Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Культура

В Україні вийшов фільм «БожеВільні» про незламність і боротьбу українців у 70-х (ФОТО І ВІДЕО)

Опубліковано

В український прокат виходить історична драма «БожеВільні». Це перший відчизняний фільм, який реалістично передає трагедію дисидентів, розриваючи мовчання навколо репресій 70-х і повертаючи в історію тих, хто не боявся кинути виклик тоталітарної системи.

Про це повідомляє команда фільму.

Відео: FILM.UA Group

Сюжет стрічки

Фільм «БожеВільні» — це історична драма, яка розповідає про життя українського дисидента Андрія в 1970-х роках у Києві, коли будь-який протест проти радянської влади суворо карався. Андрій, вільний духом, спілкується українською, слухає західну музику і не підкоряється правилам СРСР.

За це його відправляють не до звичайної в’язниці, а до спецлікарні, де каральна психіатрія перетворюється на інструмент жорстокого придушення інакомислення. Тут ув’язнених силують до «лікування» психотропами, принижують та ламають волю.

Перед героєм постає непростий вибір: або зрадити свої ідеали заради свободи, або продовжувати боротьбу проти системи. Це перший художній фільм про радянську каральну психіатрію, який режисер Денис Тарасов створив у співпраці з колишнім політв’язнем і психіатром Семеном Глузманом.

Читати також: Українка Таня Муіньо зняла кліп до нової пісні Леді Гаги (ВІДЕО)

«БожеВільні» — це напружена, емоційна картина, яка показує силу духу українських дисидентів і актуальність боротьби за свободу, яка резонує і в сьогоденні.

Фільм вже у кінотеатрах з 31 жовтня. Квитки можна придбати тут.

Нагадаємо, що в Україні випустять особливе видання Василя Стуса.

Фільм «БожеВільні».

Коментарі

Культура

Найкращий дебютний фільм: «Татова колискова» здобула нагороду на міжнародному фестивалі в Португалії

Опубліковано

Дебютний повнометражний фільм української режисерки Лесі Дяк здобув нагороду NEW TALENT TVCINE CHANNELS AWARD на Міжнародному кінофестивалі Doclisboa у Португалії

Про це повідомили у Державній агенції з питань кіно.

Фото: Держкіно

Сюжет фільму

«Татова колискова» розповідає історію ветерана Сергія, який намагається відновити стосунки з дружиною та трьома синами після повернення із зони бойових дій. Фільм неочікувано набуває нового виміру, коли Сергій спрямовує камеру на саму режисерку, створюючи можливість для відвертої розмови про любов, втрати та людські стосунки.

Відео: ютуб-канал Нове українське кіно

Читайте також: Українка Таня Муіньо зняла кліп до нової пісні Леді Гаги (ВІДЕО)

«Ми радіємо можливості привернути увагу міжнародної спільноти до труднощів українського ветерана, який повертається додому після трьох років служби на російсько-українській війні», — поділилася Леся Дяк.

Про фестиваль

Doclisboa — один із провідних фестивалів документального кіно, який цього року проходив у Португалії з 17 по 27 жовтні, привертаючи увагу до актуальних соціальних і політичних питань сучасності.

Журі відзначило майстерність режисерки у зображенні вразливості чоловіка, на долю якого війна залишила глибокі шрами.

Нагадаємо, що в Україні відреставрували картину, яка стала найкращим мультиком 1993 року, із голосом Ади Роговцевої

Фото обкладинки: Держкіно

Коментарі

Читати далі

Культура

Різні люди — одне місто: діджитал-кампанія misto.cafe отримала Red Dot Award 2024 

Опубліковано

Діджитал-кампанію луцького кафе суспільного впливу misto.cafe відзначили міжнародною премією у сфері дизайну Red Dot Award 2024

Логотип, айдентику, дизайн соцмереж і сайт для проєкту соціального підприємництва створила українська компанія ideil. Команда отримала нагороду в категорії Brands & Communication Design (підкатегорія Advertising).

Фото: misto.cafe

У лого misto.cafe поєдналися і усмішка людей, які приходять в кафе на події, і смачна гаряча страва, яку щойно поставили на стіл, і чашечка ароматної кави. Уся айдентика виросла з форм Луцька — варто тільки прогулятися його вуличками і в тебе ціла купа ідей та натхнення. Із них і згенерували патерни для упаковок, презентацій, соцмереж, комунікації.

