Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/TsoywrtaU30

Суспільство

Кіборг створив дитячий табір, де панує дух свободи, пригод та рівності (ВІДЕО)

Опубліковано

Дитячий табір «Строкаті Єноти» створили дорослі, яким свого часу було нудно з вожатими. А очолив їх один із кіборгів з Донецького аеропорту Олександр Чуб.

Як йому це вдалося, розповідає ШоТам.

Дитячий табір заснував кіборг, який бився за Донецький аеропорт. Тут діти вчаться підкорювати ріки й гори України та «залипати» у зоряному небі замість смартфонів.

«”Строкаті Єноти” – це табір для активних дітей, для активного дозвілля. Тут ми займаємося… дитинством!», – Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

Дивіться відео: Ветеран з Тернопільщини розвиває ягідний бізнес та вчить цьому інших

Табір на березі Дністровського каньйону заснував ветеран Олександр Чуб. Це педагог, який у 2014 році брав участь у захисті Донецького аеропорту. Був поранений, а після реабілітації вирішив втілити давню мрію.

«Давня мрія – спробувати створити дитячі табори, але наповнені активністю, наповнені форматом вільного спілкування з мінімальною ієрархією там, де це не потрібно», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти»

Першими до свого табору Олександр запросив дітей побратимів. А менторами стали друзі-однодумці: художники, спортсмени та захисники.

«Ми не викладаємо якісь заняття, не вчимо – це не уроки. А ми намагаємось надихнути, показати щось цікаве, незвичне, і ми не говоримо, що робити з того, що ми не робимо у своєму реальному житті. А ми ділимось конкретними ситуаціями, реальним досвідом, реальними досягненнями, скілами, і діти це приймають і потім несуть у своє життя», — Марина Ліпич, співорганізаторка та психологиня дитячого табору «Строкаті Єноти».

Єнотам не до смартфонів: скеледром, сплав, чайні церемонії та гравюра.

«Одна з цікавинок нашого табору – це “Правило 15 хвилин”. Тобто у нас немає обов’язкових занять. Дитина приходить на заняття, і в інструктора є 15 хвилин, щоб зацікавити дитину заняттям», — Анатолій Стеліга, керівник дитячого табору «Строкаті Єноти»

На початку 2022 року «Єноти» готували табір до нового сезону пригод, але…

«росія почала повномасштабне вторгнення. В той же день я з побратимами долучився до ЗСУ, відповідно, з 25 лютого я військовослужбовець. У нас 5 інструкторів пішло, долучилося до різних формувань безпеки й оборони країни, а ті, хто лишився, вони організували процес», — Олександр Чуб, засновник дитячого табору «Строкаті Єноти».

Попри війну, команда зуміла провести 5 таборів для понад 500 дітей. Дітей, які втратили батьків унаслідок російської агресії, приймали безплатно. Розпочати новий сезон пригод «Єнотам» допоміг Ветеранський фонд.

Читайте такожРівні фінансові можливості для кожного? На жаль, економіка працює дещо інакше

За програмою підтримки ветеранських бізнесів ВАРТО придбали мотузковий парк. Закупили проєктор для кіно під зорями та сучасну техніку для таборової кухні.

«Ми можемо запікати тепер багато страв у духовці, це велика кількість. Ми можемо не додавати шкідливі олії, це все стає здоровіше, смачніше…Це посудомийки, холодильники, морозилки – тобто робота нашої кухні стала легша, їжа смачніша, і всі щасливі!!», — Лілія Голда, керує таборовою кухнею

Та найбільше непосидючі «єноти» чекали на новенький мотузковий парк. Тим паче, що на його відкриття приїхав із фронту улюблений тренер.

«Свій вільний час, коли є можливість долучатись до проєкту “строкатих”, я обов’язково долучаюсь. Якщо є вільний час, я його присвячую дітям», — Юрій Писарчук, інструктор мотузкового парку.

Поки такі зустрічі з тренерами в пікселі – рідкість. Та вони обіцяють, що після Перемоги табори «строкатих» будуть по всій Україні.

Нагадаємо, ветеран відкрив патріотичну кав’ярню у столиці. Основна частина прибутку йде на потреби Спілки ветеранів АТО Подільського району. 

Також ми повідомляли, що на порталі Дія.Бізнес з’явився новий розділ про ветеранський бізнес.

Суспільство

17-річна дівчина з Каліфорнії створює прикраси, щоб підтримати Україну через UNITED24

Опубліковано

17-річна школярка з Каліфорнії Софі Кім створює намиста з нержавіючої сталі для підтримки України. Увесь прибуток від продажу Софі задонатить через UNITED24.

Про це повідомили в UNITED24.

Софі має досвід у продуктовому дизайні й хотіла використати свої знання на користь. На одному боці намиста вона гравіює напис «Я підтримую Україну», а на іншому зображає тризуб.

«Я намагаюся робити все, що в моїх силах, аби хоч якось допомогти зусиллям України у війні незалежно від того, наскільки мій внесок маленький», — сказала Софі.

Читайте також: 11-річний хлопчик із Данії зібрав понад 8 000 доларів на допомогу українським дітям.

Про фонд UNITED24

UNITED24 — це офіційна фандрейзингова платформа України. За весь час діяльності через платформу зібрали понад 1,4 мільярда доларів. Завдяки цьому проєкту можна задонатити за п’ятьма напрямками:

  • «Оборона»;
  • «Гуманітарне розмінування»;
  • «Медична допомога»;
  • «Відбудова України»;
  • «Освіта та наука».

Нагадаємо, що UNITED24 отримала анонімний донат у мільйон доларів на розмінування.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка UNITED24

Читати далі

Суспільство

З окупації врятували юнака, якому загрожувала мобілізація в армію рф

Опубліковано

У межах ініціативи Bring Kids Back UA вдалося повернути з окупації 21-річного хлопця, якому погрожували примусовою мобілізацією до російської армії.

Про це повідомила операційна директорка Bring Kids Back UA Дарія Зарівна.

Історія хлопця

Юнак залишався на окупованій території лише зі свідоцтвом про народження. Кілька місяців тому йому зателефонували з російського військкомату з вимогою з’явитися для вручення повістки. Згодом прозвучала й пряма погроза — забрати його силоміць. Перебуваючи в постійному страху, що його відправлять на війну, хлопець звернувся по допомогу.

Завдяки зусиллям сестри та організації Helping to Leave, йому вдалося отримати документи й перетнути лінію розмежування, повернувшись на підконтрольну Україні територію.

Читайте також: У містах на Луганщині активісти розповсюдили проукраїнську символіку (ФОТО)

Bring Kids Back UA — державна ініціатива, спрямована на повернення українських дітей та молоді з окупації або росії. Команда Helping to Leave є одним із партнерів проєкту, що надає практичну допомогу українцям у складних умовах окупації.

Нагадаємо, українська художниця та Rescue Now запустили ініціативу для допомоги дітям у Харкові.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Save Ukraine

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» випустила марку, присвячену сторічному партнерству України й Британії (ФОТО)

Опубліковано

24 квітня «Укрпошта» презентувала поштовий випуск «Британія та Україна: 100 років партнерства». Його створили в межах проєкту «Власна марка» до 100 днів з моменту підписання угоди про сторічне партнерство між країнами.

Про це повідомили в компанії.

Угоду уклали 16 січня 2025 року під час візиту Прем’єр-міністра Великої Британії до Києва. Це перший документ такого масштабу для України, що охоплює ключові сфери співпраці — від безпеки й економіки до культури та спорту.

Дизайн марки створили на основі офіційної айдентики партнерства, розробленої британськими дизайнерами.

Церемонія спецпогашення відбулася у Головпоштамті у Києві за участі тимчасової повіреної у справах Великої Британії в Україні Шарлотти Сюрен, заступника міністра закордонних справ України Олександра Міщенка та генерального директора «Укрпошти» Ігоря Смілянського.

Особливою частиною події стала участь школярів із київської школи №219. Вони підписали листівки, які надішлють до учнів партнерської школи у Ліверпулі, а також до прем’єр-міністра Великої Британії Кіра Стармера і міністра закордонних справ Девіда Ламмі.

Читайте також: Режисер кліпів Nirvana та Metallica відвідав Україну, аби створити фільм про боротьбу українців (ФОТО)

Нагадаємо, що учні 100 українських та британських шкіл долучаться до нового спільного проєкту.

Фото: «Укрпошта»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

У кожного з нас є його винаходи: чому Apple завдячує своєму прориву українцеві

«Я себе вважаю українцем. Ніяк інше!» — казав Любомир Романків, що більшість життя прожив не...

Військо5 днів тому

«Я з покоління дітей, які у 2014 році писали листи солдатам, а потім стали ними». Це Дмитро, що у 18 пішов на війну

Йому було дев’ять, коли почалась війна — і саме з нею він дорослішав. Замість футбольних...

Суспільство1 тиждень тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Культура1 тиждень тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...