантом: будьте маркетинговим консультантом для певної галузі. Не будьте загальним магазином — зосередьтеся на певному типі товару чи покупцеві. Малий бізнес просто не має часу та грошей для універсальності.

2. В першу чергу дбайте про справу, яка приносить “хліб і до хліба” 

У підприємців є багато хороших ідей, але вони можуть відволікти від основного бізнесу. Перш ніж розглянути нові напрямки, чітко визначте, яка частина вашого бізнесу приносить гроші, з яких ви сплачуєте по рахунках. Концентруйтесь на цій частині. 

3. Переконайтеся, що собака їстиме собачу їжу

Це цитата венчурного капіталіста Юджина Клайнера. Клайнер мав на увазі, що якими б хорошими не виглядали ваші ідеї, ви повинні переконатися, що у вас є продукт чи послуга, яких клієнти дійсно хочуть.

4. Ви не можете досягти мети, яку не встановили

Час, який підприємець витратить для розробки бізнес-плану, має вирішальне значення для успіху та виживання. Я не кажу про написання документа на 50 сторінок. Планування, а не план — от що важливо. Розробка бізнес-плану змушує вас продумати основи вашої компанії: ваш ринок, конкуренцію, галузь і ваше стратегічне становище.

5. Чітко визначте свій цільовий ринок

Проаналізуйте характеристики своїх клієнтів, щоб ви зрозуміли, хто саме купує у вас. Наявність чіткого цільового ринку дозволяє вам бути набагато ефективнішими як у розробці вашого продукту, так і в маркетингових заходах.

6. Будуйте один бізнес за один раз

Підприємці зазвичай бачать можливості для зростання в багатьох напрямках. Я бачив бізнес-плани, які об’єднують в собі багато підприємств в одному — комбіновану пральню, бар, послуги няні та книгарню. Більшість, звісно, не такі розсіяні, але все одно важливо зосередитися лише на одному новому напрямку діяльності. Ви виробляєте продукт чи послугу, який цільовий ринок, що за головний канал розповсюдження оберете?

7. Простіше придбати частину ринку, що вже існує, ніж створити новий

Хоча малий бізнес є двигуном творчості для нашої економіки, пам’ятайте, що створити ринок абсолютно нового виду товару чи послуги важко і дорого. IPod не був першим цифровим музичним плеєром; Google не була першою пошуковою системою; Facebook не був першою платформою соціальних медіа. Є багато переваг у тому, щоб бути послідовником.

8. Справи, як правило, займають більше часу і коштують дорожче, ніж планувалося

Підприємці природно оптимістичні, особливо під час старту. Але незалежно від того, запускаєте ви бізнес, робите проєкт для клієнта чи створюєте веб-сайт, найкращим рішенням буде подвоїти оцінку закладеного часу та грошей.

9. Люди не читають

Ваш бізнес приходить в умови швидкого і захаращеного світу. Отож, розробляючи ваш веб-сайт, брошури, інформаційні бюлетені, оголошення — викладайте думки коротко та влучно. А ще використовуйте безліч фотографій.

10. Люди ведуть бізнес з іншими людьми

Всі ми вважаємо за краще вести бізнес з людьми, які нам подобаються та яким ми довіряємо. Ваші клієнти та бізнес-партнери — теж. Знайомтесь зі своїми клієнтами; дізнавайтесь про їхні підприємства, родини, вподобання. Нехай вони познайомляться з вами. Малий бізнес може конкурувати з великими компаніями, будуючи міцні відносини з клієнтами.

Економіка і бізнес

«Приватбанк» подвоїв донати своїх клієнтів та передав лікарням Запоріжжя і Львівщини обладнання на понад 3,2 млн грн

Опубліковано

Три опорні медичні заклади Запоріжжя і Львівщини отримали медичне обладнання на понад 3,2 мільйони гривень. Ці кошти передав «Приватбанк» від подвоєних внесків своїх клієнтів.

Про це повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».

Підтримали медичну інфраструктуру у благодійній програмі «Невідкладний донат: Допомога шпиталям та медзакладам України».

Благодійний фонд «ПриватБанку» передав:

  • дві сучасні ультразвукові діагностичні системи;
  • два новітні апарати для лікування складних ран;
  • хірургічне обладнання.

Читайте також: Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

«Ці засоби суттєво прискорять діагностику та одужання пацієнтів, і зокрема тих, хто потрапляє до лікарень з важкими пораненнями», — зазначили в пресслужбі «Приватбанку».

Від початку року у програмі «Невідкладний донат» 8 медзакладів отримали допомогу на загальну суму 12,8 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що в «ПриватБанку» запустили продаж квитків на європейські залізниці.

Фото надали в пресслужбі «ПриватБанку»

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

Опубліковано

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.

Про це повідомили в «Укроборонпромі».

У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.

«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Про Airbus

Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.

Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Фото обкладинки: сайт Airbus

Читати далі

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі