Суспільство
В Україну з Британії прибули 25 тис. книжок для бібліотек
Для українських бібліотек прибули понад 25 тисяч книжок англійською мовою для дорослих, підлітків та дітей.
Про це повідомили у пресслужбі PEN Ukraine.
Зазначається, що у серпні 2023 року PEN оголосив збір заявок від українських бібліотек на одержання книжок англійською — за три місяці команда отримала понад 800.
Найпотрібнішою стала:
- література для дітей і підлітків,
- підручники для вивчення англійської мови,
- нонфікшн-видання для дорослих.
Запити на книги варіюються від 3 примірників до 5 тисяч.
Читайте також: У сільській бібліотеці старі запилені книжки? Це не так! Як на Одещині бібліотекарка у другому поколінні створює власні проєкти
Нині команда PEN аналізує заявки, сортує примірники та готує книжкові набори. Насамперед їх отримають бібліотеки, які постраждали через війну.
До України прибули книжки від десятків провідних видавництв Великої Британії: Penguin Random House, Oxford University Press, HarperCollins, Macmillan, Unbound та інших.
«Ми знаємо, що від початку повномасштабної війни Росії проти України бібліотеки стали прихистком для громад, а також місцем, де читання та навчання може продовжуватися. Я хочу щиро подякувати усім видавництвам, котрі підтримали ідею допомогти українським бібліотекам», — зазначила Елісон Твід, виконавча директорка Book Aid International.
Амбасадорами ініціативи у Великій Британії стали, зокрема, автори Александер Маккол Сміт, Едмунд де Вааль, Еліф Шафак.
В Україні до акції долучилися Софія Андрухович, Андрій Бондар, Світлана Тараторіна, а також режисер та актор Ахтем Сеітаблаєв.
Нагадаємо, BBC Україна оприлюднила довгі списки літературного конкурсу «Книга року ВВС-2023».
Раніше ми повідомляли, що у вільний доступ виклали 250 творів літератури, озвучені відомими українцями.
Фото: facebook.com/penclubua.
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі