Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як створюється електронна сцена Донбасу та як вона звучить, можна почути на проєкті На карантині з Plan B

Опубліковано

6 червня онлайн-проєкт соціальних інновацій та нової музики «На карантині з Plan B» презентує програму  На карантині з Plan B x Donbas. Ініціатива підтримує музичні ініціативи Донбасу, щоб відкрити їх для широкої аудиторії та підтримати місцевих музикантів. 

На карантині з Plan B — це серія подій від команди фестивалю Plan B, яка збирає всіх разом, щоб відкривати нову українську музику, познайомити з соціальними та культурними ініціативами, надихнути та обговорити суспільні виклики. Онлайн-проєкт має денну та нічну програму. Plan B Day поєднує лекції, дискусії та інтерв’ю. Plan B Night — перформативну програму та live-стріми від музикантів з різних куточків країни. 

О 19:00 Plan B Day відкриває низка інтерв’ю «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Почуємо історії діджеїв — наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає, та як це впливає на людей й регіон. 

О 21:00 та до 04:00 — онлайн-вечірка з діджеями з Торецька, Сєвєродонецька, Дружківки та Мирнограду.

21:00–22:00 — HackerOne, Торецьк

22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк

22:30–23:00 — DJ Pulya , Торецьк

23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк

00:00–01:00 — DarBojiy , Сєвєродонецьк

01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка

02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка

03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград

Детальніше про музикантів та дискусію — на наступній сторінці анонсу. 

Івент у фейсбук: https://www.facebook.com/events/818938311966306/

Слідкувати за ефірами можна на facebook-сторінці Plan B: https://www.facebook.com/plan2bfest/, інстаграм-акаунті фестивалю: https://instagram.com/planb_fest, а за новинами — у телеграм-каналі: https://t.me/planbfest 

Організатором Plan B є Культурна агенція Ɐ, Харків.  Онлайн-проєкт In quarantine with Plan B втілюється за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). 

Дискусійна частина

Музична сцена Донбасу: хто ці люди?

Вечіркою справа не обмежиться! 6 червня з 19:00 по 20:00 проведемо низку інтерв’ю на тему «Музична сцена Донбасу: хто ці люди». Запросимо людей, які грають електронну музику, навчають діджеїнгу або проводять вечірки, та запитаємо в них:

  • як вони до цього прийшли та що музика означає особисто для них;
  • наскільки складно розвивати культуру електронної музики там, де цього майже немає;
  • як це впливає на людей та регіон.

Свої історії розкажуть:

📣 Костянтин Одинець, Торецьк

Діджей HackerOne та засновник школи Praktika

📣 Євгеній Скрипник, Слов’янськ

Засновник серії техно-вечірок Shum.Rave 

📣 Дар’я Заровна, Дружківка

Діджейка JmDasha, випускниця @Kultura Zvuka Shkola

📣 Андрій Дарбоженко та Володимир Крематорій, Сєвєродонецьк

Діджеї, організатори рейвів у лісі та на заводі

Модератор:

📣 Микола Дорохов, Краматорськ

Голова ГО «Вільна хата», співзасновник молодіжної платформи Вільна хата у Краматорську і член правління Асоціації молодіжних центрів України.

_________________________________________________________

Live від діджеїв

🔊 21:00–23:00 — HackerOne, Торецьк

Грає electronic, techno

Слухати: https://www.youtube.com/watch?v=Pl9J683wFRs&feature=youtu.be

HackerOne, або ж Костянтин Одинець — засновник школи електронної музики Praktika та хрещений батько цілого покоління діджеїв. Каже про себе, що створює можливості: організує лекції та практичні заняття з музики, щоб у містян була можливість займатися тим, що захоплює та надихає.

🔊 22:00–22:30 — FanatSun, Торецьк

Грає tech house, progressive house

Слухати: https://soundcloud.com/ajjtwl3yiibi

Саша — переселенець із Горлівки, працює електромонтером у тепломережах і потрапив до музичної тусовки як електрик з генератором. Зрозумів, що електронна музика — це воно, і занурився в неї всерйоз та надовго. Каже, що вечірки й танці потрібні людям навколо: як вихід негативу, спосіб випустити свій біль і напруження.

🔊 22:30–23:00 — DJ Pulya, Торецьк

Грає tech house, techno

Слухати: https://www.mixcloud.com/CharMusica/dj-pulya-meat-beat-mixtape/

Даша — студентка-дефектолог у Слов’янському педагогічному університеті, а у шкільні роки професійно займалася спортом: штовханням ядра та метанням диску. Любить техно та поєднує навчання зі зведенням треків, всупереч тому, що в її оточенні таку музику не дуже розуміють.

🔊 23:00–24:00 — Crematorium, Сєвєродонецьк

Грає somatik techno / techno

Слухати: https://soundcloud.com/user-834091579

Загадковий і таємничий діджей, який характеризує свій стиль словом «магія». У сетах створює окремий світ з незабутньою атмосферою. 

🔊 00:00–01:00 — DarBojiy, Сєвєродонецьк

Грає техно в стилі somatik

Слухати: https://soundcloud.com/darbojich/dar-bojiy-somatik-mix

Народився у Сєвєродонецьку та створив там власну музичну тусовку. Повільний ритм його somatik techno пробирається в самісіньку душу. Dar викладається на всі сто, а далі — справа за вами!

🔊 01:00–02:00 — JmDasha, Дружківка

Грає techno/dark techno

Слухати: https://soundcloud.com/jm_dasha

Випускниця Kultura Zvuka Shkola та резидентка Shum.Rave. Народилася в Дружківці та вже крокує великим світом музики. Її виступи на Shum Rave — тільки початок: ми впевнені, що на неї чекає неабияке майбутнє.

