Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
s keyp s keyp

Суспільство

Весняний гардероб: ТОП-7 українських брендів, які одягають модно і дешево

Опубліковано

Весна іде, красу несе. А разом з нею мінливу погоду і необхідність оновити гардероб гарним верхнім одягом.

У цій статті розбираємо “шо по чом”, якщо купувати одяг “made in Ukraine”. У деяких виробників ціни, на перший погляд, можуть кусатися, але не варто забувати, що це речі дизайнерські.

Бренд для мандрівників S-Cape

Незвичайний крій одягу та текстура тканини – найперше, що привертає увагу клієнтів до виробів бренду S-Cape.

Бренд S-Cape створює куртки для тих, хто активно подорожує

Молодіжні візерунки, яскраві кольори – те, що поєднується у цих куртках і дощовиках. Крім того, самі сестри-розробниці Оксана та Наталя Свентах позиціонують свої вироби, як “зручні для поїздок”. Адже матеріали підібрані таким чином, щоб людина почувалася в них комфортно і в дощову погоду та вітряну погоду, та в сонячну, теплу. Не доведеться тягнути за собою пів гардеробу у поїздку.

Читайте також: Український бренд випустив купальники із пластику й забутих рибальських сіток

“Наразі ми вдосконалюємо матеріали у напрямку їх водо та вітростійких властивостей, а також ваги та зручності експлуатації, – каже Оксана Свентах, співзасновниця бренду. – Наступні колекції будуть виконані зі 100% нейлону. Цей матеріал відомий своєю легкістю та водостійкістю. Також наші речі є розумними з точки зору конструкції – дощовики згортаються у кишеньку, що не є окремою сумочкою, а є елементом самої куртки. Тобто куртка згортається сама в свою ж кишеньку”.

Речі представлені чоловічою та жіночою лінійками. Вартість курток стартує від 1850 гривень. Бренд S-Cape родом із Рівного, тому найкраще замовляти продукцію через офіційний сайт.

Для прихильників класики – студія Vovk

Шукаєте елегантне кашемірове пальто чи легке з кокетливим тропічним принтом? – Вам сюди. Студія Vovk створює одяг для жінок у класичному стилі. Проте тут звертають увагу і на останні модні тренди.

Студія Vovk пропонує класичний одяг покупцям

Можна знайти верхній одяг без коміра – фасон, який полюбляють носити модниці з шарфами. Чи незвичайний візерунок на тканині, який привертає увагу. Більше того, у модній студії слідкують і за тим, які кольори будуть “на стилі в цьому сезоні”. Тож у їхній палітрі можна знайти пальто кольору м’яти чи стиглої ягоди.

Читайте також: Фабрика на Прикарпатті шиє одяг для європейських брендів

“Ми працюємо як класичний Fast Fashion – з оновленнями в студіях 3-4 рази в тиждень”, – каже співзасновниця бренду Тетяна Семенченко.

Вироби представлені тільки жіночою лінійкою. Ціни на верхній одяг – від 1290 гривень. Бренд має офіційні магазини по Україні, але для зручності можна замовляти і на їхньому офіційному сайті.

Куртки Dasti – для любителів спортивного

Верхній одяг в стилі “спортивний шик” від українського бренду Dasti. У них комфортно пересуватися містом. Зовнішній вигляд курток – урбан.

Читайте також: Королева Йорданії вбралася у костюм українського бренду

Чим цікаві вироби: кольорова палітра, тканина та крій. Можна знайти цікаві парки-дощовики, які підкреслюють стильність при повсякденному носінні. Речі цього бренду на стільки практичні, що дозволяють не добиратися в дощову і вітряну погоду короткими перебіжками від метро до офісу. Деталі захисту і сама тканина розраховані на весняні погодні сюрпризи.

Для курток DASTI використовують спеціальну брудовідштовхуючу тканину

“Щоб зробити парки DASTI абсолютно кращими в усьому, ми поставили спеціально оброблену верхню мембранну тканину, яка водо- та вітрозахисна, дихаюча і брудовідштовхуюча. Це стало завершальною деталлю цілісного образу найтеплішого, легкого і стильного верхнього одягу”, – так позиціонує свої вироби бренд.

Читайте також: Співачка Rihanna стала фанаткою українського бренду

Демісезонні парки на жінок – 2650 гривень, пальто від 2430 гривень. На чоловіків куртки пропонують вартістю від 2800 гривень, пальто продадуть за 2860 грн. Де купити – офіційний сайт в інтернеті, або шоу-рум в Києві на Раїси Окіпної 8.

Пальто Vivalon – шик із Черкащини

У невеликому місті Сміла Черкаської області процвітає модний бренд, який вже близько 18 років забезпечує українців якісними пальтами. Вироби роблять з італійської тканини, у класичному стилі. Крім того, лінійка представлена жіночими розмірами “+сайз”.


Український бренд Vivalon у мас-маркеті позиціонується як класу “люкс”.

“Коротко про наші принципи: тільки натуральна шерсть, німецькі клеючі матеріали та італійська фурнітура. Кожна модель виточується нашим технологом до міліметра, щоб посадка була ідеальною”, – каже про бренд співвласниця Катерина Коломієць.

Читайте також: Благодійність: куди віддати непотрібні речі у Києві

Пальто для жінки обійдеться у 2575 гривень. За чоловічий верхній одяг доведеться викласти від 3175 гривень. За покупками можна відправитися у Києві на “Даринок”, або у магазин “Всі.Свої”. Також є кілька сторінок бренду в інтернеті, у тому числі Instagram. Для любителів “ціну відправили в лс” – є ще й Facebook.

MILHAN – для високих і “+сайз”

Український бренд попіклувався про те, щоб поєднати естетичний зовнішній вигляд, елегантність та практичність верхнього одягу для жінок. Речі представлені у дуже широкій лінійці: від курток та вітровок до кашемірового пальта.

Верхній одяг бренду MILHAN, виробництво якого знаходиться у Харкові, пропонує багато моделей на жінок високого зросту та розміром “+сайз”.

Бренд MILHAN пропонує одяг для високих жінок та “+сайз”

“Особливе місце в розробці і виготовленні наших моделей займає випробування нових видів плащової тканини, які не мають аналогів в Україні. Тканини оброблені протиморозним і водовідштовхувальним просоченням”, – розповідають про свій бренд власники.

Читайте також: Матуся в декреті заснувала бізнес. Успішний кейс із Бахмута

Вартість вітрівок стартує від 650 гривень, утеплені куртки – 1200 грн. Пальто можна придбати за дві тисячі гривень. Де купити? Товар реалізують через сторінки в інтернеті.

Бренд 452’F – куртки із екошкіри

Концептуальний бренд 452’F – родом із Одеси. Чим цікаві – шиють одяг на чоловіків і жінок із екошкіри.

Для чоловіків у лінійці бренду є косухи із італійської екошікри. За такий виріб доведеться викласти… – ціни напишуть в лс :). Також є куртки зроблені з іспанської джинси та парки. Вартість чоловічого одягу стартує від 955 гривень.

Бренд 452’F випускає лімітовані колекції одягу

На жінок парки весняні від 1750 гривень. Пальто можна придбати за 1450 гривень.

Одяг бренду 452’F – лімітований. Тому ймовірність появи на світському заході 10 людей в однакових куртках – мінімальна.

Читайте також: “Антистрінги” для чоловіків: як ветерани зробили бізнес на трусах

Здійснюють доставку по Україні. Мають сторінки у соцмережах Facebook та Instаgram. Мають шоу-рум в Одесі. На примірку і за покупками можна ще відправитися у “Всі.Свої” в Києві.

Бренд Irina Tydnyuk

Верхній одяг в стилі кежуал – вам сюди. Сонячна Одеса багата на дизайнерські витівки, то ж бренд Irina Tydnyuk – родом звідти.

Одяг для жінок – пропонують дизайнерські речі у мінімалістичному стилі. Розробники втілювали в ідею одночасно простоту та вишуканість. Їм вдається балансувати.

Одяг від Irina Tydnyuk купують жінки віком 25-35 років. Речі виконані у мінімалістичному стилі

“Basic Irina Tydnyuk купують дівчата 25-35 років, – так позиціонує свій бренд співзасновниця Ірина Тиднюк. – На маркетах приходять дуже різні люди, і один конкретний образ скласти складно. Багато хто відзначає поєднання дизайну і якості. Тому що найчастіше щось одне з цього шкутильгає. Хвалять ще й те, що одяг не тільки дизайнерський, а й практичний”.

Читайте також: Українка шиє одяг для чотирилапих улюбленців голлівудських зірок

За дощовик доведеться розщедритися на 1900 гривень, пальто – чотири тисячі. Любителі курток мають віддати 3800 гривень. Покупки можна робити на офіційному сайті бренду, у магазині “Всі.Свої” та у шоу-румі в Одесі.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі