Суспільство
В Україні запустять онлайн-курс про НАТО
В Україні з’явиться навчальний курс про НАТО, повідомляється на сайті Українського кризового медіацентру.
Що у програмі?
Відкритий університет Майдану (ВУМ) анонсував розробку онлайн-курсу про НАТО. Він має стати базою знань про те, чим є організація, як вона працює та що буде означати для України приєднання до Альянсу. Анонс приурочили до річниці закріплення у Конституції України стратегічного курсу на євроатлантичну інтеграцію.
«Ми досі перебуваємо у міфах, сформованих радянською пропагандою. Освіта є основним інструментом, який може розвіяти їх. Цей курс надасть можливість кожному безкоштовно і легко отримати доступ до інформації щодо ключових питань про НАТО та сформувати власне бачення», – розповів Остап Стасів, керівник платформи дистанційної громадянської освіти «ВУМ online», на прес-брифінгу в Українському кризовому медіацентрі.
Як виглядатиме курс і коли запустять?
Матеріал буде структурований за найбільш поширеними питаннями про Альянс і складатиметься з 10-хвилинних відео.
Курс планують запустити у квітні. Реєстрація на нього відкриється за декілька днів.
«Такі ініціативи дуже важливі для України, тому що прагнення держави до членства має підкріплюватися підтримкою її громадян. Потрібно продовжувати підвищувати обізнаність громадян про НАТО: чому варто приєднатися до НАТО, що це означає для країни, які зобов’язання вона бере на себе, скільки це буде коштувати. У курсі ми намагаємося дати відповіді на всі основні запитання», – зазначила Барбора Маронкова, директорка Центру інформації та документації НАТО в Україні.
Читайте також: У Запоріжжі створили взвод військової поліції за стандартами НАТО
Україна і НАТО
За останніми опитуваннями Фонду «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва, 51% громадян бачать приєднання України до НАТО як найкращу гарантію її безпеки. Водночас, на Півдні та Сході продовжує переважати підтримка нейтрального статусу.
Українські Збройні сили, наближаючись до стандартів НАТО, стануть більш професійними, а Україна у перспективі може посилити Альянс, у тому числі завдяки досвіду, здобутому за останні 6 років у протистоянні російській гібридній агресії, зазначила Ганна Гопко, народна депутатка України Верховної Ради VIII скликання.
«Ми маємо річну національну програму Україна-НАТО на 2020 рік з міжнародною методикою, орієнтованою на конкретні результати. Ця програма наближена до плану дій щодо членства в НАТО. Я сподіваюся, що ми у цьому році побачимо втілену реформу СБУ як зобов’язання у рамках закону про національну безпеку і увесь законодавчий пакет, необхідний для отримання плану дій щодо членства в НАТО», – зазначила Ганна Гопко.
Також, додала вона, для України дуже важлива взаємодія з країнами-членами НАТО, особливо у контексті мілітаризації Чорного та Азовського морів, де Росія продовжує посилювати свою військову присутність.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі