Економіка
Ветеранка створила птахоферму та отримала грант на її розширення
Волонтерка із Запоріжжя Юлія Матвієнко створила і розвиває власну птахоферму, а розширити їй бізнес допоміг Український ветеранський фонд Мінветеранів. На розвиток власної справи підприємиця отримала від держави 250 тисяч гривень.
Про це повідомили у пресцентрі Мінветеранів.
«Хочу бачити ветеранів в дії – не треба стояти на місці, як би важко не було», — каже ветеранка-підприємиця Юлія Матвієнко.
У 2015 році Юлія Матвієнко пішла на фронт, аби поруч із чоловіком боронити Україну. Тоді у неї вже було двоє дітей, але вона не змогла стояти осторонь. Спочатку приїжджала в зону бойових дій як волонтер, а потім вирішила стати до лав військових.
Читайте також: Захисники носять іграшку з собою, бо вона їх береже. Історія ветеранки, яка стала майстринею
До мирного життя Захисниця-снайперка повернулася лише через п’ять років. Створити ферму було їхньою з чоловіком мрією, аби робити щось разом, як було на війні. Так, завагітнівши двійнею та повернувшись до цивільного життя, Захисниця почала будувати першу ферму у себе на подвір’ї. Крім курей на власній птахофермі утримувалися гуси, перепілки, качки. Крім того, ветеранка продовжувала волонтерити та допомогала своїм побратимам із працевлаштуванням.
«Ми починали з кількох десятків курей. Потім якось знайомі, в яких я закуповувала корми сказали: “В нас там ферма покинута стоїть, може ви купите?”. І ми погодилися”», — розповідає Юлія Матвієнко.
На останні кошти придбала господарство. Разом із чоловіком і дітьми поступово відновлювала будівлі і налагоджувала бізнес.
Ветеранка отримала грант у 250 тисяч гривень для розвитку власної ферми, де зараз є близько 2000 курей. На одержані грантові кошти, жінка придбала обладнання для створення лінії гранулювання. Його Юлія має отримати найближчим часом та планує налагодити виробництво гранул.
Юля впевнена, що кожен, хто повертається з фронту і проходить нелегкий шлях адаптації до мирного життя, має спробувати себе у створенні власної справи.
Нагадаємо, ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району.
Також ШоТам розповідав, як ветеран з Одеси виграв мільйон гривень на запуск нової піцерії Veterano Pizza.
Фото: facebook.com/mva.gov.ua.
Економіка
Підготовка до проєкту
Законодавча підтримка
Термін реалізації
Коментарі
Економіка
Сучасне обладнання та технології
Пакування та зберігання
Коментарі
Економіка
Проєкт у Горенці
Проєкт у Вознесенську
Проєкт у Звягелі
Як потрапити на карту зі своїм проєктом?
Що пропонує карта?
- Технології: вітрова, сонячна енергетика, системи зберігання енергії, теплові насоси, енергоефективність тощо.
- Локації: від громадських будівель, таких як школи чи лікарні, до промислових об’єктів і парковок.
- Учасники: державні установи, приватні компанії, громадські ініціативи та кооперативи.
- Ключові особливості: підвищення енергетичної безпеки, економія коштів та створення робочих місць.
Коментарі