Суспільство
Військовий плете браслети однією рукою (ВІДЕО)
Навіть попри те, що Віталію Мізіну ампутували праву руку та ногу, цей герой навчився плести браслети з паракорду… однією рукою! Вироби Віталія вже носять більше тисячі українців по всій Європі
А як турбота коханої буквально витягнула його з того світу, розповідає ШоТам.
Коли після ракетного удару Віталія привезли до реанімації, єдиною хто вірив, що він виживе, була дружина Юлія.
Я йому кажу: «Зайчику, я тебе так люблю». Хороше завжди було в голові, тому що нам треба був тато. Ми не могли по-інакшому — Юлія Мізіна, дружина Віталія
Йому довелося ампутувати праву руку та ногу, але він не лише відновлюється, а й перетворив хобі на заробіток!
Чоловік однією рукою плете браслети, які замовляють українці з різних куточків Європи!
До повномасштабного вторгнення Віталій працював таксистом, а тоді вступив до лав ЗСУ. Встиг прослужити лише місяць, а далі — ракетний удар по навчальному центрі в Десні, де був Віталій. Чоловік опинився в самому епіцентрі пожежі. Він буквально горів заживо.
У такі моменти ти не можеш більше ні про що думати. Там завжди одразу про те, чого ще б хотілося, чого такого ти не зробив. Це знаєте, як все життя перед очима пропливає — Віталій Мізін, ветеран.
Рятувальники витягнули Віталія з вогню, але 60% його тіла були вкриті опіками. Стан чоловіка був украй важкий. Він переніс 10 операцій та ампутацію правих кінцівок. Але з перших днів поруч була Юля, і навіть без свідомості Віталій відчував підтримку коханої.
Просто я спав, а вона біля мене сиділа, за руку брала, і мені було добре — Віталій Мізін, ветеран.
Я його взяла за руку. У нього тоді всі показники почали пікати, оці датчики. Я дивлюсь — його отак трусить. Тоді вже просто так притулилася до нього: я ж його обіймала, гладила — Юлія Мізіна, дружина Віталія.
Віталія рятували медики в Києві, потім у Львові, а влітку його перевезли до Фінляндії. Чоловік був між життям і смертю, але Юля вірила, що все буде добре. Віталію робили численні пересадки шкіри й боролися з інфекцією. І за 4 місяці диво сталося — Віталій почав повертатися до життя.
Проходити тяжку реабілітацію допомагала родина. Він наново вчився ходити разом з молодшим сином.
Віталік тоді ставив парі, хто з них перший піде — Віталік чи малий? Ну, Віталік його перегнав — Юлія Мізіна, дружина Віталія.
Щоб морально підтримати чоловіка, Юля згадала про його хобі — плетіння з паракорду.
Він так каже: «Це ж уже не сплету нічого». А я кажу: «Давай, спробуємо просто зі шнурків» — Юлія Мізіна, дружина Віталія.
Коли Віталію однією рукою вдалося сплести перший виріб, він загорівся й почав плести ще.
Читайте також: Пиріжки «від баби Ані». 81-річна жінка пережила окупацію росіян, а тепер пече для ЗСУ
Якось Юля виклала роботи Віталія в соціальній мережі й була вражена реакцією читачів.
Ми навіть не думали продавати — ми просто думали, щоб він чимось займався. А потім хтось спитав, чи можна це купити. Потім, на наступний день, я відкрила, і таких повідомлень там 300 чи 200 штук. Ми вирішили, що так, варто спробувати — Юлія Мізіна, дружина Віталія
Тепер він виготовляє підвіски в машину, брелоки, темляки на ніж. На один виріб може йти до 3 годин.
Спробуйте зробіть це однією рукою. Просто спробуйте. І це не цінність браслета, а цінність саме сили й терпіння, і натхнення робити цей браслет — Віталій Мізін, ветеран
Це може бути українська символіка або якісь приколи: міньйони, собаки чи там якісь черепки, шоломи — Юлія Мізіна, дружина Віталія Я б краще не сказав. Віталій Мізін, ветеран.
Вироби вже замовили більше тисячі українців з різних куточків Європи, а ще вони полюбилися фінам.
Віталік придумав браслет єдності: так, де з одної сторони український прапор, а з іншої — фінський. І намистинка: «Завжди разом» або тризуб — Юлія Мізіна, дружина Віталія
Ми запустимо такі браслети: «Україна — Німеччина», «Україна — Італія» — Віталій Мізін, ветеран.
Попереду ще тривала реабілітація, але поруч з Віталієм його родина й третій син, який нещодавно народився.
Читайте також: Гончарна майстерня, інклюзивний парк та екосело. Це «Хата гончара», що працює за 50 кілометрів від фронту
Віталій та Юля мріють повернутися додому та заснувати бренд аксесуарів, де працюватимуть ветерани.
Усім військовим, які пережили травму, Віталій радить дати час тілу, щоб відновитися.
Нагадаємо, ветеран АТО із протезом під час пішого марафону зібрав 3 млн грн для ЗСУ.
Також читайте, як староста села на Чернігівщині мужньо пережив тортури окупантів і не видав позиції ЗСУ.
Суспільство

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.
Про це повідомили в UNITED24.
Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.
«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.
Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24
UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:
- «Оборона»;
- «Гуманітарне розмінування»;
- «Медична допомога»;
- «Відбудова України»;
- «Освіта та наука».
Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24
Суспільство

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.
Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.
Історія хлопця
Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.
Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.
Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)
Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.
Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine
Суспільство

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.
Про це повідомили в компанії.
Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.
Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.
Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.
Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.
Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)



Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.
Фото: «Укрпошта»