Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Києві відбудеться концет оркестрів з Маріуполя та Донецька: де та коли

Опубліковано

У Києві відбудеться концерт під назвою “Донеччина – симфонія життя”, який є унікальним заходом, що об’єднав два музичні колективи з донецького регіону. Ці колективи, а саме оркестр “Ренесанс” Маріупольської камерної філармонії та камерний оркестр домристів “Лик домер”, прославилися на всю Україну завдяки своїй музичній спадщині та історії регіону.

Про це повідомляє медіа ТиКиїв.

Про колективи

“Ренесанс” з Маріуполя та “Лик домер” з Донецька, мають свої коріння в цих містах і розпочали свій творчий шлях там. Протягом понад 30 років вони активно просувають українську музику на різних концертних площадках в Україні та Європі.

Завдяки наполегливій праці засновників – Василя Крячка (“Ренесанс”) та Валерія Івка (“Лик домер”) – вдалося залучити нове покоління композиторів з регіону до творчої співпраці.

У 2022 році оркестр “Ренесанс” пережив повномасштабного вторгнення росії й був змушений евакуюватися зі свого рідного Маріуполя до Києва. “Лик домер” зіткнувся з війною вперше ще 10 років тому, у 2014 році, коли їм довелося залишити Донецьк й також переїхати до столиці. Обидва оркестри пройшли через реорганізацію та об’єднали обдаровану молодь із різних міст України. Незважаючи на трагічні події, ці колективи продовжують творити своє мистецтво.

фото: пресслужба заходу

Читати також: В Україні запускають програму для сценаристів за підтримки Netflix

Програма концерту

На концерті “Донеччина — симфонія життя” оркестр “Ренесанс” виконає сучасні українські композиції, включаючи фантазію Богдани Фроляк на теми пісень рок-гурту “Океан Ельзи” з фінальною частиною “Не твоя війна”, яка присвячена саме цьому оркестру. “Лик домер” презентуватиме оригінальні твори, спеціально створені донецькими композиторами для оркестру домристів.

Ексклюзивним моментом вечора стане виконання гімну-реквії “Місто Марії” сучасного композитора Золтана Алмаші. Це буде перший раз, коли обидва оркестри виконають цей твір разом на одній сцені.

Як потрапити на подію

17 квітня оркестр “Ренесанс” Маріупольської камерної філармонії святкує 35-річчя. Частиною серії ювілейних заходів стане проєкт “Донеччина — симфонія життя”.

Де: Будинок архітектора, вул. Бориса Грінченка, 7;

Коли: 17 квітня, 19:00;

Вартість: від 150 до 300 гривень.

Придбати квитки на концерт “Донеччина — симфонія життя” можна за посиланням.

Нагадаємо, що в Чернівцях розквітли сакури: де можна помилуватися красою дерев.

Також ми повідомляли, що Дніпро отримав 40 автобусів від Мілана, які розділять між регіонами України.

Фото: пресслужба заходу

Суспільство

Як стати оператором БПЛА: пояснення від центру рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ

Опубліковано

Центр рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ запрошує добровольців на курси для операторів безпілотних літальних апаратів.

“Ми – Центр рекрутингу Сил територіальної оборони ЗСУ. Наша місія – залучення добровольців для служби у силах ТрО на різноманітних посадах. У цей час наш пріоритет – наповнення рот ударних безпілотних авіаційних комплексів (РУБАК) операторами БПЛА та дешифрувальниками”, – кажуть у Центрі рекрутингу.

Що отримують випускники?

Військовослужбовець, що успішно склав іспити з фахової підготовки отримує військову облікову спеціальність – зовнішній оператор безпілотних авіаційних комплексів та відповідний сертифікат.

Хто може стати учасником курсів?

Будь-хто, хто має бажання, здоров’я та здібності може стати оператором дронів БПЛА. А дронів у збройних силах багато та різних. Ви можете навчитися пілотувати дрони аерозвідники, ударні дрони, дрони бомбери, опанувати пілотування уночі.

Пілотом БпЛА може стати, як чоловік, так і жінка, не залежно від віку та рівня освіти, необхідне бажання та вміння вчитися, мати необхідні компетенції і навички, наприклад: уміння орієнтуватися у просторі, уміння роботи з гаджетами хороших вестибулярний апарат, тощо. 

Стан здоров’я, для майбутнього оператора БпЛА також, є важливим, оскільки це робота, хоч не на самій лінії зіткнення, але досить поруч з нею, потрібно буде тривалий час носити бронежилет, каску, зброю та інше не легке обладнання, копати собі окоп та інше, тому стан здоров’я має дозволяти людині це робити.

Чи може випускник вибрати конкретний підрозділ?

Кандидату, що визначився з військовою частиною, має бажання укласти контракт та підрозділ зацікавлений у цьому кандидаті, ми забезпечимо весь процес. Якщо кандидат не обрав підрозділ де хоче служити , ми допоможемо обрати, організуємо співбесіди з командирами.

Як подати заявку на курс навчання для операторів БПЛА

Якщо Ви маєте бажання долучитися до наближення Перемоги, стати оператором БПЛА, то неодмінно звертайтеся до Центру рекрутингу Сил ТрО.

Залишити свою заявку можна за посиланням.

Нагадаємо, в Ірпені створили комісію, яка погоджуватиме нові мурали та артоб’єкти.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

Які зміни відбудуться в Україні в травні: пенсії , НМТ, свята

Опубліковано

У травні українці очікують численні зміни. У середині місяця набуде чинності законопроєкт щодо мобілізації, який передбачає нові обмеження для військовозобов’язаних. Крім того, у 11-класників розпочнеться Національне мовно-тестування, а православні віряни святкуватимуть Великдень. Зміни, які відбудуться в Україні з 1 травня, стосуватимуться різних груп населення.

Пільги для військовослужбовців

Починаючи з 1 травня 2024 року, учасники бойових дій та їх найближчі родичі матимуть право на ряд пільг. Вони зможуть скористатися знижками на медичні послуги, вищу освіту та податки. Ветерани та їх сім’ї отримають значні знижки на оплату комунальних послуг, проїзд у транспорті та послуги зв’язку.

Доплати до пенсій

У травні не буде переіндексації пенсій, проте нарахують стандартні доплати до пенсії за віком.

Надбавка за віком становить:

  • для пенсіонерів віком від 70 до 74 років включно – 300 грн;
  • від 75 до 79 років включно – 456 грн;
  • від 80 років – 570 грн.

Водночас виплачувати надбавку будуть тільки в тому разі, якщо розмір пенсії становить не більше 10 340 грн.

Тарифи на комунальні послуги

У травні 2024 року тарифи на електроенергію залишатимуться незмінними. Ціна за кіловат електроенергії буде зафіксована на рівні 2,64 грн принаймні до кінця місяця.

Також в травні 2024 року не передбачається зміна тарифу на газ, який залишиться стабільним до 30 квітня 2025 року на рівні 7,96 грн за кубометр.

Читати також: У Києві почали демонтаж скульптури Переяславської ради під Аркою свободи

Свята в травні

У травні 2024 року найважливіші свята переважно відзначатимуться у першій половині місяця. Це День праці 1 травня, Великдень 5 травня, День пам’яті жертв Другої світової війни 8-9 травня, День матері 12 травня. 23 травня відзначимо День героїв України, а 26 травня – День Києва.

У понеділок, 6 травня, планувався додатковий вихідний на Великдень 2024 для українців. Проте за умов воєнного стану всі святкові вихідні надаються на розсуд роботодавця.

Старт НМТ 2024

У травні у випускників шкіл розпочнеться НМТ-2024. Основний етап національного мультитесту триватиме з 14 травня до 25 червня. Якщо абітурієнт не прибуде з поважної причини (до яких належить, наприклад, хвороба учасника або повітряна тривога), то він зможе взяти участь у додатковій сесії з 11 по 19 липня.

Тестування на комп’ютерах триватиме 4 години з перервою 20 хвилин. У НМТ 2024 буде 4 предмети, з яких 3 обов’язкові – українська мова, математика та історія України, а четвертий предмет – на вибір учня. Завдань відкритого типу не буде, але будуть задачі з короткою відповіддю. НМТ проводитимуть не тільки в Україні, а й за кордоном.

Нагадаємо, що Onuka відкриває простір із лекціями й 3D-друком народних інструментів у Чернігові.

Також ми повідомляли, що WSJ показали процес створення далекобійних БПЛА в Україні.

Читати далі

Суспільство

Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Опубліковано

Коли військові йдуть на позиції, в одній кишені тримають патрони, а в іншій – її солодкі горішки. Наталя з Тернополя випікає солодощі та кожного тижня передає по 30 кілограмів печива та тортів на фронт!

“Хлопцям треба – готова все віддати. Моє печиво – це є мессенджер бійцю, що він потрібний, його чекають”, – каже Наталя.

Як все почалося

А почалося все з “Вишневої гірки”, яку Наталя спекла для чоловіка – військовослужбовця. Вийшло так смачно, що дівчина почала шукати рецепти в інтернеті та експерементувати. Спочатку пекла “Наполеони” та “Медівники” для друзів, а потім почала готувати на замовлення.

“Найсмачніші і, взагалі, хіт продажу – це, звичайно, горішки, мої домашні зі згущеним молоком та цільним горішком фундука”, – розповідає жінка.

Повномасштабне вторгнення

Після 24.02 замовлення зупинилися. Наталя почала пекти печиво для військових. Оскільки я знаю багато військових, просто вирішила, що потрібно якось їх підтримати і вирішила випікати.Це давало заспокоєння. Висилала також і чоловікові з його побратимами.

Згодом знову зʼявилися клієнти, а Наталя з виручених коштів продовжувала випікати для захисників. Від початку повномасштабного вторгнення передала понад 3 тонни солодощів на передову!

Зараз господиня висилає печиво на 10 напрямків. І щаслива, що може нагодувати військових.

“Був такий випадок, що йшли на позиції і було місце в кишені, То на перекус вони брали з собою горішки і бувало, що їли їх декілька днів.Вони їх рятували від голоду”, – згадує Наталя.

Дівчина пригощає печивом знайомих військовим або просто тих бійців, які пишуть їй повідомлення у соцмережі.

“Написав військовий і я не спала тоді цілу ніч. Він захотів дуже рогаликів зі згущенкою. Я напекла, ще додала своїх горішків і відправила йому”, – каже вона.

Наталя влаштовує збори для захисників. Взимку закупила устілки та взуття, а на літо хоче придбати спреї від комарів. Щоб пригостити військових – замовляйте випічку! Адже з заробітку жінка продовжує випікати для військових. Наталя хоче кожному донести, що захисникам важлива наша увага та підтримка.

“Хочу, щоб допомагав кожний. Бо допомогти можна будь-чим, головне – бажання, хотіти допомогти. Це їм потрібно”, – наголошує жінка.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство4 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: