

Суспільство
Причина №17, чому варто підтримати #ШоТам: ми підтримуємо децентралізацію
Завдяки децентралізації мешканці багатьох українських сіл та міст вже мають гарні дороги, робочі місця, якісну освіту і медицину. Адже органи місцевого самоврядування отримали значний фінансовий ресурс та можливість ним самостійно розпоряджатися. Тож зміни, які бачимо зараз в об’єднаних територіальних громадах, – вражають!
У #ШоТам ми розповідаємо, як ОТГ запускають власні сміттєсортувальні лінії, будують заводи, відкривають нові сучасні школи та будинки культури. Показуємо, що реформа працює і радіємо цим змінам. Якщо хочеш разом з нами спостерігати, як розвиваються українські громади, підписуйся на #ШоТам.
Підтримай нас і ми зможемо робити ще більше таких історій. Продовжимо розповідати про ОТГ, які не просто правильно розподілили фінанси, але й не бояться взяти на себе відповідальність за розвиток міст і сіл.
Чому так багато ОТГ стають успішними? Завдяки об’єднанню громади збільшують свої доходи в рази. А децентралізація дозволяє кожній громаді виділяти кошти на розвиток власної інфраструктури – доріг, лікарень, освітніх і культурних закладів. Звісно, зміни не відбуваються за один день. Тим не менш, вже зараз видно, що ми рухаємося у правильному напрямку, і реформа має тривати.
Читайте також: Причина №16, чому варто підтримати #ШоТам: ми відроджуємо авторитет української армії
Зібрали тут трохи історій ОТГ, які настільки успішні, що здаються фантастичними. Але це все не вигадка, це всього лише децентралізація, яка відкриває багато нових можливостей, головне ними скористатися.
1. Вознесенськ став першим містом обласного значення на Миколаївщині, яке на добровільних засадах створило ОТГ з двома селами. У результаті виграло як сільське, так і міське населення.
2. У Софіївській ОТГ на Дніпропетровщині відроджують ковальську справу. Кують арт-скульптури і проводять майстер-класи.
3. Усі зміни у Тростянці впроваджують разом із містянами – збирають толоки і роблять місто кращим.
4. А ще Тростянецькій районній лікарні вдалося дуже швидко підготуватися до протидії коронавірусу. Вся громада рятувала райлікарню, а зараз та рятує їх.
5. В ОТГ на Чернігівщині збираються будувати картодром міжнародного рівня.
6. Переселенка Оксана Дядюнова перетворила село на місто. Зараз між усіма селами Решетилівської ОТГ, що на Полтавщині, курсує автобус. Збудовано три ігрових майданчика для дітлахів. Кожен житель має доступ з мобільного до камер спостереження.
7. В Іллінівській ОТГ на Донеччині вже відкриті Центр безпеки, опорна школа, відремонтований клуб, створена дитячо-юнацька спортивна школа та інші об’єкти. Молодь стежить за новими технологіями – в ОТГ працюватиме гурток робототехніки.
8. Марійський духовний центр у Золотниківській об’єднаній громаді Тернопільської області називають Українським Ватиканом. Церква тут створює підприємства, розвиває туризм та фінансує інфраструктурні проєкти.
Як підтримати ШоТам?
Ви можете обрати для себе зручну суму, обравши з трьох варіантів:
- 29.99 гривень
- 49.99 гривень
- 99.99 гривень.
Це щомісячний платіж, який стягується автоматично.
Просто перейдіть за посиланням – “Підтримати”. Оберіть для себе суму, яку вважаєте за потрібну, та зручний спосіб оплати.
Чекаємо на вашу підтримку і вже готуємо наступні матеріали про те, що навколо існує не тільки велика #зрада, а багато-багато маленьких #перемог українців, які рухають Україну вперед.
Будьте з нами й щодня переконуйтесь у тому, що наша держава заслуговує на те, щоб вкладати в неї час і гроші. Підписуйтеся на нас у Twitter, Instagram, Telegram, Facebook, YouTube!


