Суспільство
Як бойовий робот допомагає українській армії проводити інженерну розвідку (ФОТО, ВІДЕО)
Українські сапери зі складу окремого полку оперативного забезпечення тренуються виконувати інженерну розвідку на шляхах висування дружніх підрозділів.
Про це пише АрміяІнформ.
Під час навчань мають обстежити дорогу, якою рухатиметься наша колона, перевіряти перехрестя доріг, місця, потенційно небезпечні для влаштування мінних пасток.
«Марунові берети» висуваються в заданий район на бронеавтомобілях «Козак». Інженерна розвідка також укомплектована новітньою бронетехнікою. Нещодавно сапери отримали на озброєння бронеавтомобілі «Новатор».
На одному з перехресть сапери виявили підозрілий предмет. Командир взводу вирішив залучити для розвідки спеціального саперного робота TALON, розробленого американським підрозділом британської компанії QINETIQ.
Читайте також: Запускаєте стартап? Чотири простих запитання, відповіді на які допоможуть проєкту злетіти
Спеціальний робот для дистанційного розмінування TALON має багато функцій. Ця розумна машина, яку приводить у дію оператор, може переміщуватись на відстань близько 300 метрів.
За допомогою руки-маніпулятора робот піднімає вантаж до 5 кілограмів. Тож можна обстежити закриту сумку, розстібнувши маніпулятором застібку. А за допомогою вбудованих камер з 25-кратним збільшенням можна роздивитись, що там всередині. Таких камер на борту робота є три. Крім цього, є інфрачервоний «зір» та потужне освітлення.
Читайте також: Команда моєї мрії. 6 ефективних порад, як знайти людей для свого бізнесу
Зі слів офіцера-сапера, раніше всі ці функції виконувала жива людина. Сапер у захисному костюмі повинен був наближуватись до вибухонебезпечного предмета. А це зайва небезпека для особового складу. Тепер у розвідку першим іде робот.
Коштує такий високотехнологічний кіберсолдат близько 2,5 мільйона гривень. Для того, щоб навчитись керувати роботом-сапером потрібно до двох місяців. Відповідний курс навчання організовують військові інструктори з канадської тренувальної місії UNIFIER у Кам’янці Подільському.
Саперні роботи TALON добре відомі серед профільних фахівців в арміях країн НАТО, підрозділах антитерору з 2000 року. Вони використовувались під час знешкодження вибухонебезпечних предметів під час військових кампаній в Афганістані та Іраку.
Нагадаємо, український військовий контингент у Конго отримав нові гелікоптери.
Як ми повідомляли раніше, відбулися антитерористичні навчання у прифронтовому Рубіжному
Усі фото: armyinform.com.ua.
Суспільство
Михайло Ділок
директор центру надання соціальних послуг Бобровицької сільської ради.
Уся допомога є безкоштовною
Геннадій Іванюк
виконувач обов’язків голови Бобровицької міської ради Чернігівської області
«Ми хочемо, аби їм було в нас комфортно»
Марина Бушеленко
психологиня соціально-психологічного простору у Бобровицькій громаді
Люди часто бояться психологів, але ми хочемо допомогти
Коментарі
Суспільство
Реабілітація за світовими стандартами
- тренажерами для відновлення після мінно-вибухових травм;
- апаратами віртуальної реальності, що роблять реабілітацію цікавою завдяки гейміфікації;
- системами для точного оцінювання прогресу пацієнтів.
Коментарі