Суспільство
Вийшов онлайн чотирисерійний фільм «Фортеця» про роботу ССО в Бахмуті
Чотири серії документальної стрічки «Фортеця» – про роботу Сил спеціальних операцій в Бахмуті – стали доступними для перегляду онлайн. У центрі фільму – життя військових та цивільних у місті.
Переглянути усі чотири частини документальної стрічки «Фортеця» можна на ютуб-каналі ССО України.
Як зазначається в описі, картина показує березень 2023 року – це «розпал найкривавішої битви в історії з часів Другої світової – оборони міста Бахмут». Двоє журналістів Військового телебачення – Олександр Соловій і Єгор Трошкін – вирушають до Бахмута разом із військовослужбовцями із групи «Лева» Сил спеціальних операцій.
Читайте також: Протидія насильству та гендерна рівність: як документальне кіно використовують в українській системі пробації
Упродовж десяти днів вони фіксуватимуть щоденний побут і бойову роботу спецпризначенців. Яким було і як жило місто у березні-квітні 2023 року? Як працюють ССО в умовах міських боїв? Якою ціною українським захисникам вдавалося тримати Бахмут та для чого це було потрібно?
Перша частина під назвою «Доброго ранку, Бахмуте!» розповідає про заїзд в місто «дорогою смерті», першу ніч в Бахмуті, роботу аеророзвідників та планування роботи на наступні дні.
У другій серії «Навалюємо 60 мм міномет і MK19» – показана робота мінометних розрахунків групи ССО.
Третя частина фільму з назвою «Полює снайпер» присвячена снайперській роботі групи ССО.
Четверта остання частина – «У нас триста!» – про те, в яких умовах та якою ціною українським захисникам вдавалося втримувати місто у березні-квітні 2023 року.
Про ССО України
Сили спеціальних операцій Збройних сил України — окремий рід сил Збройних сил України, до складу якого входять частини спеціального призначення і підрозділи інформаційно-психологічних спеціальних операцій. Неофіційним гімном є пісня «Тихо прийшов, тихо пішов», написана під час російсько-української війни. Під час повномасштабного вторгнення РФ в Україну воїни ССО виконали низку важливих спецоперацій, зокрема:
- підірвали понтонний міст окупантів на Луганщині;
- знищили ворожі «Гради», що обстрілювали Сіверськодонецьк;
- виявили та знищили станцію зв’язку окупантів на Харківщині;
- підірвали ворожий КамАЗ у глибокому тилу ворога;
- підірвали у тилу ворога міст на Донеччині;
- захопили БПЛА «Орлан-10» із заводською документацією.
Нагадаємо, вийшов тизер докфільму Любомира Левицького про бійців Третьої штурмової бригади.
Фото: sof.mil.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі