Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

В Україні запрацювала перша освітня платформа для еко-стартапів

Опубліковано

Українська мережа енергетичних інновацій Greencubator запустила власну освітню платформу для «зелених» підприємців та оголосила перший набір студентів.

Про це ШоТам повідомили у Greencubator.

На освітній платформі безкоштовно навчатимуть, як створити та запустити власний дружній до довкілля бізнес. Набір перших студентів уже відкрився та триватиме до 12 грудня 2021 року.

Читайте такожПочни з органіки Що таке компостування та чому воно рятує нашу планету

Основне завдання платформи — забезпечити українським кліматичним інноваторам доступ до якісної бізнес-освіти українською мовою та допомогти зробити перший крок у реальний бізнес. На платформі передбачено кілька навчальних курсів, що охоплять «зелених» підприємців, громади, малі та середні корпорації.

Наразі на Greencubator.Academy вже доступна реєстрація на навчальний курс для «зелених» стартапів. Він розрахований на  еко-активістів та еко-інноваторів, які мають власну «зелену» ідею та мріють зробити її прибутковим бізнесом.

Як проходитиме навчання?

Курс складається із відкритої та закритої частини. Відкрита частина доступна для всіх. У ній йтиметься про прогрес як результат розв’язання проблеми, ролі засновників, сегментацію ринку та вибір свого стартового сегмента, а також про угоду, тобто  ціннісну пропозицію, яку стартап формує для клієнта.

Закрита частина курсу буде доступна тільки тим студентам, які пройшли відкриту частину та успішно  виконали домашні завдання. Вона охоплюватиме такі теми як бізнес припущення, дослідження свого клієнта, lean canva, а також огляд теорії робіт.

Читайте такожЕкологія в Інстаграм: шість українських екоблогерів

Наприкінці курсу студенти не отримають сертифікатів чи дипломів про успішне навчання. Натомість вони матимуть реалістичний бізнес-план, з яким вже можна розпочинати своє «зелене» підприємництво. А щоб підсилити спроможність студентів , в рамках курсу відбудеться ряд закритих заходів, покликаних познайомити майбутніх стартаперів з існуючими практиками ведення «зеленого» бізнесу, досвідом вже реалізованих стартапів та з потенційними інвесторами.

Дізнатися більше та зареєструватися на перший навчальний курс можна за посиланням: greencubator.academy.

Довідка

Greencubator.Academy став можливим за підтримки Green for Growth Fund  при фінансовому сприянні Європейського Союзу в рамках Ініціативи EU4Energy. Зміст є виключною відповідальністю Greencubator і жодним чином не може відображати офіційну думку Європейського Союзу.

Нагадаємо, на Київщині запускають фабрику з переробки пластикового сміття.

Фото: greencubator.info.

Суспільство

В Києві відновили купол Будинку вчителя

Опубліковано

Вже зараз процес відновлення купола історичного Будинку вчителя, символу незалежності України, знаходиться на завершальній стадії.

Про це повідомив директор музею Олег Стешук pragmatika-медіа.

Читати також: Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Історія споруди

У жовтні 2022 року будівля, яка несе велике значення для історії незалежності України, постраждала від ракетного обстрілу. В січні 2024 року розпочалася реставрація завдяки фінансовій підтримці Посольського фонду США зі збереження культурної спадщини (AFCP) та Посольства США в Києві.

Реставрація

“Ми провели низку консультацій із потенційним підрядником, з експертами, з Департаментом освіти і науки КМДА, який відповідає за цю пам’ятку, щодо того, які, власне, заходи потрібні і як було б краще їх вжити. Вся конструкція купола залишилась аутентичною, по суті, саме такою, якою була спроєктована Павлом Альошиним”, – відзначає Олег Стешук.

Як повідомляє Стешук, кожен з елементів скління – унікальний, створений за визначеними розмірами на заводі. Ззовні металеві конструкції додатково зафальцювали.

Нагадаємо, що МКІП започаткує премії для авторів, які пишуть про безбар’єрність.

Фото: Юрій Ферендович

Читати далі

Суспільство

Канадсько-українська програма CUSAP розпочала п’яту місію з хірургічної допомоги українцям

Опубліковано

Канадсько-українська програма хірургічної допомоги (CUSAP) протягом останніх днів прийняла 36 пацієнтів з різних куточків України в рамках своєї п’ятої місії в Желядзі, Польща.

Про це у Facebook повідомила Канадсько-українська фундація, яка започаткувала цю місію у 2014 році.

Відомо, що всі пацієнти зазнали немислимих травм внаслідок війни Росії проти України, зокрема, черепно-лицевих, м’яких тканин, верхніх і нижніх кінцівок, а також опіків. Майже всі травми настільки важкі, що поранені не можуть отримати повноцінне лікування в рамках перевантаженої системи охорони здоров’я України на цей момент.

Читайте також: “Зроблено в Україні”: у Чернівцях хочуть скористатися програмою 30 підприємців, деталі

«Деякі пацієнти повертаються з попередніх місій Canada Ukraine Surgical Aid Program, щоб пройти додаткові процедури з нашими волонтерами в рамках багатоетапного плану хірургічної допомоги. Наша команда була рада вітати нові та знайомі обличчя в рамках п’ятої місії з надання хірургічної допомоги», – повідомили в КУФ.

Крім того, найближчими днями понад 60 канадських волонтерів поділяться своїм часом і досвідом, щоб покращити якість життя тих, хто цього потребує.

«Ми висловлюємо подяку багатьом волонтерам і жертводавцям, які, починаючи з 2014 року, дозволили цим життєво важливим, трансформаційним хірургічним місіям змінити життя. Ваша робота допомогла підняти дух, зцілити сім’ї та відновити громади», – подякували в КУФ.

Нагадаємо, в австралійському Мельбурні проходить виставка українського мистецтва та ремесел.

Фото: Канадсько-українська фундація

Читати далі

Суспільство

Хочеш здивувати подарунком? Ось 5 ідей від українських крафтярів

Опубліковано

Чи уявляєте собі, як виглядає годинник, який роблять зі смоли? А може, чули про сумки у вигляді курки чи кози або про прикраси, які роблять з голубиного посліду? Якщо ні, то ШоТам пропонує дізнатися про речі, які подарують дві емоції — захоплення та здивування. А ще гордість від того, що їх створюють українські крафтярі!

Доречі, раніше в ШоТам ми писали про солодощі, яких скоріш за все ви раніше ніколи не бачили. Серед них шоколадна риба, варення зі смаком дерева, цукерки зі смаком фети, а ще квіти, які можна їсти. Також ми робили підбірку речей, які можна придбати за донат — свічки з відстріляних гільз у вигляді палаючого кремля або ж зубату лопату з індивідуальним розписом. 

Тваринки, що завжди поруч

На сторінці Валерії Троцької в соцмережах можна побачити сумки у вигляді вівці, курки, собаки чи лисиці, які майстриня створює з шерсті. А саму жінку часто можна побачити на вулицях її рідного села на Полтавщині під час процесу зйомок сільських тваринок, з яких Валерія черпає натхнення до роботи. 

Сама Валерія називає свою справу «четвертою дитинкою» та каже, що ця робота є для неї медитацію. Історію майстрині з Полтавщини, яка робить оригінальні сумки читайте за посиланням.

Вартість: від 2500 до 4000 гривень

Де купити: в соцмережах Валерії Троцької

Годинники зі смоли

Людмила з Києва створює годинники з епоксидної смоли. У своїх соцмережах дівчина знімає процес власної творчості, а також запрошує охочих навчитися цій справі на майстер-класи чи онлайн-курс зі створення таких годинників.

«Творчість — це те, що було в мені і завжди буде», — пише Людмила в своїх соцмережах. Свої годинники Людмила називає стильним та незвичайним елементом для інтер’єру, а також оригінальним подарунком.

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах Людмили

Прикраси з голубиного посліду

Свого бізнес-партнера художниця під псевдо Міша Куш знайшла на вулиці зі зламаним крилом. Лікувала його, а згодом започаткувала бізнес — створює мерч та прикраси з голубиного посліду. 

​​

Художниця заливає послід у фоми та покриває епоксидною смолою. В результаті, як каже дівчина, цей послід нагадує мармур. Історію арт-активістки, яка своїми виробами привертає увагу до екологічної теми, читайте за посиланням. 

Вартість: 3300-3500 вартує майстер-клас зі створення годинника, який потім можна забрати з собою

Де купити: в соцмережах художниці

Одяг з індивідуальними малюнками

Створює двадцятиоднорічна художниця з Дрогобича Віола під псевдо violartistry, яка вже кілька років живе закордоном. Кожна робота є індивідуальною та створюється під замовлення. «Сотні робіт та сотні задоволених клієнтів, мої роботи летять у всі куточки світу», — каже дівчина в одному із відео у соцмережах.

У соцмережах Віоли можна побачити джинсівки з патріотичними малюнками як от Леся Українка та Тарас Шевченко біля палаючого кремля, сумки та рюкзаки з кольоровими малюнками та навіть худі з цитатами Кузьми Скрябіна, яке дівчина розмалювала для Валерія Залужного!

Вартість: все залежить від розміру та складності малюнка, середня вартість — від 100 до 350 доларів

Де купити: в соцмережах violartistry

Десерти, які не шкодять фігурі

В соцмережах цього бренду ми бачимо неймовірної краси десерти — ніжний вершковий крем чи навіть маскарпоне у прозорій склянці, поряд кольоровий макарун, шматочки шоколаду, полуниці, а зверху все залито карамеллю. Захотіли скуштувати? Тоді читайте далі.

«Запам’ятай: підпалюй, а не кусай» — це гасло інста-магазину свічок ручної роботи, які виглядають наче тістечка з улюбленої кав’ярні. І навіть пахнуть як справжні десерти — полуницею, корицею, печивом чи ваніллю. Одну десертну свічку виготовляють 1-3 дні.

Вартість: 550 гривень за одну десертну свічку

Де купити: в соцмережах саndle.art.ua

Усі фото в матеріалі — з соцмереж брендів.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство3 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

Суспільство3 тижні тому

Виготовляє «гівняні» прикраси з пташиного посліду. Це історія арт-активістки, яка живе з голубом  

Свого першого голуба Валеру вона побачила в закинутій квартирі майже бездиханним пташеням і врятувала. А...

РЕКЛАМА: