Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Команда моєї мрії. 6 ефективних порад, як знайти людей для свого бізнесу

Опубліковано

Нові компанії з’являються і помирають, а тим паче в часи пандемії коронавірусу та карантину. Проте якщо починати справу з однодумцями і професіоналами, то ризики прогоріти можна звести до мінімуму. Як набрати людей в команду і хто насправді потрібен будь-якій компанії дізнавались в успішного підприємця Вадима Роговського.

Вадим Роговський, 

Вадим Роговський, 

засновник компаній Clickky  — платформа для мобільних рекламодавців та паблішерів та  3DLOOK — компанія-розробник технології, яка створює 3D-модель людини за допомогою всього двох фотографій. Компанії мають офіси в Одесі, Києві та Сан-Матео. 

Як культура всередині компанії допомагає під час кризи 

Культура всередині компанії є основним фактором, який допомагає компаніям проходити кризи будь-якого рівня. До того ж, вона сприяє стабільно високим результатам протягом тривалого часу. 

Зі слів американського бізнесмена й інвестора Бена Хоровіца, культура — це не те, що написано у вас на сайті в About us, або на стінах в офісі. І навіть не те, у що ви вірите. Культура — це те, як поводять себе ваші співробітники, коли вас немає поруч.

І саме з тисяч рішень різного рівня, починаючи від щоденних дрібних й залежить те, хто стабільно зростає протягом десятків років (Intel) від тих, кому іноді потрібне повне перезавантаження для виходу з кризи культури (Microsoft, Apple, etc). 

Всім, кому цікава побудова та впровадження правильної культури в своїй компанії, варто почитати книгу What you do is Who you are від Бена Хоровіца.

Для початку — сформуйте власні принципи для підбору працівників

Зазвичай люди наймають в свої компанії тих, хто відповідає їх принципам. Здебільшого — негласним, і навіть не сформульованих для самих себе. Підприємці обирають тих працівників, з ким вони могли б теоретично побудувати дружні відносини. Проте так не завжди варто чинити. 

Для себе я склав декілька принципів, якими ми керуємося в 3DLOOK під час підбору співробітників. Цікаво й те, що ці ж принципи допомагають сформувати особисте коло спілкування, крім бізнесу. 

Curiosity and open mind

Якщо людина не допитлива в цілому, то вона мертва. Для мене цей принцип означає бути завжди відкритим до чогось нового, шукати варіанти кращого виконання регулярних завдань. Не менш важливо, щоб співробітник шукав і з готовністю обговорював нові ідеї незалежно від поточного завантаження і пріоритетів. Сюди варто віднести ще одне “золоте правило”: ніколи не боятися виносити нові ідеї або проблеми для обговорення.

Collaborativeness

Це дуже важливий принцип, який має на увазі націленість людини на співпрацю з іншими людьми в принципі. Не менш важливо використовувати таку навичку і під час пошуку найкращих ідей або кращих варіантів вирішення наявних завдань. Створення інновацій в принципі неможливо без цього.

Result-oriented

Якщо людина чимось займається, то вона повинна занурюватися в процес цілком і робити це добре. При цьому намагатися бути найкращим у світі в своїй справі. Інакше — краще не робити цього взагалі.

Креативна частина команди 3DLOOK. Фото: www.facebook.com/vadim.rogovskiy

Commitment & responsibility

Працівник не повинен боятися брати на себе відповідальність. А якщо все ж взяв її на себе — це означає повне зобов’язання виконати завдання будь-якою ціною, на основі наявних ресурсів та інформації.

Good spirit

В принципі не маю справу з негативно налаштованими людьми. Як на мене good spirit — це частина виховання. Це означає, що людина під час будь-якої взаємодії з іншими людьми повинна бути доброзичливою, в хорошому настрої, емоційно стабільною, проявляти співпереживання у ставленні до оточуючих та дотримуватися етики.

Важливо! Співробітник повинен відповідати всім п’ятьом принципам без винятку. Наприклад, good spirit і collaborativeness без result-oriented — це небезпечна суміш.

Як у нас в компанії проходить співбесіда

У нас в 3DLOOK комунікація з потенційним співробітником на будь-яку позицію починається з HR-інтерв’ю. Його мета – переконатися, що кандидат відповідає нашим принципам. І далі вже відповідно, якщо це технічна позиція, то спілкується team lead (керівник команди — ред.) з релевантним досвідом. Якщо підбираємо працівника на керуючу посаду, наприклад на позицію team lead або product owner і так далі, то проводимо ще кілька етапів співбесіди.

Коли нещодавно шукали програм-менеджера, то спочатку було HR-інтерв’ю, потім інтерв’ю зі мною і кофаундером, який у нас чиф-продукт-офісер. А потім зробили тестове завдання й фінальне інтерв’ю «360», де були присутні колеги з напряму бізнес-девелопменту та продакшну.

Чи потрібні стресові інтерв’ю 

Якщо ми говоримо про рядових співробітників, то в 3DLOOK не робимо акцент на імітацію стресових ситуацій. Однак під час підбору тім-лідів або топ-менеджерів, то тестове завдання – обов’язкове. Наприклад, завдання на навички комунікації. Наприклад, пропонуємо розібратися в неприємній ситуації з клієнтом або з підлеглим для перевірки лідерських навичок. Також можемо  обговорювати різні стресові ситуації і спостерігаємо, як людина поводиться. 

Стресові інтерв’ю дозволяють зрозуміти наскільки потенційний претендент винахідливий під час пошуку рішень, чи поважає свою команду і ставить її вище себе. Крім того вони показують, наскільки людина доброзичлива, відкрита, відверта, При цьому чи здатна знайти рішення максимально позитивне для компанії та клієнта. Уважно слідкуємо, наскільки поведінка і запропоноване рішення буде відповідати нашим принципам.

Лайфхак. Як перевірити кандидата всього одним питанням

Одне з моїх улюблених питань на співбесідах, часто «проломлює» оборону і розкриває людей: 

Який fail (промах, невдача — ред.) під час вашої кар’єри ви пам’ятаєте найкраще і який досвід ви після нього почерпнули?

Це питання я часто запитую на співбесідах з міддл і топ-менеджерами. По перше, це дозволяє зрозуміти, наскільки людина готова відкрито визнавати свої помилки і слабкості. По друге, чи має готовність працювати над ними. Для мене це в принципі один з ключових принципів в людях, з ким я працюю.

Тімбілдинг від Вадима Роговського. Фото: www.facebook.com/vadim.rogovskiy

Які варіанти відповідей надають найчастіше:

  • «Зразково-книжковий» — людина виставляє свої достоїнства як причини провалу. Наприклад, «я був занадто наполегливим, тому перегнув палку… Проте потім все рівно запустив проєкт/закрив справу.» Оцінка — 5/10. Ніби викрутився, але не аутентично.
  • «Глуха оборона» — претендент ввічливо ігнорує наше запитання. Найчастіша відповідь тут: “Саме зараз не можу згадати”. Такого кандидата відразу пропускаємо повз і не розглядаємо його, ввічливо довівши співбесіду до кінця.
  • «Наша людина» — кандидат згадує декілька дійсно жорстких ситуацій, де він дійсно якимось чином зазнав невдачі і відкрито говорить про отриманий досвід. Таких, як правило, до 20% від усіх, хто проходить у нас до другого туру після HR-інтерв’ю.

Кандидати рідко запитують про компанію і це погано

Чому в нашій культурі вважається неприйнятним для шукачів задавати питання  на співбесіді, окрім організаційних? Я вже кілька місяців активно проводжу співбесіди на різні управлінські позиції. І з десятків інтерв’ю лише одна людина запитала про місію й стратегічні цілі компанії, а також, що ми хочемо змінити в світі. 

Причому до мене доходять вже відібрані кандидати після як мінімум одного інтерв’ю. В цілому наші співвітчизники не люблять ставити запитання на співбесідах, що, наприклад, для американців виглядало б дуже дивно. Там у мене це запитував кожен другий претендент. 

Як на мене, це обов’язкові питання для людини, яка хоче займати будь-яку позицію, а особливо — управлінську. Відповіді показують заради чого існує ця компанія, і наскільки збігаються їхні принципи і цінності. А компанії стає зрозуміло, що співробітник шукає роботу не заради роботи, а щоб зробити щось значуще.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі