Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка

Десять правил успіху для малого бізнесу. Поради від експерта зі світовим ім’ям

Опубліковано

У якій би сфері ви свій бізнес не починали, із якими задачами не зіштовхувались би, більшість ваших проблем є абсолютно типовими. Принаймні для Ронди Абрамс, провідної світової експертки з бізнес-планування.

Понад 25 років вона допомагала власникам малого бізнесу засновувати та розвивати компанії. Ронда написала кілька світових бестселерів на тему бізнес-планування і сама — також власник малого бізнесу. 

Спеціально для USA TODAY вона виокремила 10 “Правил Ронди”, як вона сама їх називає — порад для успіху малого бізнесу. А ми переклали її поради спеціально для вас. 

 <strong>Ронда Абрамс</strong>

Ронда Абрамс

світова експертка з бізнес-планування. 

Працювала з усіма видами бізнесу: від мікропідприємств з однією людиною до компаній із сотнями мільйонів доходу. Консультувала компанії з усіх видів промисловості, стартапи. Сама Ронда — також власниця малого бізнесу.

1. Починайте з малого, щоб вирости великим

Є надійний спосіб провалитися в малому бізнесі. Спробуйте продати всім. Ключовим фактором успіху малого бізнесу є створення ніші — певної спеціалізації або вузького сегмента ринку — а не конкуренції за кожного клієнта. Не будьте просто маркетинговим консультантом: будьте маркетинговим консультантом для певної галузі. Не будьте загальним магазином — зосередьтеся на певному типі товару чи покупцеві. Малий бізнес просто не має часу та грошей для універсальності.

2. В першу чергу дбайте про справу, яка приносить “хліб і до хліба” 

У підприємців є багато хороших ідей, але вони можуть відволікти від основного бізнесу. Перш ніж розглянути нові напрямки, чітко визначте, яка частина вашого бізнесу приносить гроші, з яких ви сплачуєте по рахунках. Концентруйтесь на цій частині. 

3. Переконайтеся, що собака їстиме собачу їжу

Це цитата венчурного капіталіста Юджина Клайнера. Клайнер мав на увазі, що якими б хорошими не виглядали ваші ідеї, ви повинні переконатися, що у вас є продукт чи послуга, яких клієнти дійсно хочуть.

4. Ви не можете досягти мети, яку не встановили

Час, який підприємець витратить для розробки бізнес-плану, має вирішальне значення для успіху та виживання. Я не кажу про написання документа на 50 сторінок. Планування, а не план — от що важливо. Розробка бізнес-плану змушує вас продумати основи вашої компанії: ваш ринок, конкуренцію, галузь і ваше стратегічне становище.

5. Чітко визначте свій цільовий ринок

Проаналізуйте характеристики своїх клієнтів, щоб ви зрозуміли, хто саме купує у вас. Наявність чіткого цільового ринку дозволяє вам бути набагато ефективнішими як у розробці вашого продукту, так і в маркетингових заходах.

6. Будуйте один бізнес за один раз

Підприємці зазвичай бачать можливості для зростання в багатьох напрямках. Я бачив бізнес-плани, які об’єднують в собі багато підприємств в одному — комбіновану пральню, бар, послуги няні та книгарню. Більшість, звісно, не такі розсіяні, але все одно важливо зосередитися лише на одному новому напрямку діяльності. Ви виробляєте продукт чи послугу, який цільовий ринок, що за головний канал розповсюдження оберете?

7. Простіше придбати частину ринку, що вже існує, ніж створити новий

Хоча малий бізнес є двигуном творчості для нашої економіки, пам’ятайте, що створити ринок абсолютно нового виду товару чи послуги важко і дорого. IPod не був першим цифровим музичним плеєром; Google не була першою пошуковою системою; Facebook не був першою платформою соціальних медіа. Є багато переваг у тому, щоб бути послідовником.

8. Справи, як правило, займають більше часу і коштують дорожче, ніж планувалося

Підприємці природно оптимістичні, особливо під час старту. Але незалежно від того, запускаєте ви бізнес, робите проєкт для клієнта чи створюєте веб-сайт, найкращим рішенням буде подвоїти оцінку закладеного часу та грошей.

9. Люди не читають

Ваш бізнес приходить в умови швидкого і захаращеного світу. Отож, розробляючи ваш веб-сайт, брошури, інформаційні бюлетені, оголошення — викладайте думки коротко та влучно. А ще використовуйте безліч фотографій.