Суспільство

Українська біатлоністка Юлія Джима виборола для нашої збірної першу медаль у гонці Кубка світу, пише kyiv.media.
Зазначається, що у четвер, 21 січня, в італійському Антгольці під час жіночої індивідуальньої гонки Джима здобула срібло.
Читайте також: Українка стала найкращою дзюдоїсткою світу

30-річна спортсменка закрила всі 20 мішеней і посіла друге місце. Вона програла тільки австрійці Лізі Терезі Гаузер, яка здобула дебютну перемогу в кар’єрі. Замкнула трійку призерок француженка Анаіс Шевальє-Буше.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
“Джима – єдина біатлоністка в цій гонці, яка обійшлася без промахів. Гаузер і Шевальє-Буше заробили по хвилині штрафу, але були швидшими на лижні. Срібна медаль Джими – перша нагорода збірної України в цьому сезоні на Кубку світу”, – зазначено у повідомленні.
Завдяки успішному виступу Юлія Джима пройшла кваліфікацію до гонки з масовим стартом, що відбудеться у суботу, 23 січня.
Нагадаємо, Львівський велосипедний клуб потрапив у п‘ятірку найкращих у Європі.
Як ми повідомляли раніше, українка потрапила в трійку найкращих футбольних арбітрів світу.
Усі фото: kyiv.media.
Суспільство

У КП «Дарницьке лісопаркове господарство» в Києві триває підгодівля диких тварин, працівники лісництва проводять викладку кормів у спеціально відведених місцях.
Про це пише Вечірній Київ.
Зазначається, що найчастіше до годівниць приходять козулі. Їх «впізнають» за слідами на снігу, а от фотографій тварин немає — надто вони полохливі. Наближення людини чують здалека, і тікають.

Найбільшу (до 70%) частку в кормовому раціоні сарни (так ще називають цих маленьких оленів) складають трав’янисті рослини. З дерев і чагарників найчастіше об’їдає осику, вербу, горобину, липу, березу, дуб, ясен. Взимку іноді годується хвоєю молодих сосен, але на відміну від оленя й лося не їсть кору, тому із задоволенням пригощаються «віниками», які для них готують люди. Цікаво, що козулі, які приходять до годівниць Дарницького лісництва, більше люблять саме березові віники.
Читайте також: Читати та слухати одночасно. Як українські айтішники створили додаток для аудіокниг Lingart
Також для копитних тварин залишають штучні солонці — використовують спеціальну брикетовану сіль-лизунець для того, щоб копитні могли поповнити дефіцит натрію та кальцію.

Про диких тварин на Київщині
Екологи стверджують, що фауна у місті і довколишніх лісах почуває себе досить непогано. Русанівку й Гідропарк уподобали хазяйновиті бобри, а Воскресенські сади та місцевість поблизу проспекту Свободи — лосі та косулі.
У Національному природному парку «Голосіївський» повідомляють, що у них основна концентрація великих тварин — у Конча-Заспі, на території Лісниківського відділення парку. Тут живуть лосі, кабани, борсуки, козулі, лисиці, зайці та кабани.
Читайте також: Як один забіг країнами Європи перетворився на спортивний проєкт для «діток дощу»
Нагадаємо, на Тернопільщині сфотографували стадо плямистих оленів.
Як ми повідомляли раніше, у Києві в локдаун тварин із притулку привозитимуть новим господарям безкоштовно.
Головне фото: shostka-flora.in.ua.
Суспільство

Судноплавна компанія Hapag-Lloyd запускає блок-поїзди в Україні, які курсуватимуть з Одеси до Києва, Дніпра і Харкова.
Про це пише ЦТС з посиланням на повідомлення комерційного директора підрозділу Hapag-Lloyd AG Med Agents Катерини Ковиляєвої.
Читайте також: Кілька важливих правил. Як підприємцю домовитися про співпрацю з рестораном
Згідно з опублікованою інформацією, з Одеського порту поїзди вирушатимуть тричі на тиждень. Блок-поїзд матиме від 30 до 45 платформ.

Довідка
У 2020 році територією України перевезли понад 425 тис. TEU ( TEU – двадцятифутовий еквівалент), що на 10,7% більше показників 2019 року. При цьому в складі контейнерних поїздів було транспортовано 230 тис. TEU – на 41% більше, ніж роком раніше.
Читайте також: Як заробити на перепродажу квартири в новобудові – поради Сергія Степенка
Нагадаємо, Укрзалізниця торік придбала 28 нових пасажирських вагонів.
Як ми повідомляли раніше, Донецька залізниця відремонтувала 133,16 км колії.
Усі фото: cfts.org.ua.