Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Дія.Освіта анонсувала безоплатні вебінари по IT: як зареєструватися

Опубліковано

Дія.Освіта та Genesis Academy запускають серію вебінарів про роботу продуктового ІТ. Під час навчання ви дізнаєтеся, як працюють найкращі українські й міжнародні ІТ-компанії та як розвиватися у сфері, щоб стати топовим спеціалістом.

Про це повідомляють в Мінцифрі.

Програма містить три вебінари:

  • 26 червня — «Огляд сфери продуктового ІТ»;
  • 3 липня — «Діджитал-маркетинг в ІТ-продуктах: як залучати користувачів»;
  • 10 липня — «Data-Driven підхід у продуктовому ІТ: як ухвалювати рішення на основі даних».

Читати також: Укрпошта анонсувала марки про жителів Чорного моря

Вже 26 червня о 17:00 відбудеться перший вебінар «Огляд сфери продуктового ІТ».

Олексій Ніщик, Education Operations Director у Genesis, розкаже про:

  • Кейси світової та української сфери продуктового ІТ;
  • Секрети успішної роботи команди, що створює інноваційні ІТ-продукти;
  • Навички, необхідні для побудови кар’єри в продуктових ІТ-компаніях.

Найактивніші учасники за підсумками трьох вебінарів отримають фірмові сувеніри від Genesis.

Вебінарний проєкт створено Дія.Освіта спільно з Genesis Academy — екосистемою освітніх можливостей від української кофаундингової ІТ-компанії Genesis.

Нагадаємо, що назву Броварів хочуть дерусифікувати: як саме.

Фото: з вільних мереж.

Технології

Українські айтівці створили застосунок, що дозволить водіям уникати ям і небезпечних доріг

Опубліковано

Українська команда розробників створила для водіїв застосунок Saferoad. Програма у реальному часі повідомлятиме про небезпечні ділянки доріг.

Про це розповіли в ITC.

Як працює застосунок

Для автоматичного виявлення вибоїн та нерівностей на дорогах Saferoad використовує дані з датчиків руху, GPS, аналіз швидкості, алгоритми аналізу руху та штучного інтелекту.

Розробку тестували протягом шести місяців, аби покращувати алгоритми. Під час цих тестувань на мапі відзначили понад тисячу кілометрів доріг у Чернігівській та Київській областях. Насамперед застосунок визначає небезпечні ділянки, оптимальні швидкості руху та зони з поганим покриттям.

Для оптимального руху водіїв у Saferoad вбудували навігатор для вибору безпечного маршруту.

Читайте також: Українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів

Ідея створення подібного застосунку виникла в Олега Сироватко. Він розповів, що кожного дня до роботи долав понад 40 кілометрів дорогами сільської місцевості. Часто він не міг помітити ями через погоду, освітлення або неуважність. Тоді він і дійшов до того, аби створити автоматичну систему, яка б допомагала водіям.

Нагадаємо, що український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 мільйона доларів.

Фото обкладинки: Freepik

Читати далі

Технології

В Україні запустили проєкт для моніторингу водних ресурсів у реальному часі

Опубліковано

На платформі «е-Вода» українці зможуть у реальному часі відстежувати дані про якість води та гідрологічні показники. Пілотний проєкт запустили на Закарпатті.

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

Як працюватиме платформа

Платформа дозволятиме оперативно реагувати на зміни та можливі ризики. Вона складатиметься з трьох модулів.

  1. «е-Моніторинг» акумулює дані про якість води, екологічний та хімічний стан водних об’єктів. Цей модуль вже проходить тестування.
  2. «е-Кадастр» міститиме інформацію про всі водні об’єкти країни, наразі наповнюється та тестується.
  3. «е-Водокористування» — сервіс для бізнесу та громадян, де можна отримати адмінпослуги та переглянути дані про забруднювачів водойм.

Читайте також: Година Землі в Україні: як кожен з нас може захистити нашу природу

У басейні річки Тиса на Закарпатті запрацювала нова станція моніторингу якості води, яка передає дані до АІВС «Тиса». Автоматизовані датчики фіксують ключові показники, такі як рівень pH, розчинений кисень, температуру та концентрацію нітратів. Інформація транслюватиметься у режимі реального часу на платформі «ЕкоЗагроза».

Проєкт реалізують у межах міжнародної програми транскордонного співробітництва з Угорщиною, Словаччиною та Румунією. У міністерстві планують розширювати ініціативу на інші регіони України для ефективного контролю якості води.

Нагадаємо, що UAnimals запустили найкоротшу рекламу із зірками задля допомоги тваринам (ВІДЕО).

Фото обкладинки: Pexels

Читати далі

Технології

Українська компанія HOLYWATER запустила сервіс для створення ШІ-серіалів

Опубліковано

Українська медіакомпанія HOLYWATER запустила платформу My Muse з контентом, створеним за допомогою штучного інтелекту. Завдяки новому сервісу творці серіалів зможуть генерувати відео, аудіо та слайдшоу.

Про це повідомили в HOLYWATER.

Розробка сервісу

Сервіс My Muse створювали насамперед як допоміжний інструмент для вертикального стримінгового сервісу My Drama. Його планували використовувати для аналізу сюжетних ліній та прогнозування успіху серіалів ще до старту продакшену. У компанії вказують, що цей процес зазвичай займав до трьох місяців, натомість з My Muse цей час скоротили до одного тижня.

«Під час запуску першого пілотного серіалу ми помітили, що користувачам подобаються історії, згенеровані ШІ, і це підтвердила статистика. Інтерес залишався високим, особливо до сюжетів, які переходили з нашої книжкової платформи My Passion в аудіо- та відеоформати. Тоді ми зрозуміли: ШІ-серіали — це не просто інструмент, а потенційно окремий продукт. Ми вирішили рухатися далі й створити My Muse як самостійну платформу», — розповідає співзасновник і CEO компанії Богдан Несвіт.

Читайте також: Google надає українцям безплатний доступ до курсу про роботу з ШІ

Як працює платформа

Користувачі зможуть повністю контролювати всі процеси генерації тексту та відео. Співзасновник і CTO компанії Анатолій Касьянов розповів, що сервіс може створити цілий серіал за кілька днів. Він додав, що невдовзі вони відкриють цю платформу для всіх, хто хоче створити свої власні історії за допомогою ШІ.

Сценарії для серіалів обирають у сервісі My Passion — цифровій бібліотеці книг від HOLYWATER. Під час створення робіт My Muse працює разом із ШІ-моделями на кшталт Midjourney, Flux, Runway і Kling AI.

«На постпродакшні ШІ-моушн-дизайнери об’єднують усі елементи у фінальне відео, додають озвучку, звук і візуальні ефекти. Ми також розробили рішення, яке допомагає авторам виявляти несумісності в персонажах, голосах або сюжеті, що робить монтаж швидшим і ефективнішим. Завдяки цьому підходу ми створюємо якісні серіали у найкоротші терміни, використовуючи сучасні ШІ-технології», — зазначила Head of Content and Partnerships у HOLYWATER Оксана Мізіна.

Наразі компанія разом із незалежними творцями згенерувала ШІ-серіал Queen of Hearts, який адаптували з бестселера My Passion.

Довідка про компанію

HOLYWATER — це технологічна медіакомпанія, яка має понад 30 мільйонів користувачів. У своєму контенті вона поєднує креативність авторів з ефективністю штучного інтелекту. HOLYWATER створює та публікує книги, аудіокниги, інтерактивні історії та відеосеріали для власних застосунків.

Нагадаємо, що український стартап, що розробляє лазерне наведення для БпЛА, залучив 1,3 мільйона доларів.

Фото обкладинки: HOLYWATER 

Читати далі