Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів

Опубліковано

Дизайнери Сергій та Ігор Фомічови творять арт-об’єкти, які підкорюють палкі серця жителів Азії. А ще їхній декор прикрашає лакшері готелі в Омані.

+Object

Фірму заснували 2016 року брати Сергій та Ігор Фомічови, які одночасно є дизайнерами. Їхній третій компаньйон – бізнесмен, веде справу, пов’язану з автомобілями. Був клієнтом арт-студії Фомічових, після чого запропонував їм співпрацю.

Як це – торгувати з Азією

Найдорожче – це час, – каже дизайнер і співзасновник +Object Сергій Фомічов. – Коли художник побачив всередині себе образ, то фактично річ уже “відбулася”. Вона придумана в кольорі, розмірі і так далі. Лишається її матеріалізувати. А час, за який реалізуєш ідею – може довго тягнутися. От як раз з часом у наших азійських клієнтів дуже непрості відносини.

Перемовини з арабськими партнерами можна вести рік

Арабський менталітет – дуже складний. Для нас це люди з іншої планети. З ними перемовини можна вести рік. Завтра скажуть “все супер, можемо працювати”. Але післязавтра переддень Рамадану і вже ніхто не працюватиме. Потім Рамадан. Згодом святкують, що піст закінчився. 

А після святкувань настає спека. В цей період теж ніхто не працює. У листопаді підхоплюються, відновлюють під Новий рік перемовини і це знову може затягнутися до наступного Рамадану.

Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому

Заробили $180 тисяч на тендері в Омані

“Ніколи нічого не підробляємо” – кредо нашої компанії. Якщо бачимо у когось якісні речі, просто радіємо за них. Розуміємо, що для художників важлива самореалізація. У нас своїх ідей достатньо.

Так склалось і у співпраці з мережевим готелем в Омані. Виграли тоді тендер, взявши не найнижчою ціною, а якістю. Перемовини вели півтора роки. Після перемоги на торгах, оформили замовлення і одразу надійшла вимога, щоб все було готово через місяць. 

Читайте також: 6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього

Для готелю в Омані зробили 293 картини з відбитком пальця

Предмет замовлення – скляна декоративна вставка – мій відбиток пальця, збільшений до розміру 700 на 700 мм. Таких мали зробити 293, поставити у кожен номер. 

У нас хоч і дуже мобільне підприємство, але на перелаштування треба час. У дедлайн тоді вклалися. За місяць заробили майже $180 тисяч.

Як знаходять покупці з Азії?

Фільтруємо своїх замовників. Працюємо лише з тими, хто побачивши наш продукт скаже “Вау!”. Тих, хто запитує “а для чого це?”, не розуміючи естетичної складової – відсіюємо. На таких час не витрачаю.

Двічі були учасниками закордонних виставок. Вперше це було в Дубаї (місто в Об’єднаних Арабських Еміратах). Після вдалого дебюту в ОАЕ, вирішили відкрити там постійне представництво, де є наші менеджери. Там же співпрацюємо з архітектурними бюро.

На виставці в Дубаї

Вдруге представляти продукцію поїхали до Катару. На обох виставках робили шикарні стенди. На своїй продукції розклеїли логотипи і дарували всім, хто зацікавився. Так звідти і з’явилися клієнти. Людина, яка закохується в нашу творчість з першого погляду – стає клієнтом і другом.

Де мистецтво побачити в Україні?

Випускаємо їжу для душі, естетичний продукт. Щоб такий зробити, потрібно розуміти бажання клієнта. Найкращий замовник той, з яким на одній хвилі і знаходиш спільну мову. Це не обов’язково мають бути заможні люди. Наявність грошей не означає, що з ними бажають розлучитися.

Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані

У Харкові ми оформили кафе “Зеленый попугай”. Там від посуду та підставок для серветок до екстер’єру – наші ідеї. Власниця спочатку хотіла альпійську гірку в дворі, запропонували їй замість банальностей зробити два великих бетонних пташиних яйця. Літню терасу оформили як клітку папуги, накриту шовковим балдахіном. Це швидко стало локацією для фотозйомок молодят. Обросло повір’ями, що варто там побувати – і швидко з’явиться потомство. 

У Харкові дизайнери декорували кафе “Зеленый попугай”

Вже через два тижні про нашу концепцію оформлення кафе говорили архітектори і дизайнери в Канаді. 

Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку

Окрім того, що маємо свої об’єкти, які декоруємо з нуля, наші двері завжди відчинені для архітекторів та дизайнерів з усього світу.

Щоб робити гарні речі, красі потрібно навчатися у природи, а не копіювати її.

Суспільство

Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

Опубліковано

Альпініст із Латвії Юріс Улманіс завершив експедицію Антарктидою, під час якого збирав гроші на підтримку українських медиків через UNITED24. Наразі він зустрічається з громадами у США та розповідає американцям про війну в Україні.

Про це повідомили в UNITED24.

Експедиція до Південного полюса

Юріс Улманіс здійснив експедицію Антарктидою у січні 2025 року. Він збирав гроші через фандрейзингову платформу UNITED24 на підтримку українських медиків. Коли альпініст дістався Південного полюса, він розгорнув там український прапор із логотипом UNITED24.

Суспільний мовник Латвії LSM+ повідомляв, що Юріс Улманіс досяг Південного полюса 14 січня 2025 року. Він подолав 120 кілометрів по Антарктиді, а позаду себе тягнув 40-кілограмові сани із речами. У 2023 році альпініст зійшов на Еверест, де також здіймав український прапор.

Фото: сайт LSM+

Зустрічі з американцями

У березні чоловік вирішив організувати зустрічі з громадами у різних містах США. Юріс Улманіс розповідає про повномасштабну російсько-українську війну, свій досвід фандрейзингу та можливості для допомоги Україні.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО)

Фото: фейсбук-сторінка UNITED24

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).

Раніше ми писали, що астронавт NASA Скотт Келлі під час візиту до Києва закликав допомагати Україні (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації повернули п’ять українських дітей (ФОТО)

Опубліковано

За посередництва Держави Катар із тимчасово окупованих територій вдалося повернути п’ять українських дітей. Це повернення втілили у межах ініціативи Bring Kids Back UA.

Про це повідомив уповноважений з прав людини Дмитро Лубінець.

На підконтрольну територію України повернули дітей віком від 11 до 16 років. Вони проживали у Криму та Донецькій, Луганській й Запорізькій областях.

У межах ініціативи вдалося повернути зокрема й 12-річну дівчинку, батько якої перебуває у полоні в росії. За останні три роки вона двічі змінювала своє місце проживання та мала конфлікти з матір’ю. Команда ініціативи змогла допомогти бабусі оформити опіку над дівчинкою. Надалі дитині надаватимуть усі необхідну підтримку.

Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)

Також повернули хлопчика, який проживав з батьком та регулярно піддавався жорстокому поводженню з його боку.

«Мама намагалася самостійно вивезти хлопчика, але спроби були безуспішні. І лише завдяки зверненню до нашого офісу та залученості незмінного попередника Держави Катар матір та її син воззʼєдналися»‚ — написав Дмитро Лубінець.

Нагадаємо, що 11-річний хлопчик із Данії зібрав 34 тисячі данських крон для дітей з України (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Лубінця

Читати далі

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі