Суспільство
У Харкові реставрують “скіфське золото”
Харківська філія національного реставраційного центру відновила понад тисячу раритетних знахідок за 35 років свого існування. Реставратори показали рідкісні експонати з дорогоцінних металів, які вдалося відновити після того, як вони пролежали у землі сотні, а деякі й тисячі років йдеться у сюжеті “5 каналу”.
Складають, наче пазли
Харківські археологи відкопали під Полтавою кілька років тому майже пів сотні золотих бляшок. Але вони майже розсипалися на мікрочастинки. Щоб відновити виріб, витратили не один місяць.
“Під мікроскопом підбирав як пазли, де от місця стикування і тоді вже на місце їх наклеював, куди вони підходили. Не без того, що робив помилки. Відклеював знову їх, демонтував”, – розповів реставратор Сергій Омельник.
Читайте також: Археологи знайшли на Полтавщині скіфське золото та стародавню зброю
Нині харківські реставратори відновлюють “скіфське золото”, знайдене цьогоріч. Глядачам його планують продемонструвати вже до кінця року.
Які експонати відновлюють?
За 35 років свого існування харківська філія національного реставраційного центру відновила понад тисячу раритетних знахідок. Частину з них представили в експозиції музею археології.
“Речі з різних матеріалів, це і кераміка, і твори живопису, і предмети декоративно-обжитковго мистецтва з фаянсу, з бісквіту. Деякі речі дуже коштовні, ми не будемо озвучувати цифру, взагалі страхову цінність”, – зауважила науковий співробітник музею археології ХНУ імені В.Н. Каразіна Аліна Харламова.
Реставрувати археологічні знахідки – непросто. Адже предмети, знайдені під час розкопок, дуже крихкі і можуть розсипатися у порох. Тоді буде втрачена частинка історії.
“Ми можемо дізнатися, звідки ця річ потрапила, чи вона місцевого виробництва, чи імпортна річ. З якого матеріалу вона зроблена. Завдяки консервації та реставрації ми можемо побачити річ у первісному вигляді”, – переконує археолог університету імені В.Н. Каразіна Станіслав Задніков.
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі