Суспільство
Волонтери UPAW доставили до України 840 тонн допомоги для тварин та нагодували понад 80 тисяч чотирилапих
Від початку повномасштабного вторгнення волонтери та активісти організації UPAW доставили до України 842 тонни гуманітарної допомоги для тварин.
Про це ШоТам повідомили представники організації.
Доставлена гумдопомога допомогла активістам нагодувати 80 тисяч котів та собак, а також втілити низку важливих проєктів.
«Коли почалася повномасштабна війна, ми зрозуміли: крім бойових дій, нас чекає гуманітарна криза. І найважче буде тим, які не зможуть захистити самі себе, – тваринам. Ми побачили, що є величезна кількість потребуючих, які чекають на допомогу, тож ми не могли довго бути бездіяльними, зібрали однодумців та заснували організацію. UPAW має чотири вектори діяльності: освітні, інфраструктурні, законотворчі проєкти, а також кризовий менеджмент, який зараз є найбільш актуальним та затребуваним», – розповідає співзасновниця UPAW Оксана Кошак.
Наразі волонтери працюють над проєктом «Хвостаті заручники війни», у межах якого допомагають найбільш вразливим жертвам війни: безпритульним тваринам, чотирилапим з притулків, тваринам, які лишились без господарів з різних причин.
«В умовах війни треба дуже швидко приймати рішення. Після радісної новини про звільнення територій на Харківщині, ми відправили туди 20 тонн допомоги, оскільки розуміли, що на нас там чекають», – додає Кошак.
З березня організація отримала понад чотири з половиною тисячі звернень із проханням про допомогу та вже виконала 47% від усіх заявок. 842 тонни гуманітарної допомоги, зокрема, корми, ветпрепарати та інші життєво необхідні засоби команда UPAW доставила в регіони, близькі до бойових дій, тимчасово окуповані, звільнені ЗСУ, а також в області, куди евакуювали тварин.
Загалом за пів року роботи організації вдалося нагодувати 80 000 котів та собак. UPAW отримали 10 533 упаковки ветеринарних препаратів. 73% від загальної кількості вже розподілено по клініках.
Читайте також: «Головне – не досвід, а любов до тварин». Як Луцький зоопарк працевлаштовує переселенців з Донеччини
Також команда UPAW здійснила 148 доставок в обласні центри, а далі також у менші міста та села та подолала 140 754 кілометри Україною. Крім збору та доставок гуманітарних вантажів, організація забезпечила кампанії з безкоштовної стерилізації тварин та простерилізувала 162 хвостатих.
«Ми маємо багато планів на майбутнє, ідей та енергії, щоб допомагати чотирилапим, а також змінювати ситуацію в Україні щодо ветеринарної освіти, опіки над тваринами, гуманного ставлення до них, яке було б закріплене законом. А зараз, коли війна в активній фазі, мусимо і дуже хочемо рухатися вперед ще масштабніше, ще швидше, щоб врятувати хвостатих, які потребують харчування, ветпрепаратів та інших життєвонеобхідних речей», – каже співзасновниця UPAW Ольга Кирилович.
Раніше ми розповідали, як офіцерка Національної гвардії Вікторія Безус та її собака Бліка перемогли на Чемпіонаті світу з дресирування IGP WM FCI 2022.
Також нагадаємо, пес Макс, якого покинули окупанти й прихистили бійці Нацгвардії, вже вивчив команди українською та чергує разом із військовими на блокпостах.
Фото: надано ШоТам.
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі