Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні вперше провели трансплантацію комплексу серце-легені (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У ніч на 25 жовтня в Україні провели першу пересадку комплексу серце-легені.

Про це на своїй сторінці у фейсбуці повідомив директор Інституту серця МОЗ України доктор медичних наук, професор Борис Тодуров.

«Першу трансплантацію комплексу серце-легені в Україні зроблено! Радіємо першому успіху, подивимось, як далі буде. Але ж з операційної ми виїхали. Наша хвора стабільна. Дякую всім, хто взяв участь у цій нелегкій операції. Співпраця з нашими львівськими колегами дає чудові результати», — зазначив Тодуров.

Дивіться відео від ШоТам13 операцій і критичний стан: медики центру «Незламні» врятували капітана ЗСУ

Він додав, що операцію виконала команда київських і львівських трансплантологів.

Як повідомили в Першому медичному об’єднанні Львова, унікальну операцію виконали у Львові. Там наголосили, що це надскладна пересадка, яких у світі в рік виконується лише 20-25.

Нові органи пересадили 38-річній Ніні з Київщини. Ваду серця вона має від народження. Згодом пошкодила і легені. На трансплантацію жінка чекала довгих 15 років, 9 місяців з яких — в Індії. І майже втратила надію.

«З кожним роком мені стає все важче і важче жити, я ледь підіймаюсь на третій поверх. Я просто хочу спробувати, як то жити нормально, що це таке повноцінне життя. Це для мене шанс, за який я хапаюся, щоб просто… дихати», — сказала жінка перед операцією.

Трансплантація тривала 10 годин. Серце і легені запрацювали на операційному столі.

«Історична подія не тільки для нашої Лікарні, а й для всієї України. Ми об’єднали свої сили і виконали операцію, яка вважається однією з найважчих у світі. Понад три роки до цього йшли. Пишаюся нашими лікарями, які попри війну рухаються до трансплантаційної незалежності в Україні. Людина отримала шанс на життя, ми радіємо, але дуже тихо, адже хірургічний етап – це лише частинка шляху», — сказав генеральний директор Першого медичного об’єднання Олег Самчук.

Нині пацієнтка в реанімації у стабільному стані. Попереду – важкий шлях відновлення.

Донором органів став 18-річний хлопець, який трагічно загинув у ДТП. Наші лікарі боролися за життя хлопця, але травми виявилися несумісними з ним.

Світла пам’ять хлопцеві та щирі слова подяки родині за прийняття важкого рішення.

Крім серця-легень також пересадили печінку та дві нирки, одну з них отримала дитина. Загалом шанс на життя отримали чотири людини.

«Ми готувалися до цієї операції понад три роки. Спершу почали трансплантувати серця, потім легені. І ось нарешті – органокомплекс серце-легені. Було надзвичайно складно дійти до цього етапу, але ми це зробили, це зробила українська медицина! Тепер і у нас виконується операція, яку роблять мало де в світі», — сказав після виходу з операційної керівник відділення кардіохірургії та трансплантації серця Лікарні Святого Пантелеймона Першого медобʼєднання Львова Роман Домашич.

Про Інститут серця

Інститут серця – флагман української кардіології та кардіохірургії. Інститут серця був відкритий у Києві в 2007 році. Клініка будувалася за європейськими стандартами та одразу набула статусу одного з найкращих кардіохірургічних закладів країни. Вперше в Україні в стінах однієї клініки зібралися експерти в галузі запобігати захворюванням та вад серця, діагностики, терапії, хірургії, анестезіології та реабілітації.

Читайте також: Як обернути усі свої вміння на допомогу країні? Дружина ветерана з Волині лікує людей з фронту через коней, етнічний одяг та психологію

В Інституті щороку проводять понад 100 000 діагностичних досліджень серцево-судинної системи. Крім того, за рік лікарі здійснюють 6 000 операцій на серці – як відкритим шляхом, так і мініінвазивним, більш як 2000 з яких – зі штучним кровообігом.

Раніше ми повідомляли, що українські військові хірурги успішно провели унікальні операції з приживлення кінцівок чотирьом пораненим бійцям ЗСУ.

Також нагадаємо, медики Збройних сил України врятували життя українському бійцю з вогнепальним пораненням серця. Операцію провели в одному з прифронтових мобільних госпіталів.

Фото: facebook.com/btodurov.

Суспільство

МОН шукає охочих взяти участь пілотному запуску освітнього застосунку «Мрія»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Усі охочі, хто бажає стати учасником пілотного запуску та масштабування освітнього застосунку «Мрія», можуть подавати свої заявки.

Про це повідомили у Міністерстві освіти та науки України.

Щоб подати заявку, потрібно заповнити спеціальну форму.

Проєкт повідомляє про пошук шкіл, освітніх закладів і представників бізнесу, які б воліли взяли участь у пілотному запуску застосунку для учнів, батьків і вчителів «Мрія».

«Мрія» – це застосунок, який сприятиме трансформації української освіти. Його ідея – забезпечити рівний доступ до знань кожному українцю та допомогти мільйонам дітей і дорослих стати тими, ким вони справді хочуть стати.

