Суспільство
«Потяг прибуває за розкладом»: 5 історій, які назавжди змінять ваше ставлення до залізничників
Опубліковано
1 місяць тому
«Потяг прибуває за розкладом» — це книга журналістки та співзасновниці The Ukrainians Media Марічки Паплаускайте про людей, завдяки яким Укрзалізниця стала символом українського спротиву.
Про провідників, які на час евакуації ставали для пасажирів і за медиків, і за психологів, і за нянь, а інколи навіть за батьків. Про машиністів, які ризикували безпекою, аби вивезти людей з пекла. Про топменеджерів, які виконували обов’язки підлеглих. І всіх тих, хто без відпочинку і сну безплатно евакуйовував людей у велику війну. Про створення медичних потягів для захисників та захисниць, а також особливі подарунки для іноземних гостей на згадку про Україну.
До Дня залізничника ШоТам зібрав історії, які вразили нас найбільше. Ділимося уривками та щиро радимо прочитати «Потяг прибуває за розкладом» повністю.
Марічка Паплаускайте
журналістка та співзасновниця The Ukrainians Media, авторка книги «Потяг прибуває за розкладом»
1
«…Але як передати ампулу, коли навіть у проході між вагонами їдуть люди й там не пройти? Пасажири передавали скляну ампулу з рук у руки через увесь вагон обережно, аби не розбити, аж доки та не опинилася в Ірини. Спитавши дозволу матері, провідниця сама влила кілька краплин у привідкритий рот дитини. Далі лишалося чекати.
Минуло хвилин двадцять, перш ніж вони почули слабкий голос малої:
— Мам, — сказала та, — хочу пити.
Ірина хотіла заплакати. Але плаче й так пів вагона, а вона тут за головну. Тому вона проштовхалася до туалету, а там заплакала. Дякувала Богу і раділа, що чужій дитині стало ліпше. Вона сподівалася, що її сина теж хтось вбереже.»
2
«…Хоч так і не можна, машиністи брали пасажирів до своєї кабіни. За їхніми спинами їхали по шестеро-восьмеро людей. Михайло пригадує випадок, який досі зворушує його, дорослого дядька під два метри на зріст, до сліз.
— Ми вже мали рушати, а тут мама стоїть і до вікна мені доньку підіймає, перон високий. Дівчинці років пʼять. І плачучи каже: “Заберіть її”. Хіба таке можна витримати?.. Вибачте.
Тоді Михайло відчинив вікно і спустив жінці мотузку — забрав і дитину, і маму.»
3
«…— Ми вишні висадили, — показує юні дерева. — Мальви минулого року я посадила. Люблю ці квіти страшно, але вони цвітуть лише на другий-третій рік, то я чекаю. Тут у мене редисочка. А отут дині влітку були.
Я мушу зупинитися на мить, аби усвідомити: у місті, яке щоденно обстрілюють, на вокзалі, який є стратегічною ціллю для ворога, Наталя Іванівна посадила дині.»
4
«…Цікаво спостерігати, з якою насолодою чоловіки говорять про побут у депо в геть не смішному березні на межі кінця світу. Як готували їсти на кухнях поїздів, як годували військових, що охороняли станцію, як хтось пригнав на базу трактор, як прибирали самі у вагонах, як ходили з ліхтариками заглядати під колісні пари, піклуючись про свої потяги.
Прикро машиністам лише одне: як поїзди приходили на кінцеві станції, пасажири дякували стюардам, а про тих, хто привіз цей потяг, і не згадують.»
5
«…Пишається мобільним застосунком. Кожною фішечкою, яку він особисто вигадував і яка тепер працює. Ще б втілити все, що запланували! Автоматичний викуп квитків, сімейні купе поряд із жіночими, які вже запустили, бронювання квитків для військових, можливість змінювати місце в поїзді вже під час руху, аби полиці, зайняті лише на частину маршруту, не пустували решту дороги. Має ще багато азарту.
Поміж тим чи не вперше в житті Олексій знайшов собі розвагу поза роботою — купив пульт від FPV-дрона і вчиться літати у симуляторі. “Може, — так собі думає, — ще повоювати доведеться, то я буду готовий”.»
Фото з фейсбук-сторінки Марічки Паплаускайте і матеріалів Reporters
Вам може сподобатися
-
«Укрзалізниця» випустила десять вагонів власного виробництва: їхні особливості
-
«Укрзалізниця» відкрила продаж квитків на рейси до Кам’янця-Подільського
-
«Укрзалізниця» відремонтувала потяг Київської кільцевої електрички (ФОТО)
-
Потяги Кільцевої електрички в Києві їздитимуть щопівгодини: зміни в розкладі
-
Книга «Схід українського сонця» вийшла англійською мовою
-
В Україні зареєстровані понад 8500 книжкових бізнесів
Суспільство
Опубліковано
47 хв. тому12.12.2024
На Виноградар активно будують метро. Компанія Autostrada вже розпочала зводити оборотний тупик на кінцевій станції «Проспект Правди».
Про це будівники повідомили в своєму фейсбуці.
Цілодобові роботи на кількох ділянках
На ділянці між станціями «Мостицька» та «Проспект Правди» триває армування та бетонування лоткової плити двоярусного тунелю. Особливістю цієї ділянки стане рух поїздів метро у двох рівнях — один над одним, що є унікальним рішенням для київського метрополітену.
Водночас ведеться розробка котловану для продовження будівництва тунелю та зведення 42-метрового шахтного стовбура між станціями «Сирець» і «Мостицька». Для захисту конструкцій від ґрунтових вод використовують буросічні палі, щоб утворити бетонний контур.
Читати також: У Києві на Виноградарі відновлюють озеро «Синє» (ФОТО)
Про оборотний тупик
Оборотний тупик, який зводять на кінцевій станції «Проспект Правди», потрібен для розвороту та нічного відстою поїздів метро на новій гілці.
Нагадаємо, що метро на Виноградар продовжують добудовувати (ФОТО).
Фото: Autostrada.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
3 години тому12.12.2024
Компанія анонсувала благодійний поштовий випуск під назвою «Usyk. Світ любить сильних», який вийде 16 грудня.
Про це повідомили в «Укрпошті».
Що відомо про поштовий набір
На марках зобразили Олександра Усика — українського боксера, який здобув титули абсолютного чемпіона світу у важкій (2018 рік) та надважкій (2024 рік) вагових категоріях. Спортсмен — багаторазовий чемпіон України, чемпіон Європи (2008 рік), чемпіон світу (2011 рік) та олімпійський чемпіон (2012 рік).
Кошти з продажу поштових наборів передадуть благодійному фонду Usyk Foundation, який допомагає Силам оборони та українцям, як постраждали під час війни.
Читайте також: «Золотий м’яч» Андрія Шевченка виставлятимуть на десятьох вокзалах України
Тираж набору — 420 тисяч примірників. Над ним працював художник Сергій Тєхов.
Марку випустять 16 грудня, а передзамовити її можна за посиланням.
Нагадаємо, що в Україні запустили акцію «Подаруй Різдво військовим»: як долучитися.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Олександра Усика
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
5 години тому12.12.2024
Ініціативу для допомоги захисникам та захисницям організовує ГО «Український Жіночий Батальйон». У межах акції кожен може задонатити на необхідні для воїнів речі або ж придбати їх самостійно та надіслати.
Про це повідомили організатори.
Як підтримати військових
Аби взяти участь в акції, потрібно залишити коментар в інстаграмі «Українського Жіночого Батальйону». Після цього волонтери напишуть усім, хто хоче допомогти, й нададуть список необхідних речей.
Голова ГО Альона Данілова зазначає, що військовим потрібні різноманітні речі — від термобілизни до фасованих смаколиків. У пріоритеті — тепле взуття, ліхтарики та павербанки.
Разом з цим можна задонатити за посиланням на збір громадської організації.
Про громадську організацію
«Український Жіночий Батальйон» — це спільнота небайдужих українок, які об’єдналися заради допомоги захисникам і захисницям. Усі зібрані кошти ГО спрямовує винятково на потреби військових. Звіти після зборів можна переглянути на сторінках організації в соцмережах.
Торік спільнота змогла передати оборонцям понад 70 посилок з необхідними речами: ліками, одягом, технікою, засобами гігієни, а також листи й дитячі малюнки.
Нагадаємо, що Projector Foundation та Uklon відкривають набір на безоплатне навчання для ветеранів та захисників.
Також ми писали, що український стартап створює кабінет для психологів, щоб оцінювати ментальний стан військових.
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі