Суспільство
Вінниця отримала європейську відзнаку за екологічно чистий транспорт
Вінниця отримала європейську відзнаку CIVITAS 2019 у сфері міської мобільності та чистого транспорту. Про це повідомили у міськраді.
За що премія?
Як зазначається, місто перемогло у номінації Bold Measure Award завдяки впровадженню інновацій у сфері громадського транспорту. Журі відзначило реалізовані у Вінниці проекти по виготовленню енергоощадних трамваїв VinWay та тролейбусів VinLine.
Читайте також: У Вінниці виготовлять ще три власних тролейбуси
Володарями премій в інших номінаціях стали Стокгольм, Антверпен і Бремен. Церемонія нагородження пройшла учора в австрійському Граці під час Форуму CIVITAS 2019.
“Престижну премію CIVITAS Європейська Комісія присудила Вінниці за впровадження інноваційних підходів у сфері міського транспорту. Містом вже курсує 10 модернізованих трамваїв під власним брендом VinWay. А цього року розпочали амбітний проект зі зборки тролейбусів VinLine. Технології, застосовані у нових тролейбусах, дозволяють економити 40% електроенергії”, – йдеться у повідомленні.
Успіхи Вінниці
Цікаво, що наше місто другий рік поспіль привертає увагу європейських фахівців у сфері транспорту та мобільності. У 2018-ому CIVITAS вже відзначала успіхи міста, а цього року – Вінниця перемогла.
У міськраді нагадали, що вінничани першими в Україні приєднались до цієї ініціативи у 2015 році. І сьогодні Вінницю розглядають як приклад для наслідування та вивчення досвіду іншими містами Європи.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі