Суспільство
Воїн ЗСУ знищив російський «Калібр» за мить до влучання у військовий склад
Боєць київської радіотехнічної бригади Повітряних Сил збив російську крилату ракету за мить до влучання по цілі.
Історію військовослужбовця розповіли на сайті інформагентства Міноборони.
Наразі на рахунку Євгена вже дві збиті російські ракети. Однак військовий запевняє: рахунок лише розпочато. Перший «Калібр» Євген збив над Київщиною, тоді крилата ракета майже досягла військових складів. Утім військовому вдалося «перехопити» крилату ракету всього за сто метрів від цілі.
Крім того, «Калібр» було знищено за домогою переносного зенітного ракетного комплексу «Ігла» – зброї, що не зовсім призначена для закриття неба від ворожих ракет.
Читайте також: «Роблю все, аби хлопці повернулися живими». Історія командира на псевдо «Шериф»
«Коли розповідаю, історія звучить, як кадри фільму в сповільненій зйомці. Насправді все відбувалось настільки швидко, що й злякатись ніхто не встиг. Команда “Повітря”, ми – на посту. Прислухаємось до всіх звуків навколо, щоб не пропустити той самий. Ще й напрямок не встигли повідомити, як почули звук реактивних двигунів.
Ракета наближалась зі сходу зі швидкістю 900 кілометрів за годину. Сонце настільки сліпило, що візуального контакту з ціллю практично не було. Почали наводити ПЗРК, коли ракета вийшла із сонця й була вже буквально за сотню метрів від нас. На все про все – якась мить», – згадує військовослужбовець.
Після збитого «Калібру» воїна нагородили орденом «За мужність», утім незабаром боєць знищив ще одну ракету російських окупантів, цього разу – поблизу Дніпра.
«Нерідко саме ПЗРК стає крайнім рубежем, зброєю останньої надії, в тому числі й під час боротьби з крилатими ракетами, які погано видно на радарах. Тож, усвідомлюючи шалену відповідальність, ми завжди в режимі максимальної концентрації. Чекаємо наступну ціль… Обіцяю знищити її не менш точним пострілом, ніж попередні», – додає військовий.
Нагадаємо, українські військові збили російський штурмовик Су-25 над Бериславським районом Херсонщини.
Крім того, спецпризначенці Національної гвардії розгромили елітний підрозділ російської армії на Донеччині.
Фото: armyinform.com.ua.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі