Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені (ВІДЕО)

Опубліковано

У ніч на 25 жовтня в Україні провели першу пересадку комплексу серце-легені.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив директор Інституту серця МОЗ України доктор медичних наук, професор Борис Тодуров.

«Першу трансплантацію комплексу серце-легені в Україні зроблено! Радіємо першому успіху, подивимось, як далі буде. Але ж з операційної ми виїхали. Наша хвора стабільна. Дякую всім, хто взяв участь у цій нелегкій операції. Співпраця з нашими львівськими колегами дає чудові результати», — зазначив Тодуров.

Дивіться відео від ШоТам13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ

Він додав, що операцію виконала команда київських і львівських трансплантологів.

Як повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова, унікальну операцію виконали у Львові. Там наголосили, що це надскладна пересадка, яких у світі в рік виконується лише 20-25.

Нові органи пересадили 38-річній Ніні з Київщини. Ваду серця вона має від народження. Згодом пошкодила і легені. На трансплантацію жінка чекала довгих 15 років, 9 місяців з яких — в Індії. І майже втратила надію.

«З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати», — сказала жінка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

«Історична подія не тільки для нашої Лікарні, а й для всієї України. Ми об’єднали свої сили і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Понад три роки до цього йшли. Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності в Україні. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап – це лише частинка шляху», — сказав генеральний директор Першого медичного об’єднання Олег Самчук.

Нині пацієнтка в реанімації у стабільному стані. Попереду – важкий шлях відновлення.

Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП. Наші лікарі боролися за життя хлопця, але травми виявилися несумісними з ним.

Світла пам’ять хлопцеві та щирі слова подяки родині за прийняття важкого рішення.

Крім серця-легень також пересадили печінку та дві нирки, одну з них отримала дитина. Загалом шанс на життя отримали чотири людини.

«Ми готувалися до цієї операції понад три роки. Спершу почали трансплантувати серця, потім легені. І ось нарешті – органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі», — сказав після виходу з операційної керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні Святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова Роман Домашич.

Про Інститут серця

Інститут серця – флагман української кардіології та кардіохірургії. Інститут серця був відкритий у Києві в 2007 році. Клініка будувалася за європейськими стандартами та одразу набула статусу одного з найкращих кардіохірургічних закладів країни. Вперше в Україні в стінах однієї клініки зібралися експерти в галузі запобігати захворюванням та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

В Інституті щороку проводять понад 100 000 діагностичних досліджень серцево-судинної системи. Крім того, за рік лікарі здійснюють 6 000 операцій на серці – як відкритим шляхом, так і мініінвазивним, більш як 2000 з яких – зі штучним кровообігом.

Раніше ми повідомляли, що українські військові хірурги успішно провели унікальні операції з приживлення кінцівок чотирьом пораненим бійцям ЗСУ.

Також нагадаємо, медики Збройних сил України врятували життя українському бійцю з вогнепальним пораненням серця. Операцію провели в одному з прифронтових мобільних госпіталів.

Фото: facebook.com/btodurov.

Коментарі

Суспільство

Друкарня «Фактор-Друк» відновлює свою роботу

Опубліковано

У Харкові відновлює роботу друкарня «Фактор-Друк», яку росіяни зруйнували 23 травня ракетним обстрілом.

Про це повідомляють у сюжеті «Радіо Свобода».

Наразі друкарня готує підручники до нового навчального року та набирає на роботу нових співробітників. Але «Фактор-Друк» поки не може провести повний цикл виготовлення книжок. Тому надруковані книжки передають іншим друкарням, аби ті зробили обкладинки й передали у магазини та школи.

«Зараз основне, що ми можемо, — це друкувати. Ми друкували “Історію України“, Всесвітню історію, Фізику, Мистецтво, взагалі багато підручників. До цього був 7 клас, а зараз ми друкуємо 1–2 клас», — розповіла генеральна директорка друкарні Тетяна Гринюк.

Читайте також: Україна вперше візьме участь у Міжнародному книжковому ярмарку «Liber» в Іспанії

Вона додає, що основне влучання було в палітурний цех, який знищили. Та зараз уже провели демонтажні й монтажні роботи та відновили дах, стелю і стіни.

Нових співробітників друкарні допомагали вчити колеги з інших підприємств. Вони навчали працівників та давали їм можливість стажуватися, аби ті були готовими до роботи у «Фактор-Друк».

Нагадаємо, що редакція ШоТам готувала добірку своїх улюблених книжок від видавництва Vivat, яке входить до холдингу «Фактор», як і сама друкарня.

Фото: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

«Шахтар» придбав квартиру для родини, яка постраждала від ракетного удару в Краматорську (ВІДЕО)

Опубліковано

Футбольна команда «Шахтар» придбала квартиру для родини 3-річної Яни Степаненко, яка постраждала під час ракетного удару по вокзалу Краматорська. Тоді Наталя Степаненко — мама двійні — втратила ліву ногу, а її дочка Яна — обидві нижні кінцівки.

Їхню історію дивіться у відео ШоТам.

Після року реабілітації у США родина повернулася до України. І завдяки футболістам «Шахтаря» має новий дім.

На новосілля до сім’ї завітав капітан «Шахтаря» Тарас Степаненко. Він передав їм особливий подарунок — шарф «гірників», який воїни ЗСУ врятували з одного з будинків у рідному для сімʼї Степаненків селищі Нью-Йорк на Донеччині.

Фото: ШоТам

Нагадаємо, що цьогоріч Яна брала участь у всесвітньо відомому Бостонському марафоні. Вона пробігла на ротезах пробігла відстань у 5 кілометрів і втілила мрію пораненого воїна. Дівчинка зібрала понад 500 000 гривень на протез для військового.

Фото: «Шахтар»

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Готель «Україна» у центрі Києва продали за 2,5 мільярда гривень

Опубліковано

18 вересня завершився перший аукціон в рамках великої приватизації. За 2,5 мільярда гривень продали готель «Україна» у Києві.

Про це повідомили у Фонді державного майна України.

На торги виставили 4-х зірковий готель «Україна», який має 14 поверхів, 363 номери та 6 конференц-залів. Організатором аукціону став Фонд державного майна України. Стартовою ціною аукціону був 1 мільярд гривень.

Читайте також: Цифра дня: скільки податків сплатила IT-сфера в Україні з 2022 року

Переможець аукціону

Переможцем торгів стало ТОВ «Ола Файн», яке заснували у 2021 році. Основний вид його діяльності, за даними YouControl, — це надання в оренду й використання нерухомого майна. Розмір статутного капіталу компанії — 768 тис. грн. Її власником є підприємець Максим Кріппа.

Нагадаємо, що у Києві перейменують вулицю на честь Богдана Ступки.

Фото: Фонд державного майна України

Коментарі

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство3 тижні тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство4 тижні тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство1 місяць тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...

Суспільство2 місяці тому

Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях

Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...