Суспільство
Як продавати український дизайн в арабські країни. Лайфхаки від харківських дизайнерів
Дизайнери Сергій та Ігор Фомічови творять арт-об’єкти, які підкорюють палкі серця жителів Азії. А ще їхній декор прикрашає лакшері готелі в Омані.
+Object
Фірму заснували 2016 року брати Сергій та Ігор Фомічови, які одночасно є дизайнерами. Їхній третій компаньйон – бізнесмен, веде справу, пов’язану з автомобілями. Був клієнтом арт-студії Фомічових, після чого запропонував їм співпрацю.
Як це – торгувати з Азією
Найдорожче – це час, – каже дизайнер і співзасновник +Object Сергій Фомічов. – Коли художник побачив всередині себе образ, то фактично річ уже “відбулася”. Вона придумана в кольорі, розмірі і так далі. Лишається її матеріалізувати. А час, за який реалізуєш ідею – може довго тягнутися. От як раз з часом у наших азійських клієнтів дуже непрості відносини.
Арабський менталітет – дуже складний. Для нас це люди з іншої планети. З ними перемовини можна вести рік. Завтра скажуть “все супер, можемо працювати”. Але післязавтра переддень Рамадану і вже ніхто не працюватиме. Потім Рамадан. Згодом святкують, що піст закінчився.
А після святкувань настає спека. В цей період теж ніхто не працює. У листопаді підхоплюються, відновлюють під Новий рік перемовини і це знову може затягнутися до наступного Рамадану.
Читайте також: Sex & Drugs & Корвалол: як одеські дизайнери тролять бренди і заробляють на цьому
Заробили $180 тисяч на тендері в Омані
“Ніколи нічого не підробляємо” – кредо нашої компанії. Якщо бачимо у когось якісні речі, просто радіємо за них. Розуміємо, що для художників важлива самореалізація. У нас своїх ідей достатньо.
Так склалось і у співпраці з мережевим готелем в Омані. Виграли тоді тендер, взявши не найнижчою ціною, а якістю. Перемовини вели півтора роки. Після перемоги на торгах, оформили замовлення і одразу надійшла вимога, щоб все було готово через місяць.
Читайте також: 6 брендів, які взяли на озброєння гумор і виграли від цього
Предмет замовлення – скляна декоративна вставка – мій відбиток пальця, збільшений до розміру 700 на 700 мм. Таких мали зробити 293, поставити у кожен номер.
У нас хоч і дуже мобільне підприємство, але на перелаштування треба час. У дедлайн тоді вклалися. За місяць заробили майже $180 тисяч.
Як знаходять покупці з Азії?
Фільтруємо своїх замовників. Працюємо лише з тими, хто побачивши наш продукт скаже “Вау!”. Тих, хто запитує “а для чого це?”, не розуміючи естетичної складової – відсіюємо. На таких час не витрачаю.
Двічі були учасниками закордонних виставок. Вперше це було в Дубаї (місто в Об’єднаних Арабських Еміратах). Після вдалого дебюту в ОАЕ, вирішили відкрити там постійне представництво, де є наші менеджери. Там же співпрацюємо з архітектурними бюро.
Вдруге представляти продукцію поїхали до Катару. На обох виставках робили шикарні стенди. На своїй продукції розклеїли логотипи і дарували всім, хто зацікавився. Так звідти і з’явилися клієнти. Людина, яка закохується в нашу творчість з першого погляду – стає клієнтом і другом.
Де мистецтво побачити в Україні?
Випускаємо їжу для душі, естетичний продукт. Щоб такий зробити, потрібно розуміти бажання клієнта. Найкращий замовник той, з яким на одній хвилі і знаходиш спільну мову. Це не обов’язково мають бути заможні люди. Наявність грошей не означає, що з ними бажають розлучитися.
Читайте також: “П’яний посуд” із Харкова конкурує з ІКЕА та продається в Омані
У Харкові ми оформили кафе “Зеленый попугай”. Там від посуду та підставок для серветок до екстер’єру – наші ідеї. Власниця спочатку хотіла альпійську гірку в дворі, запропонували їй замість банальностей зробити два великих бетонних пташиних яйця. Літню терасу оформили як клітку папуги, накриту шовковим балдахіном. Це швидко стало локацією для фотозйомок молодят. Обросло повір’ями, що варто там побувати – і швидко з’явиться потомство.
Вже через два тижні про нашу концепцію оформлення кафе говорили архітектори і дизайнери в Канаді.
Читайте також: “Ми – Apple серед мурашиних ферм”. Як атовець продає мурах у Європу та Америку
Окрім того, що маємо свої об’єкти, які декоруємо з нуля, наші двері завжди відчинені для архітекторів та дизайнерів з усього світу.
Щоб робити гарні речі, красі потрібно навчатися у природи, а не копіювати її.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі