

Суспільство
Волонтери зняли документальний серіал про відбудову Чернігівщини
Волонтери організації Repair Together, які відновлюють зруйновані села, створили документальний серіал про відбудову Чернігівщини. У мережу вже виклали першу серію.
«Яка найголосніша кінопрем’єра осені? Останній сезон Sex Education? Чи, може, продовження “Дюни”? Ні, це серіал “Село та люди”», — йдеться в описі стрічки.
У серіалі показують будні волонтерів та життя села. У першому 20-хвилинному епізоді розповідають історію виконроба Овена, який приїхав відбудовувати Чернігівську область з Ірландії.
Режисером серіалу став один із засновників проєкту Repair Together Олександр Кучинський.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
Про організацію
Repair Together — це волонтерська організація, яка займається відновленням зруйнованих сіл.
Учасники ініціативи їздять деокупованими селами України та допомагають місцевим жителям приводити до ладу те, що залишилося від їхніх зруйнованих домівок. Організатори через соцмережі збирають охочих та вихідними відвозять їх із Києва на толоку. Наразі вони працюють на Чернігівщині.
На сьогодні волонтери вже відбудували 7 повністю зруйнованих будинків, відремонтували ще 20 власними силами та скоординували ремонти й відновлення 49 — із залученням міжнародних фондів. Загалом долучили до відбудови понад 4000 волонтерів.
Влітку 2023-го запустили інтернаціональний будівельний табір, який триватиме до 10 жовтня. За цей час планують збудувати мінімум 9 осель на місці зруйнованих будинків в Іванківській громаді.
Нагадаємо, вийшов онлайн чотирисерійний фільм «Фортеця» про роботу ССО в Бахмуті.
Окрім того, вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.
Фото: скриншот із відео Repair Together.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»