Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
s keyp s keyp

Суспільство

Весняний гардероб: ТОП-7 українських брендів, які одягають модно і дешево

Опубліковано

Весна іде, красу несе. А разом з нею мінливу погоду і необхідність оновити гардероб гарним верхнім одягом.

У цій статті розбираємо “шо по чом”, якщо купувати одяг “made in Ukraine”. У деяких виробників ціни, на перший погляд, можуть кусатися, але не варто забувати, що це речі дизайнерські.

Бренд для мандрівників S-Cape

Незвичайний крій одягу та текстура тканини – найперше, що привертає увагу клієнтів до виробів бренду S-Cape.

Бренд S-Cape створює куртки для тих, хто активно подорожує

Молодіжні візерунки, яскраві кольори – те, що поєднується у цих куртках і дощовиках. Крім того, самі сестри-розробниці Оксана та Наталя Свентах позиціонують свої вироби, як “зручні для поїздок”. Адже матеріали підібрані таким чином, щоб людина почувалася в них комфортно і в дощову погоду та вітряну погоду, та в сонячну, теплу. Не доведеться тягнути за собою пів гардеробу у поїздку.

Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

“Наразі ми вдосконалюємо матеріали у напрямку їх водо та вітростійких властивостей, а також ваги та зручності експлуатації, – каже Оксана Свентах, співзасновниця бренду. – Наступні колекції будуть виконані зі 100% нейлону. Цей матеріал відомий своєю легкістю та водостійкістю. Також наші речі є розумними з точки зору конструкції – дощовики згортаються у кишеньку, що не є окремою сумочкою, а є елементом самої куртки. Тобто куртка згортається сама в свою ж кишеньку”.

Речі представлені чоловічою та жіночою лінійками. Вартість курток стартує від 1850 гривень. Бренд S-Cape родом із Рівного, тому найкраще замовляти продукцію через офіційний сайт.

Для прихильників класики – студія Vovk

Шукаєте елегантне кашемірове пальто чи легке з кокетливим тропічним принтом? – Вам сюди. Студія Vovk створює одяг для жінок у класичному стилі. Проте тут звертають увагу і на останні модні тренди.

Студія Vovk пропонує класичний одяг покупцям

Можна знайти верхній одяг без коміра – фасон, який полюбляють носити модниці з шарфами. Чи незвичайний візерунок на тканині, який привертає увагу. Більше того, у модній студії слідкують і за тим, які кольори будуть “на стилі в цьому сезоні”. Тож у їхній палітрі можна знайти пальто кольору м’яти чи стиглої ягоди.

Читайте також: Фабрика на Прикарпатті шиє одяг для європейських брендів

“Ми працюємо як класичний Fast Fashion – з оновленнями в студіях 3-4 рази в тиждень”, – каже співзасновниця бренду Тетяна Семенченко.

Вироби представлені тільки жіночою лінійкою. Ціни на верхній одяг – від 1290 гривень. Бренд має офіційні магазини по Україні, але для зручності можна замовляти і на їхньому офіційному сайті.

Куртки Dasti – для любителів спортивного

Верхній одяг в стилі “спортивний шик” від українського бренду Dasti. У них комфортно пересуватися містом. Зовнішній вигляд курток – урбан.

Читайте також: Королева Йорданії вбралася у костюм українського бренду

Чим цікаві вироби: кольорова палітра, тканина та крій. Можна знайти цікаві парки-дощовики, які підкреслюють стильність при повсякденному носінні. Речі цього бренду на стільки практичні, що дозволяють не добиратися в дощову і вітряну погоду короткими перебіжками від метро до офісу. Деталі захисту і сама тканина розраховані на весняні погодні сюрпризи.

Для курток DASTI використовують спеціальну брудовідштовхуючу тканину

“Щоб зробити парки DASTI абсолютно кращими в усьому, ми поставили спеціально оброблену верхню мембранну тканину, яка водо- та вітрозахисна, дихаюча і брудовідштовхуюча. Це стало завершальною деталлю цілісного образу найтеплішого, легкого і стильного верхнього одягу”, – так позиціонує свої вироби бренд.

Читайте також: Співачка Rihanna стала фанаткою українського бренду

Демісезонні парки на жінок – 2650 гривень, пальто від 2430 гривень. На чоловіків куртки пропонують вартістю від 2800 гривень, пальто продадуть за 2860 грн. Де купити – офіційний сайт в інтернеті, або шоу-рум в Києві на Раїси Окіпної 8.

Пальто Vivalon – шик із Черкащини

У невеликому місті Сміла Черкаської області процвітає модний бренд, який вже близько 18 років забезпечує українців якісними пальтами. Вироби роблять з італійської тканини, у класичному стилі. Крім того, лінійка представлена жіночими розмірами “+сайз”.


Український бренд Vivalon у мас-маркеті позиціонується як класу “люкс”.

“Коротко про наші принципи: тільки натуральна шерсть, німецькі клеючі матеріали та італійська фурнітура. Кожна модель виточується нашим технологом до міліметра, щоб посадка була ідеальною”, – каже про бренд співвласниця Катерина Коломієць.

Читайте також: Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві

Пальто для жінки обійдеться у 2575 гривень. За чоловічий верхній одяг доведеться викласти від 3175 гривень. За покупками можна відправитися у Києві на “Даринок”, або у магазин “Всі.Свої”. Також є кілька сторінок бренду в інтернеті, у тому числі Instagram. Для любителів “ціну відправили в лс” – є ще й Facebook.

MILHAN – для високих і “+сайз”

Український бренд попіклувався про те, щоб поєднати естетичний зовнішній вигляд, елегантність та практичність верхнього одягу для жінок. Речі представлені у дуже широкій лінійці: від курток та вітровок до кашемірового пальта.

Верхній одяг бренду MILHAN, виробництво якого знаходиться у Харкові, пропонує багато моделей на жінок високого зросту та розміром “+сайз”.

Бренд MILHAN пропонує одяг для високих жінок та “+сайз”

“Особливе місце в розробці і виготовленні наших моделей займає випробування нових видів плащової тканини, які не мають аналогів в Україні. Тканини оброблені протиморозним і водовідштовхувальним просоченням”, – розповідають про свій бренд власники.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Вартість вітрівок стартує від 650 гривень, утеплені куртки – 1200 грн. Пальто можна придбати за дві тисячі гривень. Де купити? Товар реалізують через сторінки в інтернеті.

Бренд 452’F – куртки із екошкіри

Концептуальний бренд 452’F – родом із Одеси. Чим цікаві – шиють одяг на чоловіків і жінок із екошкіри.

Для чоловіків у лінійці бренду є косухи із італійської екошікри. За такий виріб доведеться викласти… – ціни напишуть в лс :). Також є куртки зроблені з іспанської джинси та парки. Вартість чоловічого одягу стартує від 955 гривень.

Бренд 452’F випускає лімітовані колекції одягу

На жінок парки весняні від 1750 гривень. Пальто можна придбати за 1450 гривень.

Одяг бренду 452’F – лімітований. Тому ймовірність появи на світському заході 10 людей в однакових куртках – мінімальна.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Здійснюють доставку по Україні. Мають сторінки у соцмережах Facebook та Instаgram. Мають шоу-рум в Одесі. На примірку і за покупками можна ще відправитися у “Всі.Свої” в Києві.

Бренд Irina Tydnyuk

Верхній одяг в стилі кежуал – вам сюди. Сонячна Одеса багата на дизайнерські витівки, то ж бренд Irina Tydnyuk – родом звідти.

Одяг для жінок – пропонують дизайнерські речі у мінімалістичному стилі. Розробники втілювали в ідею одночасно простоту та вишуканість. Їм вдається балансувати.

Одяг від Irina Tydnyuk купують жінки віком 25-35 років. Речі виконані у мінімалістичному стилі

“Basic Irina Tydnyuk купують дівчата 25-35 років, – так позиціонує свій бренд співзасновниця Ірина Тиднюк. – На маркетах приходять дуже різні люди, і один конкретний образ скласти складно. Багато хто відзначає поєднання дизайну і якості. Тому що найчастіше щось одне з цього шкутильгає. Хвалять ще й те, що одяг не тільки дизайнерський, а й практичний”.

Читайте також: Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок

За дощовик доведеться розщедритися на 1900 гривень, пальто – чотири тисячі. Любителі курток мають віддати 3800 гривень. Покупки можна робити на офіційному сайті бренду, у магазині “Всі.Свої” та у шоу-румі в Одесі.

Суспільство

Київ століття тому й зараз: вгадайте, що за місце на архівному фото (ТЕСТ) 

Опубліковано

Випробуйте себе в знанні історії Києва: на кожній сторінці — старовинна фотографія та факт про конкретне місце, а на звороті — його сучасний вигляд і відповідь.
Дізнайтеся разом з ШоТам, наскільки добре ви знаєте столицю та її еволюцію крізь час.​

Під час археологічних досліджень цієї вулиці виявили систему підземних тунелів і катакомб. Ці ходи використовували в різні періоди історії міста, наприклад, під час Другої світової війни.

Клацніть, щоб перевернути

Це місце розташоване між сімома вулицями, а влітку по вечорах тут відбувається шоу світломузичних фонтанів. ​

Клацніть, щоб перевернути

До 1500-річчя Києва цю памʼятку реконструювали, хоча точний вигляд оригінальної споруди залишався невідомим.

Клацніть, щоб перевернути

​​З кінця 18 століття на цій площі проводили відомі ярмарки, на яких збиралися купці з усієї Європи.

Клацніть, щоб перевернути

​​На початку 20 століття ця будівля слугувала місцем проведення балів, концертів і театральних вистав для київської еліти.

Клацніть, щоб перевернути

У 2015 році під час розкопок на цій площі археологи знайшли цілу вулицю часів Київської Русі та стародавні артефакти.

Клацніть, щоб перевернути

До 2001 року через цю площу, яка була важливим пересадковим пунктом у міській транспортній мережі, проходила трамвайна лінія. ​

Клацніть, щоб перевернути

Share:

Читати далі

Суспільство

79% жінок обрали залишатися в Україні під час війни: результати дослідження

Опубліковано

28 березня в Києві відбулася презентація дослідження «Жінки у війні: мотивації залишатися та причини виїжджати», під час якої експерти проаналізували, що спонукає українок залишатися в країні, попри війну, а що може змусити їх вирішити переїхати за кордон.

ШоТам відвідали презентацію та готові поділитися з вами результатами.

Про опитування

З 23 по 30 січня 2025 року Центр економічної стратегії спільно з American University Kyiv провів опитування серед жінок віком від 18 до 60 років, які живуть в Україні (за винятком тимчасово окупованих територій). Також експерти опитали українок, які після початку повномасштабної війни виїхали за кордон. У дослідженні взяли участь 2018 респонденток.

Як війна вплинула на переселення жінок 

  • 39% українок були змушені залишити свої домівки; з них 53% вже повернулися.
  • 69% переміщених жінок залишалися в межах України, 24% виїхали за кордон, а 7% поєднували обидва варіанти.
  • Більшість переміщень були тривалими: 39% опитуваних перебували поза домом понад рік.
Фото: Центр економічної стратегії

Мотивація залишатися в Україні

Згідно з дослідженням, для 79% опитаних є важливим залишатися в Україні, 15% не визначилися з відповіддю, а 6% не вважають це принциповим.

Що повпливало на таке рішення:

  • вік і соціальний статус: старші жінки частіше обирають залишатися;
  • фінансовий стан: люди з вищими доходами менш схильні до еміграції;
  • власність житла: наявність власного житла підвищує бажання залишитися;
  • мова спілкування: україномовні громадянки частіше обирали залишитися.
Фото: Центр економічної стратегії

На відміну від попередніх досліджень, нині жінки з вищими доходами менш схильні до виїзду. 

«Так само окремо в нас була категорія підприємиць, тобто власниць своєї справи. Вони, в принципі, не хочуть виїжджати з України, хочуть залишатися тут», — відзначила заступниця директора Інституту поведінкових досліджень Наталя Заїка.

Всупереч очікуванням і поширеним стереотипам:

  • жінки з дітьми мають таке ж бажання залишатися в Україні, як і ті, хто не має дітей;
  • відсоток жительок сіл і містянок, які хочуть жити в Україні, приблизно рівний;
  • для жінок, чиї населені пункти зараз розташовані в окупації або а зоні активних бойових дій, не менш важливо залишатися в Україні.

Читати також: Працювала в Лондоні, але повернулася в Україну: це управліниця, що цифровізує державу

Основні причини залишатися

Фото: Центр економічної стратегії

«У відкритих відповідях часто повторюються фрази: “Тому що тут моя сім’я”, “Тому що тут мої діти”. Це підкреслює глибоку прив’язаність до рідних і бажання підтримувати їх у складні часи», –– зауважила Наталя Заїка.

Які ризики бачать в Україні та за кордоном 

Фото: Центр економічної стратегії

Жінки за кордоном значно гостріше сприймають потенційні ризики повернення до України, оцінюючи їх у півтора-два рази вище, ніж ті, хто залишився в країні. Водночас другі бачать більше загроз у разі переїзду за кордон, пов’язаних із соціальною адаптацією, фінансовою стабільністю та медичним забезпеченням.

Перспективи життя за три роки

Жінки, які залишаються в Україні, загалом дивляться в майбутнє з більшою надією, ніж ті, що перебувають за кордоном. Більшість українок вважають, що за три роки вони зможуть повернутися до своєї довоєнної спеціальності — так думають 59% респонденток. Серед жінок за кордоном таких менше — лише 47%, хоча вони частіше розглядають варіант зміни професії або перекваліфікації. 

Щодо рівня життя, 46% опитуваних в Україні очікують на покращення своїх умов за три роки, тоді як серед людей за кордоном цей показник значно вищий — 80%. Проте ймовірність погіршення рівня життя бачать лише 7% жінок в Україні, а серед жінок за кордоном таких 20%. 

Перспективи завершення війни для них також виглядають по-різному. Майже третина опитуваних в Україні (29%) вірить, що за три роки війна повністю завершиться. Однак серед жінок за кордоном такий оптимізм мають лише 5%. Водночас майже половина останніх (45%) вважає, що війна залишиться в стані замороженого конфлікту, тоді як в Україні таку думку поділяють лише 12%.

Читати також: Обʼєднані Маріуполем: ці переселенці запустили чи релокувати свої бізнеси й ініціативи

Про дослідників

Центр економічної стратегії (ЦЕС) — незалежний аналітичний центр, заснований у травні 2015 року. Його мета — підтримка реформ в Україні для досягнення стійкого економічного зростання. Центр проводить незалежний аналіз державної політики та сприяє посиленню громадської підтримки реформ.

American University Kyiv (AUK) — це приватний університет, розташований у Києві. Заснований у партнерстві з Arizona State University (ASU) та Cintana Education, AUK надає інноваційну вищу освіту за американськими стандартами на рівнях бакалаврату, магістратури й докторантури.

Фото обкладинки: UAExperts.

Читати далі

Суспільство

У Києві запрацювала перша екомашина для збирання використаних батарейок (ФОТО)

Опубліковано

На правому березі Києва запустили першу екомашину, яка збиратиме використані батарейки на перероблення. Машина вивозитиме батарейки з усіх пунктів приймання руху «Батарейки, здавайтеся!».

Про це повідомили в русі «Батарейки, здавайтеся!».

Тест-драйв машини тривав упродовж місяця. Вона змогла перевезти понад п’ять тонн батарейок, які здавали кияни у магазинах-партнерах та будинках, що зареєстровані у програмі руху.

Читайте також: UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії

Батарейки за принципом 100% перероблення залежно від типу передадуть таким заводам:

  • Eneris Recupyl в Польщі;
  • Accurec в Німеччині;
  • EraSteel у Франції тощо.

Перероблення матеріалу повністю фінансують партнери руху, а саме виробники й дистриб’ютори батарейок: Panasonic, VARTA, Duracell, GP Batteries та інші компанії.

Нагадаємо, що розробники з України запустили платформу для бронювання будинків на природі.

Фото: фейсбук-сторінка «Батарейки, здавайтеся!»

Читати далі