Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Вінницька компанія отримала фінансування на запуск першого в Україні метеорадара в агро

Опубліковано

Компанія ТОВ «Френдт» спільно зі словацьким розробником MicroStep MIS та MPS System запускають перший в Україні метеорадар для сільського господарства. Він працюватиме в радіусі 200 км і даватиме точні дані щодо кількості опадів на окремих ділянках поля.

Про це пише АгроПортал.

З часом планують забезпечити високоточними даними всю країну. Для цього, за попередніми підрахунками, вистачить 7 метеорадарів.

Зазначається, що найважливішим фактором, який впливає на вирощування сільськогосподарських культур, є погода. Якщо в розрізі точного землеробства можна визначати зони продуктивності поля, агрохімічний фон, фізичні властивості ґрунтів, то погоду проаналізувати точно поки немає можливості. Водночас саме цей фактор впливає на урожайність на 90%.

Читайте такожВільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев

З 2019 року ТОВ «Френдт» почало співпрацю з компанією, яка спеціалізується на обладнанні для метеорології, над створенням рішення, яке б дозволяло визначати кількість опадів з дуже високою точністю на кожній ділянці поля. Таким чином, буде встановлено метеорадар, який працюватиме в радіусі 200 км, та низка додаткових датчиків та сенсорів, що допомагатимуть вирішити поставлене завдання.

«На першому етапі сітка відображення опадів за будь-який період буде становити 36 га. Щоб було зрозуміло — це аналогічні дані, якби у нас у кожному секторі 36 га стояла метеостанція. Я вважаю, що, маючи такі дані, ми зможемо точно виділити вплив кожного фактора на врожайність та спланувати ресурси таким чином, щоб збільшити прибуток з одного гектару», — розповів засновник ТОВ «Френдт» Віталій Шуберанський.

За його словами, метеорадар фіксує фактичні опади та тип опадів (дощ, сніг, град) із дуже високою точністю. На цей час сітка становить 36 га, а з моменту запуску пілотного проєкту та спільного доопрацювання програмного забезпечення вона складатиме 1 га. Маючи точні статистичні дані, можна буде оптимально підібрати гібриди чи сорти, запланувати норми висіву, кількість добрив.

«Після накопичення даних ми зможемо виводити певні алгоритми для кожного поля. Дуже важливо знати, коли саме і скільки випадає опадів. Також для агрономів будуть корисні дані щодо опадів у момент збирання культур комбайнами, можна буде якісно спланувати логістику та переміщення між полями у випадку опадів. Ця технологія принесе дуже значний результат у плануванні вирощування сільгоспкультур, в управлінні елементарними ділянками полів, у якісному управлінні поливними системами», — зазначає Віталій Шуберанський.

Повна вартість проєкту з інфраструктурою — в межах $500 тис. по 1 радару. Кошти для реалізації компанія отримала у межах заявки до Словацької агенції міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SlovakAID).

Нагадаємо, вінницький селекціонер вивів першу у світі синьо-жовту кукурудзу.

Також ми повідомляли, що в Україні побудували новий завод із перероблення ріпаку.

Фото: twitter.com/MstepMIS.

Коментарі

Технології

В Україні впроваджують ізраїльську систему оповіщення від атак іранських дронів

Опубліковано

Україна перебуває на завершальній стадії впровадження ізраїльської системи раннього оповіщення, яка спрямована на підсилення захисту від іранських дронів та інших загроз з боку росії.

Про це заявив посол України в Ізраїлі Євген Корнійчук під час Kyiv Jewish Forum.

За його словами, Ізраїль уже передав Україні все необхідне обладнання для запуску цієї системи. Частина технологій, зокрема ізраїльські тривимірні радари, вже використовуються українськими військовими. Вони дозволяють з високою точністю виявляти повітряні загрози на значних відстанях.

Президент Володимир Зеленський також запропонував прем’єр-міністру Ізраїлю Беньяміну Нетаньягу посилити співпрацю у боротьбі з іранськими дронами. Зеленський наголосив, що Україна та Ізраїль стикаються зі спільними загрозами — Росією та Іраном, які підтримують проксі-структури і постачають зброю.

Читати також: Українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування

Посол Корнійчук додав, що на складах у Лівані вже виявляють російську зброю, вироблену в минулому році, що підкреслює тісний зв’язок між діями Ірану, Росії та їхніх союзників. Це посилює необхідність міжнародної координації для протидії цим загрозам.

Нагадаємо, що тепер водії можуть зареєструватися на Uklon через «Дію».

Фото: Олександр Синиця.

Коментарі

Читати далі

Технології

Українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування

Опубліковано

Дві інноваційні українські компанії — Rovertech і Ailand Systems — оголосили про співпрацю в галузі гуманітарного розмінування, закріпивши партнерство підписанням меморандуму. Основною метою є підвищення ефективності розмінування завдяки об’єднанню провідних технологій.

Ключові напрями співпраці

Rovertech, яка відома своїм роботизованим комплексом розмінування «Змій», та Ailand Systems, що розробляє дрон ST1 для виявлення мін, об’єднують зусилля для досягнення спільних цілей:

  • Взаємне визнання та інтеграція технологій. Обидві компанії інтегруватимуть свої рішення, підвищуючи ефективність використання безпілотних систем у процесах розмінування.
  • Оптимізація процесу розмінування. Пошук нових способів поєднання наземних роботів та дронів для якісного виконання завдань.
  • Запуск пілотного проєкту. Випробування комплексної роботи дрона ST1 і робота «Змій» на небезпечних ділянках, з розмінуванням кількох гектарів землі та збором даних для аналізу.

Синергія технологій для безпеки

Завдяки поєднанню можливостей дронів та наземних роботів розмінування стане більш комплексним та ефективним. Дрон ST1 проводить нетехнічне обстеження території та перевіряє якість розмінування, а «Змій» виконує розмінування ділянок, підтверджених як небезпечні.

Довідка про компанії

Rovertech — український оборонний стартап, що спеціалізується на знешкодженні протипіхотних і протитанкових мін.
Ailand Systems — компанія, яка створює автономні дрони для виявлення вибухонебезпечних предметів.

Об’єднані зусилля цих компаній розширять можливості українських технологій у сфері розмінування, роблячи її безпечнішою та ефективнішою для країни.

Нагадаємо, що в Україні запустили маркетплейс для співпраці ІТ-компаній та глобального бізнесу — CodeUA.

Фото: Ailand Systems.

Коментарі

Читати далі

Технології

Водії можуть зареєструватися на Uklon через «Дію»

Опубліковано

Uklon спростив процес реєстрації для водіїв завдяки інтеграції з додатком «Дія». Тепер, щоб приєднатися до сервісу таксі, можна подати документи через «Дію», уникнувши фотографування посвідчень та довгого очікування відповіді від менеджерів Driver Care.

Про це повідомляє Дія.

Для реєстрації на сайті Uklon Driver водії мають:

  1. Натиснути «Додати дані через «Дію» під час заповнення анкети.
  2. Обрати необхідні документи з переліку в «Дії» та натиснути «Завантажити».
  3. Підтвердити передачу документів у додатку «Дія». Якщо водій реєструється через компʼютер, слід відкрити сканер у мобільному додатку та навести його на QR-код на екрані.

Читати також: Українська платформа психотерапії розробила психологічну карткову гру — прибуток спрямують на благодійність

Усі заявки на співпрацю розглядатиме команда Uklon. Для подачі документів через «Дію» необхідно мати мобільний застосунок із завантаженими цифровими документами та активованим «Дія.Підписом».

Завдяки такій інтеграції процес стає більш зручним та безпечним для водіїв, заощаджуючи час і зменшуючи бюрократичні бар’єри.

Фото: Uklon.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура1 тиждень тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство3 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...