10. Люди ведуть бізнес з іншими людьми

Всі ми вважаємо за краще вести бізнес з людьми, які нам подобаються та яким ми довіряємо. Ваші клієнти та бізнес-партнери — теж. Знайомтесь зі своїми клієнтами; дізнавайтесь про їхні підприємства, родини, вподобання. Нехай вони познайомляться з вами. Малий бізнес може конкурувати з великими компаніями, будуючи міцні відносини з клієнтами.

Економіка

Під бренд «Створено захисниками» виділять полиці в супермаркетах і на заправках

Опубліковано

За місяць маркування “Створено захисниками” отримав 31 ветеран-підприємець.

Про це повідомив виконуючий обовʼязки міністра у справах ветеранів Олександр Порхун на саміті Мінветеранів “Шлях ветерана від військової служби до цивільного життя”, передає Укрінформ.

За його словами, в подальшому планується створити окремі полиці в супермакетах, великих торгівельних центрах, та на заправках, де буде чітко забрендовано “Створено захисниками”.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

“Цивільне населення має бачити, що ветерани та ветеранки не тільки вміють воювати та захищати свою державу, а також вміють заробляти кошти після повернення та реабілітацїї. Вони не залишаються один на один, вони рухаються далі… Напрямки підприємництва дуже широкі, починаючи від кави та кав’ярень, та закінчуючи виготовленням дронів, які направляються до Сил оборони”, – сказав Порхун.

Він зазначив, що наразі Мінветеранів співпрацює з Мінекономіки для того, щоб інтегрувати “Створено захисниками” у проєкт «Зроблено в Україні», ініційований Президентом України.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Мінветеранів

Читати далі

Економіка

Що зміниться в Україні з 1 червня

Опубліковано

Ціни на комунальні послуги та призначення субсидій. ШоТам з’ясував, які зміни чекають на українців з 1 червня 2024 року.

Субсидії в Україні — хто отримає на автоматичне призначення субсидії

Для більшості отримувачів субсидій призначення буде здійснюватися автоматично, якщо не змінилися дані про майновий стан або склад домогосподарства. Таким чином, якщо людина вже отримує субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, немає потреби знову звертатися або подавати нові заяви.

На основі вже наявної інформації, Пенсійний фонд проведе перерахунок розміру субсидії, на яку має право родина або домогосподарство.

Водночас, деякі категорії громадян повинні звернутися із заявою та декларацією про доходи та витрати для отримання субсидії у червні.

Читайте також: Як залишитися на звʼязку під час відключень електроенергії: практичні поради

Звернутися особисто до Пенсійного фонду необхідно у наступних випадках:

  • заявник (член домогосподарства) є орендатором житлового приміщення, за яке сплачує житлово-комунальні послуги;
  • у складі домогосподарства є внутрішньо переміщені особи;
  • кількість зареєстрованих осіб у домогосподарстві, які там проживають, менша, ніж кількість зареєстрованих;
  • домогосподарство є претендентом на призначення житлової субсидії на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива.

Також подати звернення повинні особи, які мають право на виплату, але в опалювальний сезон субсидію їм було призначено в розмірі 0,00 грн.

Варто зазначити, що якщо заява подана протягом двох місяців з початку неопалювального сезону, субсидію буде призначено з початку цього сезону.

Субсидії з 1 червня — кому потрібно звернутися за продовженням житлової субсидії у червні

Не пізніше 1 липня 2024 року подати заяву для продовження житлової субсидії чи пільги повинні також особи, які одночасно відповідають таким критеріям:

  • вони отримують житлово-комунальну субсидію чи пільги;
  • отримували субсидії чи пільги станом на 24 лютого 2022 року;
  • проживали (чи продовжують проживати) на тимчасово окупованій території чи в зоні активних бойових дій;
  • після початку повномасштабної війни не подавали звернення до органів соціального захисту населення чи Пенсійного фонду України за перепризначенням субсидії або пільги.

За цим посиланням можна подати заяву та всі документи, які потрібні для призначення субсидії.

Якими будуть тарифи на світло, воду та газ в Україні з 1 червня

Міністерство енергетики України прогнозує, що в рамках підготовки до наступного опалювального сезону в червні доведеться підвищити тарифи на електроенергію.