🔊 02:00–03:00 — Sheleh, Дружківка

Грає tech house, progressive

Слухати: https://soundcloud.com/sheleh

Dmitriy Shelekhov почав свою професійну діяльність вже 15 років тому. Був резидентом першого у Дружківці закладу «Рояль»! За роки діджеїнга встиг пограти в Китаї, досягти великої популярності та здобути неабиякого досвіду, який він вам і продемонструє цієї суботи.

🔊 03:00–04:00 — ÁleX RócҜ, Мирноград

Грає progressive, tech house, techno, breaks, deep house, electronica

Представник олдскульної школи діджеїнга: настільки суворий, що зміг поєднувати музику та роботу в шахті. Грав по всій Донецькій області та брав участь в організації оупен-ейра в Золотому Колодязі. Він закриватиме нашу вечірку та своїм виступом хоче довести, що Донбаська сцена існує, і вона на топовому рівні.

Суспільство

Українські полярники показали захід сонця в Атлантичному океані: неймовірні фото

Опубліковано

Українські вчені показали як заходить сонце в Атлантичному океані.Фото полярники зробили з українського науково-дослідницького криголама “Ноосфера”. На них видно небо з безліччю кольорів: фіолетовий, синій, сірий, блакитний, рожевий, помаранчевий, червоний, жовтий.

Про це розповіли в Національному антарктичному науковому центрі.

Наш Киев

“Цього сезону “Ноосфера” проробила вже великий шлях. 17 листопада 2023 року судно вийшло з порту Кейптауна (ПАР) до крижаного континенту. Тоді було доставлено вантажі та експедиції до станцій “Арцтовський” та “Академік Вернадський”. Відтак судно прийшло до чилійського порту Пунта-Аренас, звідки знову вирушило до Антарктики 15 березня”, — розповідають науковці. 

Читайте також: 7 книжок від українських військових та журналістів, які побували на передовій: про війну, любов та сімʼю

Далі 13 квітня флагман вчергове пришвартувався в Чилі. Він привіз на “велику землю” зимівників попередньої 28-ї експедиції та сезонну експедицію. Після цього “Ноосфера” знову вирушила в Антарктику, щоб забезпечити ротацію полярників на “Арцтовському”.

Наш Киев

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: Національний антарктичний науковий центр.

Читати далі

Суспільство

Мій голос відбудовує: на Євробаченні 2024 оголосили збір на відбудову гімназії, деталі

Опубліковано

Євробачення UNITED24. Об’єдналися для збору на відбудову української гімназії. Загальна сума збору складає 10 000 000 грн. Ці кошти спрямують на відбудову Великокостромської гімназії, яку зруйнувала російська ракета.

Про це повідомляє Дія.

У Дії зауважили, що на донаторів чекають бонуси:

  • Зробите внесок від 100 гривень? Зможете долучитись до розіграшу персонального відеозвернення від alyona alyona і Jerry Heil.
  • Зробите переказ на збір з використанням українських карток Visa? Ваш донат буде подвоєно! А кількість внесків від однієї людини необмежена.

Читайте також: Як виглядає головна сцена Євробачення 2024: у мережі з’явилися фото

Підтримати збір від alyona та Jerry Heil можна за посиланням.

Нагадаємо, у Хмельницькому прикордонники організовують благодійний забіг.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Як у Білозірській громаді повернули за парти понад 600 учнів (ВІДЕО)

Опубліковано

У Білозірській громаді на Черкащині стару шкільну котельню перетворили на безпечне укриття, і тепер понад 600 дітей знову можуть повернутися за парти. Як задля спільної мети у звичайному українському селі об’єдналися батьки, вчителі та сільська рада, дивіться в новому випуску ШоТам!

Однокласники Микола і Дарина бачилися в зумі два роки. А тепер можуть проводити лабораторні дослідження та спілкуватися з учителями офлайн. Адже у Білозірській громаді на Черкащині стару котельню переробили на сучасне укриття.

Дев’ятикласники Микола та Дарина навчалися в одній школі та були хорошими друзями. Але спочатку їх розділив ковід, а потім – повномасштабне вторгнення. 2 роки заняття у дітей проходили онлайн.

“Навчатися дистанційно – це важко, тому що ми ввесь час проводили вдома та не бачили своїх друзів”, – ділиться дев’ятикласник Микола.

Читайте також: Глиняні стіни та сучасна техніка. У Мринській громаді волонтери та місцеві відновили сторічну школу-мазанку

Крім того, дітям було складно самостійно засвоювати нову інформацію. А проводити лабораторні з біології та хімії – просто неможливо.

“І батьки і педагоги розуміли, що два роки дистанційки – це не показник якісної освіти”, – каже директорка школи.

Ходити у місцеву школу діти не могли, бо там не було бомбосховища.

“Ідея мати своє укриття у нас виникла рік тому. Спочатку це була ідея батьків та колективу”, – ділиться директорка.

Місце під укриття знайшли швидко – переобладнали стару котельню. Спочатку батьки прибирали старе вугілля та штукатурили стіни. А коли зрозуміли, що треба залучати професіоналів – звернулися до сільської ради. Там знайшли підрядників і зробили проєкт. А з місцевого бюджету виділили майже 1 000 000 гривень. Тепер Микола і Дарина та понад 600 дітей повернулися у стіни школи.

А на довгий час тривоги для дітей та вчителів є вода та їжа. У громаді вже відкрили 5 укриттів для закладів освіти та культури. Це завдяки злагодженій роботі батьків, вчителів та ОМС.

Нагадаємо, українська військово-медична академія розпочала навчання для слухачів «Офіцерського курсу».

Фото: ШоТам!

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: