Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Онлайн-весілля у Дії: є перші пари, які зареєстрували шлюб

Опубліковано

Через Дію вже встигли онлайн-одружитися перші пари. Цими вихідними 3 пари бета-тестувальників взяли шлюб у Дії, це перші у світі одруження онлайн.

Про це повідомляє Дія.

Українці підтримують тренди на інновації та цифровізацію України. Тестують революційні сервіси першими — допомагають Дії ставати кращою.

Так, першим дієвим подружжям стали — Роман Лозинський та Світлана Кісільова. Роман — народний депутат, активіст та військовий, його дружина Світлана — фахівчиня із соціальних і поведінкових комунікацій, викладачка УКУ.

Читайте також: Грошова допомога українцям в 10800 грн: хто та як може оформити

Роман та Світлана були поруч у день весілля, але використали можливість першими випробувати інноваційний сервіс.

Зазначається, що скоро не доведеться йти до ДРАЦС, щоб зареєструвати шлюб. У застосунку можна буде вибирати вільну дату й час та очікувати на посилання на справжню церемонію по відеозвʼязку. Цифрове свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в “Дію”. А фізичний документ можете замовити доставкою “Укрпошти” чи забрати у відділенні. 

“Дія обʼєднує серця та долає будь-які відстані. Дуже скоро сервіс стане доступним для кожного українця. Так наречені, які перебувають далеко одне від одного, узаконять своє кохання за кілька кліків у смартфоні. Бета-тест минає успішно, скоро запустимо сервіс для всієї країни 🇺🇦 Під капотом сервісу — складна взаємодія державних реєстрів та платформи Cisco. А для пари це найщасливіша мить”, – повідомили у Дії.

Відео онлайн-весілля за посиланням.

Нагадаємо, які безкоштовні заходи можна відвідати у Києві до Дня Конституції.

Фото: Дія

Технології

Українські інженери стали одними з переможців інноваційного хакатону НАТО

Опубліковано

Компанія DONS з України посіла третє місце на міжнародному конкурсі NATO Innovation Challenge 2025-II, присвяченому боротьбі з FPV-дронами на оптоволокні. Разом із двома компаніями з США, українці отримали можливість доопрацювати свої розробки у співпраці з профільними структурами НАТО.

Про це повідомили в Міноборони.

Фінал хакатону відбувся в естонському Таллінні. Участь узяли 11 команд з восьми країн: України, Данії, Італії, Канади, Литви, Польщі, США та Франції. Журі складалося з експертів Міністерства оборони України, ЗСУ, НАТО та спільного центру JATEC.

Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»

«Участь українських компаній в інноваційних хакатонах НАТО є критично важливою для прискорення розвитку мілтеку, оскільки це дозволяє синхронізувати наші технічні вимоги зі стандартами Альянсу. Через платформу JATEC ми не лише інтегруємо бойовий досвід у масштабовані рішення, але й забезпечуємо сумісність засобів для досягнення домінування на полі бою»,— зазначив заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Цього року конкурс побив рекорд — надійшло 162 технічні пропозиції, з них 42 подали українські команди. Захід організували JATEC у партнерстві з НАТО ACT та CCDCOE.

Нагадаємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Михайла Федорова

Читати далі

Технології

У Сумах науковці створили 3D-моделі зруйнованих обстрілами архітектурних пам’яток

Опубліковано

Команда Сумського державного університету зацифрувала близько 15 архітектурних об’єктів, пошкоджених унаслідок російських обстрілів. Цифрові моделі пам’яток стануть основою для подальшої реконструкції.

Про це повідомили в «Суспільне Суми».

Проєкт реалізують у межах науково-дослідної роботи «Наукові основи віртуальної реконструкції знищених об’єктів культурної спадщини» у співпраці з Департаментом культури Сумської ОДА. Фахівці фіксують наслідки руйнувань і створюють цифрові копії за допомогою фотограмметрії та безпілотників.

Читайте також: «Історію Аріни» від UNITED24 відібрали для міжнародної премії Favourite Website Awards

На одну модель іде близько місяця роботи. Серед вже зацифрованих об’єктів є і корпус СумДУ, який зазнав прямих влучань. Як зазначають науковці, ці матеріали можуть стати як базою для відновлення, так і доказами руйнувань у міжнародних процесах. Проєкт фінансує Міністерство освіти та науки й триватиме три роки.

Нагадаємо, що Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО).

Фото обкладинки: сайт «Суспільне Суми»

Читати далі

Технології

Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Опубліковано

Засновник Spotify Даніель Ек інвестує 600 мільйонів євро в німецького виробника дронів Helsing. Саме цей оборонний стартап постачає Україні безпілотники з елементами штучного інтелекту.

Про це пише видання Financial Times.

Інвесткомпанія Prima Materia, яку Даніель створив із Шакілом Ханом, зайшла в Helsing ще у 2021-му. Наразі загальну суму вкладень оцінюють у 1,37 мільярда євро.

Як зазначає Financial Times, крім того, що оборонний стартап постачає безпілотники Україні, компанія має контракти з Британією, Німеччиною та Швецією.

Нагадуємо, що українські дрони покажуть на найбільшій у світі виставці авіаційних та аерокосмічних технологій.

Також ми писали, що бійцям Третього легіону вдалося збити FPV-дрон під час руху автомобіля (ВІДЕО).

Фото обкладинки: AFP/Getty Images

Читати далі