Читати також: 100 співзасновників відкрили кафе суспільного впливу — 80% прибутку йде на розвиток Луцька. Ось як це працює

Завдяки діджитал-кампанії за 71 день краудфандингу вдалося залучити 100 співзасновників, які зробили свої благодійні внески по 80 000 гривень. Заклад відкрили у Луцьку на початку вересня 2024. Унікальність проєкту у тому, що 80% чистого прибутку кафе конвертуються у гранти для проєктів із розвитку міста. Кафе створили за прикладом ресторану Urban Space 100 в Івано-Франківську, що за 10 років роботи підтримав 163 проєкти на суму понад 7 мільйонів гривень.

Фото: misto.cafe

«Чому ми подалися на Red Dot? Першочергово хотіли привернути додаткову увагу до проєкту misto.cafe, розповсюдити досвід співпраці активних громадян нашого міста, котрі об’єднались для створення проєкту. Відзнака Red Dot дозволить більше розповісти про Луцьк, про підприємців, про розвиток громадянського суспільства в Україні. І особливо зворушливо, що це перша нагорода в Луцьку», — говорить Вадим Махомед, CEO IT-компанії ideil. та співзасновник misto.cafe.

За весь час існування премії Україна зібрала понад 130 нагород Red Dot. У категорії Brands & Communication Design – більше сотні. Премію в різні роки отримали такі українські компанії: MacPaw, Kultura, Fedoriv Agency, Grape, Taktika Agency, Banda Agency та інші.

Фото: misto.cafe

Про Red Dot Award

Історія нагороди Red Dot Award почалася у 1955 році. Щорічно експерти оцінюють заявки та відзначають кращих у трьох категоріях — Product Design, Brands & Communication Design, Design Concepts. Команди-переможці отримують Red Dot Label («червону крапку») — знак якості хорошого дизайну. Роботи, відзначені нагородою, виставляють в Музеї дизайну Red Dot в Ессені.

Нагадаємо, що у Львові відкрили «кібер» Сільпо у співпраці з NAVI (ФОТО).

Фото: misto.cafe.

Коментарі

Читати далі

Культура

Музей Голодомору-геноциду відкрив онлайн-екскурсії для українських школярів за кордоном

Опубліковано

Національний музей Голодомору-геноциду в Києві пропонує українським школярам за кордоном долучитися до онлайн-екскурсій, щоб дізнатися більше про трагічні події 1932–1933 років.

Як повідомила голова Світової координаційної виховно-освітньої Ради Світового конгресу українців (СКВОР СКУ) Любов Любчик, тепер кожен охочий може відвідати музей із дому або будь-якого куточка світу.

Читати також: В Україні вийшов фільм «БожеВільні» про незламність і боротьбу українців у 70-х (ФОТО І ВІДЕО)

Відеоекскурсії, доступні українською та англійською мовами, орієнтовані на дві вікові групи: молодші школярі (1–6 класи) дізнаються про Голодомор через розповідь 10-річної школярки, яка відвідує музей, а старші учні та дорослі можуть заглибитися в експозицію, ознайомлюючись з унікальними експонатами та спогадами очевидців.

Мета онлайн-екскурсії — передати історії людяності та боротьби українців за життя в умовах геноциду. Реєстрація та деталі доступні на сайті музею і тут.

Нагадаємо, що українка Таня Муіньо зняла кліп до нової пісні Леді Гаги (ВІДЕО).

Фото: Національний музей Голодомору-геноциду.

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес1 тиждень тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...

Суспільство2 тижні тому

«Донори віддають частинку себе, аби врятувати інших». Історія харків’янки, яка вже 8 років здає кров

Коли Ольга Маканєєва з Харкова працювала в лікарні, вона вперше наважилася на донорство, аби допомогти...

Суспільство2 тижні тому

«У відповідальній роботі гендер не має жодного значення»: як працює перша жінка-машиністка харківської підземки

Ще кілька років тому побачити жінку за кермом поїзда метро було неможливо. Проте 25-річна Анастасія...

Встановити
Швидкий доступу до ШоТам
Встановити
Додати В Україні вийшов фільм «БожеВільні» про незламність і боротьбу українців у 70-х (ФОТО І ВІДЕО) на Початковий екран
Закрити

Для оптимізації роботи на мобільному пристрої додайте ярлик В Україні вийшов фільм «БожеВільні» про незламність і боротьбу українців у 70-х (ФОТО І ВІДЕО) на головний екран мобільного пристрою

1) Натисніть кнопку поділитися на панелі меню вашого браузера
2) Натисніть «На Початковий екран».
Update Contents
ШоТам Ми хотіли б показувати вам сповіщення
Відхилити
Дозволити сповіщення