Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

В Україні запустили е-Карту послуг для ветеранів

Опубліковано

Міністерство у справах ветеранів України спільно з Представництвом Міжнародної організації з Міграції в Україні розробило та запустило е-Карту послуг для ветеранів війни в громадах. Е-Карта доступна на платформі е-Ветеран.

На е-Карті ветерани та ветеранки, їхні родини, сім’ї загиблих захисників і захисниць можуть знайти послуги, що пропонує для них державою, а також недержавні й міжнародні організації, інформує Мінветеранів.

Користувачі мають змогу відфільтрувати таку інформацію за:

  • місцем надання послуг у областях та громадах;
  •  типами послуг;
  • їхнім описом, категорією отримувачів та умовами надання.
е-ветеран

На порталі представлені різні послуги: від психологічної підтримки, медичних програм, патріотичного виховання, мистецтва до всього необхідного для розвитку ветеранських об’єднань та підприємницьких ініціатив ветеранів. Наразі на порталі визначено 7542  послуг.

Читайте також: Онлайн-весілля у Дії: є перші пари, які зареєстрували шлюб

“Мінветеранів запускає ще одне цифрове рішення задля розширення та спрощення доступу до інформації про всі наявні в Україні послуги  від усіх стейкхолдерів. E-Карта — це по суті агрегатор даних, якого бракувало ветеранській спільноті. Тепер усе, що потрібно ветеранам і ветеранкам, можна швидко знайти через свій смартфон або комп’ютер, зазначивши лише область або свою територіальну громаду. Е-Карта — це, в першу чергу, інструмент інформування про можливості розвитку й допомоги для ветеранів і ветеранок у їхніх громадах. У той же час, це єдине місце, де інформація подана простою мовою про те, що можна отримати просто тут і зараз”, — говорить в.о. Міністра у справах ветеранів України Олександр Порхун. 

Алгоритм роботи з е-Картою досить простий: 

  • користувач заходить на сайт, 
  • відфільтровує область, громаду, тип послуги 
  • читає назву та опис опцій, що надаються у межах послуги 
  • бачить адресу, приходить, подає заяву на послугу або відразу її  отримує 

Портал  містить інформацію для спрощення процесу за принципом “знайшов-прийшов-отримав” для кожного ветерана і кожної ветеранки. У випадку, якщо користувачу трапилася неточну чи неповна інформація — варто повідомити у структурний підрозділ ОВА, на який покладені функції з питань ветеранської політики.

Е-Карта є “живим” інструментом, який оновлюватиметься щодня. Натепер команда Міністерства в процесі залучення обласних адміністрацій, громад, місцевих громадських організацій та бізнесу. Велику роль у якісному наповненні е-Карти послуг у громадах для ветеранів та ветеранок війни  відіграють представники структурних підрозділів ОВА з питань ветеранської політики, адже на них покладена функція координації процесу на рівні області, що значно пришвидшує роботу та покращує якість наданої інформації, – пояснює заступник Міністра у справах ветеранів Руслан Приходько

Команди Мінветеранів та МОМ використали інструмент збору даних від громад щодо наявних послуг для ветеранів й ветеранок війни, їхніх родин, сімей загиблих захисників і захисниць, і провели його двотижневе тестування та відпрацювання в Івано-Франківській та Тернопільській областях. 

На основі результатів тестування оновлений інструмент збору даних, разом із детальними інструкціями щодо його заповнення, був поширений на всі області України. Важливо, що за достовірність та повноту інформації, відображеної на платформі,  несуть відповідальність винятково організації, що надали таку інформацію. 

На е-Карті можуть бути відображені адреси надання послуг на тимчасово окупованих територіях або в зонах ведення активних бойових дій, проте це зареєстровані адреси, а самі послуги переміщені в безпечні регіони. Е-Карта послуг в громадах ветеранам і ветеранкам війни  розроблена у співпраці Мінветеранів та Представництва МОМ в Україні. 

Нагадаємо, Дія.Освіта анонсувала безоплатні вебінари по IT.

Коментарі

Технології

Як оновити статус про військову службу в застосунку Армія+

Опубліковано

У застосунку Армія+ тепер можна оновити дані про свою військову службу. Після відправки форми ви отримаєте номер заявки, за яким зможете відстежувати її статус.

Про це повідомляє Міноборони.

Як це зробити

  1. Оновіть або завантажте застосунок Армія+ і авторизуйтеся;
  2. Якщо ваших даних у реєстрі немає, з’явиться повідомлення «Ми не знайшли даних про вашу військову службу» — натисніть «Я точно чинний військовий»;
  3. Заповніть форму, додайте необхідні дані та надішліть;
  4. Отримайте номер заявки й слідкуйте за її статусом. Чекайте на сповіщення про результат.

Завантажували Армія+ варто тільки через Play Market або App Store.

Нагадаємо, що Міноборони анонсувало нові навчальні сервіси у застосунку «Армія+».

Також ми повідомляли, що скільки жінок проходить службу в ЗСУ: Міноборони дало відповідь.

Фото: Міноборони.

Коментарі

Читати далі

Технології

Мінцифри створило платформу для реєстрації іноземного бізнесу в Україні

Опубліковано

Мінцифри запустило сервіс uResidency, у якому іноземці можуть зареєструвати власний бізнес в Україні онлайн.

Про це повідомили в Міністерстві цифрової трансформації.

«Прибираємо кордони для підприємців та масштабуємо український підхід до ведення бізнесу на весь світ. З uResidency іноземці з будь-якої точки світу реєструватимуть бізнес в Україні та оформлюватимуть послуги онлайн — від подання заявки на отримання статусу е-резидента до сплати податків», — сказав Михайло Федоров.

Фото: Мінцифри

Процес відкриття бізнесу

За словами міністра, для заповнення заявки необхідно менш як десять хвилин. Після перевірки в консульстві е-резидент отримує КЕП (кваліфікований електронний підпис) та відкриває ФОП. Далі вся взаємодія автоматична: від відкриття банківського рахунку до виведення грошей.

У міністерстві назвали умови для е-резидентів:

  • жодних витрат на бухгалтера (оформлювати податкову декларацію і сплачувати податки буде банк);
  • податок лише 5% від суми прибутку;
  • реєстрація бізнесу онлайн через мобільний застосунок та вебпортал без поїздок до України.

Читайте також: Netpeak Talent надасть українським рекрутерам 30 безплатних консультацій: деталі

«uResidency допоможе поповнювати держбюджет України через оподаткування е-резидентів, розвивати банківську сферу та залучати додаткові іноземні інвестиції», — повідомив Федоров.

Наразі програма доступна громадянам Індії, Пакистану, Таїланду та Словенії. Далі список країн розширюватиметься.

Нагадаємо, що в «Дії» зʼявиться послуга базової соціальної допомоги.
Фото: Мінцифри

Коментарі

Читати далі

Технології

Лікарня на Львівщині зможе працювати під час відключень світла завдяки сонячній електростанції на даху

Опубліковано

Лікарня у Шептицькому (Червонограді) зможе працювати під час відключень світла та заощаджувати до 200 тисяч гривень щороку завдяки новій сонячній електростанції.

Про це повідомили у ГО «Екодія».

Як працюватиме СЕС

СЕС встановлять на даху онкологічного відділення медзакладу. Вона займатиме площу 182 м² і зможе живити лікарню під час відключень світла.

Потужність нової станції складатиме 30 кВт, а річна генерація електроенергії — понад 34 000 кВт-год. Акумулятори ємністю 31,8 кВт зберігатимуть енергію для використання під час екстрених та планових відключень електроенергії, а також вночі.

У майбутньому лікарня зможе продавати надлишки в загальну мережу за визначеним тарифом. 

Читайте також: В українських дитсадках діє 7 тисяч інклюзивних груп

Фото: «Екодія»

«Сонячна станція дозволить лікарні забезпечити безперебійне електропостачання, необхідне для життєвоважливих медичних апаратів, а також допоможе громаді зменшити витрати на оплату електроенергії. Тож заощаджені кошти можна використати для закупівлі медичного обладнання або ремонту відділень», — розповідає експертка з енергетичної політики ГО «Екодія».  Дарина Ярошовець,

Витрати на будівництво

Загальна вартість встановлення СЕС — 3 143 000 гривень. Частина фінансування (28% суми) — це кошти громади, решту покрила ГО «Екодія» за підтримки Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ). 

Фото: «Екодія»

Проєкт реалізується українськими громадськими організаціями «Екодія», «Екоклуб» та благодійними фондами Energy Act for Ukraine і RePower Ukraine у межах ініціативи «Відновлювані джерела енергії для стійкої України», яку виконує Німецьке товариство міжнародного співробітництва (GIZ) за дорученням уряду Німеччини. Загалом у планах громадських організацій встановити сонячні електростанції в 14 громадах.  

Нагадаємо, що в рамках проєкту «Екодія» вже встановила СЕС у лікарні на Волині. Громадська організація шість років займається трансформацією вугільних регіонів та встановлює сонячні електростанції саме у шахтарських громадах.

Фото: «Екодія»

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство3 дні тому

«Підйомні» для киян та пекельна БЗВП: досвід рекрутингу до війська головреда ШоТам Сергія Колеснікова

27 червня Сергій завершив робочі справи, зідзвонився через відеозв’язок з усіма друзями, зібрав речі та...

Суспільство1 місяць тому

Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук

Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...

Суспільство1 місяць тому

Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз

Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...

Суспільство2 місяці тому

«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах

Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...