Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Волонтери розробили хірургічні магніти, які дістають осколки навіть з легенів та серця

Опубліковано

Команда волонтерів з Кременчука розробили магнітні хірургічні інструменти, за допомогою яких можна витягнути найдрібніші осколки.

Про це пише «Експрес».

Магніти двох видів. Перший магнітний скальпель «Едельвейс» волонтери назвали на честь гірської квітки, що символізує стійкість та безстрашність. Інший — «Білий янгол», який допоможе дістати осколки з легенів, серця та печінки.

«Неодимові магніти ми почали виробляти з початком повномасштабного вторгнення. Адже була велика кількість випадків осколкових поранень як у військових, так і в цивільних. Ми постійно були на зв’язку із хірургами, дослухались до їхніх порад, зрештою зробили креслення магнітного виробу. А вже виготовлення довірили підприємствам у кількох областях. І так у нас з’явився магнітний скальпель «Едельвейс», — розповів керівник волонтерського штабу оборони Кременчука Олег Биков.

Магнітний скальпель «Едельвейс»

Вага «Едельвейса» — 212 г. Його корпус виготовлений з нержавійної сталі. У рукоятці скальпеля містяться неодимовий магніт та дві змінні насадки.

Таким скальпелем без насадок можна проводити пошук осколків та діагностику пацієнта, а вже з ними — заходити у канали рани та діставати «залізо».

Читайте також: «Лайк» з операційної та нове життя на Харківщині: як підприємиця стала бойовою медикинею

«Як мені розповідали лікарі зі фронтових стабілізаційних пунктів, найбільше у них воїнів саме із осколковими пораненнями. І дуже важливо витягнути найдрібніші елементи, а це потребує відповідного інструмента. Тому наш магнітний скальпель — ідеальний для цього. Адже не треба робити великі розрізи на тілі пораненого, щипцями шукати уламок. Із магнітним приладом виконати все можна значно швидше та якісніше», — каже Олег Биков.

Магніт «Білий янгол»

Для вилучення уламків на глибині понад 5 см волонтери розробили магнітний хірургічний інструмент «Білий янгол». Він важить лише 35 г і має завдовжки 45 см. Ним зручно діставати осколки з печінки, легенів, серця та черевної порожнини. Магніти замовляють напряму з Китаю — батьківщини неодиму. Адже 98% світового видобутку цього рідкоземельного металу припадає саме на Китай.

За словами Олега Бикова, за тиждень підприємства, з якими співпрацює їхня волонтерська організація, виготовляють десять магнітів. Собівартість одного інструмента — близько 10 тис. грн. Коштами допомагають небайдужі.

За майже два роки великої війни вже відправили військовим та цивільним медикам понад 800 таких приладів.

Нагадаємо, німці та українці придбали евакуаційний автобус для Дніпропетровщини.

Також ми розповідали, що в Україні вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені.

Фото: expres.online.

Коментарі

Технології

Українські розробники створили дрон вертикального зльоту та посадки

Опубліковано

Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.

Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.

Про нову розробку

Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.

Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.

Відео: Міністерство цифрової трансформації

Читати також: В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Деталі

Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.

Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.

Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).

Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.

Коментарі

Читати далі

Технології

В Україні протестували новітню систему для розмінування з ШІ: як вона працює

Опубліковано

На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.

Особливості нової системи

Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.

Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:

  • магнітометр;
  • георадар;
  • інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.

Читайте також: Прапор України в космосі: у перший туристичний вихід взяли синьо-жовтий стяг (ФОТО)

Як проходили випробування

Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.

«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.

Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.

Фото обкладинки ілюстративне: фейсбук-сторінка UADamage

Коментарі

Читати далі

Технології

ШІ-асистент від Google тепер розуміє та говорить українською мовою

Опубліковано

Українці зможуть спілкуватися із асистентом від Google на основі штучного інтелекту Gemini рідною мовою. Ця функція з’явилася після оновлення програми, коли розробники додали підтримку 40 мов.

Про це повідомили в офіційному блозі компанії.

«Ви можете генерувати ідеї, досліджувати нові теми чи навіть готуватися до важливої презентації. Gemini Live може підтримувати ваші розмови, тому ви маєте можливість переривати, змінювати напрямок або глибше занурюватися в певну тему. А з десятьма різними голосами на вибір ви можете налаштувати свій досвід і знайти ідеальний тон і стиль для вашої розмови», — написали в Google.

Читайте також: Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Як змінити мову Geminі

Для того, аби обрати мову в програмі, необхідно:

  1. Відкрити на пристрої застосунок Google.
  2. Далі треба перейти до «Налаштувань», обрати «Gemini» та натиснути «Мови».
  3. Оберіть українську мову.

У блозі Google вказали, що оновлення проходитиме поступово, а тому деякі користувачі отримуватимуть нову функцію не одразу.

Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.

Фото обкладинки: блог Google

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура22 години тому

Як у Залужного та «ДахиБрахи»: юрист з Кропивниччини створює вибійчані хустки та відроджує українське ремесло

Костянтин Данильченко — юрист і водночас засновник майстерні вибійкарства «Будяк Кучерявий». Вибійка — це техніка...

Культура2 тижні тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство3 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство4 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...