

Суспільство
Причина №17, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо децентралізацію
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Завдяки децентралізації мешканці багатьох українських сіл та міст вже мають гарні дороги, робочі місця, якісну освіту і медицину. Адже органи місцевого самоврядування отримали значний фінансовий ресурс та можливість ним самостійно розпоряджатися. Тож зміни, які бачимо зараз в об’єднаних територіальних громадах, – вражають!
У #ШоТам ми розповідаємо, як ОТГ запускають власні сміттєсортувальні лінії, будують заводи, відкривають нові сучасні школи та будинки культури. Показуємо, що реформа працює і радіємо цим змінам. Якщо хочеш разом з нами спостерігати, як розвиваються українські громади, підписуйся на #ШоТам.
Підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій. Продовжимо розповідати про ОТГ, які не просто правильно розподілили фінанси, але й не бояться взяти на себе відповідальність за розвиток міст і сіл.
Чому так багато ОТГ стають успішними? Завдяки об’єднанню громади збільшують свої доходи в рази. А децентралізація дозволяє кожній громаді виділяти кошти на розвиток власної інфраструктури – доріг, лікарень, освітніх і культурних закладів. Звісно, зміни не відбуваються за один день. Тим не менш, вже зараз видно, що ми рухаємося у правильному напрямку, і реформа має тривати.
Читайте також: Причина №16, чому варто підтримати #ШоТам: ми відроджуємо авторитет української армії
Зібрали тут трохи історій ОТГ, які настільки успішні, що здаються фантастичними. Але це все не вигадка, це всього лише децентралізація, яка відкриває багато нових можливостей, головне ними скористатися.
1. Вознесенськ став першим містом обласного значення на Миколаївщині, яке на добровільних засадах створило ОТГ з двома селами. У результаті виграло як сільське, так і міське населення.
2. У Софіївській ОТГ на Дніпропетровщині відроджують ковальську справу. Кують арт-скульптури і проводять майстер-класи.
3. Усі зміни у Тростянці впроваджують разом із містянами – збирають толоки і роблять місто кращим.
4. А ще Тростянецькій районній лікарні вдалося дуже швидко підготуватися до протидії коронавірусу. Вся громада рятувала райлікарню, а зараз та рятує їх.
5. В ОТГ на Чернігівщині збираються будувати картодром міжнародного рівня.
6. Переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині, курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. Кожен житель має доступ з мобільного до камер спостереження.
7. В Іллінівській ОТГ на Донеччині вже відкриті Центр безпеки, опорна школа, відремонтований клуб, створена дитячо-юнацька спортивна школа та інші об’єкти. Молодь стежить за новими технологіями – в ОТГ працюватиме гурток робототехніки.
8. Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проєкти.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Європейська агенція з безпеки мореплавства надає Україні спеціалізоване обладнання для ліквідації забруднень в акваторіях морських портів.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Адміністрації морських портів України.
За інформацією, була підписала угода про безоплатну передачу спеціалізованого обладнання. Це – результат перемовин, що тривали упродовж 2022 року.
«У нас одна ціль – запобігання потенційних ризиків екологічних катастроф, які можуть мати транскордонний вплив внаслідок забруднень акваторій морських портів», – йдеться у повідомленні.
Дивіться відео: Українець вибрався з полону і дав свідчення в Гаазі проти окупантів
Зазначається, що надане обладнання значно оновить та підсилить засоби для реагування на забруднення у Чорному морі.
Підписання угоди відбулося у головному офісі Європейської агенції з безпеки мореплавства у місті Лісабон.

Нагадаємо, між портами Ізмаїла і Констанци запустили контейнерні перевезення.
Раніше ми повідомляли, що з українських портів експортували вже понад 1,7 млн тонн агропродукції.
Фото: facebook.com/uspa.gov.ua.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Надзвичайники Херсонської області отримали пожежний автомобіль від благодійного проєкту підтримки українських пожежників Ukrainian FireFighters Foundation.
Про це повідомили у пресслужбі ДСНС України.
Автомобіль придбаний за рахунок клієнтів-благодійників Мережі АЗК «WOG», які передавали свої бонуси на придбання пожежного авто.
Також разом з автомобілем до Херсона передали 130 комплектів форми із США і Німеччини, пожежні шоломи, пожежні рукави, а також гуманітарний вантаж для громадян.
Зазначається, що це вже друге пожежне авто від Ukrainian FireFighters Foundation.
Читайте також: Як створити рекламу, яку любитимуть? Кейс агенції Bickerstaff.369, яка перейменувала «Галичину» на «Донбас» і «Крим»

Нагадаємо, рятувальники Тернопільщини отримали 7 укомплектованих спецавтівок.
Також рятувальники Дніпропетровщини отримали позашляховик та оснащення для розмінування звільнених територій від шведських волонтерів.
Фото: facebook.com/MNS.GOV.UA.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Яблуня-колонія у Кролевці на Сумщині увійшла до трійки фіналістів європейського конкурсу «Дерево року».
Про це йдеться на сайті конкурсу. Переможцями стали:
- 1 місце – Дуб Виробник, Польща, 45 718 голосів;
- 2 місце – Дуб дракон зі Словаччини, 18 198 голосів;
- 3 місце – Яблуня-колонія із Кролевця, Україна, 14 219 голосів.
На конкурсі були представлені унікальні дерева з Італії, Португалії, Іспанії, Франції, Нідерландів, Великої Британії, Угорщини, Латвії, Естонії, Болгарії, Бельгії, Хорватії.
Переможців конкурсу визначали голосуванням на сайті конкурсу.
Читайте також: Навіщо продавати державні порти? А заводи? Хіба це не зрада? 15 наївних питань про приватизацію. Відповідає ФДМУ

Про конкурс
Конкурс щороку влаштовує Асоціація екологічного партнерства (EPA). Цьогоріч громадська організація «Екосфера» номінувала на цей конкурс яблуню-колонію з Сумщини.
Про українське дерево
Яблуня-колонія — ботанічна пам’ятка природи загальнодержавного значення в Україні. Особливий, унікальний об’єкт природно-заповідного фонду Сумської області. Росте у місті Кролевець на Сумщині.

У яблуні давно вже немає її первісного материнського стовбура. Сьогодні на одному з міських майданів, за металевою огорожею, на площі близько 1000 квадратних метрів лежать у різних напрямках 15 прирослих до землі стовбурів – її «дітей» чи «онуків», а, може, «правнуків». Орієнтовний її вік — понад 200 років.

Унікальною особливістю яблуні є її здатність до самостійного укорінення гілками, а значить – до продовження життя. Коли один з прирослих до землі стовбурів має відмерти, його віти стрімко нахиляються до землі і теж приростають.
Нагадаємо, у Харкові висадили оливу, якій майже 400 років.
Також ми розповідали, що у Києві деревам робитимуть рентген за допомогою імпульсного томографа.
Фото: treeoftheyear.org.