Читайте також: «Не лише укриття, а й творчий простір для дітей». Як в Гостомельській громаді створили казковий «Будинок гобітів»

Нагадаємо, онлайн-платформа Кембриджського університету Empower для вивчення англійської стала доступною в Україні.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили ініціативу «Шкільний Урок Волонтерства» з відомими українками: як школі подати заявку.

Фото: mriia.gov.ua.

Читати далі

Суспільство

Вивчення Голодомору в Україні внесуть до курсу історії Канади для 10-го класу

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністр освіти канадської провінції Онтаріо Стівен Лечче оголосив про внесення теми Голодомору до курсу історії Канади для 10-го класу. Навчання почнеться з вересня 2025 року.

Про це ШоТам повідомили у Канадсько-Українській Фундації.

Зазначається, що це важлива новина для української громади Канади, яка протягом багатьох років працювала над тим, щоб підвищити обізнаність Світу про жорстоку кампанію Йосипа Сталіна проти української ідентичності у 1932-1933 роках.

Канада стала першою країною у світі, яка у 2008 році визнала Голодомор геноцидом українців.

У 2014 році Канадсько-Українська Фундація розробила Національний інформаційний тур про Голодомор, щоб сприяти освіті та підвищенню обізнаності канадців про Голодомор. 

Дивіться відео: Як американка українського походження розповіла світові про Голодомор (ВІДЕО)

«Зростання екстремізму, в тому числі комунізму та марксизму, є прямою загрозою для нашої демократії, соціальної згуртованості та цінностей канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту щодо наших спільних цінностей, в тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів переслідування українців під час Голодомору в 10-му класі з історії Канади. Таке навчання допоможе учням ніколи не бути сторонніми спостерігачами таких жахів, зрозуміти небезпеку тоталітаризму та захистити фундаментальні канадські цінності свободи та демократії від комуністичного екстремізму», — заявив Стівен Лечче, міністр освіти під час пресконференції в Школі Святого Димитрія.

Про Мобільний клас Голодомору

Голова правління Канадсько-Української Фундації Віктор Гетманчук подякував Уряду Онтаріо за інвестування $400,000 у підтримку Національного туру з підвищення обізнаності про Голодомор та Мобільного класу з вивчення Голодомору. Це дозволить Мобільному класу подорожувати школами провінції та залучати учнів 6-12 класів до експериментального навчання.

На сьогодні у Мобільному класі Голодомору лекції вже прослухали понад 70 000 осіб по всій Канаді  учні з понад 500 канадських шкіл.

Мобільний клас Голодомору — це унікальне навчальне середовище, яке використовує передові технології для повного занурення та допомоги учням у вивченні Голодомору в цифровому класі на колесах.

Поєднання технологій та інтерактивного контенту, розробленого для цієї програми, визначає абсолютно новий спосіб проведення уроків, що дозволяє фасилітатору та учням активно взаємодіяти один з одним.

Цього року «Мобільний клас Голодомору» подорожував Східною та Західною Канадою, а буквально минулого тижня був в Оттаві, щоб відзначити 90-ті роковини Голодомору на Парламентському пагорбі.

Нагадаємо, Канада виділить кошти на добудову Музею Голодомору.

Раніше ми повідомляли, що Держмистецтв запустило онлайн-проєкт «Голодомор. Історії роду».

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

Суспільство

Мінсоцполітики запустило дашборд «гарячих ліній» із запобігання домашньому насиллю

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Міністерство соціальної політики України презентувало новий інструмент, який допоможе вдосконалити протидію домашньому насильству в Україні – йдеться про дашборд «гарячих ліній».

Про це повідомили на фейсбук-сторінці відомства.

Зазначається, що це ще один крок у напрямку покращення безпеки та підтримки тих, хто переживає важкі моменти. На сайті можна знайти інформацію про наявні гарячі лінії в територіальних громадах та регіонах.

«Тепер кожен може легко знайти інформацію про необхідну допомогу та підтримку», — йдеться у повідомленні.

Читайте такожКультура зґвалтування, або Чому ми досі виправдовуємо сексуальні злочини

Ознайомитися з дашбордом «гарячих ліній» можна за лінком.

Нагадаємо, в Україні триває акція «16 днів проти насильства».

Раніше ми повідомляли, що благодійний фонд «Сильні» та «Київський олень» вчать відстоювати особисті кордони у коміксах.

Фото: ioc.gov.ua/analytick_hotCall.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство16 години тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

Суспільство17 години тому

Від підвалу в Миколаєві до виробництва дитячого текстилю в Яремчі: як переселенка відкрила бізнес на новому місці

Колону цивільних, що виїжджали з Миколаєва на початку березня 2022 року, обстрілювала російська артилерія. Тетяна...

Суспільство2 дні тому

Гонорар за першу картину віддала на реабілітацію. Історія художниці з Харкова, яка переїхала на Закарпаття та підтримує військових

В своєму будинку в селі посеред гір Тетяна Самсонова медитує, відкриває черговий збір на потреби...

Суспільство5 днів тому

«У Львові — кава, а в нас — варення з перців і «Курган & Agregat». Як жінка перетворила любов до своєї громади в бренд

«А давайте після свят уже, після Миколая? У нас така запара — 150 листів від...

РЕКЛАМА: