Суспільство
В Україні започаткували освітній марафон з доброго врядування
В Україні започаткували серію навчально-консультативних заходів під спільною назвою “Освітній марафон з доброго врядування”, пише decentralization.gov.ua.
Зазначається, що започаткували ініціативу Рада Європи, Національне агентство України з питань державної служби (НАДС) та Міністерство розвитку громад та територій України (Мінрегіон)
У межах ініціативи вже провели перший захід – Інформаційну сесію “Актуальні питання управління персоналом в органах місцевого самоврядування”, в якій взяли участь представники органів місцевого самоврядування з різних регіонів України.
Наголошується, що одним із пріоритетів НАДС є консультативне і методичне забезпечення органів місцевого самоврядування. Такий освітній марафон – є вкрай важливим з огляду на зростаючий обсяг функцій і повноважень місцевих громад в рамках реформи децентралізації.
Мета
Мета – зробити навчання максимально практичним та корисним для учасників, аби зорієнтувати в багатьох важливих питаннях, які виникають в процесі реформи.
Під час заходу відповіді на запитання представників органів місцевого самоврядування надавала Наталія Гнидюк, експерт Програми Ради Європи «Децентралізація і реформа публічної адміністрації в Україні».
Що обговорювали?
Пріоритетами для висвітлення стали питання законодавчого та організаційного підґрунтя управління людськими ресурсами в органах місцевого самоврядування, прийняття та проходження служби в органах місцевого самоврядування, кадрового діловодства, моделювання організаційної структури в органах місцевого самоврядування та багато інших, які були узагальнені НАДС.
Читайте також: Причина №17, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо децентралізацію
У Раді Європи вважають, що ефективність реалізації демократичних реформ в Україні, сталий розвиток громад та підвищення добробуту населення України напряму залежить від рівня знань, вмінь та навичок представників органів публічної влади.
Відповідно, започаткований освітній марафон з доброго врядування передбачає безпосередню співпрацю між центральними органами виконавчої влади, регіональними тренінговими центрами, Українською школою врядування та Радою Європи для залучення усіх зацікавлених сторін до створення інструментів та платформ, які сприятимуть професійному розвитку представників органів місцевого самоврядування України.
Читайте також: Шукають авіатехніку на полях та у горах. Як працює Музей загиблих літаків на Львівщині
Нагадаємо, на Дніпропетровщині запрацював молодіжний медіа-центр.
Головне фото: uplan.org.ua.
Суспільство
Які об’єкти демонтують повністю
- пам’ятник Олександру Бойченку (гімназія № 59);
- пам’ятник Миколі Островському (гімназія № 191);
- постаменти від пам’ятника леніну на бульварі Шевченка та вулиці Гніздовського;
- меморіальний камінь «Комсомольська алея» (проспект Академіка Глушкова);
- зірка на даху будинку на Хрещатику, 25.
Корекція споруд
- цитату Станіслава Говорухіна на пам’ятнику Воїнам-інтернаціоналістам замінять на присвяту українцям, загиблим в Афганістані;
- російські написи на пам’ятниках Борису Патону та Іллі Рєпіну перекладуть українською;
- монограму Олександра III на воротах Свято-Михайлівської лікарні демонтують.
Коментарі
Суспільство
Як реставруватимуть пам’ятку
Коментарі
Суспільство
В Україні стартував безплатний онлайн-курс «Не стій — вмикай: світло, тепло, інтернет». У навчальних відео знялися музиканти гурту ТНМК Олег «Фагот» Михайлюта та Олександр «Фоззі» Сидоренко, а також пресофіцер ДСНС Олександр Хорунжий.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС.
Про створення курсу
Курс розробили працівники ДСНС за підтримки Фонду Східна Європа та Програми EGAP, що фінансується Швейцарією.
«Упоратися із такими проблемами у холодну пору року стає складніше, тому важливо мати альтернативні джерела живлення. Однак неправильне використання приладів, перевантаження систем та і просто незнання ключових правил безпеки призводять до пожеж, надзвичайних ситуацій, а іноді — й до нових жертв», — написали в ДСНС.
Читайте також: У Києві та регіонах побудують «розумні» електромережі: що це значить
Мета навчальних відео
Після проходження навчання українці зможуть краще пережити осінньо-зимовий період. У ньому люди зможуть вивчити правила безпеки при використанні альтернативних джерел живлення та зменшити кількість побутових надзвичайних ситуацій. Під час курсу українці також дізнаються про те, як мати безперебійний доступ до інтернету, коли немає світла.
Читайте також: Японія та ПРООН передадуть Одесі та Харкову критично важливе енергообладнання: подробиці
У восьми випусках ведучі розповіли:
- як заживити квартиру та приватний будинок;
- як підготуватися до відключень у багатоквартирному будинку;
- як заживити роутер та якого провайдера обрати, щоб мати доступ до інтернету;
- як використовувати різні прилади у різних умовах;
- на що звертати увагу під час вибору пристрою;
- які є заходи безпеки під час користування різними приладами.
«Я — гуманітарій, а потрібно готуватися до зими. Мамі в Харкові думаю, як провести інтернет. Тож цей курс дійсно став мені у пригоді. Впевнений, слухачі теж отримають чимало корисної та нової інформації», — поділився Олександр Михайлюта.
Зареєструватися на курс «Не стій – вмикай: світло, тепло, інтернет» можна за посиланням.
Як відзначили у ДСНС навчання безплатне. А після навчання українці зможуть отримати сертифікат на 0,2 кредиту ЄКТС, це шість академічних годин.
Нагадаємо, що у Києві відбувся перший Форум Теплоенергетичного кластера.
Фото обкладинки: ютуб-канал Фонд Східна Європа
Коментарі