Технології
Вінницька компанія отримала фінансування на запуск першого в Україні метеорадара в агро
Компанія ТОВ «Френдт» спільно зі словацьким розробником MicroStep MIS та MPS System запускають перший в Україні метеорадар для сільського господарства. Він працюватиме в радіусі 200 км і даватиме точні дані щодо кількості опадів на окремих ділянках поля.
Про це пише АгроПортал.
З часом планують забезпечити високоточними даними всю країну. Для цього, за попередніми підрахунками, вистачить 7 метеорадарів.
Зазначається, що найважливішим фактором, який впливає на вирощування сільськогосподарських культур, є погода. Якщо в розрізі точного землеробства можна визначати зони продуктивності поля, агрохімічний фон, фізичні властивості ґрунтів, то погоду проаналізувати точно поки немає можливості. Водночас саме цей фактор впливає на урожайність на 90%.
Читайте також: Вільний фермер? А як це? Пояснює закарпатець, який збудував екохатину в горах і посадив гектари екзотичних дерев
З 2019 року ТОВ «Френдт» почало співпрацю з компанією, яка спеціалізується на обладнанні для метеорології, над створенням рішення, яке б дозволяло визначати кількість опадів з дуже високою точністю на кожній ділянці поля. Таким чином, буде встановлено метеорадар, який працюватиме в радіусі 200 км, та низка додаткових датчиків та сенсорів, що допомагатимуть вирішити поставлене завдання.
«На першому етапі сітка відображення опадів за будь-який період буде становити 36 га. Щоб було зрозуміло — це аналогічні дані, якби у нас у кожному секторі 36 га стояла метеостанція. Я вважаю, що, маючи такі дані, ми зможемо точно виділити вплив кожного фактора на врожайність та спланувати ресурси таким чином, щоб збільшити прибуток з одного гектару», — розповів засновник ТОВ «Френдт» Віталій Шуберанський.
За його словами, метеорадар фіксує фактичні опади та тип опадів (дощ, сніг, град) із дуже високою точністю. На цей час сітка становить 36 га, а з моменту запуску пілотного проєкту та спільного доопрацювання програмного забезпечення вона складатиме 1 га. Маючи точні статистичні дані, можна буде оптимально підібрати гібриди чи сорти, запланувати норми висіву, кількість добрив.
«Після накопичення даних ми зможемо виводити певні алгоритми для кожного поля. Дуже важливо знати, коли саме і скільки випадає опадів. Також для агрономів будуть корисні дані щодо опадів у момент збирання культур комбайнами, можна буде якісно спланувати логістику та переміщення між полями у випадку опадів. Ця технологія принесе дуже значний результат у плануванні вирощування сільгоспкультур, в управлінні елементарними ділянками полів, у якісному управлінні поливними системами», — зазначає Віталій Шуберанський.
Повна вартість проєкту з інфраструктурою — в межах $500 тис. по 1 радару. Кошти для реалізації компанія отримала у межах заявки до Словацької агенції міжнародного співробітництва в галузі розвитку (SlovakAID).
Нагадаємо, вінницький селекціонер вивів першу у світі синьо-жовту кукурудзу.
Також ми повідомляли, що в Україні побудували новий завод із перероблення ріпаку.
Фото: twitter.com/MstepMIS.
Технології
За його словами, Ізраїль уже передав Україні все необхідне обладнання для запуску цієї системи. Частина технологій, зокрема ізраїльські тривимірні радари, вже використовуються українськими військовими. Вони дозволяють з високою точністю виявляти повітряні загрози на значних відстанях.
Коментарі
Технології
Ключові напрями співпраці
- Взаємне визнання та інтеграція технологій. Обидві компанії інтегруватимуть свої рішення, підвищуючи ефективність використання безпілотних систем у процесах розмінування.
- Оптимізація процесу розмінування. Пошук нових способів поєднання наземних роботів та дронів для якісного виконання завдань.
- Запуск пілотного проєкту. Випробування комплексної роботи дрона ST1 і робота «Змій» на небезпечних ділянках, з розмінуванням кількох гектарів землі та збором даних для аналізу.
Синергія технологій для безпеки
Довідка про компанії
Коментарі
Технології
- Натиснути «Додати дані через «Дію» під час заповнення анкети.
- Обрати необхідні документи з переліку в «Дії» та натиснути «Завантажити».
- Підтвердити передачу документів у додатку «Дія». Якщо водій реєструється через компʼютер, слід відкрити сканер у мобільному додатку та навести його на QR-код на екрані.
Коментарі