“Ми активно готуємося та розраховуємо ресурси, на які можемо покладатися в підготовці до наступного опалювального сезону. Очевидно, що незначне підвищення тарифів відбудеться. Зараз рішення ще не прийнято, тривають дискусії та розрахунки, але ймовірно, що тарифи будуть підвищені,” — повідомила заступниця міністра енергетики України Світлана Гринчук.

Народний депутат та член парламентського Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Сергій Нагорняк зазначив, що Кабмін планує підняти тарифи на електроенергію до 4,5-5 грн/кВт для побутових споживачів. Він підкреслив, що отримані кошти підуть не обслуговуючим компаніям, а на розвиток власної генерації.

“Кошти від підвищення тарифів будуть спрямовані на відновлення потужностей Укргідроенерго та будівництво 3-го і 4-го енергоблоків Хмельницької АЕС. Власна генерація зараз для нас дуже важлива,” — пояснив він.

Наразі українці платять за електроенергію 2,64 грн/кВт. Таку ціну встановили з 1 червня 2023 року.

Яким буде тариф на воду у червні

Навесні 2024 року вартість послуг водопостачання зросла в деяких невеликих містах України. Місцева влада цих міст має повноваження самостійно встановлювати тарифи на послуги ЖКГ, що в окремих випадках призвело до підвищення цін на 40%.

Водночас НКРЕКП заборонила підвищувати тарифи на водопостачання та водовідведення в великих містах протягом найближчих місяців, включаючи червень. Нагадаємо, що у квітні планувалося підвищення тарифів для постачальників холодної води в Києві та інших містах України, але це рішення було відкладене.

Чи зросте ціна на газ у червні

У червні 2024 року ціна на газ для побутових споживачів, які користуються послугами “Нафтогазу”, залишиться на рівні 7,96 грн за кубометр. Інші постачальники встановили ціни в межах від 7,7 до 9,90 грн за кубометр.

Нагадаємо, що у квітні 2024 року “Нафтогаз України” продовжив дію тарифного плану “Фіксований” на рік, дотримуючись мораторію на підвищення цін. Тому клієнти компанії платитимуть за газ 7,96 грн за кубометр (з ПДВ) з 1 травня 2024 року до 30 квітня 2025 року.

Нагадаємо, в Україні почали активно відкривати бізнеси.

Фото: Фокус

Читати далі

Економіка

В Україні почали активно відкривати бізнеси: які сфери популярні

Опубліковано

За даними Єдиного державного реєстру (ЄДР), 14 українців створили понад 4 тисячі компаній за останні чотири роки. Згідно з матеріалом Опендатабот, кожен з цих серійних підприємців заснував більше 100 компаній, а рекордсмен відкриває по 3-4 нові компанії на день у 2024 році.

Про це повідомляє Опендатабот.

Рекордні показники

Рекордсменом серед серійних підприємців є Ільницький Віталій Павлович, який створив 1399 бізнесів з початку 2020 року. Цьогоріч він відкриває приблизно 3-4 компанії щодня, вже заснувавши 507 компаній за перші п’ять місяців 2024 року.

На другому місці знаходиться Секо Сергій Олександрович, який є засновником 810 компаній. Третє місце займає Третяк Віталій Валентинович з 436 компаніями за останні чотири роки.

Масові засновники

Масовими засновниками Опендатабот вважає фізичних та юридичних осіб, на яких зареєстровано понад 100 компаній.

Усього за цей період 14 таких засновників створили 4003 компанії в Україні. Важливо зазначити, що одна компанія може мати більше одного засновника, і з часом засновники можуть змінюватися.

Читати також: Нова пошта запускає безоплатну доставку книжок Vivat

Популярні сфери

Більшість компаній, створених масовими засновниками, працюють у сфері оптової торгівлі — 30,7%. Сфери наземного та трубопровідного транспорту і охоронних служб становлять 6% та 5,5% відповідно.

Таким чином, серійні підприємці відіграють значну роль у розвитку бізнес-екосистеми України, демонструючи вражаючу активність у створенні нових компаній.

Нагадаємо, що український дрон знищив ворожу ціль на відстані 1800 км: новий рекорд ГУР.

Також ми повідомляли, що в Києві створюють вуличні меблі з перероблених матеріалів.

Фото: Ecija

Читати далі