Технології
В Україні виготовили першу партію екологічного скотчу
Зміївська паперова фабрика за ідеєю харківського видавництва «Ранок» першою в Україні виготовила екологічний скотч.
Про це повідомили у пресслужбі паперової фабрики.
«Ми друкуємо книжки на папері з вторсировини, що виробляє фабрика, а замовлення – це понад 100 тисяч посилок на рік – змушені запаковувати за допомогою скотчу, і таке пакування вже неможливо переробити, бо скотч прилипає до обгортки. Тому пригадалося, як колись усі заклеювали на зиму вікна паперовими стрічками, намащені крохмалем, і подумав, чи можна таке зробити промисловим методом. І от інженери та хіміки трішки «почаклували» з синтезованим крохмалем», – розповів директор видавництва Віктор Круглов.
За його словами, виготовлений екоскотч повністю розкладається природнім способом менш ніж за пів року. Єдина складність – такий скотч треба перед наклеюванням змочити звичайною водою.
«Ми розробляємо устаткування, яке дозволить швидко зволожувати стрічку і швидко пакувати посилки. Перший ручний пристрій ми вже маємо», – зазначив Круглов.
Читайте також: З бурштином, тропічними фруктами чи травами: вісім українських виробників чаю
Директор видавництва підкреслив, що екоскотч вони виготовили першими в Україні, поки це експериментальна партія, загалом кілька кілометрів стрічки, але планується випуск у промисловому масштабі, що дозволить знизити ціну такого продукту.
«Зараз ціна одиниці практично в два рази вища за звичайний скотч, але випуск більшими партіями буде дешевший», – запевнив Круглов, додавши, що вже отримав десятки дзвінків від компаній, які зацікавилися екологічною клейкою стрічкою та хочуть її використовувати в своїй роботі.
Читайте також: Як молодь навчає літніх людей користуватися смартфонами. Історія проєкту ITbabushka
«Є чудовий відгук, попит на таку продукцію, дуже приємно, що кількість соціально відповідальних компаній, які турбуються про екологію, зростає. Тому ми сподіваємося, що випуск екоскотчу на Зміївській фабриці стане масовим – не лише для нашого видавництва, а й для інших замовників», – резюмував Круглов.
Довідка
Зміїівська паперова фабрика заснована в 1893 році братами Монаковими. Наразі на ній працюють майже 200 людей. Підприємство переробляє більш як 500 тонн вторсировини щомісяця. Першим в Україні почало в промислових масштабах переробляти упаковки Tetra Pack. При фабриці функціонує «Музей Паперу», в якому проводять екскурсії та лекції для школярів.
Нагадаємо, в Україні з’явиться виробництво телескопічних автогідропідйомників.
Як ми повідомляли раніше, у Києві школи безкоштовно отримають збірку “Еко-історій”.
Усі фото: zpf.company.
Коментарі