Суспільство
Ветеран війни пішки пройшов з Києва до Львова і зібрав понад 700 тис. грн на протези пораненим
Ветеран війни Петро Скрипка пішки пройшов з Києва до Львова 540 км та зібрав 720 тисяч гривень людям, які потребують лікування.
Про це Петро Скрипка розповів під час брифінгу в Медіацентрі.
Чоловік 12 липня вирушив з Києва. Маршрут до Львова пролягав через Житомир та Рівне, де чоловік брав перерву по два дні. До подорожі майже не готувався: взяв намет, спальник, туристичний посуд.
Петро зізнається, що найважчими були перші кілька днів, коли звикав до навантаження на ноги, до ваги спорядження й мінливості погоди. Але завдяки сильній підтримці українців зміг пройти 540 кілометрів майже за місяць.
«Ця сміливість є у кожної людини. Ми дуже часто знаходимо собі різні фактори, щоб переконатися в тому, що щось не вийде. Як тільки ми забираємо всі страхи, то яка б не була ситуація, яка б не була ціль, людина зможе її досягнути. Просто потрібно вірити в себе, й тоді люди повірять у тебе. Я так і вчинив», – додає військовий.
Дивіться відео: Кіборг створив дитячий табір, де панує дух свободи, пригод та рівності
Добровольцю вдалося зібрати понад 720 тисяч гривень. Люди зупинялися по дорозі, перераховували гроші під час ефірів, які Скрипка проводив у Тік-Ток під час ходи. У Львові також влаштували розіграш м’яких іграшок і прапора з підписами військових, під час якого люди жертвували від 5 000 до 25 000 грн.
Петро розповідає, що така сума для нього була неочікуваною, адже я не ставив за мету конкретної цілі. На початку казав побратимам, що 100 000 грн – це вже буде маленька перемога.
Відомо, що гроші перерахують до фонду «Янголи Азова».
Через кілька днів Скрипка планує розпочати другий етап свого марафону, маршрут якого пролягатиме зі Львова до польського міста Болеславець. Планує іти ще далі й втілити мрію: підняти прапор України на березі океану в Португалії, прокричавши «Слава Україні».
Нагадаємо, у Вінниці відкрили другий в Україні Центр ветеранського розвитку.
Також дивіться відео від ШоТам, як господар навів вогонь ЗСУ на власну ферму, щоб знищити окупантів.
Фото: Tiktok/marafondobra911.
Суспільство
У довіднику кияни зможуть знайти інформацію про послуги з підтримки ментального здоров’я. Цей проєкт втілили у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?».
Про це повідомили в Департаменті соціальної й ветеранської політики КМДА.
Творці посібника зібрали інформацію про послуги в таких розділах:
- охорона здоров’я;
- соціальний захист;
- освіта;
- ветеранська політика;
- культура, мистецтво, релігія;
- молодь та спорт;
- неурядові організації;
- цифрові інструменти;
- інші послуги з ментального здоров’я.
Читайте також: У лютому на київському вокзалі відкриють «Книгарню Є»: як вона виглядатиме (ФОТО)
«Довідник постійно оновлюється та включає інформацію про комунальні, громадські та приватні організації, які надають соціально-психологічну підтримку»‚ — написали в департаменті.
Переглянути довідник можна за посиланням.
Нагадаємо, що на Південному вокзалі відкрили виставку про протидію гендерному насильству.
Фото обкладинки: Unsplash
Суспільство
24 січня в Миколаєві запрацює новий простір для молоді — Українсько-данський молодіжний дім. Його офіційне відкриття відзначать подією Åbne Døre — Днем відчинених дверей. Усі охочі зможуть завітати, дослідити простір та познайомитися з командою.
Про це повідомляють організатори.
Дім для молоді
Українсько-данський молодіжний дім стане місцем для ідей, навчання, творчості й співпраці. Тут можна організовувати події, брати участь у тренінгах, працювати над власними проєктами й просто знаходити однодумців. Команда Дому працює для молоді міста й тих, хто хоче творити позитивні зміни у своїй громаді.
Протягом року в Миколаєві реалізували низку програм і ініціатив, зокрема навчання з методів діалогу, грантового менеджменту та локальних проєктів. Серед них — дві хвилі Ambassador Program, учасники яких уже стали частиною активної молодіжної спільноти.
Читати також: В Одесі запрацює єдиний хаб для громадськості
Програма події
Захід відбудеться за адресою: вул. Шевченка, 59.
Активності:
- 15:30–16:30 — квест «Досліджуй Молодіжний дім»;
- 16:30–17:00 — міні майстер-класи;
- 17:00–17:30 — неформальне спілкування та нетворкінг.
Молодь, яка хоче долучитися до ініціатив або просто познайомитися з оновленим простором, може прийти в Дім безкоштовно. Попередня реєстрація за посиланням.
Нагадаємо, що у Львові відкрили три сучасні навчально-виробничі хаби.
Фото: Freepik.
Суспільство
Катерина Єсипчук завершує навчання на спеціалізованих курсах і готується стати першою жінкою-машиністкою електропоїзда у Київському метро.
Про це йдеться в сюжеті Вікна СТБ для телемарафону Єдині новини.
Курси стартували у вересні. У групу зарахували 25 осіб, серед яких було чотири жінки. Проте лише Катерина змогла продовжити навчання — інші дівчата залишили курси через складнощі із графіком, іспитами або рівнем зарплати.
Зараз на курсах залишилося 13 студентів. Вони отримують стипендію в розмірі 8 тисяч гривень щомісяця та проходять інтенсивне навчання, що включає теорію й практику.
Читати також: «У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки
Навчання, що вимагає витримки
Щодня студенти слухають лекції по чотири заняття п’ять разів на тиждень. Практична частина відбувається в тунелях метро — під наглядом досвідчених інструкторів студенти вчаться керувати поїздом.
«Машиніст працює один у тунелі. У критичній ситуації допомогти може тільки власна підготовка та витримка», — пояснює один із викладачів.
Подолання стереотипів
Катерина зізнається, що іноді стикається з упередженнями з боку колег. Однак її це не лякає.
«Дехто вважає, що жінкам тут не місце. Але, вибачте, доведеться звільнити місце. Ми можемо керувати поїздом так само, як і чоловіки. Наші руки й ноги працюють не гірше», — впевнено каже вона.
Нагадаємо, що до Львова везуть безбарʼєрні трамваї зі Швейцарії.
Фото: кадр з сюжету Вікна СТБ.